Sklo svetiel

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Sklo svetiel

Příspěvekod idarkco » 10.06.2014 22:26

Umyvam auto vyhradne rucne, mam ho par mesiacov, pouzivam na utieranie jelenicu a uz vidim male mikroskrabance hlavne na svetlach vzadu, na cervenej to vidno riadne, vpredu to moc nevidim, tam mam skor maly skrabanec na jednom svetlomete, vyzera ako od kluca, ale je pomerne rovnomerny, tak neviem co sa mi tam oprelo.
Takze otazka znie ci kia pouziva nejake horsie tie plasty, lebo na byvalom tiez novom seate som nic podobne nepozoroval a ci je nejaky pripravok co to odstrani?
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sklo svetiel

Příspěvekod Pavka » 10.06.2014 23:04

Nekvalitní materiál :? . Já už světlomety měnil po dvou letech :(
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Sklo svetiel

Příspěvekod kori » 11.06.2014 16:35

No bratku, tie mikroškrabance prevažne vznikajú od špongie, keď sa ti tam dostanie mikrokamienok, ktorý si ani nevšimneš a umývaš :cry:
Kia cee´d sw 1,6 crdi ex 2009 biela
Uživatelský avatar
kori Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 314  Témata: 11
Registrován: 28.02.2014
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
178000 km @ 5.5 l/100km

Re: Sklo svetiel

Příspěvekod idarkco » 11.06.2014 19:49

Myslel som si aj to, hoci mam spongiu na kazde auto vlastnu a menim dost casto. Skoda :/
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

Re: Sklo svetiel

Příspěvekod spd001 » 11.06.2014 20:55

bud bezobav v robote bezne lestime svetla na autach ba dokonca si taku sadu vies kupit a spravit sam doma, ale na to je este priskoro to by som riesil az ked jemne zazltnu alebo bude tych skrabancou prilis vela teda znizsia svietivost reflektoru.chalanom v robote pravidelne kupujem pastu na lestenie a ide to aj s pastou ktora je urcena na lestenie karoserie (samozrejme ze profi pasta od firmy ktora sa zaobera iba lakovanim alestenim karoserii dlhe roky)strojovo cize lestickou a cena je cca 10-15€ za pastu na jeden par svetiel ;)
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Sklo svetiel

Příspěvekod idarkco » 11.06.2014 21:22

Ano presne na taku sadu som myslel ale ta ako som cital je prevazne na zazltnute ref ako pises. A to prelestenie by slo, ale ako pises, musim si to nechat strojovo... :/ uz riesim asi prkotiny, ale kus ma to zerie ze sa staram o to auto a vyzera to vselijak... Inak ked sme pri lesteni, porad mi prosim nejaky fakt dobry vosk alebo nieco na toto auto, resp co pouzijes ty na svoju bielu Ceedku? Tempo pastu na starsie laky som daval na byvale auto 4 rocne a sa mi zdalo ze tam bolo viac skrabancov ako predtym :P
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

Re: Sklo svetiel

Příspěvekod spd001 » 11.06.2014 22:14

no nechcem robit ziadnu reklamu ale ja to kupujem v jednej predajni v NR ktora je na trhu od roku 1995 kde mi raz (ked som tukol mojho ex milacika GT vid foto v galerii) miesali farbu, a s ich pristupom som bol max spokojny a farbu pri trafili perfektne az na to ze vtedy islo auto na predaj tak som ho nelestil cele(kupoval ho rom a bolo mu jedno ci bude alebo nie).neviem presny nazov vyrobcu ale ked budem v meste zistim a dam vediet.od nich som braval pastu strednu a jemnu a polituru co je v podstate vosk akurat ze ta od nich mi vydrzala polroka.volakedy som pouzival tutlewax ale ta namaha nebola nikdy tak dokonala ako s lestickou.zistim a dam vediet
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Sklo svetiel

Příspěvekod Beda » 11.06.2014 22:24

Jestli chces vedet co za chemii na auto, jak lestit atd. zde je k tomu cele forum http://detailingclub.cz/index.php taky jsem ho nedavno studoval, kdyz jsem hledal inspiraci, jak opravit vsechny skrabance a tukance po puvodni majitelce :huh:

No kdyz se tam podivas na jejich Showroom, tak si budes rikat jak ja, ze jsou to pekny ma*ri ... teda nadsenci :D kdyz drbou auto cely vikend :blink: V pripade pouzite chemie jsem zjistil, ze vse co mam doma oni vubec nepouzivaji, ze to je na **** :roll:

PS: nasel jsem tam i jednoho Kiaka je pod nickem Poulis, zde na foru nejspis neni registrovan :oops:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8294  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Sklo svetiel

Příspěvekod achiles » 12.06.2014 10:11

na lak momentalne pouzivam zelvu, ktera je teda vsude kritizovana, ale je mi lito to vyhodit :). Ja jsem s ni relativne spokojenej, lesk (na me bile barve) je super, ale vydrz teda nic moc (mesic?). Az to dopatlam, tak pujdu nejspis do COLLINITE 476S, coz je pomerne chvaleny tuhy vosk s dobrym pomerem cena/vykon.
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Sklo svetiel

Příspěvekod idarkco » 12.06.2014 12:50

Hladam nieco take poloprofesionalne, ze sa raz za cas pobavim s voskom a handrou v tieni, rucne. Nic komplikovane a zdlhave, chcem vylestit a potom jazdit :P :D
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013


Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé