Chovani plynu pri razeni

Trápí Vás něco na voze?

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod map001 » 20.04.2010 09:31

Aha,
diky za vase podnety.

On je tata uz trosku stara skola a pripada si jak kdyby neumel radit.
No kazdopadne je to velmi zvlastni "feature" :D
map001 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 18.04.2010
Bydliště: Prostejov  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod hermenet » 20.04.2010 09:51

vegas píše:To bych si chtěl vyzkoušet jak se to projevuje.

Projevuje se to podobně, jako když člověk popojíždí v koloně na volohěh na jedničku a pak povolí spojku, jelikož musí přibrzdit, a otáčky odlehčeného motoru se lehounce o nějakých 50-100 otáček zvednou nad volnoběžné otáčky a pak se k nim hned zase vrátí. --- Teď tedy zrovna nesedím v autě, ale tak nějak si pamatuju, že mi to moje auto dělá (dělají to všechna?). --- Čili nic tragického.
KIA cee'd SW 1.4 CVVT 80.2 kW Active (2009) Obrázek
Uživatelský avatar
hermenet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 204  
Registrován: 19.12.2009
Bydliště: Praha 4  Czech Republic (cz)
7. sraz Kia-Club.org (1)

Opel Zafira (2016)
90000 km @ 8.37 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod vegas » 20.04.2010 11:53

Díky za odpověd.

Tak to může nahrazovat meziplyn:) To chci taky!:)
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod B.J. » 20.04.2010 19:45

No já osobně nic podobného nepozoruju, když dám nohu z plynu tak hned cítím, že to brzdí. Zajímavé teda je, že to dělá jen někomu...
B.J. Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 31.05.2009
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia PRO_cee'd (2009)
8000 km @ 7.5 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod Jauda » 20.04.2010 19:54

šéf se na to ptal na garančce a taky mu řekli že to je vlastnost motoru. Když jsem se na to ptal já, tak mi řekli že mu nemám půjčovat moje auto, protože to to nedělá! :lol: Šéf má 1.4 benzín a já 1.6 CRDI HP :P
Jauda Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  
Registrován: 18.10.2008
Bydliště: Háj ve Slezsku  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
26000 km @ 6 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod Jakub » 21.04.2010 07:28

Důvod proč je to takhle nastavené jsem už někde vysvětloval. Když dáte nohu z plynu, tak motor začne pracovat s extrémně chudou směsí, což by krátkodobě zvedlo emise NOx (než spadnou otáčky). To samozřejmě ekologové nemohou připustit, tak to automobilky řeší tím, že po sundání nohy z plynu se otáčky snižují pomaleji. Kdo je na to z jiných aut zvyklý, tomu to už nepřijde. Já si toho vlastně všimnul až když jsem jel starým Favoritem a skoro jsem tam neuměl řadit, protože jsem byl zvyklý nejdříve pustit plyn a pak vymáčknout spojku. :D
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod Pokemon » 21.04.2010 12:01

Najlepsie ak to vyskusas na ich aute sam. Skor zistis nakolko zavazne to je a ci sa jedna o problem.
Zvysovanie otacok pri radeni som pozoroval aj ja, ale tak ako ostatni, aj ja som si uz na nove auticko zvykol a radenie je v pohode.
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT LX (2010)
Pokemon Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
6900 km @ 8.8 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod netoldam » 21.04.2010 12:23

vegas píše:A není to spíš výrobní vada?

To že přece pustím plynový pedál mi nemůže zvýšit otáčky motoru. Přece ne každému to na stejnem typu motoru dělá!

A neznám jiný typ automobilu, u kterého by se toto projevovalo.



Taky mám novýho Ceeda (14 dní) a párkrát se mi to taky povedlo. Spojka zabírá dost nahoře než u jiných aut a tak se stane, že člověk zmáčkne spojku, když má ještě nohu na plynu. Jsem to za těch 14 dní vychytal a už mi to nepříjde.

Jinak můj táta si stěžuje na podobnou věc u Roomstra 1,2 HTP. Pořád je s tím v servisu a ti říkají, že je to normální. No je fakt, že já když s tím jedu, tak taky nic nepozoruju. Ale on má jinej názor.
Kia Carens 1,6 GDI Comfort Plus 2014
Uživatelský avatar
netoldam Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 2
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2014)
1050 km @ 7.1 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod Marek_Km » 21.04.2010 15:51

Je to tak, jak píše Jakub. Ten Favorit (starší - bez katalyzátoru) je přesně ten případ, kde otáčky padají okamžitě a používat plyn a spojka se musí úplně jinak, než v benzínovém Ceedovi. V tom fáčku totiž padají otáčky po ubrání plynu okamžitě a pokud se při ubrání plynu zároveň nemačká spojka, tak to cukne. V Ceedovi ty otáčky padají pomaleji a nejvíc je to cítit na chladném motoru samozřejmě. Proto se s dieselem jede daleko pohodlněji, co se tohoto problému týká. P.S.: Ovšem já si na moji 1.4 vůbec nestěžuju, jsem maximálně spokojen - jak s výkonem, tak spotřebou. :)
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod Nalim2 » 21.04.2010 18:41

Marek_Km píše:... Ten Favorit (starší - bez katalyzátoru) je přesně ten případ, kde otáčky padají okamžitě a používat plyn a spojka se musí úplně jinak, než v benzínovém Ceedovi. V tom fáčku totiž padají otáčky po ubrání plynu okamžitě a pokud se při ubrání plynu zároveň nemačká spojka, tak to cukne. V Ceedovi ty otáčky padají pomaleji a nejvíc je to cítit na chladném motoru samozřejmě. Proto se s dieselem jede daleko pohodlněji, co se tohoto problému týká....


Je to přesně tak. Já měl také Favorita a pak ještě teď mám Feldu a i tam je to také něco jiného v této oblasti než u Ceeda. Ale ani já si už zdaleka nestěžuji, prostě je to o zvyk. Musím si tak nějak včas uvědomit, kde (ve kterém autě) právě sedím... :lol: :lol: :lol:
Kia Cee'd II (2015)
Uživatelský avatar
Nalim2 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1380  Témata: 41
Registrován: 09.09.2009
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1)
14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia cee'd II (2015)
32569 km @ 0 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod SelfMan » 02.05.2010 13:31

Tak tak, cele je to o zvyku. Mne sem tam este aj teraz, pomaly po roku, vyletia otacky hore, ked pridam plyn. Je to potvora citliva, ale mam ju rad.
SelfMan Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 155  Témata: 2
Registrován: 23.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
9500 km @ 7.8 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod vegas » 02.05.2010 15:04

Takže to chápu tak, že to není finta nastavení motoru, ale chyba při řazení ??

Protože aby při uvolnění plynového pedálu se mi otáčky motoru zvýšili a pak snížili mi nepřijde jako účel.
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod titanus » 02.05.2010 15:23

je to emisny ucel...chyba to nie je ani konstrukcna ani preradovacia je to fakt s ktorym sa musis naucit jazdit ;) a netrva to vobec dlho...


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod vegas » 02.05.2010 15:54

Dělá to i na volnoběh? Např.: držím motor v otáčkách třeba 2500 /min a pustím plynový pedál, tak v ten okamžik se otáčky zvýší na 2600 a pak normálně spadnou?
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: Chovani plynu pri razeni

Příspěvekod titanus » 02.05.2010 16:28

sice neviem ci zdvihne ale chvilu ich podrzi urcite...nepadnu hned ked das dole nohu z plynu...otazka znie co je hned ze...ale zeby to stalo zato to riesit az tak dopodrobna :)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé