Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Trápí Vás něco na voze?

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod only_one » 07.06.2017 12:25

měření vůlí a jejich nastavení není žádná věda. Jen je nutné tomu ten čas věnovat a pak jde o to, jak má kia dělané nastavování vůlí, zdali to je podložkama, nebo se to dá seřídit bez nich. Jenže ono to nejde před počítač :-D a je to docela opruz, takse to raději nedělá. Přitom pro plynaře to je věc naprosto zásadní a nutná kontrolovat co 10-15tisíc km, jinak nepomůže ani svěcená voda.
Někdy mě ty servisy fascinují, jak dělají vše pro to, aby to bylo spotřební zboží na dobu záruky :-(
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod zulyk » 10.06.2017 21:29

presne si to vystihol...co nejde nastavit cez pc, na to sa vybodnime, hlavne si nechajme auto na dielni stat aspon 4 hodky :) to je autorizovany servis ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod rastafa15 » 13.06.2017 12:35

Ja som mal podobný problém. Vždy keď som pustil plyn alebo som vyradil rýchlosť a klesli otáčky motor zdochol. Štartovalo normálne ale do servisu som musel ísť stále s nohou na plyne a s motorom v otáčkach. Vymenili reťaz a napínak a odvtedy jazdím bez poruchy.
rastafa15 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 5
Registrován: 18.12.2013
Bydliště: Opava  Czech Republic (cz)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod periscop » 20.06.2017 17:27

periscop Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 13.07.2015
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod kubicek326 » 23.06.2017 13:24

Zdravím pánové
Mám Kiu Pro Ceed, 1,6, r.v.2010, najeto 80 000 km.
Před týdnem se mi najednou rozsvítila kontrolka emisí, dojel jsem ještě domů (cca 25 km) a druhý den jsem už nenastartoval. Motor točil naprázdno.
Diagnostika hlásila přeskočený řetěz.
Mechanik ale naznal, že není nic natvrdo, v motoru při startování nic neklepe, nemlátí, že by se snad nic nemělo potkat.
Dnes mi ale volal, že mu po natlakování ukazují všechny válce 0, že se to asi potkalo všechno, ale že to pozná až po rozdělání motoru.
Máte někdo nějakou zkušenost jak to tedy je? Je šance, že je řetěz jen přeskočený, bez škod na motoru?
kubicek326 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 30.11.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod TatkaSmoula » 24.06.2017 13:48

kubicek326 píše:Zdravím pánové
Mám Kiu Pro Ceed, 1,6, r.v.2010, najeto 80 000 km.
Před týdnem se mi najednou rozsvítila kontrolka emisí, dojel jsem ještě domů (cca 25 km) a druhý den jsem už nenastartoval. Motor točil naprázdno.
Diagnostika hlásila přeskočený řetěz.
Mechanik ale naznal, že není nic natvrdo, v motoru při startování nic neklepe, nemlátí, že by se snad nic nemělo potkat.
Dnes mi ale volal, že mu po natlakování ukazují všechny válce 0, že se to asi potkalo všechno, ale že to pozná až po rozdělání motoru.
Máte někdo nějakou zkušenost jak to tedy je? Je šance, že je řetěz jen přeskočený, bez škod na motoru?


Je-li jeste v zaruce je to v poho, at se stara servis. Ale pokud neni v zaruce, tak potes penezenka. To je pri cenach ND :kia: vrazedna zalezitost a je treba uvazovat jestli by nebyl lepsi motor treba z vrakace. Pokud jsou ale potkane ventily, tak bys nikam nedojel. To by bylo natvrdo hned a jednim vrzem. Ale moc nerozumim tomu "Motor tocil naprazdno". To ma znamenat ze nenastaroval, nebo bylo jasne slyset ze toci jako by tam nebyly svicky, to je bez komprese?? To by znamenalo ze jsou otevrene ventily a ze se neotaci vacky. Chce to minimalne sundat ventilove viko a pak se uvidi. A jinak to nemlati, to neni ani skoro slyset. Kdyz se potka motor, tak to jen cvakne a je vymalovano

Mne se to stalo na Felde, ve 190 tisicich rupnul remen ... a to jsem mel schovane vsechny faktury za vymeny remenu ve znackovem servisu od sameho zacatku. Znamy mechanik mi ale ukazal, ze tam byl PUVODNI!!!! remen z fabriky (jeste byl nemecky). Takze si servis akorat ze mne delal vola.

jinak uprimnou soustrast
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod kubicek326 » 24.06.2017 21:53

Díky za odpověď.
V záruce bohužel není. Motor točil, ale nenastartoval. A přitom večer jsem normálně dojel.
Motor z vrakoviště asi není řešení, určitě by byl za víc než oprava, a taky člověk neví co má za sebou.
Příští týden se dozvím ortel. Jen se mi zdá taková závada po 80 000 km dost brzká.
kubicek326 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 30.11.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod jozzo » 25.06.2017 08:36

Mechanik nech premysla trochu, ked to skocilo, tak pri stlacani zmesy pri hornej uvrati piestu moze byt kludne trochy otvoreny ventil, nakolko je rozladene casovanie rozvodu motora. Preto je kompresia 0. Vybrat sviecky a kamerkou na kabli nakuknut do spalovacieho priestoru. Ked su otlacene ventily v piestoch, tak sa to potkalo. Brachovi sa na bmw 530 d r. 2011 roztrhla retaz na dialnici pri 150 km/h v nemecku a odniesli to ventily, hydra, vacky. Ostatne v poriadku. Poskladal si to sam a auto ide ako pila. Podotykam, ze kupil to s 150 tis. Km od 1. majitela, este bolo v zaruke, ked samu to stalo mal 190 tis.km. Zije v nemecku. Kde je ta kvalita potom? A je to este k tomu automat, cize je tam nejake limitovanie na katovanie motora.
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 622  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod kubicek326 » 25.06.2017 12:28

To mě napadlo také, že může být rozhozené časování a v místě, kdy mají být ventily zavřené jsou vlivem přeskočení pootevřené.
Mechanik je dost zkušený, aby zjistil co se stalo. V týdnu se uvidí.
kubicek326 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 30.11.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod olin » 26.06.2017 08:10

Projdi si toto vlákno od začátku. Pokud se motor volně točí bez jakýchkoliv kovových zvuků, pak je
velmi pravděpodobné, že se nic nepotkalo, jen jsou stále díky přeskočení pootevřené ventily v úvrati.
Držím palce, aby to tak bylo...
Obrázek Ceed SW III MY2020, 1.4 T-GDi, 103 kW, TOP Obrázeknajeto >15000 km a něco i nacouváno
Ceed SW II 1.6 GDi, 99 kW Comfort+
Ceed SW 1.4 CVVT, 80 kW Comfort+
Uživatelský avatar
olin Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 819  Témata: 2
Registrován: 13.02.2009
Bydliště: Přeloučsko  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
14. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
26. sraz Kia-Club.org (1) 3. místo (1) Sponzor (15) TOP sponzor (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
15000 km @ 5.8 l/100km

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod Fester » 26.06.2017 09:06

Může to být čidlo horní úvrati a nebo čidlo na klice , ale podle nulové komprese to zase vypadá na vadný jeden z variátoru u vaček , nebo solenoidový ventil k ovládání průtoku oleje do variátoru , tím může dojít ke špatnému nastavení vačky. Elektromagnetický ventil na regulaci průtoku je tam 2x na každý variátor jeden.
Mohlo to způsobit i teplo a následné vychladnutí , jinak řečeno " únava materiálu " .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Fester Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  
Registrován: 25.04.2017

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod kubicek326 » 27.06.2017 12:24

Tak mi volal mechanik. Říkal, že řetěz je úplně volný a sací vačka je pootočena minimálně o 6 zubů. Při otáčení motorem se řetěz napne a zase povolí, přičemž přeskočí o 2 zuby.
Výfuková je v pořádku. Máte někdo zkušenost, čím to je? Vadný napínák?
A jak takovéhle situaci předejít?
kubicek326 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 30.11.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod Paja1971 » 27.06.2017 13:54

Když je řetěz takto volný, tak musel odejít napinak. Neparkuješ se zařazenou rychlostí a ještě třeba v kopci?

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk
Cee´d 1.4 CVVT SW Comfort+ Silver 2009 :kia:
Uživatelský avatar
Paja1971 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 160  Témata: 5
Registrován: 08.04.2016
Bydliště: Krnov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
64000 km @ 0 l/100km

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod Berka » 27.06.2017 15:24

Možnou odpověď máš na předchozí straně ve videu, kde je vše vysvětleno a ukázáno.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod Tazipes » 27.06.2017 16:21

kubicek326 píše:Tak mi volal mechanik. Říkal, že řetěz je úplně volný a sací vačka je pootočena minimálně o 6 zubů. Při otáčení motorem se řetěz napne a zase povolí, přičemž přeskočí o 2 zuby.
Výfuková je v pořádku. Máte někdo zkušenost, čím to je? Vadný napínák?
A jak takovéhle situaci předejít?

Když si toto vlákno projdeš, najdeš na tyto otázky odpověď. A na mnoho dalších. Jelikož jsem lidumil a soucítím s trpícím, tak ti to shrnu. Benzínové motory 1.4, 1.6 Kia a Hyundai mají do roku výroby 2012, možná i 2013, použité špatné napínáky rozvodového řetězu a pravděpodobně i řetězy z nekvalitního materiálu, které se nadměrně vytahují. To se projevuje v nájezdu od 70 tkm zvýšeným výskytem přeskočení rozvodového řetězu. Těm šťastnějším to skočí o 2-3 zuby a motor jim pouze nahlásí poruchu a nejde nastartovat. Těm méně šťastným to skočí o víc zubů a roztlučou si motor. Obecně servisy se kontrolou rozvodu nechtějí zabývat. Já jsem světlá výjimka. Osobně jsem to měl naplánované tak, že bych si těsně před skončení záruky rozvody nechal na vlastní náklady vyměnit. Naštěstí mi řetěz i napínák vyměnili v rámci záruky při nájezdu 95 tkm. Musím říct, že na projev motoru to mělo výrazný vliv. Přestal mi kovově crdlikat na volnoběh, ve vysokých otáčkách (4500-6000) se zvuk ani nedá porovnat. Před výměnou jsem myslel, že se mi rozskočí na kusy a teď jen prostě pořádně bručí. Taky mi zmizelo pulzování motoru při nízkém zatížení, kdy asi CVVT chudák nevědělo, kde mu hlava stojí. Takže řešením je nenechat se v servisu odbýt, nebo po skončení záruky si rozvody nechat vyměnit na vlastní náklady.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé