Ceed SW MY22 1.5 t-gdi vadná cívka

Trápí Vás něco na voze?

Re: Ceed SW MY22 1.5 t-gdi vadná cívka

Příspěvekod MP1 » 04.07.2023 21:27

Ja už mám ôsme auto z rodiny CEED, z toho bolo 6 s manuálom.
A tiež to mám tak. Niekedy je môj rozjazd tiež ako z autoškoly.

Ja si myslím, že za to môže viac faktorov.
Určite by som videl problém v Euro norme. Dnes je to všetko o naladení software. Motor musí dosahovať "správne" emisie v čoraz širšom spektre teplôt. To znamená, že sa motory čím ďalej, tým viac "dusia" . Najviac to cítim na 1.2 DPi. Ten motor je za studena nenormálne zadusený. Trochu do zachraňujú krátke prevody.
Ale rodina CEED má na rozdiel od Rio/Stonic "dlhé" prevody. Minimálne pocitovo. Hľadal som prevodové pomery pre CEED, ale pre 1.5 T-GDi už nie sú uvedené v dielenskej príručke. Jednička má dlhý prevod a ťažšie sa mi ide na chatu s 1.5 T-GDi ako keď som mal Cee'd 1.4 CVVT 73 kW/100 k.
To , čo spomínaš ohľadom pridania plynu pred rozjazdom. Mohlo by to fungovať, keby plyn na nových CEEDOCH nebol taký tupý. Ja to pociťujem ako nelineárny priebeh. Zo začiatku akoby plyn nezaberal. Ťažšie sa dávkuje plyn pri rozjazde ako na starších generáciách. Keď to porovnám s Fabiou 1.2 TSi 2015, tam funguje plyn presne naopak. Po malom stlačení plynu otáčky prudšie poskočia a potom už stúpajú pomalšie. Na Kii mám dojem, že to je naopak.
Neviem, či ste si všimli, že pri stlačení spojky trochu stúpnu otáčky motora. No nestačí to na ľahší rozjazd.
A pamätá si niekto prvú verziu softvéru pre CEED 2018 1.4 MPi? To auto sa ani nerozbehovalo a ani neťahalo. Prvé mesiace sme sa to hanbili predávať. Potom prišiel opravený software a motor začal ťahať ako sa patrí.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2208  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ceed SW MY22 1.5 t-gdi vadná cívka

Příspěvekod ttecko » 16.07.2023 19:20

Ahoj, můj problém vypadá dost podobně: Kia ceed MY22 motor 1,5 T-GDI, benzín kvalitní, trasy ideální.. najeto 50tkm, už asi 15000km pociťuju lehčí záškuby (během vteřiny třeba několik, servisní technik pochybuji, že by to poznal) je to pěkně otravné, nejdřív se to stávalo nepravidelně při malém tahu motoru (např.tempomat 100km/h po rovině), rychlost ani převodový stupeň nehrál roli (u otáček si nejsem jistý). Při plném výkonu to nepociťuju. Žádnej zápis na diagnostice při poslední servisní prohlídce nebyl. Nyní mě čeká další servis, problém se prohloubil, už to dělá i při dálničních rychlostech a vyšším tahu, tak to budu rovnou reklamovat, snad se projeví při zkušební jízdě.. Nerad bych s vadnou cívkou zůstal viset někde v zahraničí.. :no:
Ceed SW MY21 1.5T-GDi, spotřeba 5,7/50kkm
Uživatelský avatar
ttecko Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 19  
Registrován: 16.07.2023
Bydliště: Litvínov  Czech Republic (cz)

Re: Ceed SW MY22 1.5 t-gdi vadná cívka

Příspěvekod Mark77 » 05.09.2023 13:36

Ahoj,
bude nějaká náhrada za jiné cívky?
Kia Ceed SW 1,5 T-GDI - automat, 2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi - manuál , 2008, najeto 199 tis - prodáno
Mark77 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 299  Témata: 39
Registrován: 20.07.2009
Bydliště: Nová Paka  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2023)
8221 km @ 6.5 l/100km

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé