Lak

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Lak

Příspěvekod Návštěvník » 22.03.2008 17:57

....no, mám auto pár dnů a vypadá to na problém s lakem......při mytí v boxu vapkou a utírání bavlněným hadrem zůstával růžový hadr našedlý, zvláště při stírání jedním tahem déle!!!! Mám Piston Grey......Je to měkký, prostě to je měkota. To není o vodou ředitelných lacích, ale o ceně. Vodou ředitelné laky používá kdekdo, ale je lak a lak....Jinak spokojenost, mám skoro dva tisíce km a super, nikde problém.
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Lak

Příspěvekod Jezevec33 » 23.03.2008 10:12

Etheral píše:....no, mám auto pár dnů a vypadá to na problém s lakem......při mytí v boxu vapkou a utírání bavlněným hadrem zůstával růžový hadr našedlý, zvláště při stírání jedním tahem déle!!!! Mám Piston Grey......Je to měkký, prostě to je měkota. To není o vodou ředitelných lacích, ale o ceně. Vodou ředitelné laky používá kdekdo, ale je lak a lak....Jinak spokojenost, mám skoro dva tisíce km a super, nikde problém.
A to ti prodejce neřekl,že se nesmí níc umývat PŮL roku? Žádné namáčení a šouchání hadrem. Jenom špínu suchým hadříkem setřít ale NIC VÍC.
Quot capita, tot sensus
Uživatelský avatar
Jezevec33 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 279  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Citroen C2 VTS (2007)
100000 km @ 9.4 l/100km

Dotaz

Příspěvekod Návštěvník » 23.03.2008 10:35

...to jako vážně???? To auto se nesmí namáčet???? Chlape já tomu nerozumim...co to používá KIA za technologie??? A proč o tom nepíšou v návodu???? Vy jste to myl jak??? Nebo myjete...Dík za odpověď....
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Lak

Příspěvekod AllInOne » 23.03.2008 10:36

Jezevec33 píše:
Etheral píše:....no, mám auto pár dnů a vypadá to na problém s lakem......při mytí v boxu vapkou a utírání bavlněným hadrem zůstával růžový hadr našedlý, zvláště při stírání jedním tahem déle!!!! Mám Piston Grey......Je to měkký, prostě to je měkota. To není o vodou ředitelných lacích, ale o ceně. Vodou ředitelné laky používá kdekdo, ale je lak a lak....Jinak spokojenost, mám skoro dva tisíce km a super, nikde problém.
A to ti prodejce neřekl,že se nesmí níc umývat PŮL roku? Žádné namáčení a šouchání hadrem. Jenom špínu suchým hadříkem setřít ale NIC VÍC.


Mne taky nic teda neřekl..auto oplachuju jen vodou, párkrát jsem použil houbu
AllInOne Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  Témata: 2
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
53000 km @ 5.5 l/100km

Houba...

Příspěvekod Návštěvník » 23.03.2008 10:41

...houbu bych na to nebral.....já použil jemný bavlněný hadřík a měl ho po setření hnědé špíny šedý!!!! Mám šedou metalízu...Normálně se ta barva po namočení vodou stírá......až pojedu znovu na wapku tak to natočím na video, snad to bude vidět. Jsem z toho dost zklamaný, jinak totiž to auto nemá chybu, naopak na KIA super a ve své třídě solidní. Mate mne ten můj prodejce. Prodal hodně přes sto cee´dů a prý si nikdo nestěžoval na lak a proč jako ne hned do myčky...a divil se, kde jsem vzal ty infa o špatným laku....já je ale vzal odsud z fóra, a z jinýho KIA fóra a jen se ho ptal.....prolézal jsem to tady před nákupem auta, no....a teď vím, že to byla pravda, co tady ty lidi psali o špatným laku. Bohužel. Počkám ještě tři měsíce a pokud to bude pořád stíratelné budu se snažit odstoupit od kupní smlouvy. Nechci za tři roky řešit nějakou pakárnu s reklamací laku až to bude matný a na nic. To bych se taky mohl dozvědět, že jsem používal nedoporučenou kosmetiku, nebo jezdil ve zvlášť těžkým prostředí pro auto a neupozornil je na to....... To radši adieu KIA, bohužel. Pokud to tak dopadne, bude si za to moci KIA sama. Nevychytat lakování to je síla. Základ.....fakt nechápu....A pravdou je to, co tady už psalo mnoho lidí. Jestli si KIA na Cee´du zkazí jméno, tak v Evropě skončila. A nebude se jí ani vyplácet tady vyrábět tím pádem.....takže je to i v zájmu těch lidí na Slovensku. Jestli to tady čtou, ať si s tím něco v tý továrně udělají, jinak by také nemuseli mít za pár let kde dělat.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Tony » 23.03.2008 11:01

takhle jako ten lak je během tak prvních 2-3 měsíců dost háklivý ale pak vytvrdne zvlášť když stojíš na slunci. a k tomu stírání, švagrová říkala že se nemají mýt ani škodovky (prodává je) nějakou dobu, že poškodíte lak. možná ne tak moc ale taky. jde to tedy napříč značkami. u kii možná více, ale nemůžu srovnávat protože je to moje první nové auto. je to zase kvůli té "ochraně" životního prostředí.
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 23.03.2008 11:12

Díky za názor...nebudu na to šahat raději ničím. Počkám. Jen wapku a nic víc. Pravda je, že to říkal prodejce kamarádovi i u tý Jetty. VW to fláká v Mexiku prodejce mu říkal, že jen díky tomu podnebí tam, kdy to prý stojí před naloděním v horku venku 14 dní mu klidně myčku doporučí, že to je už vytvrdlé ten lak, jinak VW taky 3 měsíce nedoporučuje ani wapku, jen oplachy! Prý může být díky nedokonalé recyklaci boxu v tý vodě kousky mikrosmítek a pod tlakem to nadělá své.....Laky na bázi vody už používají prakticky všichni...musí, no.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod AllInOne » 23.03.2008 11:20

Tak ale pokud je auto špinavé a jen ostříkáním tu špínu neumeješ, tak jde o to to něčím drhnout (čím?)....
AllInOne Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  Témata: 2
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
53000 km @ 5.5 l/100km

Příspěvekod petokilian » 23.03.2008 11:21

Ja tu svoju kiaćku drhnem od začiatku na linke ,zatial som nič nezistil s lakom uvidime ďalej mm ju pol roka metalizu olive grey,taka siva.teraz ju umyjem a napastujem turtle vax na metalizy.dufam že mi nezmizne lak povodny.
petokilian Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 266  Témata: 16
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: liptovsky mikulaš  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Rio III (2014)
1200 km @ 5.8 l/100km

Příspěvekod Tony » 23.03.2008 11:40

ale nic POHODA :wink: jen pár věčně nespokojených a atakujících osob odešlo. to máš tak všude. lidi si nevybereš :no:

jinak k tomu mytí: já použil jemný kartáč přímo na nový lak a poškrábal sem ho... takže ze startu doporučuji opravdu jen vodu! teď už na to používám vše co v garáži najdu a nic se s lakem neděje. musíte jen přežít ty první měsíce (já hold nevydržel...) zvlášť teď v zimě bude možná pomaleji tvrdnout než v létě...
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod Marek_Km » 23.03.2008 11:43

Tony píše:ale nic POHODA :wink: jen pár věčně nespokojených a atakujících osob odešlo. to máš tak všude. lidi si nevybereš :no:

jinak k tomu mytí: já použil jemný kartáč přímo na nový lak a poškrábal sem ho... takže ze startu doporučuji opravdu jen vodu! teď už na to používám vše co v garáži najdu a nic se s lakem neděje. musíte jen přežít ty první měsíce (já hold nevydržel...) zvlášť teď v zimě bude možná pomaleji tvrdnout než v létě...


Asi tak, prostě prodejci by na to měli upozornit a šmytec.
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Příspěvekod petokilian » 23.03.2008 12:03

Ahoj ja keď som kupoval auto ,tak som sa pytal na to umyvanie ,nič mi nepovedali ,že ho nemoźem umyvať na linke ,konkretné na toto som sa pytal,tak to je asi v poriadku,že ho možem umyvať.
petokilian Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 266  Témata: 16
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: liptovsky mikulaš  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Rio III (2014)
1200 km @ 5.8 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 23.03.2008 12:16

Pokud je někde něco negativní, mělo by to být vyvážené....ale je to tady sekce Negativní názor, logicky tady bude......
Kromě laku (a ten snad vytvrdne), to auto je v pohodě. Dílenské zpracování bez chyby, motor má nadprůměrné hodnoty snad ve všem a je příjemný po všech stránkách. Spotřeba dle ,,těžké,, nohy, ale to má každý benzín. Jízdní vlastnosti nadprůměrné. Cee´d je velmi dobře odhlučněný a designově velmi povedený. A s tím mým lakem.....může to být blbý kus, netvrdím. Možná prostě smůla, ukáže čas....
Cee´d byl navržen opravdu dobře, místa všude tak akorát, kufr velký taky akorát. Oceňuji zejména kvalitu interiéru, která je nadprůměrná. Plasty jsou velmi kvalitní, potahy sedadel také, Kůže na volantu taky super, na loketní opěrce taktéž.Pouze kolem řadičky se mi zdá trochu tenká. lakování blatníků v prostoru motoru je s lakem, tzn.lesklé. Prahy jsou s opatřené plastovými ,,nášlapy,, aby se neodřely, to je také super. Oceňuji i příjemné a ničím nerušené rozmístění ovládacích prvků. Super je i osvětlení a jeho řešení. Potah střexhy zevnitř velmi dobrý, vypěněný vespod a z kvalitní látky. Funkce to má všechny, které potřebuji. Na co mi bude plná grafika displaye, jako mají některá auta a servisní/diagnostický comp??? Na nic, vím ze zkušenosti. Na co mi je, že si přečtu, že je problém s diagnostikou vstřikovače číslo 4, což se mi stalo??? Stejně mi to nechtělo dovolit nastartovat......následoval servis. Na co je řidiči, že se dočte že ,,prave predni dvere otevreny!!!,, (VW,Audi) Když to je na tom displeji nadvakrát a trvá to, než se ty písmena ,,přelijou,, ? V Cee´du mrknu na displej a vidím to. To samý ten motor. Rozsvítí-li se obrázek s motorem a nápisem Check, vím že servis a je mi zcela lhostejné co tomu je.......ne že by mne to nezajímalo, jen to stejně neovlivním.... a pokud to pojede pojedu, pokud ne, asistence....Zatím tomu autu nemám co vytknout....kromě toho laku.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Jakub » 23.03.2008 12:52

S tím lakem musím souhlasit. Nový je hodně měkký a snadno se poškrábe i hadrem. Sice časem vytvrdne (u mě je už v pohodě), ale zezačátku jsem se na něj bál šáhnout. Pokud na něj můžete být šetrní než vytvrdne, žádný problém asi u něj nenastane. Horší je to u služebních vozidel, kde se nemůže čekat, až milostivě vytvrdne lak a může se začít normálně jezdit. To pak může nastat to, co je popsáno v tématu "Hodnocení provozu".
Jinak prodejce asi těžko bude říkat kupci nějaké negativní zkušenosti, on potřebuje prodat.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod Aifell » 23.03.2008 21:23

jakub píše:S tím lakem musím souhlasit. Nový je hodně měkký a snadno se poškrábe i hadrem. Sice časem vytvrdne (u mě je už v pohodě), ale zezačátku jsem se na něj bál šáhnout. Pokud na něj můžete být šetrní než vytvrdne, žádný problém asi u něj nenastane. Horší je to u služebních vozidel, kde se nemůže čekat, až milostivě vytvrdne lak a může se začít normálně jezdit. To pak může nastat to, co je popsáno v tématu "Hodnocení provozu".
Jinak prodejce asi těžko bude říkat kupci nějaké negativní zkušenosti, on potřebuje prodat.


A jak dlouho jsi lak tzv. šetřil? Nechci ani domyslet co by se asi stalo, kdybych s novým ceede, zajel na kartáče do myčky ... nebo by to i tak bylo o.k.?
Uživatelský avatar
Aifell Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 381  Témata: 3
Registrován: 12.03.2008
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
80000 km @ 6.2 l/100km

Další

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé