Totálně vybitá baterie

Trápí Vás něco na voze?

Vybitá baterie

Příspěvekod Adam » 09.03.2009 19:06

Po týdnu stání v garáži jsem přišel k autu a nereagovalo ani na dálkové ovlávání, baterie byla na nule. Při stáří vozu cca. 10 měsíců je to podle mě dost divné. Přitom nebyly nějaké velké mrazy, spíše kolem nuly. Podle servisu, kde jsem byl přezkoušet baterii (je v pořádku) to může způsobit špatně dovřený kufr a tím pádem rozsvícená svítilna v zavazadlovém prostoru. Měl jsem za to, že Ceed ani nejde dálkáčem zamklnout, pokud jsou kterékoliv dveře nedovřené. Pán v servise mě přesvědčoval, že přý u těch zadních se to může stát. Žádná jiná žárovka určitě nesvítila, palubní skříňka byla zavřená...Zajímají mě vaše zkušenosti.

 ! "Jakub" píše:
Sloučeno s již existujícím vláknem na stejné téma
Adam Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 28.06.2008
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vybitá baterie

Příspěvekod ferino » 09.03.2009 21:31

Adam píše:Po týdnu stání v garáži jsem přišel k autu a nereagovalo ani na dálkové ovlávání, baterie byla na nule. Při stáří vozu cca. 10 měsíců je to podle mě dost divné. Přitom nebyly nějaké velké mrazy, spíše kolem nuly. Podle servisu, kde jsem byl přezkoušet baterii (je v pořádku) to může způsobit špatně dovřený kufr a tím pádem rozsvícená svítilna v zavazadlovém prostoru. Měl jsem za to, že Ceed ani nejde dálkáčem zamklnout, pokud jsou kterékoliv dveře nedovřené. Pán v servise mě přesvědčoval, že přý u těch zadních se to může stát. Žádná jiná žárovka určitě nesvítila, palubní skříňka byla zavřená...Zajímají mě vaše zkušenosti.


Podobne sa nam stalo ked sme sa vratili z dovolenky. Rovnaky problem, zle zavrety kufor, takze vnutorne osvetlenie vymlatilo baterku. Inak auto ak nie je kufor zavrety ti nezamkne cez dialkac. Myslim ze blikne ale nezamkne.
V prvom momente som nadaval, ze mam vadnu seriu radia, ale nakoniec som zistil ze "vadny" som ja, lebo som nedovrel kufor. :)
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km

Příspěvekod Beda » 09.03.2009 21:34

Presne tak auto se nezamkne, pokavad nektere z dveri nejsou uplne zavrene :idea: ja mel taky problem s baterkou, ale prevazne se na ni podepsaly ty velke mrazy, ktere nedavno panovaly, ted uz je OK a hlavne uz mam garaz 8-)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

re

Příspěvekod Adam » 10.03.2009 11:43

Beda píše:Presne tak auto se nezamkne, pokavad nektere z dveri nejsou uplne zavrene :idea: ja mel taky problem s baterkou, ale prevazne se na ni podepsaly ty velke mrazy, ktere nedavno panovaly, ted uz je OK a hlavne uz mam garaz 8-)


No problém je v tom, že to auto bylo zamčené, čili i zadní dveře musely být dobře zavřeny. Auto nereagovalo na dálkové otvírání, musel jsem ho otevřít klíčem a protože byla vybitá baterie, ani se nerozjel alarm. V tom servise právě tvrdí, že někdy může zůstat svítit světlo v zavazadlovém prostoru i při relativně dobře zavřených dveřích (tak že auto šlo zavřít dálkovým). Taky se mi to moc nezdá, ale na druhou stranu nevím, proč jinak by se teda baterka vybila.
Adam Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 28.06.2008
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Beda » 10.03.2009 12:38

@Adam
v soucasnych autech toho zustava pod napetim mnohem vic nez v tech starsich a tak se doporucuje pri planovany delsi odstavce auta rovnou odpojit i baterku :idea: staci kdyz se predchozi jizdou poradne nedobije a pak delsi dobu stoji a je hned zadelano na problem :?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Příspěvekod nik » 10.03.2009 14:05

To svetlo je blbost.Jakmile je vuz zavren tak ten vypinac zhasne zarovku.Muzes parkrat zkusit zmacknout vypinac a pokud to zhasne pokazde je problem jinde.Jak pise Beda v aute je toho tolik pod napetim,ze to muze byt cokoliv.Ale pokud byla bateka ok tak ten tyden to musi vydrzet.Koleguv pripad z prace-po 3 dnech stani baterka k.o. napojeno na diagnostiku a problem vyresen-radio.
Uživatelský avatar
nik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  Témata: 3
Registrován: 13.08.2008
Bydliště: Jablonec n.N.  Czech Republic (cz)

Příspěvekod titanus » 10.03.2009 14:19

no ja napriklad ked planujem dovolenku alebo nieco podobne vyberam baterku uplne..jednak proti zlodejom a jednak proti presne takymto pricinam...nakolko dnes v aute ti toho ide tolko pasivne zapnuteho ako spoinal BEDA napr. hodinky, tepltomer, aktivny obvod alarmu, kontrolka co blika ako salena :idea: atd...takze baterku treba asi naozaj vyberat vzdy pri dlhsom stati :idea:


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Příspěvekod Joe7 » 11.03.2009 14:22

Pokud nemám dovřený kufr, svítí kontrolka na palubní desce. Nevím jestli to mají všechny výbavy.
Uživatelský avatar
Joe7 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  
Registrován: 19.01.2009
Bydliště: Plzeňsko  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
18800 km @ 7.4 l/100km

Příspěvekod Kosťa » 11.03.2009 15:40

Zdravím přátelé,
nemohu neragovat. Osobně jsem jednou musel nechat auto stát několik něsíců a baterie, je-li vše řádně zavřeno a tedy i zhasnuto šlapala jako kdybych z auta odešel včera. Jestli je v aute vše v pořádku, tak baterie i za mrazu MUSÍ vydržet minimálně 2 měsíce!!! Jestli ale psychicky nevydržíte, stačí auto na cca 15 - 20 min. nahodit (při zhasnutých světlech) a volnoběh, podotýkam volnoběh vám baterii spolehlivě dobije. Toto není z mého rozumu, ale od člověka, co se živí v jednom docela solidním značkovém servisu právě opravami a údržbou elektroinstalací aut.
Takže já osobně to vůbec neřeším a zatím, i když už jsem párkrát stál hodně dlouho, jsem neměl sebemenší problém.
Kosťa
Uživatelský avatar
Kosťa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 135  Témata: 6
Registrován: 14.11.2007
Bydliště: Praha 13 - Velká Ohrada  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2007)
20000 km @ 7.0 l/100km

Příspěvekod anybody.else » 11.03.2009 15:44

U Ceeda zatim problem nemam.
Byli jsme na horach. Pres noc mrazy -15, pres den -5. Tyden auto stalo a bez potizi chytlo.

se starou Feldou jsem dva dny stal pri -5 a treti den nechytla.
anybody.else Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 25.01.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Kosťa » 11.03.2009 15:47

Tedy reakce na problém Adama.
Určitě bych zajel do servisu a nechal vše proměřit a až když by bylo vše jak má být, tak bych poté hledal chybu u sebe.
Kosťa
Uživatelský avatar
Kosťa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 135  Témata: 6
Registrován: 14.11.2007
Bydliště: Praha 13 - Velká Ohrada  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2007)
20000 km @ 7.0 l/100km

Příspěvekod anybody.else » 11.03.2009 16:08

Pokud mas ampermetr, mozna by stacilo zkusit zmerit klidovy proud, ktery auto bere. Nevim jake hodnoty jsou v norme, ale kazdopadne se podle toho da spocitat, jak dlouho baterie vydrzi.

napriklad pokud ma baterie 50AH tedy 50A dokaze davat hodinu, klidovy proud budes mit 100mA, pak by mela baterie vydrzet 500 hodin, coz je lehce pres 20 dnu.
Ale skutecne nevim, jake jsou "normalni" hodnoty.
anybody.else Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 25.01.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 11.03.2009 18:19

Zdravím všechny příznivce,
před měsícem jsem přišel k autu (stáří 9 měsíců) a baterie KO. Dojel jsem si pro nabíječku nabil přes noc baterii a vše bylo dobrý. Po týdnu přijdu k autu a stejný problém - baterie KO. Volám prodejci, který mě odkázal na KIU asistence. Po hodině přijet mechanik natočil auto, změřil baterii a řekl, že baterka je na odpis. Jedu k prodejci, který však žádnou baterii v servisu neměl, pak volali na centrální sklad, kde taky nebyla žádná baterie na skladě. Že mám tedy počkat týden, než přijdou na sklad. Nenechal jsem se však odbýt a vyžadoval náhrádní vůz, pak někam volali jestli můžou dát jiný typ baterie do vozu. Nakonec dostali svolení a dali my tam nejakou značkovou německou baterii, takže sem si nakonec i polepšil. Po celou dobu komunikace je ani jednou nenapadlo podívat se na stav baterie a věřili mým slovům co mi řekl mechanik.
Zatím baterie drží, takže asi šlo opravdu o vadnou baterii. To, že nemají žádné baterie na centrálním skladě, vypadá, že baterie asi dost odchází.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Marek_Km » 11.03.2009 18:28

Heh, jak to tak čtu tak mně napadá, že buď teda šlo jen o vadné kusy těch baterií, nebo je problém někde jinde v autě. Docela by mně to zajímalo, protože to musí být dost nepříjemný pocit, když někoho auto zničehonic a bez varování nechá ve štychu.
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Příspěvekod papra » 11.03.2009 18:38

titanus píše:no ja napriklad ked planujem dovolenku alebo nieco podobne vyberam baterku uplne..jednak proti zlodejom a jednak proti presne takymto pricinam...nakolko dnes v aute ti toho ide tolko pasivne zapnuteho ako spoinal BEDA napr. hodinky, tepltomer, aktivny obvod alarmu, kontrolka co blika ako salena :idea: atd...takze baterku treba asi naozaj vyberat vzdy pri dlhsom stati :idea:



A nestačí jen vyndat "paměťovou pojistku"?

Paměťová pojistka
Vaše vozidlo je vybaveno tzv.“paměťovou pojistkou”, která brání vybití baterie v případě, že je vozidlo
zaparkované po dobu jednoho nebo více měsíců a nejezdí. Před parkováním vozidla na delší dobu
bez obsluhy, použijte níže uvedený postup.
1. Vypněte motor.
2. Vypněte světlomety a koncová
světla.
3. Otevřete pojistkovou skříňku u
řidiče a vytáhněte nahoru
paměťovou pojistku.
(ROOM LP 15A).

UPOZORNĚNÍ
• Ve chvíli, kdy je vytažena
paměťová pojistka z pojistkového
panelu, jsou mimo provoz varovný
zvukový signál, rádio, hodiny a
vnitřní osvětlení. Po výměně bude
nutné některé položky opět
nastavit.
• I když je Pamět’ová pojistka
vytažena, baterie se ještě může
vybíjet provozem světlometů nebo
OED066010 jiných elektrických zařízení.
Uživatelský avatar
papra Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 1
Registrován: 15.11.2008
Bydliště: Mostecko  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
45000 km @ 6.5 l/100km

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé