xenony

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Re: xenony

Příspěvekod mbiron » 29.03.2010 11:25

Jasne ze vim Bobe ze ty svetla mas a taky vim, ze me neoslnujes. jak pise Jakub, serizovani svetel je prvni zasada. Mam nekdy pocit ze ten co oslnuje chce hlavne dobre videt a je mu jedno co ostatni.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4969  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: xenony

Příspěvekod arny » 01.04.2010 14:26

Podla mna je podstatou veci dobre vidiet, inak by xenony boli nanic. Samozrejme ze dalsia vyhoda je, ze xenony znizia spotrebu auta a rovnako maju podstatne vacsiu zivotnost ako halogeny, ktore si aj tak sam nevymenim. Tuto urobila kia podla mna velku chybu a ja som donuteny ist do ineho auta napr seat leon 1.4TSI s adaptabilnymi xenonmi sa dnes da kupit pod 19000 eur (v tom aute je uz v podstate asi vsetko). Rovnako aj nova opel astra, vybavena navyse led diodovym dennym svietenim, ktore kia opat nema. Trocha som dufal, ze aspon novy facelift hyundai i30 ich bude obsahovat ale zatial o tom neviem ze by mal takze tymto u kie ci hyundaiu koncim.
arny Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 1
Registrován: 28.12.2008
Bydliště: Trencin  Slovakia (sk)

Re: xenony

Příspěvekod Tony » 01.04.2010 16:03

jj je to chyba. ovšem řekněme si to na rovinu 90procent u nás prodaných aut ty xenony stejně mít nebude (jak u leona tak u astry). ale jako možnost by to samozřejmě bylo jen dobře.
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: xenony

Příspěvekod titanus » 01.04.2010 19:50

je to samozrejme kazdeho slobodne rozhodnutie a presvedcenie ale zavrhnut auto koli xenonom? kto jazdi kazdy druhy den v noci minimalne 3hodiny OK beriem ze o trochu lepsia viditelnost mu pomoze hlavne aby nemusel zmurit ale inak...ja vidime v noci skvelo asi 2x lepsie ako na fotkovej lagune...

P.S. vie mi niekto aspon odhadnut kolko sa da "usetrit" na tej "znizenej" spotrebe?dako si to v reali neviem predstavit, hlavne ten rozdiel znizenej spotreby k pomeru a priplatku za xenony :)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: xenony

Příspěvekod Axel » 01.04.2010 20:34

budoucnost je stejne v nocnim videni s automatickym upozornenim na chodce, zvire apod na krajnici a dokonce i nekolik metru od vozovky, aby se zabranilo pripadnemu stretu se zviretem, jak uz to pouziva myslim Volvo, BMW, Mercedes atd.
Fandím:
Moto GP
Tým: Ducati Marlboro Team; Jezdec: Casey Stoner (samo na prvním místě jsou naši jezdci :) )

Formule F1
Tým: Scuderia Ferrari Marlboro; Jezdec: Felipe Massa
Uživatelský avatar
Axel Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 544  Témata: 1
Registrován: 04.02.2009
Bydliště: Děčín  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW (2008)
34000 km @ 7.6 l/100km

Re: xenony

Příspěvekod mbiron » 01.04.2010 20:56

titanus píše:je to samozrejme kazdeho slobodne rozhodnutie a presvedcenie ale zavrhnut auto koli xenonom? kto jazdi kazdy druhy den v noci minimalne 3hodiny OK beriem ze o trochu lepsia viditelnost mu pomoze hlavne aby nemusel zmurit ale inak...ja vidime v noci skvelo asi 2x lepsie ako na fotkovej lagune...

P.S. vie mi niekto aspon odhadnut kolko sa da "usetrit" na tej "znizenej" spotrebe?dako si to v reali neviem predstavit, hlavne ten rozdiel znizenej spotreby k pomeru a priplatku za xenony :)



Rozhodne spotrebou elektricke energie a pokud si nekdy slysel o ekozavodech tak urcite vis, ze nepouzivaji zadne spotrebice jako klima, ventilator ci radio prave pro dosazeni co nejmensi spotreby paliva. Je jasne ze jsou to pro tebe nepatrna cisla ale kazda zapnuta vec v aute je o neco vetsi spotreba, takze ma s tema xenonama pravdu.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4969  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: xenony

Příspěvekod titanus » 01.04.2010 21:24

to ze to ma nizsiu spotrebu som nevyvracal...mne sa len jedna oto ze aky je rozdiel medzi xenonami a obycajnymi svetlami a premietnut ten rozdiel do ceny (zvysenie/znizenie spotreby)...inak povedane fakty a cisla :D viem ze klima si vie u aute cucunut aj 0,5L vyssej spotreby a dokaze zobrat par koni vykonu...a takto dako by som chcel vediet ako je to z xenonami a nasledne si vyratam navratnost priplatku za ne - to len pre moju predstavu tak v tom nehladajte ziadne ine veci ;)

P.S. tym ze k original xenonom pridavaju est aj stierace, motorceky, senzory...nema cela seda este nahodou vecsiu spotrebu ako obyc zarovky :twisted: len ma neukamenujte :lol:


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: xenony

Příspěvekod mbiron » 01.04.2010 21:41

Kolik je celkova spotreba xenonove zastavby a konvekcnich zarovek ti nedokazu rict asi to chce nejakeho elektrikare co se v tom vyzna.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4969  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: xenony

Příspěvekod Tony » 02.04.2010 11:41

no myslím že takové věci se objednávají kvůli jiným věcem než je spotřeba. ta by např. u mě byla až na posledním místě...
u větších kol taky nebereš vyšší spotřebu (širší gumy = větší odpor) ale jako estetický plus + vyšší bezpečnost (lepší přilnavost). tak je to i s xenony. já bych si je za takových 20tisíc do auta přikoupil.
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: xenony

Příspěvekod Jakub » 02.04.2010 19:57

Kdo si to chce porovnat, tak světla s halogeny mají příkon 2x 55W a xenony 2x 35W ;-)
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: xenony

Příspěvekod titanus » 02.04.2010 20:18

no uz sa blizime k niecomu :D cize cela sada ma tych 70W?alebo iba samotne "ziarovky" maju taky odber? ak cela sada tak rozdiel je 40W - vie to niekto odhadnut do spotreby :help:
@Tony
uplne s tebou suhlasim az nato ze JA neberiem xenony ako zvysenu bezpecnost... (ak) viac vidis viac si trufas :) a v noci kde nie je osvetlena cesta jazdim tak minimalne ze keby to robilo aj denne svetlo 3km predomnou tak sa mi to jednoducho neoplati :D keby to bolo uz sucastou vybavi tak to je zase ina rozpravka ale len tak vyhodit dakych 20.000,- kc :no: ale na druhej strane privitam ked si vsetci kto maju teraz namontovane "xenony" kupia original sadu tak ako to ma byt a uzavrie sa diskusia o oslnovani a podobne ;)

suma sumarum u mna - xenony ako sucast vybavy ano, vramci vymeny za povodne za priplatok nie...


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: xenony

Příspěvekod arny » 02.04.2010 22:59

titanus píše:no uz sa blizime k niecomu :D cize cela sada ma tych 70W?alebo iba samotne "ziarovky" maju taky odber? ak cela sada tak rozdiel je 40W - vie to niekto odhadnut do spotreby :help:
@Tony
uplne s tebou suhlasim az nato ze JA neberiem xenony ako zvysenu bezpecnost... (ak) viac vidis viac si trufas :) a v noci kde nie je osvetlena cesta jazdim tak minimalne ze keby to robilo aj denne svetlo 3km predomnou tak sa mi to jednoducho neoplati :D keby to bolo uz sucastou vybavi tak to je zase ina rozpravka ale len tak vyhodit dakych 20.000,- kc :no: ale na druhej strane privitam ked si vsetci kto maju teraz namontovane "xenony" kupia original sadu tak ako to ma byt a uzavrie sa diskusia o oslnovani a podobne ;)

suma sumarum u mna - xenony ako sucast vybavy ano, vramci vymeny za povodne za priplatok nie...



Tu spotrebu som skor myslel iba ako bonus. Mne nejde ani tak o spotrebu ako o to, ze so xenonmi som mal podstatne lepsiu viditelnost nez s normalnymi halogenmi a nejde tu iba o osvetlenie ale aj o farbu svetla. Moj osobny dojem bol, ze som bol schopnejsi rozoznavat farby a menej mi unavovali oci. Videl som ostro a nie v polotienoch ako s halogenmi.
To, ze to kia nedala do noveho ceedu ma celkom dost sklamalo a odradilo, pretoze inak maju podla mna spickovu techniku. Vela ludi hovori, ze naco davat xenony. No ruku na srdce, kolky z vas by si ich prikupili keby boli v ponuke? Myslim si, ze by na toto bolo dobre spravit nejaku anketu.
Dalsie presne ako hovorite, keby si ludia mali moznost dokupit originalne xenony nesli by do roznych HID prestavbovych cinskych sad a neoslnovali by ostatnych vodicov.
arny Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 1
Registrován: 28.12.2008
Bydliště: Trencin  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé