Skubani vozu (motoru 1.6CRDi)

Trápí Vás něco na voze?

Re: 1.6 CRDI klepani motoru docela pešek :)

Příspěvekod geocomp » 03.05.2010 16:11

vladislav píše:@kuldinek
....Jinak na motor máš záruku 7 let tak bych to nijak zvlášt nedramatizoval..Pokud se něco vysype tak mají problém mechanici od Kii ne ty.. 8-)

ale on bude nečekaně bez auta tak to není dobrý závěr ;) jen ať to vyřeší a nic nepřekvapí při běžném provozu, to je pak hodně nemilá záležitost. Když by se to vysypalo někde na dovolené v zahraničí nevím nevím jak by se to řešilo.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 1.6 CRDI klepani motoru docela pešek :)

Příspěvekod vladislav » 03.05.2010 16:14

geocomp píše:
vladislav píše:@kuldinek
....Jinak na motor máš záruku 7 let tak bych to nijak zvlášt nedramatizoval..Pokud se něco vysype tak mají problém mechanici od Kii ne ty.. 8-)

ale on bude nečekaně bez auta tak to není dobrý závěr ;) jen ať to vyřeší a nic nepřekvapí při běžném provozu, to je pak hodně nemilá záležitost. Když by se to vysypalo někde na dovolené v zahraničí nevím nevím jak by se to řešilo.

Já bych taky určitě trval na co nejrychlejším vyřešení..Jen sem to napsal ,aby si z toho nedělal zbytečně nervy...Záruka na to je..Musí si za tím ,ale jít... :thu:
P.S...Vytrhnul si mi větu z textu.... :D
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: 1.6 CRDI klepani motoru docela pešek :)

Příspěvekod geocomp » 03.05.2010 16:25

to Vladislav: mě připadala dost klíčová, ale jak píšeš a bude to názor většiny - jít za tím a vyřešit. Mě kleklo auto pár kiláků za městem cca po roce od výměny svíček. Jedna nešla tak zůstala. Nebylo to žádné zanedbání , spíš příliš nákladná oprava a byl jsem upozorněn že ta situace může nastat, a jak mechanik řekl po roce se stalo. Překvápko bylo velké a plné auto lidiček uprostřed dálnice když vyskočila ven. To jsem trošku starostí měl. Ale vyřešeno s minimálními výdaji, vlastně se doplnila je čtvrtá svíčka. Opraveno v neděli ráno ( v sobotu příhoda ) tak spokojenost.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: 1.6 CRDI klepani motoru docela pešek :)

Příspěvekod penek » 03.05.2010 20:55

marhalu píše:od začátku s tím jezdím svižněji a spotřeba je mezi 5,5 až 6,3 l. Záleží jak moc to honím. Dlouhodobě spočítaná je 5,8l. Ale jezdit za 7-8 to je fakt brutalita. To je jak benzín....
Párkrát jsem si na to vzpoměl tak jsem to testnul a pořád nic, žádný klepání - motor jen pěkně zabere.



Honíš to málo, woe, a proto chodíš pozdě (nebo VŮBEC) na yngliš... :-)
Keine Panik auf der Titanic!
Uživatelský avatar
penek Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 1
Registrován: 10.03.2008
Bydliště: Český Brod  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
245000 km @ 5.3 l/100km

Re: 1.6 CRDI klepani motoru docela pešek :)

Příspěvekod PetrLa » 03.05.2010 21:34

marhalu píše:od začátku s tím jezdím svižněji a spotřeba je mezi 5,5 až 6,3 l. Záleží jak moc to honím. Dlouhodobě spočítaná je 5,8l. Ale jezdit za 7-8 to je fakt brutalita. To je jak benzín....
Párkrát jsem si na to vzpoměl tak jsem to testnul a pořád nic, žádný klepání - motor jen pěkně zabere.


Já to taky zkoušel a nic....jede to jedna báseň.
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

Re: 1.6 CRDI klepani motoru docela pešek :)

Příspěvekod kuldinek » 06.05.2010 11:16

To petrla: ja nerikam ze mi motor netahne jede dobre jen klepe jak traktor :)

Kdyz mam spotrebu 6 litru tak to taky neklepe, ale zkus do nejakeho delsiho kopce dat dvojku, jet pomalu dat plnej od 1500rpm do 3000 rpm pak ubrat at auto zpomaly znovu mu nalozit at se rozjede a zese ubrat a kdyz tohle udelaš tak 3x tak postupne jak to budes delat tak se bude zvetsovat klepani, alespon takhle to dela me a znamemu. pak to klepe i na ctvrt plynu.casem to prestane kdyz budes jezdit v klidu. Ja jezdim taky v klidu a mam spotrebu 7, kdybych mel potrebu 5 nebo 6 tak me z toho boli noha :) dyt si ji vubec neopres na rovince o pedal :)

Pak kdyz clovek jede brzda plyn vve meste tak to klepe porad :(
kuldinek Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 26.04.2010
Bydliště: Kadan  Czech Republic (cz)

Re: 1.6 CRDI klepani motoru docela pešek :)

Příspěvekod PetrLa » 06.05.2010 12:29

kuldinek píše:To petrla: ja nerikam ze mi motor netahne jede dobre jen klepe jak traktor :)

Kdyz mam spotrebu 6 litru tak to taky neklepe, ale zkus do nejakeho delsiho kopce dat dvojku, jet pomalu dat plnej od 1500rpm do 3000 rpm pak ubrat at auto zpomaly znovu mu nalozit at se rozjede a zese ubrat a kdyz tohle udelaš tak 3x tak postupne jak to budes delat tak se bude zvetsovat klepani, alespon takhle to dela me a znamemu. pak to klepe i na ctvrt plynu.casem to prestane kdyz budes jezdit v klidu. Ja jezdim taky v klidu a mam spotrebu 7, kdybych mel potrebu 5 nebo 6 tak me z toho boli noha :) dyt si ji vubec neopres na rovince o pedal :)

Pak kdyz clovek jede brzda plyn vve meste tak to klepe porad :(


No já nevím..denně jezdím po dálnici pak se trckám po městě a nic takového nepozoruju. No k těm otáčkám a tomu plynu....mám-li tam málo otáček a pořádně mu naložím, tak to dělá to samé jak každé jiné auto. Jsou-li otáčky zoufale nízko, tak to kucká kucká, protože tam rvu zbytečně moc paliva, které nestíhá hořet a až se otáčky dostanou na určitou mez, tak to vystřelí jak raketa. Ale tohle nedělají jen diesely ale i benzíny. Prostě aby to dobře hořelo je třeba tomu vytvořit podmínky. Mrkni se na charakteristiku motoru. Uvidíš kde má nejvyšší krouťák, kde má nejvyšší výkon a přeber si to jak s tím jezdit.

A pokud se ti to opravdu nezdá, tak servis, servis a servis. Nic lepšího ti neporadím.
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

Re: 1.6 CRDI klepani motoru docela pešek :)

Příspěvekod vegas » 06.05.2010 19:18

Řekl bych že ti neklepe motor, ale něco v motorovém prostoru. Já občas dávám autu záhul, ale nikdy mi neklepalo.
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: trhanie motora

Příspěvekod pne » 06.05.2010 22:13

robertini píše:Tak dnes my vymenili snimac polohy spodnej klukovky a problem pretrvava dalej,predtym vymenili lambda sondu a neviem co teraz vymenia este.V stredu idem do Blavy do servisu na Tuhovsku,dufam ze tam mi pomozu,ked v TT su nejaky mantaci.


Dnesne servisovanie nie je len o hw vymenach dielov , mozno bude treba i cez diagnosticky sw editovat skoky v datovych mapach v riadiacej jednotke sposobenych zlou lambda sondou a zrejme citlivym senzorom detonacii. Kazdopadne daj vediet ako si pochodil.
Uživatelský avatar
pne Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 1
Registrován: 04.05.2010
Bydliště: EU-BA  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: trhanie motora

Příspěvekod robertini » 07.05.2010 20:21

Takze pochodil som tak,ze v Blave mi zitili chybu.Nejaka hydraulika vstrekovania CVV ci take nieco,suciastka objednana,tyzden cakania a nakoniec auto fici tak ako ma.Vymena trvala nejakych 6 hodin,hned som sa objednal do servisu na vymenu oleja,75000km,v TT cena okolo 180 euro a v Blave 150euro.V TT servise asi vedia robit len z diagnostiku lebo na nic neprisli a auto odovzdaju nevyskusane,len vymenia suciastku a auto hodia pred predajnu.
robertini Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 05.04.2010
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: 1.6 CRDI klepani motoru docela pešek :)

Příspěvekod kuldinek » 12.05.2010 19:30

To PetrLa: kdyz ti to kucka a klepe to je kolik otacek ? me 1500 - 2200 coz mi prijde normalni beh motoru , zadny potaceni, pokud pojedu z kopce a budu brzdit motorem na 3 treba 60km/h pak najedu na rovinku mam cca 3000ot a pridam plyn tak to klepe uplne stejne. proste klepe zkusim to sem necim nahrat.
kuldinek Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 26.04.2010
Bydliště: Kadan  Czech Republic (cz)

Re: 1.6 CRDI klepani motoru docela pešek :)

Příspěvekod PetrLa » 12.05.2010 19:36

kuldinek píše:To PetrLa: kdyz ti to kucka a klepe to je kolik otacek ? me 1500 - 2200 coz mi prijde normalni beh motoru , zadny potaceni, pokud pojedu z kopce a budu brzdit motorem na 3 treba 60km/h pak najedu na rovinku mam cca 3000ot a pridam plyn tak to klepe uplne stejne. proste klepe zkusim to sem necim nahrat.


A co tak sednout do jiného auta se stejným motorem a zkusit si to tam?
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

Re: trhanie motora

Příspěvekod robertini » 16.05.2010 12:43

Servisny technik v Blave mi povedal ze diagnostik v TT sa na tom dobre vyblaznil,prevodova retaz ze bola preskocena o jeden zub.V TT nevedia nic spravit,5 krat minimalne denne volaju do Blavy z nejakym problemom ktory nevedia spravit.Na vymene oleja som bol radsej v BA,do TT uz ani nepachnem,radsej preveziem 100km a budem to mat okej,nez by som si mal nechat auto pokefovat v TT.Neviem ake skusenosti mate v TT,ale ja urcite nie dobre.
robertini Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 05.04.2010
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: trhanie motora

Příspěvekod Mirek28 » 27.07.2010 19:49

Mám dotaz, mám benzín 1.4 cvvt a poslední dobou se mi stává, že když na parkovišti nastartuji, vycouvám z místa, na jedničku popojedu cca 50 - 100 metrů na druhou část parkoviště ( přes střední dělící pás, takže pomalu, protože je tam hrb) a přidám plyn, abych se rozjel, auto škubne. Udělá to jen jednou a jen po prvním nastartování a výjezdu z parkoviště. Potom už to neudělá za celý den ani jednou !! Auto vždy stojí 5 až 7 dní a venku je docela vedro, tak mě napadá, jestli to nemůže být tím, že by se vypařil benzín a jak přidám, tak to škubne, protože tam ještě není zcela natlakovaný, nebo tak něco, ale nevím, jestli je to u těchto motorů možné ( Š 120 to dělal běžně, ale tohle nevím nevím...)
Máte někdo nějaké vysvětlení ???
KIA CEED SW 1.4 CVVT (8Q)
Hlavně mít kola dole, anténu nahoře a gumové patníky !
Uživatelský avatar
Mirek28 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 9
Registrován: 08.02.2009
Bydliště: Praha - Jižní Město  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
46000 km @ 7.3 l/100km

Re: trhanie motora

Příspěvekod ervss » 28.07.2010 13:43

Ked som mal Kiu ceed 1.6 benzin a trhalo mi to a aeste nieco aj svietilo daka tam ta kontrolka tak vymenili sviecky a vsetko bolo OK :) a potom este raz menili katalyzator
ervss Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 187  Témata: 2
Registrován: 22.09.2008
Bydliště: Bratislava , Rovinka  Slovakia (sk)

BMW 5 Series (2008)
0 km @ 8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé