kvalita laku CEED II

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod only_one » 16.10.2017 18:57

trvalá ochrana v podstatě neexistuje. Pokud na auto nalepíš folii, což sice je jedna možnost, tak ale ztratíš lesk a hloubku laku a po čase ty folie degradujou, prostě to není ono
Nějaké přední šrámy od kamínků bude mít každé auto.. s tím se nedá nic dělat.
Já jsem dneska provedl podzimní dekontaminaci laku a krom pár šrámů od kamínku nemá auto po dvou letech jediný hologram a stále hluboký lesk a šmrnc nového auta :)
Jezdí to od začátku s keramickým protektorem Gyeonem Mohs a opravdu funguje výtečně, za dva roky nebylo nutné ani jednou otrocky leštit, stačí umejt a občas použít doplňkový sealant a je to stále perfektní i dobře samočistící.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod only_one » 17.10.2017 09:44

No jak se to vezme. Kvalitně rozleštit auto chce v první řadě čas a je to někdy docela otročina. Taky sem to dřív dělával a vosk to dával řádově 3-4 měsíce. A pak to zase byl den práce. Tohle je super v tom, že s udržbou je minimum práce a ten čas využiju jinak :-) hlavně mě to leštění nikdy nebavilo. Ale dobré je, že ta keramika opravdu funguje narozdíl třeba od picateku, která je v tomhle uplně traguckej jak na aplikaci, tak na výdrž a vlastnosti.
Celá sada Gyeon Mohs stojí na jedno auto 2200 kč. Což když si to člověk udělá sám, není tak brutální.(za předpokladu, že zvládne techniku přípravy laku pod to) Ale ještě je k tomu třeba sem tam použít CURE a šampon ideálně Bathe+. Sealant občas, 1x mesícně a pak to funguje celoročně do obnovy po 30tis km stále výborná vodoodpudivost a samočistící vlastnosti. Takže jestli ta kosmetika stojí řádově 3,5tisíce není zas tolik a ta přidaná hodnota neotročení s leštěním mě hodně baví.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod DanielCZ » 21.01.2018 19:48

ahoj našel jsem toto vlákno..pročetl...žasnu..

prvně vy tedy nikdo nedoporučujete jezdit raději s autem do klasické myčky??..Sundají kartáče myčky barvu z auta???
Takže raději wapková myčka??


jak potom tedy omýt sůl z podvozku??...Jestli je tedy nutné vůbec mýt

Bohužel parkuji ve městě. Občas budu muset vydržet nějaký ten šrám od otevřených dvěří.
Uvažoval jsem zda si něco nalepit jen na dveře bud folie nebo folie ve sprai (Mám bíle auto)

A nebo nějaké to nano...a nebo prostě jen navoskovat.
DanielCZ Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 19
Registrován: 19.01.2018
Bydliště: jičín  Czech Republic (cz)

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod souk69 » 21.01.2018 19:56

Mám Ceeda od roku 2009 a několikrát jsem byl i v myčce. Většinou ale myju na dvoře . Takže kýbl koštátko autošampon spláchnout hadicí nebo vapkou. Pokud mrzne tak nemyju . Nijak se s tím nepářu, auto má sloužit mě a ne abych se s ním dlouze leštil.
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod snike » 21.01.2018 20:18

Mel jsem Ceeda ED, Ceeda JD, Sportage SL a ted mam Sportage QL, Rio UB a Vengu. Se vsemi jsem jezdil, jezdim a dale budu jezdit do mycky :yes: Zadny problem s lakem jsem kvuli tomu nemel :no:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod elkan » 21.01.2018 21:13

Já myl auto s kýblem a košťátkem, a lak jsem si docela slušně poškrábal, je to vidět tedy jen na slunci, a dodávám, že nemám metalízu.
Od té doby vždycky nejprve wapkou, a teprve potom košťátko nebo houbu, a opět oplach. Jezdil jsem do samoobslužných boxů u benzínek.
V myčce jsem s tím ještě nebyl.
Před měsícem mi kousek od baráku otevřeli nově samoobslužné boxy bezkontaktní myčky, už jsem tam byl dvakrát, a je to super.
Rozdíl je v tom, že wapka neumyje povlak na laku, musí se tomu pomoci košťátkem, a ta bezkontaktní funguje parádně.....
Za prvé používá teplou vodu se saponem, a wapka stříká vodu s práškem, který nahrazuje to košťátko. Takže za chvilku je auto umyté, oplach čistou vodou a i voskem,
Většinou se vejdu do 50,-Kč a za pár minut odjíždím.....
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 416  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod mv12 » 22.01.2018 00:20

snike píše:Mel jsem Ceeda ED, Ceeda JD, Sportage SL a ted mam Sportage QL, Rio UB a Vengu. Se vsemi jsem jezdil, jezdim a dale budu jezdit do mycky :yes: Zadny problem s lakem jsem kvuli tomu nemel :no:

Tak on v myčce asi nikomu lak nesleze ani se extra viditelně neponičí. Spíš jde o to, že někdo je víc háklivý na mikroškrábance na povrchu laku, který normálně nikdo nevidí, pokud to nezkoumá na slunci a ještě jak detektiv :-) Podle mě se jim ale stejně neubrání, pokud tedy vůbec hodlá s tím autem jezdit :-) a nebo s nimi nebojuje jako ti nadšenci z webu o detailingu. Já sice zatím se Ceedem v myčce nebyl, ale tohle fakt neřeším...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod Mirse » 22.01.2018 08:07

Já po předchozích zkušenostech myju už jen wapkou, z myček s kartáči jsem měl vždy viditelné kruhové mikroškrábance a se Ceedem nehodlám riskovat :no: , co se jarní detoxitace od soli týče, nechávám si po zimě ručně opláchnout spodek, máme tu nedaleko firmu, která se na ruční ostřikování na rampě specializuje ... :)
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3889  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod plasta » 22.01.2018 09:16

Při ručním mytí zásadně nepoužívat košťátka a jiné podobné nářadí (max. na kola), ale pouze mycí rukavici, která se dá koupit v obchodech s autokosmetikou. Nebo jezdit na bezkontaktní myčky, které se začínají více stavět.
Kia Ceed SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort, červená, 2013 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDI, 97 kW, Exclusive, červená m. - 2016 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDi, 97 kW, Edice 75, modrá m. - 2020 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1,6 TGDi, 110 kW, TOP, modrá m. - 2022
Uživatelský avatar
plasta Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 645  Témata: 13
Registrován: 10.02.2013
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (7) TOP sponzor (1)

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod only_one » 22.01.2018 14:20

Jak sem psal výše, keramické sealanty a auto je po dvou letech po umytí naprosto jak nové, hlavně má zachovaný hluboký lesk, žádné hologramy a není nutné otrocky leštit a nanášet vosk. Ale nesmí se s tím do kartáčové myčky.
Všechno má své pro i proti. Ale já sem hologramy vymýtil :-) a ani to nedává moc práce na údržbu.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod DanielCZ » 05.07.2018 06:53

Nevim zda je to kvalitou laku. Ale vcera jsem poprve voskoval auto rucne a po radnem umyti jsem zjitil ze po 5 mesicich provozu a 4000 km mam bile auto od poletave rezi jak cednik, a to hlavne pate dvere. Priste budu muset clayovat:(
DanielCZ Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 19
Registrován: 19.01.2018
Bydliště: jičín  Czech Republic (cz)

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod only_one » 05.07.2018 21:55

na poletavou rez clayem nevyzrajes. Na to musíš nějakým ironem a hezky chemicky..
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod Anakin » 09.07.2018 10:04

Poletova hrdza ide aj clayom dole, vlastna skusenost ... ale nehorazna drina to je plus casova narocnost ... clay som mal na skusku z ciny a po vycisteni celeho auta som ho mohol vyhodit ...

vzdy zalezi kde sa auto dlhodobo parkuje , moje bolo pred firmou ktora sa zaobera zvaranim vo velkom cize bolo ako smirgel po 2 rokoch. Auto som daval s kamaratom dokopy a trvalo to skoro 8 hodin. Po dalsich 2 rokoch ked auto ma momentalne nieco cez 4 ma tato drina caka zas. Zmenil som pracu a auto je v lepsiom stave cize ratam ze to pojde mozno rychlejsie a hlavne uz mam kupeny iron x.

Tak ci onak starostilovost o auto vo vseobecnosti je vec nazoru majitela. Auto ma sluzit nam ale ja to beriem ako hobby. Mam cerveny metalicky lak. Predna kapota bola menena po prestriekani vyzeralo auto ako nove. Bohuzial povodny lak vcelku fajn by som povedal ale prelakovane dielce su katastrofa ! Robene original v servise Kia ale po polroku kamienky poskodili novolakovane dielce viac ako 2 roky dokopy.

Co sa tyka laku sa mne na zadnych dverach za spolujazdcom zacala supat vrchna cast laku. Po skusenostiach s kapotou sa sam seba pytam ci sa na to vykaslat alebo to skusat riesit v ramci zaruky. Nemate s tym niekto skusenosti ?
Anakin Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 07.01.2014
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod only_one » 22.07.2018 15:24

No reklamace cehokoliv co zpusobila mechanika, kaminky a pod je naprosto zbytečná.
Ad clay - to je neuvěřitelnej stupeň sebemrskačství :-D já mám poletavou rez za 20minut dole komplet včetně těch největších nepodajných míst, které chtějí trošku pomoct hadříkem. Chemie je prostě chemie :-)
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: kvalita laku CEED II

Příspěvekod harry.callahan » 04.04.2020 13:27

Tak jsem dnes otevřel kapotu a místo kde se dotýkají gumové dorazy kapoty je na pravé straně řádně zrezlé místo. Docela mě to překvapilo.

Obrázek

Obrázek

to asi nemá cenu řešit jako reklamaci?
harry.callahan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 1
Registrován: 09.11.2014
Bydliště: Beroun  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé