Pazvuky

Trápí Vás něco na voze?

Re: Cvakání v přístrojové desce krátce po startu

Příspěvekod snike » 20.05.2010 10:54

@moris: ... jak už jsme psal, nebylo to cvakání ale vrčení servomotoru mísící klapky ve ventilaci. Vždy když jsem přidal na teplotě, tak to tak 2 sekundy vrčelo, než se nastavila mísící klapka do správné polohy. Občas to zavrčelo po nastartování i během jízdy ... vždy když se mísící klapka nastavovala.

Nový servomotor by měl do servisu dorazit přespříští týden, tak do našeho srazu v Pasohlávkách by mělo být autíčko opravené.

Kvůli vyřešení problému jsem volal na Kia Motors Czech p. Kulhánkovi a chtěl bych mu poděkovat za vstřícné jednání při řešení tohoto mého problému ... DĚKUJI :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Pazvuky

Příspěvekod rehmen » 18.08.2010 22:17

kolomm2 píše:Tak to mě něco začalo bouchat pod palubovkou, jakoby z kaslíku. Tak sem ho vyprázdnil a pořád, lupe to jako blázen. Až pujdu na garančku, tak jim to asi vysvětlim...

Mě kaslík cvaká...už to nějak ignoruju. Víc mě irituje cvakání ze střední části palubky
Bílá po FL s ochranýma lištama vypadá fakt DOBŘE.
Uživatelský avatar
rehmen Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 188  Témata: 3
Registrován: 19.05.2010
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
84500 km @ 7.0 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod rehmen » 19.08.2010 19:34

Cvakání snad odhaleno - když jsem sundal roller, který je u klíče od defend locku, tak to přestalo - to cvakání se přenášelo jakoby do palubky....zítra to ještě zkouším na svých "oblíbených" dlažebkách a uvidím
Bílá po FL s ochranýma lištama vypadá fakt DOBŘE.
Uživatelský avatar
rehmen Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 188  Témata: 3
Registrován: 19.05.2010
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
84500 km @ 7.0 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod mike73 » 19.08.2010 19:45

rehmen píše:
kolomm2 píše:Tak to mě něco začalo bouchat pod palubovkou, jakoby z kaslíku. Tak sem ho vyprázdnil a pořád, lupe to jako blázen. Až pujdu na garančku, tak jim to asi vysvětlim...

Mě kaslík cvaká...už to nějak ignoruju. Víc mě irituje cvakání ze střední části palubky


Pod kastlikem (nad natazenyma nohama spolujezdce) je cerny plastovy kryt drzici na 3 sroubech - u mne drncel a klepal
SW 1.6 CRDi 85kW , cerveny, rv. 2008
mike73 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 4
Registrován: 07.02.2010
Bydliště: Vsetin  Czech Republic (cz)

Re: Pazvuky

Příspěvekod -drb- » 09.09.2010 19:17

Já jsem po více než roce konečně našel zdroj jednoho pazvuku, který jsem občas slíchal, když jsem jel s vypnutým audio. Bylo to odzadu, jako když se v kufru sem a tam převaluje nějaký šroubek, nebylo to nijak hlasité. Vždy, když jsem si vzpomněl, jsem zkoušel prohledat kufr, jestli nevypadlo něco z nákupu nebo tak. Nikdy nic.

Nedávno jsem si udělal čas o víkendu a vyndaval jsem díl po dílu z kufru, všechno jsem ochmatával, hledal zapadlou drobnost. Skoro dvě hodiny přehrabování (a nadávání) a furt nic. Teprve při když jsem vyndal ze zoufalství i roletu, tak mi zahrkala v ruce. A až u ní jsem zjistil, že v trubce držadla, kterým se roleta zatahuje, je cosi zapadlého, co se při projíždění zatáček převaluje sem a tam. Snad kousek plastu, lepidla, cokoli. Bohužel je ten díl slepený, dovnitř se nedostanu, pokud nechci nic řezat. Tak mám smůlu a bude mi to tam hrkat do příští návštěvy servisu (předpokládám, že to bude až další garančka v dubnu).
-drb- Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 75  Témata: 1
Registrován: 25.03.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
28000 km @ 7.0 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod LUBOBUBO » 29.09.2010 15:02

Mne sa začali ozývať čudné zvuky z pravej strany, od spolujazdca. Väčšinou pri prejazde nerovností, alebo jazde po kockách. Najprv som myslel, že je to od sedačky, alebo opierky hlavy, ale robila to schránka pred spolujazdcom. Keď som ju nechal otvorenú bolo ticho. Pri podrobnejšej prehliadke som zistil, že to robí tlmič otvárania schránky. Je to taký plastový valček na pravej strane schránky. Upevnený je len nasunutím na plastové čapy. A práve tam vzniká problém. Tlmič je na tých čapoch voľný a pohybuje sa zo strany na stranu a tým klepe do schránky.
Vyriešil som to vymedzením vôle na čapoch gumovými podložkami (lekárenská guma - šedý gum.pás). Je trochu problém stiahnuť oko tlmiča z čapu, ale našťastie je to z mäkkého plastu, tak pri troche násilia to ide. Treba dať pozor, je tam zlý prístup. :kia: :SK:
Uživatelský avatar
LUBOBUBO Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 15.04.2009
Bydliště: B.Bystrica - Levice  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
62500 km @ 6.7 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod LUBOBUBO » 30.09.2010 15:48

:!: Tak a ten nepríjemný zvuk je tu zas! :shock: Po prejdení pár 100 km to začalo zas drnčať. A znova to vyrába schránka pred spolujazdcom! Tentokrát je to mechanizmus zatvárania. Tie dva zaostrené plastové kolíky, ktoré trčia z každej strany a pri zavretí zapadnú do otvorov v palubovke. Pri prechode nerovnosťami tieto kolíky drnčia vo veku schránky.
Veko sa nedá odobrať, pravdepodobne je prilepené, tak ešte neviem ako to budem riešiť. Asi niekde prilepím dáku tesniacu gumu, aby veko pri zavretí trochu pružilo a tým boli kolíky (západky) vzopreté a nedrnčali. :kia: :SK:
Uživatelský avatar
LUBOBUBO Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 15.04.2009
Bydliště: B.Bystrica - Levice  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
62500 km @ 6.7 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod rehmen » 05.10.2010 22:15

Schránka u spolujezdce mi taky drnčí, taktéž po otevření pazvuky utichnou. Řešit to budu asi až při garančce jako reklamaci.
Bílá po FL s ochranýma lištama vypadá fakt DOBŘE.
Uživatelský avatar
rehmen Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 188  Témata: 3
Registrován: 19.05.2010
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
84500 km @ 7.0 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Pujo » 09.12.2010 22:49

luboss píše:Mne zase vrzga to umelohmotne oblozenie piatych dverí a už neviem čo s tým mám robyť, podotahoval som vsetky mozne skrutky, pretoze som myslel, ze moze byt nieco uvolnene, ale vrzga to stale. Prestalo to akurat na dobu asi jedneho mesiaca ked sa auto vratilo zo servisu po prelakovani piatych dveri. Ziadne ine pazvuky sa mi v aute neozyvaju, len toto. Co mam robit? (mam SW) :help:


Zdravim ja mam momentalne rozobrate piate dvere plasty su komplet dole, nakolko som mal pocit,ze mi tiez nieco praska klepoce atd... akonahle som to dal dole to praskanie sa stratilo, nasledne som siel odkusat auto sadol som si do kufra a priatelka ma previezla. Vtedy som prisiel na to,ze od zadu pocut od kolies taky divny zvuk,ze to nie su plasty ale zvuky od napravy... ale do istoty som normalne oblepil plasty piatych dveri akustickou penou :D chcel by som este odhlucnit aj plechy na kufri, ale tak je dost zima. Asi s tym budem nuteny pockat ked nenajdem na par dni garaz ;)
Kia Cee'd 1,6 CVVT,FL 2010
Uživatelský avatar
Pujo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 83  Témata: 2
Registrován: 08.07.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
11400 km @ 6.5 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Pujo » 09.12.2010 22:53

LUBOBUBO píše::!: Tak a ten nepríjemný zvuk je tu zas! :shock: Po prejdení pár 100 km to začalo zas drnčať. A znova to vyrába schránka pred spolujazdcom! Tentokrát je to mechanizmus zatvárania. Tie dva zaostrené plastové kolíky, ktoré trčia z každej strany a pri zavretí zapadnú do otvorov v palubovke. Pri prechode nerovnosťami tieto kolíky drnčia vo veku schránky.
Veko sa nedá odobrať, pravdepodobne je prilepené, tak ešte neviem ako to budem riešiť. Asi niekde prilepím dáku tesniacu gumu, aby veko pri zavretí trochu pružilo a tým boli kolíky (západky) vzopreté a nedrnčali. :kia: :SK:


Mozno ti pomozem, ja som si vsimol ako vchadzaju tie koliky zatvaracieho mechanizmu do otvorov. Tak v lavom otvore ma take nieco ako plastovu foliu taky maly kusok... a toto vydava taky divny zvuk pokial je schranka zavreta. Skus to nejakym sposobom oblepit ja som na ten kusok folii dal textilnu pasku pomocou pinzety a je pokoj. :-D
Kia Cee'd 1,6 CVVT,FL 2010
Uživatelský avatar
Pujo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 83  Témata: 2
Registrován: 08.07.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
11400 km @ 6.5 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Misssssko » 18.06.2011 12:34

Pujo píše:
LUBOBUBO píše::!: Tak a ten nepríjemný zvuk je tu zas! :shock: Po prejdení pár 100 km to začalo zas drnčať. A znova to vyrába schránka pred spolujazdcom! Tentokrát je to mechanizmus zatvárania. Tie dva zaostrené plastové kolíky, ktoré trčia z každej strany a pri zavretí zapadnú do otvorov v palubovke. Pri prechode nerovnosťami tieto kolíky drnčia vo veku schránky.
Veko sa nedá odobrať, pravdepodobne je prilepené, tak ešte neviem ako to budem riešiť. Asi niekde prilepím dáku tesniacu gumu, aby veko pri zavretí trochu pružilo a tým boli kolíky (západky) vzopreté a nedrnčali. :kia: :SK:


Mozno ti pomozem, ja som si vsimol ako vchadzaju tie koliky zatvaracieho mechanizmu do otvorov. Tak v lavom otvore ma take nieco ako plastovu foliu taky maly kusok... a toto vydava taky divny zvuk pokial je schranka zavreta. Skus to nejakym sposobom oblepit ja som na ten kusok folii dal textilnu pasku pomocou pinzety a je pokoj. :-D


Skutocne to pomohlo... je ticho... este to podlepit aby tam nebola paska... ale zatial som uplne spokojny
[album]3858[/album]
Kia ceed SW 1.6 CRDI
Uživatelský avatar
Misssssko Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 120  Témata: 13
Registrován: 03.01.2011
Bydliště: Vranov nad Toplou  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
86000 km @ 5.2 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Misssssko » 18.06.2011 12:40

nieco rezonuje v zadnej casti, su to 5dvere sw... podlepil som dake casti a to uz nevrga ale pocut este dake slabe pazvuky ale na tie sa este pozriem este dnes...

[album]3859[/album]
Kia ceed SW 1.6 CRDI
Uživatelský avatar
Misssssko Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 120  Témata: 13
Registrován: 03.01.2011
Bydliště: Vranov nad Toplou  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
86000 km @ 5.2 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod mbiron » 18.06.2011 12:51

Misssssko píše:nieco rezonuje v zadnej casti, su to 5dvere sw... podlepil som dake casti a to uz nevrga ale pocut este dake slabe pazvuky ale na tie sa este pozriem este dnes...

[album]3859[/album]


Pokud ti mohu poradit tak v servisu mi tyto plasty namazali specialnim pripravkem, vypada to rozhodne lip nez nejake omotavky ;)
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4948  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Misssssko » 18.06.2011 13:08

mbiron píše:
Misssssko píše:nieco rezonuje v zadnej casti, su to 5dvere sw... podlepil som dake casti a to uz nevrga ale pocut este dake slabe pazvuky ale na tie sa este pozriem este dnes...


Pokud ti mohu poradit tak v servisu mi tyto plasty namazali specialnim pripravkem, vypada to rozhodne lip nez nejake omotavky ;)


servis povedal ze su to panty, ze su pohybane. bolo im povedane ze ak sa to podlepi tak to prestane. ale inak so servisom kde uticko bolo som spokojny...

lepsie omotavky ako vrganie v aute :D takto aspon ma to nerostuluje... a aute je konecne tichucko... este dajak poriesit vrgajuci volant
Kia ceed SW 1.6 CRDI
Uživatelský avatar
Misssssko Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 120  Témata: 13
Registrován: 03.01.2011
Bydliště: Vranov nad Toplou  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
86000 km @ 5.2 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Berka » 19.06.2011 13:10

S těma izolačkama omotanýma kolem všech plastových a gumových věcí si děláte snad srandu :huh: To bych se styděl někde otevřít kufr :D
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé