Povrchová úprava palubní desky!

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod t0x!n » 23.06.2017 10:20

jsem na tebe zapomnel, no za dlouho, porad to drzi stejne, takze nemam duvod davat dalsi vrstvy :D
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 23.06.2017 13:34

a to ti na tu palubní desku neulpývá prach. Mě tedy po tom Wurthu fakt hodně.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod t0x!n » 23.06.2017 16:35

dneska ti to vyfotim, reknu ti ze po tech 3 tydnech ani ne, kazdopadne i kdyby byl trochu prach vezmu to pak jen cistou vodou, je blbost na tu ochranu davat dalsi vrstvu, to leda az se casem "odpari"
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod crui5er » 25.06.2017 00:06

Když koukám na fotky od t0x!na, tak se mi ten povrch zdá taky dosti mastný. Já už jsme zanevřel na všechny tyto přípravky. Pro mě je nejúčinnější utěrka z mikrovlákna a obyčejná voda. Souhlasím ale s tím, že materiál palubovky je opravdu náchylný na údržbu. Se suchým hadrem a "škrábanci" mám také zkušenosti, ale nemyslím si že jsou to "škrábance" jako takové. Nevím jak vám, ale mě se od klimatizace na skle tvoří takový bílý povlak. Stejný povlak se zákonitě musí tvoří i na palubovce, ale není tak vidět. Po setření palubovky suchým hadrem se ve struktuře materiálu palubovky vytváří jakoby bíle škrábance. Mokrý hadr si s nimi ale hravě poradí.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 25.06.2017 13:21

mám starší model Ceeda a samotný mechanik Kia přiznal, že materiál po inovaci (palubka 2009_palubka 2011)je neštastný. Palubní deska mám totiž povrchovou úpravu z nějakého gumovinylu se strukturou. I po lehkem dotyku nehtem nebo přejetí suchým hadrem se v této struktuře vytvoří světlé šedé šmouhy nebo rýpance, které už nelze nikterak odstranit. Je to materiál naprosto nevhodný do auta, kde na plasty někdo neustále sahá, odkladá, utírá prach, fleky. Snažím se minimalizovat dotýkání palubky a lidé se mi smějí pač to nikomu nedává smysl. Tohle se opravdu nepovedlo a je smutné že i nové Ceedy stále trpí podobným problémem ačkoli už to není tak hrozné.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Fester » 25.06.2017 14:02

Kdysi jsem řešil podobné trauma a ať jsem koupil cokoliv , tak to vždy obsahovalo silikon pro dosažení zářivého lesku :roll:
Problémy byly hned dva : lesklo se to jak psí koule a házelo to odraz do skla .
A druhý , že to byl magnet na prach .

Zatím se nejvíce osvědčily obyčejné vlhčené ubrousky :thu:
Uživatelský avatar
Fester Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  
Registrován: 25.04.2017

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 25.06.2017 14:21

to je mimo mísu. Všechny prostředky co pořizuji silikon neobsahují, ale určitě nějaká složka tam být musí. Doslova sem sledoval poletující nečistotu v kabině, která se blízko palubní desky doslova přicucla. Ale to mě tolik nettrápí jako náchylnost palubní desky na odření.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Fester » 25.06.2017 14:30

To máš jedno :D Silikon nebo olej , nejlepší je to odmastit a prach se nedrží.
S těmi škrábanci je to horší , to nezamaskuješ ničím :no:
Uživatelský avatar
Fester Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  
Registrován: 25.04.2017

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 25.06.2017 14:45

ten nový prostředek z předešlé stránky trochu zatmavuje tak doufám že to malinko pomůže. (otestuji na dveřích)
Ono to není složité, u normálního materiálu otřeš prostředkem a poté suchým hadrem vysušiš a prach nesedá.
U mě ale musíš bezprostředně zcela prostředek vetřit do palubní desky do sucha a dále na to ničím nesahat jinak to dělá neodstranitelné čmouhy (později přidám foto)
Současně nesním vůbec tlačit a nanáším velmi lehce rukavicí Sonax. Teď jsem kpuil ty molitanové houbičky co slibují, že nepoškodí žádný povrch tak uvidíme.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod John Doe » 26.06.2017 16:40

Ja používam ako APC ValetPRO Citrus Pre Wash a na to CarPro Perl a maximálna spokojnosť.
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Gold, Planet Blue
Uživatelský avatar
John Doe Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 2
Registrován: 22.03.2016
Bydliště: Brezno  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 28.06.2017 22:31

Tak jsem dal na uživatele t0x!n a bohužel jsem udělal asi chybu. Může to být materiálem, ale prostředek, který doporučuje je podle mého názoru dost mastný a navíc se velmi obtížně a dlouho aplikuje do sucha těmi houbičkami. Zůstavám u mnohem lepšího Wurthu aktivní pěny.
Pokud bude mít někdo o prostředek zájem, výhodně mu ho přenechám úplně nový.
Z fotek níže to není úplně patrný, ale palubní deska je Wurthem zatímco dveře (nasvícené sluncem) jsou ošetřeny 303 protectantem (zdá se mi to prostě mastné a na rukách obzvlášt)....

Obrázek
Obrázek
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod crui5er » 29.06.2017 19:15

Hmm, ta mastnota je krásně vidět na sloupku dveří s reproduktorem. V pravém dolní rohu je malý neošetřený kousek, který si zachoval původní mat. Zbytek je připraven na smažení na pánvi :no:
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod t0x!n » 30.06.2017 10:47

Jsem bohuzel ted na dovo v ESP a auto mi stoji v Praze na letisti, takze ti foto ted nehodim, ale ja to opravdu mastne nemam a ani recenze co na to jsou nejsou negativni ohledne mastnoty a lesku, nedaval si toho moc? Popr. jestli to fakt nedela ten povrch jednickovyho ceeda palubovky, jinak nevim...
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Polsondeside » 30.06.2017 15:34

No asi začnu tím, že jako aplikátor mi ta molitanová houbička připadá přímo nevhodná. Nemá tendenci ten prostředek rozetřit do sucha, ale furt ho matlá (pokud jí navlhčím jen lehce, obávám se, že bych palubní desku poškrábal). Prostředek jsem dále testoval i na jiném povrchu plastu, který je na nakládací hraně v kufru a po prá dnech na omak zůstává na prstech jakýsi mastný povlak. Zkusím to ještě aplikovat na venkovní prýže a plasty, ale jinak pokud někomu vyhovuje tak se domluvíme na výhodném odkoupení.
Za sebe doporučuji zatím nejvíce osvědčenou kombinaci:

Obrázek
Obrázek

to je na doporučení přímo z fabriky Žilina.

t0x!n: udělej si jednoduchý test, který tě možná přesvědčí. Že obsahuje mastné složky nevhodné pro palubní desku zjistíš zcela jednoduše. Nanes na houbu nebo útěrku a rozetři. Poté prstem přejed ošetřeny povrch a pak prsty mni o sebe a ucítíš jakýsi mastný film (na povrchu to stopy nenechává) ale touto metodou zjistiš, že skutečně mastí a tudíž dává i lepší odstín barvy materiálu.

http://www.kubi.cz/tri-tipy-jak-na-palubni-desku/t-305/

Jinak přeji přijemnou dovolenou ve Španělsku, snad se letos taky někam podívám když už mám ten nový kufr z Billy. 8-)
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Povrchová úprava palubní desky!

Příspěvekod Mirse » 18.09.2017 13:30

Tak jsem min.týden taky dal do čištění a dopadl jsem jak sedláci u Watterlo - použil jsem vlhčené ubrousky na palubní desky (už podruhé a napoprvé naprosto super výsledek) a během 5-ti minut se mi z palubky stala maskovací plocha (samé fleky) :cry:
Bohužel jsem si až poté přečetl návod a jasně je tam psáno, že se to nemá aplikovat při přímém slunečním svitu a to zrovna pražilo jak v červenci takže jsem Jouza a jak tu někdo praví v podpisu: když všechno selže - přečti si návod :thu: :thu: :thu: :D :D :D
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3890  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé