Totálně vybitá baterie

Trápí Vás něco na voze?

Re: Totálně vybitá baterie

Příspěvekod Venga » 25.03.2019 22:59

A zeptám se blbě - když by bylo něco s pastorkem/startérem, měly by na to vliv ty startovací kabely?
Venga Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 25.01.2016
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Totálně vybitá baterie

Příspěvekod Stinger » 26.03.2019 00:44

No tak mohly by - větší proud by ho třeba roztočil.
Ale spíš si myslím, že bude chyba v silových kabelech. Buď od baterky ke startéru, nebo ukostření motoru. Bude tam přechoďák.
Chce to vzít voltmetr a měřit, když to nejde, pokud se k tomu dá dostat a bude někdo držet klíček, je to na minutu práce.
Uživatelský avatar
Stinger Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 152  
Registrován: 19.03.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Totálně vybitá baterie

Příspěvekod Quadrant » 26.03.2019 06:45

To netuším :huh:
Ale důležitý je taky údaj na baterii a to je startovací proud udává se v ampérech.
Buď máš baterii ve smrti a nebo jezdíš krátké trasy s hromadou startů popřípadě je problém v dobíjení, ale na to by před tím asi určitě přišly.
Jediná ráda je dobít baterii a sledovat to.

A ještě mě napadla jedna věc, může být problém ve spínači na spojkovém pedálu :huh:
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Totálně vybitá baterie

Příspěvekod Venga » 26.03.2019 23:56

Takže hlásim "pokrok". Dnes jsem auto zkusil nastartovat, naskočilo na cvrnknutí. Vzápětí jsem ho chcípnul a od té doby už zas jen cvaká a nenaskočí... Nicméně (stejně jako vždy) je vše ostatní (budíky, radio, počítač) plně funkční...

Baterka proměřena, byla nabita na 100%. Takže není vybitá baterka, problém je skutečně jinde...




Nějaký tip na autoelektrikáře v Praze nebo na někoho schopného?

Děkuju.
Venga Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 25.01.2016
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Vybijanie baterie - Ceed 2007

Příspěvekod honza.g » 27.05.2019 19:58

Zdravvím pánové, rád bych navázal na diskusi okolo C'eedu, protože mám hodně podobný problém: celkem zánovní baterie se úplně vybila po měsíci neježdění, teď za teplého jara. Po nabití jsem měřil odběr obyčejným multimetrem, takže jen na setiny amperu. Pokusy z pojistkami sice ukázaly, že odběr 0.06-0.07A dělá obvod s rádiem a řídící jednotkou, jinak u zavřeného a odemknutého auta to ukazovalo 0.00 . Jenže po víc jak půlhodině klidu, odběr klesl na 0.01-0.02A, což mi přijde OK (zatímco 70mA by oslabení baterie za 30 dnů docela vysvětlovalo. ALE: pak jsem auto zamknul DO, čili se aktivoval alarm a odběr byl najednou 0.05A A nevím, zda během hodiny klesl, měřák byl pod kapotou, po odemknutí a otevření ukazoval zase 0.06A. Mám 2 dotazy:
Nevíte, kolik by měl být stálý odběr alarmu, resp. Kia v návodu píše o imobilizeru?
Kde je kontakt na kapotu, který jste zmiňovali jako problémový v diskutovaném případě?
Předem moc díky za reakci.
honza.g Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 10.05.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Vybijanie baterie - Ceed 2007

Příspěvekod therion » 28.05.2019 07:41

O jakem Ceedovi je rec?

"u zavřeného a odemknutého auta to ukazovalo 0.00" to je blbost. Zkus to popsat bod po bode.
1- odber odemceneho auta ......
2- odber zamceneho s otevrenou kapotou .....
3- odber zamceneho se zavrenou kapotou ..... ( zavirat ji nemusis staci sepnout spinac kapoty)

Kontakt kapoty je u Ceed 2 generace zde: https://i.postimg.cc/5tGd2f00/k-3638.jpg
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1059  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Vybijanie baterie - Ceed 2007

Příspěvekod mv12 » 28.05.2019 08:36

To 0.00 jsem pochopil, že asi měřil rádio...
Jediný podstatný údaj je kolik je odběr zavřeného a zamčeného auta včetně kapoty tj. musí se sepnout ten spínač. Navíc je tam prodleva než se vše vypne a odběr klesne, takže je nutné počkat.
Jinak co se týká toho vybití po měsíci, ono taky záleží, jak moc byla baterie nabitá před tím neježděním. Nemusí to proto být divné, pokud nebyla hned předtím na nabíječe nabitá do plna... Měsíc je dost dlouhá doba na to, aby se jen z části nabitá baterie vybila...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Vybijanie baterie - Ceed 2007

Příspěvekod honza.g » 13.06.2019 17:34

Pánové moc děkuji za rady a názory. Odmlčel jsem se, abych nasbíral nějaká data, byť to mám složité, když parkuji před panelákem, kde chodí dost lidí.Nejprve ale připomenu, že autobaterie se mi vybila 33 dnů od plného nabití nabíječkou (z Lidlu, ale vypadá kvalitně) a 75km jízdě (po jejím skončení auto 33 dnů stálo, pak jsem chtěl nastartovat a už to nešlo, napětí v klidu bylo pod 10V). Pak jsme ji nabil (cca 35 hodin nervozity z nezamceneho auta) -> počáteční stav po nasazení do auta: 12.62V . Pak jsem dělal ta měření odběru. Spínací čidlo kapoty jsem našel a funguje, při jeho ručním stisku napětí na baterii klesne o 0.01V . Navíc jsem si uvědomil, že s kapotovým čidlem zásadní problém nebude, protože alarm se mi podle onoho bliknutí světel nahazuje vždy.

Dále jsem zjistil, že napětí na baterii klesá každý den o 0.02V (měřeno v klidu, vše vypnuto, otevřená kapota). Opravdu lineárně, po 8 dnech to bylo o 0.16V méně, čili zhruba 12.4V, tímto tempem se tedy baterie za měsíc nevybije. Navíc jsem zkusil startovat - motor chytl do 1.5 vteřiny a pokles napětí během startu byl někam k 11V, tedy v normě na 2 roky starou baterii. Čili samovybítí baterie po měsíci se mi zdá záhadnější a spekuluji o tom, že je v tom i nějaká náhoda, prostě někde nějaký kraťas typu "trochu prodřený kabel", který nasatne jenom občas a projeví se jen tehdy, kdy to "občas" nastane před delším neježděním. Navíc ten kraťas může mít může pokaždé způsobit různý odběr. To by vysvětlilo i to proč před 2.5 rokem najednou nastalo to, že se původní baterie vybila za 50 hodin po dojezdu. když se to tenkrát po pár měsících opakovalo, obvinil jsem z toho 7 let starou baterii a vyměnil ji. Zřejmě chyba, že jsem jí nevěřil. Hledat takový náhodně se chovající kraťas je skoro nemožné, podobně jako 100% solidní autoservis, kam tedy nakonec stejně zajedu.

Nemáte někdo zkušenosti s http://www.carh.cz/servispraha/ ?
honza.g Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 10.05.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Vybijanie baterie - Ceed 2007

Příspěvekod Karens » 13.06.2019 17:42

Len taká doplňujúca otázka - prečo si nechával auto odomknuté? Nedá sa ti zamknúť kľúčom?
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Vybijanie baterie - Ceed 2007

Příspěvekod therion » 14.06.2019 07:14

To ze spinac kapoty po stlaceni funguje neni smerodatne. Podstatne je jestli sepne po zavreni kapoty! To zajistuje gumovy spalek, ktery neni pevny, ale da se menit jeho vyska protoze nema zadnou aretaci.
Navic vybijeni baterie je VELMI zavisle na teplote. Pri 15°C vydrzi nabita mesice. Pri 50°C bude k.o. za 14 dni. Pokud ma aku delsi dobu pod 12,2V tak uz zacina sulfatace a to je rychla cesta k likvidaci baterie.

To ze meris napeti k nicemu nepovede , potrebujes zmerit proud , ktery vuz odlebira po zamknuti. Prodreny kabel to nebude, proud z aku by jej spalil.

Další věci je jakou reálnou kapacitu aku ma. To nezjistíš schopnosti aku startovanim, ale jedine zmerenim konstantnim vybíjecím proudem. Pokud je baterka na 30% kapacity nemusi ve vedrech uživit auto ani tyden. Presto, když ji nabijes auto bez problemu natoci.
Naposledy upravil therion dne 14.06.2019 17:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1059  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Vybijanie baterie - Ceed 2007

Příspěvekod spacirx » 14.06.2019 09:33

Toto si zkoušel? Z toho chápu, že to není nic nenormálního, že se po měsíci vybije.
A taky si musím rejpnout, občas nemám kde zaparkovat, nechceš si radši volat taxík, když jezdíš tak málo? :lol:
V okolí mám takový auta 4 co skoro nejezdí.... tak se nediv že prudím...

Paměťová pojistka
Vaše vozidlo je vybaveno tzv.
“paměťovou pojistkou”, která brání
vybití baterie v případě, že je vozidlo
zaparkované po dobu jednoho nebo
více měsíců a nejezdí. Před
parkováním vozidla na delší dobu
bez obsluhy, použijte níže uvedený
postup.

1. Vypněte motor.
2. Vypněte světlomety a koncová
světla.
3. Otevřete pojistkovou skříňku u
řidiče a vytáhněte nahoru
paměťovou pojistku.
(ROOM LP 15A).
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Vybijanie baterie - Ceed 2007

Příspěvekod mv12 » 14.06.2019 09:58

Na to kašli. Když jsem poprvé auto odstavil na 2 měsíce, tak jsem přesně tohle vypnul a po návratu byla baterie vybitá... Navíc to vypne i dálkové ovládání, takže auto při odemknutí spustí alarm a houká. .. Pominu-li že je to nepříjemné, tak bych se ani moc nedivil, kdyby to houkání odebralo víc energie, než se uspoří díky tomu vypnutí napájení některých dalších okruhů...
Sofistikovaně jsem to neporovnával, ale od té doby když jedu na delší dobu pryč, jen preventivně baterii nabiju a nic nevypínám. A zatím vždy vydržela, i když nejdéle to takto stálo 7 týdnů.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Vybijanie baterie - Ceed 2007

Příspěvekod honza.g » 15.06.2019 10:45

Karens píše:Len taká doplňujúca otázka - prečo si nechával auto odomknuté? Nedá sa ti zamknúť kľúčom?

Asi jsem dělal něco špatně, ale klíč mi zamknul jen dveře u řidiče, dveře za ním jsem normálně otevřel. Příště vyzkouším postup:
1/ odemknout, nechat otevřenou kapotu a zamknout
2/ odpojit baterii, zabouchnout kapotu
3/ zkusit dveře řidiče a případně je zamknout klíčem
Pokud se jine dveře neodemkly při odpojení baterie, tak by to mohlo byt zamknuté vše
honza.g Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 10.05.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Vybijanie baterie - Ceed 2007

Příspěvekod honza.g » 15.06.2019 10:58

Tu rýpnutí beru, opravdu zvažuji přechod na život bez vlastního auta. Dokud byla alternativou pouze taxislužba promořená zlatokopy (všechna čest slušným taxikářům), tak se mi do výpočtu nákladů a srovnání s provozem vlastního auta ani nechtělo. Teď je tu Uber, Liftago a taky car-sharing. zásadní položkou je ovšem cena půjčovného auta na delší cesty. Mimochodem, asi podobně jako ta 4 auta v Tvém okolí se někdy zdráhám použít auto kvůli představě, že až se vrátím, tak budu půlhodiny hledat místo někde na území Prahy 3, kde platím výpalné za právo někde zaparkovat, a doufat, že to nebude dál než 1 zastávka tramvaje.

S “paměťovou pojistkou” jsem si taky hrál, dokonce jsem zjistil, že je v takovém rámečku pro usnadnění povytažení, ještě s jednou pojistkou. Ano, ROOM LP 15A je ta, co přes ní v klidu teklo 0.06A, tedy asi prvních 25 minut po vypnutí motoru. Jenže jejím odpojením se nejen vypne radio, ale taky centrální zamykání a alarm. To není dobré řešení pro parkování ve městě.

spacirx píše:Toto si zkoušel? Z toho chápu, že to není nic nenormálního, že se po měsíci vybije.
A taky si musím rejpnout, občas nemám kde zaparkovat, nechceš si radši volat taxík, když jezdíš tak málo? :lol:
V okolí mám takový auta 4 co skoro nejezdí.... tak se nediv že prudím...

Paměťová pojistka
Vaše vozidlo je vybaveno tzv.
“paměťovou pojistkou”, která brání
vybití baterie v případě, že je vozidlo
zaparkované po dobu jednoho nebo
více měsíců a nejezdí. Před
parkováním vozidla na delší dobu
bez obsluhy, použijte níže uvedený
postup.

1. Vypněte motor.
2. Vypněte světlomety a koncová
světla.
3. Otevřete pojistkovou skříňku u
řidiče a vytáhněte nahoru
paměťovou pojistku.
(ROOM LP 15A).
honza.g Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 10.05.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Vybijanie baterie - Ceed 2007

Příspěvekod honza.g » 15.06.2019 11:05

mv12 píše:Na to kašli. Když jsem poprvé auto odstavil na 2 měsíce, tak jsem přesně tohle vypnul a po návratu byla baterie vybitá... Navíc to vypne i dálkové ovládání, takže auto při odemknutí spustí alarm a houká. .. Pominu-li že je to nepříjemné, tak bych se ani moc nedivil, kdyby to houkání odebralo víc energie, než se uspoří díky tomu vypnutí napájení některých dalších okruhů...
Sofistikovaně jsem to neporovnával, ale od té doby když jedu na delší dobu pryč, jen preventivně baterii nabiju a nic nevypínám. A zatím vždy vydržela, i když nejdéle to takto stálo 7 týdnů.

Když jsem to zkoušel, tak mi auto nešlo zamknout (dálkové je vypnuto a klíč zamkl jen ty přední dveře, prostě nefungovalo centrální zamykání a alarm se taky nespustil). Jenže jak mám donutit, aby zůstaly zamčené všechny dveře, když ty u řidiče musím mít otevřené, abych mohl k pojistkám?
Samozřejmě, stejně jako při odpojování baterie: zamknout se zevnitř, pak otevřít jen u řidiče, vytáhnout pojistku a zamknout dveře klíčem.Alarm je ovšem nefunkční.
Mimochodem po vytažení pojistky ROOM 15 (a té pod ní) a otevřené kapotě ampermetr u baterie tvrdil 0 mA . Takže teď by baterie neměla klesat ničím jiným než samovybíjením.
Naposledy upravil honza.g dne 15.06.2019 13:49, celkově upraveno 1
honza.g Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 10.05.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé