Rada na opravu oděrek

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Rada na opravu oděrek

Příspěvekod matlajs » 04.05.2023 21:31

zdravim všechny

jsem nový ( půl roka starý) majitel zánovního ceedu 3 generace. koupil jsem na podzim 22.
Po zimě jsem se skoro zděsil, kolik šrámu se po generálním mytí( malých, ale četných šrámečků a oděrek) objevilo na laku.
Chtěl bych poradit ohledně překrytí, resp. postupu. koupil jsem si nějakou leštící pastu a zkoušel ručně houbičkou na nádobí, což se minulo víceméně účinkem.
Koupil jsem i opravnou tužku, kvůli něčímu neopatrnému otevírání dvěří a šmouze z toho vzniklé už loni. Ale o bezbarvém laku jsem se dočetl až později a tak aplikoval bez toho. Mmj. ty kódy barvy co jsem se tu tak rozhlížel asi na těch štítkách moc nesedí ( já na něm mám A9 a podle odkazu ze zdejšího jiného příspěvku a VINu mám AA9).

No nicméně očistil jsem( omyl auto- a nanášel na suchý čerstvě omytý povrch po pěně a šamponu), nanesl barvu, nechal zaschnout podle návodu a další den rozleštil a " zarovnal" . Výsledek , až na ten patrně jiný odstín, který byl ovšem zanedbatelný vzhledem k velikosti opravované plochy , byl celkem uspokojivý ale bohužel asi kvůki absenci bezbarvého laku přežil jen pár oplachů.

Chtěl jsem se zeptat, jestli jsem to vůbec dělal správně a nebo jestli na to jinak .

Taky ještě k laku - dekontaminujete chemicky, mechanicky nebo obojím? Chci si auto mýt sám, jen mě zajímá, jestli je opravdu potřeba investovat do té veškeré škály saponátů( na poletavou rez, tér,atd) , nebo jestli je lepší , při vší opatrnosti clay + přípravky na mytí.

Děkuji moc za dočtení mého vyčerpávajícího příspěvku :)
matlajs Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 04.05.2023
Bydliště: Cvikov  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Rada na opravu oděrek

Příspěvekod Beda » 04.05.2023 22:09

Postradam v tvem postupu pred aplikovanim barvy odmasteni toho mista :| mozna proto ti tam nedrzela ta barva :huh:

POsledni dve auta co jsem koupil, tak jsem dekontaminoval jak chemicky, tak pak i mechanicky clayem :yes: Jestli to auto chces dat jen dopucu a pak uzivat, tak se ti vyplati to nechat udelat, protoze porizovat vse potrebne pro detailing, abys dosahl uspokojiveho vysledku s rozumnou narocnosti prace se ti nevyplati :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km


Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Gil, Google Adsense [Bot]