Tajemné znamení

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Tajemné znamení

Příspěvekod Tazipes » 15.05.2018 15:35

Na autě se mi začala dělat taková zajímavá zajímavost. Po výměně brzdových destiček cca před rokem (originál Kia) se mi na levých předních dveřích začalo objevovat černé mezikruží. Jde umýt, ale po další jízdě se začne zase postupně vytvářet. Teď, po roce od výměny destiček, už po umytí zůstává lehce narezlé kolečko od náletové rzi. Asi v tom prostoru bude ukončená nějaká výztuha, která jde kolem repráku a bude přitahovat piliny z destiček a kotouče. Zajímavé je, že na pravých dveřích se to nedělá. Nesetkal se s tím někdo?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Tajemné znamení

Příspěvekod Beda » 15.05.2018 17:55

Opravdu zajimave, si tak rikam, zda tam nekomu pri montazi auta nezapadl nejaky magnet :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Tajemné znamení

Příspěvekod Berka » 15.05.2018 19:15

Vypadá to tak.
Nezkoušel jsi k tomu místu zvenku přiložit něco kovového, zda to bude přitahovat?
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Tajemné znamení

Příspěvekod elkan » 15.05.2018 19:25

To vpadá jako magnet reproduktoru, kouknul bych do dveří, jestli třeba není reprák vypadnutý, a opřený o venkovní plech dveří. Normální to není.
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 416  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: Tajemné znamení

Příspěvekod Neferti » 06.10.2019 12:42

Ano je to magnet z reproduktoru. Měl jsem dveře spolujezdce odřené a prohnuté od parkujícího kolegy. Nechal jsem to opravit u Auto Hlaváček v Olomouci. Opravu provedli perfektně- Barva sedí na 100% a kvalita opravy Ďůlků perfektní! Bohužel po cestě z Olomouce jsem zjistil, že v autě něco nehraje - ano nehrál reproduktor spolujezdce !!! Řešil jsem to jako reklamaci u Hlaváčka - oni mi řekli, že je reproduktor spálený, že to se stává - no to bylo něco pro mě !!!!!!!! (20 lez znalostí se stavbou zesilovačů, audio a elektro) . Doma jsem pošel kabeláž a po odčalounění dveří a připojení jiného repro bylo vše OK. Impedance originálního repro ve dveřích byla 4 ohm, takže také OK. Tak jsem odvrtal nýty repro a vytáhl ho ven. Zděsil jsem se plastového koše reproduktoru - to jsem ještě neviděl a pak - CHYBĚL TAM MAGNET !! Cívka membrány na mě čouhala jak poslední koruna v peněžence. Samozřejmě jsem magnet našel o kousek dál ve dveřích - jelikož je to magnet tak se přichytí a ve dveřích necestuje.

Magnet jsem dal zpět a přilepil- repro opět funkční, ale Blaupunkt u mně klesnul !!! Nějakej Pchjonk-Yank bych takhle pochopil.

Taky ta cena nového origo je cca 200Kč.

Obrázek

Obrázek

Po zavolání informace co jsem našel zpět do auto Hlaváček mi nevěřili co se stalo. že to v životě ještě neviděli a pak nic.....
New Kia Cee'd 1.4 CVVT, Blue Metal, 80.2kW Aktive plus
Uživatelský avatar
Neferti Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 4
Registrován: 08.12.2009
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
110300 km @ 7.5 l/100km

Re: Tajemné znamení

Příspěvekod Quadrant » 06.10.2019 13:00

No jo no, co na to říct :huh:
Snad jen že to není tak dlouho co mě můj zdroj řekl, že si chtěl Hyundai nechat od DENSA vyrobit něco podle vlastního nakresu z plastu k vůli úspoře, a Denso je poslalo celkem slušně do prdel.. že si nebudou kazit image a už vůbec ne pověst.
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Tajemné znamení

Příspěvekod Tazipes » 09.10.2019 19:14

Tak je to vypadlý magnet z reproduktoru. Přiložil jsem ucho k repráku a... a ticho. Mám holt kvalitní hudební hluch, že jsem si toho nevšiml. Nebo to bude chronickým zánětem dutin, o který se starají moje dvě háďata pravidelným přísunem nejnovějších typů školních bacilů. Ještě zbývá najít mezeru v podzimním programu na opravu.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km


Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé