Poškrábané sklo

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod Beda » 04.04.2012 19:17

Trpely tim i uplne prvni cee'dy viz. treba ja viewtopic.php?p=33305#p33305
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod geocomp » 04.04.2012 21:36

nemyslím si že by to bylo nějakou změnou technologie, každopádně musí sklo splňovat určité bezpečnostní normy. Je možné že byla prostě blbá série, prostě měkčí než by běžně měla být. Ovšem na bezpečnost to nemá vliv, jen z hlediska poškrábání - to sice má co dělat také s bezpečností provozu ale lze to vyřešit jednoduše výměnou. Ovšem při nehodě na dálnici je to naopak výhoda. Mám kolegu kterému prolétl kámen v Deu předním oknem. Výsledek při rychlosti kolem 190km/h byl zničující. Celé sklo bylo okamžitě neprůhledné, naštěstí dokázal včas zastavit než se stalo něco horšího. Výsledek šetření - sklo na Octavii bylo na horní hranici tvrdosti - sice ještě v normě, ale německý test hovořil jasně. Pokud by byla tvrdost ve středu normy ke zneprůhlednění okna by s největší pravděpodobností nedošlo. Takže je hezké mít sklo co se nepoškrábe, ale taky vás to může v sekundárních důsledcích nehody zabít :!:
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod romino » 05.04.2012 14:08

ok, takze sklo moze mat roznu tvrdost, ale malo by byt v istych hraniciach od - do, da sa to nejako merat,
a my co mame z tych serii ktore sa podarili maksie si musime davat vacsi pozor pri cisteni, ale zase na druhej strane pri pripadnej nehode to ma svoje vyhody 8-)

podla tohto mi to ale vychadza ze keby mi nadalej pribudali skrabance a to uz aj pri opatrnejsom pristupe, malo by byt mozne si dat tu tvrdost niekde nejako premerat - a teda prip.reklamovat, ak by to nesplnalo minimalne poziadavky ..
romino Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 5
Registrován: 23.11.2011
Bydliště: bratislava  Slovakia (sk)

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod geocomp » 07.04.2012 05:15

samozřejmě že je to měřitelné jako tvrdost jekéhokoli jiného materiálu, strojaři určitě vědí o čem je řeč. Ale v domácích podmínkách to teda nevím, ještě jsem to nikdy nezkoušel.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod Neferti » 06.12.2012 19:23

Takže po nádherné trefě kamínku do čelního skla přímo mezi oči (mne jako řidiče) výměna skla 18 900,- Kč a k tomu jsem si koupil nové origo stěrače za 942,-Kč. Sklo hradí pojišťovna ale stěrače já. No je to pškná lata :o Doba výměny cca 6h
New Kia Cee'd 1.4 CVVT, Blue Metal, 80.2kW Aktive plus
Uživatelský avatar
Neferti Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 4
Registrován: 08.12.2009
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
110300 km @ 7.5 l/100km

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod murarikm » 06.12.2012 20:19

Mám stejný problém. V létě bych to přisuzoval tomu, že když postím ostřikovač a než vystříkne voda tak se spustí ještě dříve stěrače. Ty potom leší prach na skle. Auto mám nové od července 2011a mám na něm taky dost škrábanců, ale jen škrábance ne rýhy.
KIA CEED SW 1,4 SPORT, srpen 2011, tmavě modrá
murarikm Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 1
Registrován: 26.01.2012
Bydliště: Křelov  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
0 km @ 0 l/100km

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod Lada30 » 17.12.2012 13:43

No s tím ostřikovačem čelního skla je to zajímavé.V létě a při loňské zimě mi vždy nejdříve ostřikovač šplíchl na sklo a až potom to setřely stěrače.
A nejednou Letos v mrazech nejdříve setře stěrač a až po prvním setření(tedy v okamžiku kdy dojedou stěrače nahoru) následuje šplíchnutí na sklo a stěrač ještě setře zbytek. Říkal jsem si, zda nějak nenamrzají trysky, ale asi ne-kapalinu mám do -30.
Zajímavé je, že jakmile to jednou ošplíchnu, tak, když to pustím do cca 2 min, že to podruhé již funguje normálně-a to mám vyhřívané trysky ostřikovačů. Jakoby nemělo čerpadlo dostatečný výkon to napoprvé protlačit nebo jakoby to z toho systému rozvodu té kapaliny vždy steklo zpět do nádržky-asi to budu při příští návštěvě reklamovat. Uspěl jste někdo již s touto reklamací?
Lada30 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 4
Registrován: 07.10.2011
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
0 km @ 7.9 l/100km

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod marhalu » 17.12.2012 15:22

Vyhřívané trysky ostřikovačů ? Kde jsi to to vzal docela bych to ocenil :)

Vypadá to na to že padá voda. Mě to funguje - nejdřív voda a pak stěrače ...
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod Lada30 » 19.12.2012 14:30

No měl jsem to ve výbavě při koupi-byla to Kia ceed SW sport s nějakou dodatečnou výbavou a v rámci vyhřívání jsem měl napsáno vyhřívané přední sedačky, zadní sklo,čelní sklo pod stěrači, ostřikovače čelního skla, vyhřívaná zrdcátka.No snad je to teda pravda, co mi tam napsali.Vše by mělo fungovat na tlačítko vyhřívání skla jen sedačky se pouštějí tlačítky zvlášť ve 3stupních výkonu.
Škoda, že nedělají ještě vyhřívaný volant.

Zkusím možná vyměnit kapalinu za jinou a kdyžtak půjdu reklamovat případnou vadu.V létě mi to prostě fungovalo ještě normálně.
Lada30 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 4
Registrován: 07.10.2011
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
0 km @ 7.9 l/100km

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod murarikm » 19.12.2012 18:48

No já mám to samé, ale je to trochu jinak. Vyhřívané ostřikovače nemám. Mám CEED SW SPORT rok 2011. Vyhříváním skla se zapíná vyhřívání zrcátek. Vyhříváním sedaček se zapíná vyhřívání čelního skla pod stěrači.
KIA CEED SW 1,4 SPORT, srpen 2011, tmavě modrá
murarikm Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 1
Registrován: 26.01.2012
Bydliště: Křelov  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
0 km @ 0 l/100km

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod marhalu » 19.12.2012 21:37

zvláštní, že by tak zásadně měnili ovládání ? Mám taky vyhřívaný sedačky. Ty jediný mají svoje ovládání. Ostatní je na jednom tlačítku vyhřívání zadního skla. O vyhřívaných tryskách jsem neslyšel, ale to neznamená že se nemýlím :)
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod dong » 19.12.2012 22:23

Lada30 píše:Škoda, že nedělají ještě vyhřívaný volant.


Stejne by si to hned vypinal...pali to do rukou :-)
dong Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 260  
Registrován: 16.10.2012
Bydliště: Kladensko  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
83415 km @ 6.09 l/100km

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod kamil k » 10.01.2013 20:57

V mojom pripade (Ceed SW, TX, 2008) je vyhrievanie sedaciek ovladane samostatne s moznostou nastavenia urovne kurenia. Vyhrievanie spatnych zrkadiel sa zapina spolu s vyhrievanim zadneho okna. Vyhrievanie celneho skla pod stieracmi ma samostatny vypinac na palubnej doske lavej strane od volantu (vedla vypinaca ESP off). O vyhrievani trysiek ostrekovaca neviem.
kamil k Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 2
Registrován: 02.11.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
150000 km @ 7.6 l/100km

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod marhalu » 10.01.2013 22:08

jj to asi bude tím že mám FL ceeda. Tak to všechno sloučili do jednoho kromě sedaček. Radši bych uvítal oddělaný vyhřívání zrcátek. Při dešti, když chci vysušit zrcátka se hřeje i zadní okno a zůstává tak na něm suchej bordel ... blbě se stírá ;)
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Poškrábané sklo

Příspěvekod quapor » 06.12.2013 10:09

pripajam sa do klubu, plastova skrabka, doskriabane predne, bocne aj zadne sklo, skrabka ma niekolko rokov, drhla skla na suzuki, a ani vlasok...
skla na kia su BLATO
s opravou pockam na jar, ale urcite s tym nieco skusim spravit
napr.
http://www.bmwklub.sk/navody-a-manualy/ ... 41449.html
http://www.a-autokozmetika.sk/aautokozm ... -Glass-Kit
__kia ceed sw 1.6gdi (2013)__
Uživatelský avatar
quapor Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  Témata: 2
Registrován: 26.04.2013
Bydliště: PK  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé