Skubani vozu (motoru 1.6CRDi)

Trápí Vás něco na voze?

Re: Skubani vozu (motoru 1.6CRDi)

Příspěvekod potokan » 09.03.2018 17:59

Dobrý den, tak měsíc téměř pryč, auto stále cuká a servis stále neví co s tím a vypadá to, že se jim to již nechce řešit. Takže jezdím a stále to monitoruji. Od posledního mého příspěvku 1x návštěva autoriz. servisu na 2 dny, přibyla mi k cukání ještě prasklá přední pružina. Proměřovali emise, tím prý vyloučili vadu zmíněného egr ventilu. Před jeho výměnou emise měly špatné hodnoty a tím diagnostikovali ten původní, špatný EGR. Teď mám opravdu egr nový, i od pohledu a je pouze elektricky ovládaný . Pokud egr dostává od řídící jednotky k otevření signál na základě nějakého čidla, která čidla by mohli mít na toto vliv? O zaslepení egr ventilu také uvažuji, ale až jako poslední možnost. Při odpojeném konektoru egr se nedá jezdit, protože motor nejde do otáček ani výkonu. Konektor musí být zapojený a zaslepený pouze vstup do egr, ale dle servisu se za čas (cca 30km) rozsvítí nějaká kontrolka motoru a motor by mohl padat opět do nouzáku. Rád bych tedy prověřil ještě nějaká ta čidla a pak zkusím ten záslep, tak tedy jaká čidla mohou mít vliv na řízení egr ventilu? Děkuji za rady a čus
Kia Ceéd 1,6 CRDI, 85 KW
potokan Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 20.01.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Skubani vozu (motoru 1.6CRDi)

Příspěvekod Berka » 09.03.2018 19:57

Obávám se, že nelze tak jednoduše odpovědět. Na funkci EGR ventilu mají vliv snad všechna čidla která tam jsou. Od polohy pedálu plynu po teplotu motoru. Řídící jednotka všechna data zpracuje a na základě algoritmu který má uložený rozhodne o jeho otevření nebo uzavření. Ale tohle vše, ty už dávno víš.
Takže zbývá asi jediná věc. Změnit servis. Ne proto, že tento nic neudělal (celkem se asi snažil), ale občas se stane, že nějaké perličky vyřeší někdo, kdo dával třeba na školení větší pozor (nebo se na něj vůbec dostal) a náhodou ho to dovede na správnou myšlenku jak to odstranit, protože se v dané problematice orientuje lépe.
Tak to prostě bývá, bohužel v servisech pracují lidé a jejich úroveň znalostí je někdy dost rozdílná. Další věc je ta, že vzhledem ke končící záruce, budeš muset mnohem více a důrazněji uplatňovat svoje nároky jako spotřebitel. Začni trvat na bezvadném odstranění vady v termínu který vymezuje zákon, tzn. 30 dnů, nebo se také může stát, že za pár měsíců si vše už jen zaplatíš ze svého. Pokud jsi pojištěn u nějaké právní pojišťovny, máš nejvyšší čas využít jejich rady, protože až půjde po uplynutí té 30-ti denní lhůty do tuhého, budeš mít proti sobě silného soupeře, který na tobě nenechá nit suchou. Zatím máš oporu v nějakém zákonu, smlouvě atd., takže pokud se závada neodstraní (trvale), tak chtěj teoreticky klidně i nový motor. Je totiž možné, že na odstranění závady nikdo nepřijde, ale to tebe nemusí moc zajímat. Takže už se ani tak nezabývej jak odstranit danou závadu, ale jak odstranit daný problém a to jsou dvě různé věci. Hodně štěstí.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Skubani vozu (motoru 1.6CRDi)

Příspěvekod potokan » 17.04.2018 08:05

Dobrý den, tak jsem navštívil jiný aut. servis, ale do opravy se jim vůbec nechtělo a při zjištění, že s těmito motory nemají prý žádné zkušenosti, vrátil jsem se zpět k mému servisu a auto je nyní na dalším zkoumání. Závada se trošku vyvinula, tak doufám , že na to již přijdou. Zjistil jsem, že na závadu má vliv venkovní teplota, při teplotě 20 st. C a víc auto cuká stále, nejen při rozjezdech po přerušení jízdy, ale i při vysokých rychlostech, kdy hlavně na stálý výkon doslova pulsuje, houpá. Při akceleraci je zrychlení plynulé (egr je zavřený), Na výsledek jsem zvědav a dám vědět, jak jsem dopadl.
Kia Ceéd 1,6 CRDI, 85 KW
potokan Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 20.01.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Re: Skubani vozu (motoru 1.6CRDi)

Příspěvekod potokan » 06.07.2018 21:57

Dobrý den, tak píši výsledek, trochu se zpožděním. V tom dubnu bylo auto v servisu 4 dny, pak zavolali, že auto mám opravené a taky ano, od té doby již žádné cukání, jezdí plynule a dokonce mi trochu ještě klesla spotřeba. Technik mi tehdy sdělil, že provedli vše znovu, co do té doby, tedy měřili vstřiky, tlaky válců, emise na egr, turbo, to bylo opět vše v pořádku a potom udělali nějakou oficiální úpravu softweru, to prý bylo ještě horší, dali tedy znovu soft v té původní verzi a tuto verzi prý ještě nějak upravili, přesně říkal, aby motor pracoval logičtěji. Ptal jsem se, zda jim radil někdo od Kie a že přý ne, že je to jejich úprava a dál to nechtěl rozebírat. Dál jsem se ptal, zda udělám emise před technickou prohlídkou, protože mě hned napadlo, jestli neodpojili ten EGR ventil a bylo mi řečeno, že samozřejmě udělám. Zdá se mi to velmi podivné, nevím jestli je pravda, co mi řekli, snad nějaký odborník zde by mohl vysvětlit, co s tím mohlo doopravdy být nebo, zda to skutečně mohlo být softwerem. Tak dobrou noc
Kia Ceéd 1,6 CRDI, 85 KW
potokan Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 20.01.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé