Povrchová úprava palubní desky!

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod 4sAd » 29.11.2016 16:55

Offtopic: Vidím to na sádlo škvařené z tuku mléčného selátka za prvního úplňku po velikonočním pondělí :D .
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 258  Témata: 7
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod mischo750 » 29.11.2016 17:49

Tiez ma napadlo uz hocico ze to moze byt :D a ktovie ci to Kia poslala vobec v nejakom oznacenom obale mozno ani to ne :D
mischo750 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 87  Témata: 11
Registrován: 07.08.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2020)
19000 km @ 9.1 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 30.11.2016 07:28

používají wurth aktivní pěna. Mohu klidně poslat samotné doporučení až budu doma u pc. Údajně většina přípravků obsahuje silikon a jiné mastné přísady, jenž způsobují flekatý povrch materiálu, jenž používá dodavatel palubních desek.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Mirse » 30.11.2016 08:12

Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3918  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 10.12.2016 11:27

mě prodali toto:

https://eshop.wuerth.cz/is-bin/INTERSHO ... FEN0Ep045N

otestováno na staré palubovce a žádnou změnu nepozoruji. Hodně to pění :huh:

V pátek už bude nová palubovka a zatím nevím, čím jí ošetřovat.

EDIT: tak oprava. Na nové palubce prostředek super, nedělá fleky a palubka je stále matná a nelepkavá. Původní palubka byla již narušena jiným prostředkem k ošetření.
Takže kupujte Wurth Active clean cockpit, jenž je navíc na očištění i sedaček a stropu.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod svobod3 » 22.01.2017 10:51

Konečně jsem se dokopal ten wuerth čistič koupit a vyzkoušet a potvrzuju, že funguje. Dřív jsem měl na palubce po různých čisticích ubrouscích šmouhy (zvláště viditelné na slunci), teď už je vše ok.
KIA Ceed SW 2014 FIFA
svobod3 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 138  Témata: 6
Registrován: 09.01.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
34200 km @ 0 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 18.06.2017 14:47

nicméně po čase mě trápí jiná vlastnost. Tento prostředek zanechává mastný film na povrchu, jenž zvýrazní každý dotek, obtisk nebo také mnohem více přitahuje prach.
Suchým hadrem to přetřít nemohu, jelikož materiál je ihned poškrábaný (příšerný materiál a navíc nechutně náchylný).
Máte někdo zkušenost s palubní deskou v Ceedu první generace?

EDIT: ještě doplním, že údajně by přípravek v odkaze měl být ideální na palubní desku Ceeda a nezanechává mastný film (vidět každý dotek a současně násobně přitahuje poletující prach ve voze). Přípravek je ale nutné otřít poté suchou úterkou a tady nastává problém. Moje palubní deska se při kontaktu se suchým hadrem prostě poškrábe (3x výměna na záruku). Baví mě se o palubní desce Ceeda po FL. Nevím, jestli někdo nemá zkušenost s tímto prostředkem...

https://www.ahifi.cz/meguiars-quik-inte ... 73-ml.html

Níže na fotkách můžete pozorovat poškrábaný povrch od mikroútěrky (kvalita materiálu otřesná) :(

http://www.imgup.cz/image/Lhgd

http://www.imgup.cz/image/Lhgw
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod t0x!n » 18.06.2017 23:35

Sice mam 2. gen ale taky se mi povedlo palubovku suchym hadrem poskrabat, nechat si ji ale menit na zaruku by me fakt nenapadlo :D To by mi ani u servisu neproslo s jejich pristupem. Muzu vsak poradit toto: https://www.detailingshop.cz/interier/3 ... ant-473ml/ matny, bez mastnoty, ztmavuje a palubovku mi "opravil" tak o 90% odreni, ze je to ted videt jen pod uhlem z boku a musim se na to zamerit.
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 19.06.2017 06:51

Super. Díky za tip. Já používám aktivní pěnu od Wurth na doporučení Kia, ale zdá se mi, že nechává lehce lesklý film, co dost přitahuje poletující prach.
Můžeš přihodit foto jak se ti povedlo palubní desku poškrábat?
Trochu se toho prostředku bojím, jelikož v první generaci po FL je velmi divný vinylový materiál na palubce, takový gumoplast, který je náchylný snad na všechno a pod různými úhly se tváří jinak.
Palubní desku mi měnily hned 3x, problém nebyl ale potíž je v tom, že i poslední inovovaný model označen F je snad nejvíce náchylný (původní materiál se deformoval u okenní lišty)
Mě napadá snad jen, že se na nějakém vrakovišti Ceedů dohodnu na otestování na požkozené palubce v autě na díly....
Jak ten přípravek aplikuješ na palubku?
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod t0x!n » 19.06.2017 10:43

Mam jen foto po aplikaci toho 303, v miste kde je airbag spolujezdce muzes videt takove rovne "cmouhy" smerem odshora dolu, to je ono poskrabani, nevim rok a pul jsem to takto utiral a najednou se v jednom pripade proste odrela... Kazdopadne nyni je to videt je pri tom pohledu z boku a musi se na to clovek zamerit

Obrázek Obrázek Obrázek

Nanaseni provadim postrikem rovnou do mikrouterky a jemnym trenim nanasim / roztiram, navic mi ted prisli pady, takze dalsi aplikace bude jiz timto:
https://www.aliexpress.com/item/12-pcs- ... fd562745e6

molitan snad dalsi skrabani nezpusobi :D

P.S. tobe se deformovala palubovka u listy, me se deformuje u listy ve stredu kde jsou hodiny, je to videt na rozku jak je tam mirne na prave strane nadzvednuta :D ovsem nedokazu rict jestli je to od zacatku nebo to bylo postupne casem
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 19.06.2017 11:51

no upřímně u tebe to poškrábání ani nepozoruji. To jsem na tom bohužel hůře.
Přemýšlím, že koupím tuhle rukavici místo těch molitanových koblihů.....

https://www.detailingshop.cz/prislusens ... -interier/

Takže žádná zvláštní aplikace se nekoná. Prostě nastříkáš na útěrku, lehce rozetřeš do sucha nebo pak ještě suchou útěrkou?

Deformace u palubní desky Ceeda 2015, celkem smutné, že mají takové problémy s plasty, když ani auta z 90 let tohle neřešili.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod t0x!n » 19.06.2017 13:08

Jsou to takove ty matnejsi cmouhy, nez to bylo osetreno, tak to vylozene svitilo lesklyma mistama jak se ta guma "odrela", ted je to naopak matnejsi jak zbytek.

Ja jedu v molitanu popr. jemne uterce, jelikoz ta tvoje "vysoka" bude mit obrovskou spotrebu pripravku a neni zaruka, ze to taky neposkrabes, taky jsem to zkousel s vysokym chlupem, mam jich nekolik na rozlestovani vosku, tak jsem pouzil novou a proste to jde po te palubovce spatne roztirat, jakoby se mi to lepilo, proto radeji ten zluty pad, to bych radeji tou vysokou jen utrel prach a pak aplikoval tema zlutyma padama.

Nn, normalne se to da strikat i primo na material, ale ja nechtel aby mi kapicky odeletovaly na okno, protoze to jde pry hodne spatne umyt (primarne je to delany jako ochrana strech kabrio proti propousteni vody), tak je to logicky :D takze venku pred autem nastrikat do uterky a opatrne roztirat "do sucha" tot vse. Cim vic toho tam das tim docilis vyssiho lesknuti. Ja daval 3 aplikace na skryti tech skrabancu, na normalni pouziti bych to jiz daval jen jednou. Trvanlivost bude asi hodne dobra, protoze ubehlo asi 3 tydny a palubovka se sice trosku vratila k puvodnimu odstinu ale pouze tak z 90%, je porad syta, cerna a na dotek prijemna, hlavne kdyz po ni mackam prstama nikde nezustavaji stopy mastnoty z pokozky jak na puvodni neosetrene, kde kdyz mi nekdo sahnul bylo to tam doslova "zapity" telesnou mastnotou kuze.

Ono je deformace a deformace, je to zakonceni toho gumovyho vylisku palubovky u hodin, je mozny, ze to spatne drzi i ten ramecek z tvrdeho plastu a proto to vyliza, kazdopade to nic nedela, takze nechat do toho nekoho hrabat ze servisu ne dekuji, uz jsem si uzil s reklamacema predchozi i30, kde na co servis sahnul to bylo mnohonasobne horsi az jsem asi po 20 reklamacich za rok a pul na to nemel nervy a auto nastesti prodal pouze se ztratou 10 tisic za 2 roky provozu :)

P.S. stacilo mi kdyz mi na te i30 asi 4x lakovali jedny jediny dvere (kvuli jedne 3mm tupce rzi), to co opravili, tak na jinym miste ty dvere postrikali vrchnim lakem takovou vrstvou a "odstepkama", takze jsem mel povrch jakoby na nem nekdo vysypal pisek a ten pak polil lakem a nechal zatvrdnout :D
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 19.06.2017 14:21

Já si nemohu pomoct, ale ta tvá palubka působí dost mastně takhle z těch fotek...nebo hodně leskle.
Já právě chci co nejmatnější povrch což celkem mám ale jakmile se někdo dotkne tak jsou hned vidět otisky.
S tím vysokým chlupem máš asi pravdu, asi to ještě přehodnotím. Současně používám takovou zelenou rukavici sonax, ale jakmile není dostatečně vlhká od přípravku, zanechá poškrábané plochy :x Doslova se té palubky bojím dotýkat. Zkusil bych ten molitan jakmile dáš nějaké info po otestování.

A taky velký pozor na čištění při přímém slunci nebo pokud je palubní deska zahřátá!!
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod t0x!n » 19.06.2017 16:14

mastna fakt neni staci se podivat i zde: http://www.detailingclub.cz/viewtopic.php?f=26&t=179

kazdopadne mas pravdu, naposled co sem ji poskrabal, tak jsem ji utiral fakt zahratou a to bylo asi poprve, mozna je to fakt tim...

taky chci matny povrch, ted je takovy sametovy a syty, palubovka hodne zmavla, ale jak rikam prijde ti u me mozna do leskla protoze jsem nanasel 3 vrstvy, coz je dost rozdil oproti jedne
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 22.06.2017 21:36

no upřímně se mi to taky podařilo převážně bez přemýšlení za přímého svitu což se dělat nemá.
No každopádně jsem rád, že alespoň nikde nevrže.
Kdy budeš zkoušet ten pěnový aplikátor? Zajímá mě výsledek oproti mikrovláknu....

Aktualizováno:
tak mi to nedalo a dnes jsem si přivezl ten prostředek a pěnové aplikátory tak jsem zvědav.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé