Drnčení v tyči řízení

Trápí Vás něco na voze?

Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod Mark77 » 25.03.2010 23:22

Zpozoroval jsem když jedu po kostkách tak mě cosi drnčí v tyči řízení taková klepání, když pevně uchopím volant aby neměl takové vibrace tak se to o dost zlepší. Máte to někdo taky?? Při normální jízdě i po dírách to nedělá. Jen na těch kostkách ;)
Kia Ceed SW 1,5 T-GDI - automat, 2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi - manuál , 2008, najeto 199 tis - prodáno
Mark77 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 298  Témata: 39
Registrován: 20.07.2009
Bydliště: Nová Paka  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2023)
8221 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod marhalu » 26.03.2010 09:23

Mě to dělá taky vždycky na stejným místě. Ale není to problém ceeda. Tam mi to dělali všechny auta který jsem tím místem řídil.
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod Berka » 27.03.2010 23:10

Měl jsem podobný problém, ale už se několik měsíců neobjevil.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod penek » 06.04.2010 10:01

Tohle byla první věc, kterou jsem reklamoval, nějaká pružná spojka řízení nebo co, vada z výroby, neřešili a bez řečí mi vyměnili celý řízení, klid. :thu:
Keine Panik auf der Titanic!
Uživatelský avatar
penek Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 1
Registrován: 10.03.2008
Bydliště: Český Brod  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
245000 km @ 5.3 l/100km

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod Aifell » 06.04.2010 12:20

penek píše:Tohle byla první věc, kterou jsem reklamoval, nějaká pružná spojka řízení nebo co, vada z výroby, neřešili a bez řečí mi vyměnili celý řízení, klid. :thu:


jj jde o opotřebovanou pružnou spojku MDPS. To je jedna ze závad (viz. viewtopic.php?f=22&t=355&start=75 ) která mě trápí ... Tobě to, ale asi drnčelo jenom při jízdě, že ti to vyměnili? Já mám totiž pravděpodobně počátek této závady a sice mě to ve volantu vždy lupne a to hlavně když stojím na místě a točím volantem. Nejvíc mi to udělá, když vytočím kola úplně skoro doprava a pak rychle zpět doleva a doprava (jako by udělat myčku na silnici) Toto jsem už v servisu hlásil a bylo mi řečeno, že nesplňuji podmínky pro reklamaci a výměnu té pryžové spojky. Že prý mají nařízeno od MK.cz tuto spojku měnit jen v případě, že to rachtá za jízdy. a to upřímně musím říci, že jsem zatím nezjistil. Nicméně to lupnutí na místě je čím dál intenzivnější a proto jsem si myslel, že by bylo třeba dobré nečekat a tu spojku preventivně vyměnit ... Ale prý mám přijet až to bude horší a bude to drnčet za jízdy :-( takže budu čekat až se mi to projeví ještě více ... :shock:
Uživatelský avatar
Aifell Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 381  Témata: 3
Registrován: 12.03.2008
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
80000 km @ 6.2 l/100km

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod penek » 06.04.2010 22:58

Už jsem to tu někde psal, drnčelo to za jízdy. Vytrvej a nedej se.
Keine Panik auf der Titanic!
Uživatelský avatar
penek Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 1
Registrován: 10.03.2008
Bydliště: Český Brod  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
245000 km @ 5.3 l/100km

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod Blackhawk » 10.04.2010 12:34

Aifell píše:
penek píše:Tohle byla první věc, kterou jsem reklamoval, nějaká pružná spojka řízení nebo co, vada z výroby, neřešili a bez řečí mi vyměnili celý řízení, klid. :thu:


jj jde o opotřebovanou pružnou spojku MDPS. To je jedna ze závad (viz. viewtopic.php?f=22&t=355&start=75 ) která mě trápí ... Tobě to, ale asi drnčelo jenom při jízdě, že ti to vyměnili? Já mám totiž pravděpodobně počátek této závady a sice mě to ve volantu vždy lupne a to hlavně když stojím na místě a točím volantem. Nejvíc mi to udělá, když vytočím kola úplně skoro doprava a pak rychle zpět doleva a doprava (jako by udělat myčku na silnici) Toto jsem už v servisu hlásil a bylo mi řečeno, že nesplňuji podmínky pro reklamaci a výměnu té pryžové spojky. Že prý mají nařízeno od MK.cz tuto spojku měnit jen v případě, že to rachtá za jízdy. a to upřímně musím říci, že jsem zatím nezjistil. Nicméně to lupnutí na místě je čím dál intenzivnější a proto jsem si myslel, že by bylo třeba dobré nečekat a tu spojku preventivně vyměnit ... Ale prý mám přijet až to bude horší a bude to drnčet za jízdy :-( takže budu čekat až se mi to projeví ještě více ... :shock:


Mal som rovnaky problem s lupnutim vo volante pri prudsom zatoceni a vrateni volantu spat. Vcera som bol na 1.garancke a uviedol som to ako zavadu, ktoru
mi maju odstranit. Ked som auto preberal tak mi povedali, ze nic nenasli ale boli tam nejake vole ktore podotahovali (neviem presne co). Cestou zo servisu som
to skusal a lupnutie je zatial prec. Musim to este odskusat poriadne, ale dufam ze to bude ok, lebo ma to neuveritelne sr*lo.
Pro_ceed black pearl
Uživatelský avatar
Blackhawk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 3
Registrován: 09.06.2009
Bydliště: Praha  Slovakia (sk)

Kia PRO_cee'd (2009)
23000 km @ 0 l/100km

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod titanus » 12.04.2010 14:48

Offtopic :
Blackhawk píše:to skusal a lupnutie je zatial prec. Musim to este odskusat poriadne, ale dufam ze to bude ok, lebo ma to neuveritelne sr*lo.


nie je toho boha aby mi tam neluplo :lol: sry neudrzal som sa :D dufam ze tym zavadu vyriesili a nebude treba dokazovat opak ;)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod Blackhawk » 12.04.2010 16:23

titanus píše:
Offtopic :
Blackhawk píše:to skusal a lupnutie je zatial prec. Musim to este odskusat poriadne, ale dufam ze to bude ok, lebo ma to neuveritelne sr*lo.


nie je toho boha aby mi tam neluplo :lol: sry neudrzal som sa :D dufam ze tym zavadu vyriesili a nebude treba dokazovat opak ;)


Tým "poriadne odskusat" som myslel viac najazdit, nie odtrhnut volant ;) Najlepsie to bolo pocut vo firemnej trojpodlaznej podzemnej garazi kde musim stale tocit volantom a je tam klud.
Dnes odskusam.
Pro_ceed black pearl
Uživatelský avatar
Blackhawk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 3
Registrován: 09.06.2009
Bydliště: Praha  Slovakia (sk)

Kia PRO_cee'd (2009)
23000 km @ 0 l/100km

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod midv31 » 05.05.2012 19:06

Aj aj mam ten istý problém,v servise mi bolo oznámené,že na tyčy riadenia sa nachádza akési púzdro,ktoré je vibité a musia ju celú vymeniť,tak som zvedavý ako to dopadne.
midv31 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 05.05.2012
Bydliště: senica  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
46550 km @ 6.8 l/100km

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod tomvat » 20.07.2012 08:15

Měl jsem ten samí problém. V servisu mi dotáhli uchycení v řídící tyči a problém zmizel.
Bohužel se mi začíná objevovat další zvuk a to když najedu do nějaké díry, kostky, nerovnosti, ozve se takový kovový zvuk. Zvuk je jiný jak předtím od řídící tyče. S tím si neumí poradit.
tomvat Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 20.07.2012
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod S.M-A-RT » 20.07.2012 12:09

S tim najetim do díry, byl podobnej problem, ozývalo se to jakoby od podvozku někde u spolujezdce, nejdřív jsme podezřívali výfuk ale byla to opotřebovaná stabilizační tyč.
Uživatelský avatar
S.M-A-RT Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 6
Registrován: 20.05.2012
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod maco66612 » 26.03.2017 12:07

Ja mám momentálne podobný problém. Pri jazde po nerovnostiach, kockách a podobne sa mi ozýval podobný zvuk ako pri vybitých stabilizačných tyčkách. Tak som ich vymenil, ale problém zostal. Tak som myslel, že bude ešte vybitý silentblok uchytenia stabilizátora o kasnu, ale automechanik, ktorý to mal meniť mi povedal, že im nič nieje. Ale zistili sme, že bude problém v riadení, po naštartovaní, pri miernom otočení volantu do každej strany je cítiť akoby tam bola vôla a tým pádom pri jazde po nerovnostiach to búcha a naráža. Tak teraz neviem čo robiť. Je to možné opraviť len výmenou celého riadenia, alebo je možnosť aj jednoduchšej opravy výmenou nejakého dielu? Auto už nieje v záruke, takže neviem koľko by si vypýtali za výmenu celého riadenia.

ďakujem za každú radu
maco66612 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  
Registrován: 01.03.2016
Bydliště: Hlohovec  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
142000 km @ 5.3 l/100km

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod Beda » 26.03.2017 12:44

Co cepy rizeni, ty jste menili?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8280  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Drnčení v tyči řízení

Příspěvekod maco66612 » 28.03.2017 20:50

nemenil som ich. Bolo mi povedané, že všetko je pevné, ale že bude vôla niekde v riadení. Asi to dm pozrieť do servisu, nech sa mi k tomu vyjadria. Len mám obavu z ceny...
maco66612 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  
Registrován: 01.03.2016
Bydliště: Hlohovec  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
142000 km @ 5.3 l/100km

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé