Pazvuky

Trápí Vás něco na voze?

Re: Cvakání v přístrojové desce krátce po startu

Příspěvekod moris » 16.04.2010 13:24

me to nehuci, ale vyslovene cvaka. treba kazdych 10sekund to udela CVAK. a po nejake dobe to prestane. ale souhlasim, ze to pusobi jakoze dokud se to neohreje tak to cvaka.
moris Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 09.10.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Cvakání v přístrojové desce krátce po startu

Příspěvekod Marek_Km » 17.04.2010 08:43

Mám pocit, že kdysi někdo na fóru o nějakém cvakání psal a že měl někde něco špatně ukostřené. Ale můžu se plést, to bych musel najít. A nebo si to pletu se zhasínám přístrojovky? Fakt nevím.
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Berka » 19.04.2010 09:50

Tak já trochu shrnu mé pazvuky a jejich odstranění

1. lehké klepání z motorového prostoru, hlavně na volnoběh. Závada- Pod kapotou jsou takové malé gumové dorazy. Nemyslím ty šroubovací, ale ty menší. Jeden se lehce uvolnil a klepal. V kabině se ten nepatrný zvuk díky rezonanci pěkně zvětšil. Jednoduchá oprava. Doraz jsem vyjmul a přilepil zpět, aby se sám nemohl hýbat.

2. slabé nepravidelné klepání od dveří spolujezdce. Opět jsem na dveřích objevil podobné gumové dorazy, které v zimě ztvrdnou a vydávají při pohybu pazvuky. Odstranění závady jako u bodu č.1- přilepit.

3. slabé cinkání od sedadla spolujezdce. Nejprve jsem myslel že na vině je páka pojezdu sedačky, protože pokud jsem ji za jízdy chytil tak to přestalo. Jenže pak jsem zjistil že pod sedačkou vedou vedle sebe dva kabely v tzv. husím krku, a ten zvuk vydává ten husí krk jak o sebe klepe. Tak jsem je k sobě stáhnul plastovou páskou a je klid.

4. klepe mi víčko nádržky ostřikovačů.Normálně by člověk řekl prkotina, ale to auto je jak jedna velká ozvučnice. I slabý klapot se po uzavření kapoty přenese hrozně do auta. Podle servisu se mého auta výměna víčka netýká, tak to budu muset časem vyřešit sám. Zřejmě tam dám nějaký O kroužek kterým vymezím vůli.

5. občas se ozve cinkání ze středového panelu. Stačí se dotknout plastu nad displejem a hned to přestane. Zatím to neřeším protože to je nepravidelné a málokdy se to projeví.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod mbiron » 19.04.2010 15:39

Berka@ Nechces jit delat do :kia: Zilina jako odstranovac pazvuku? Jak to tak ctu tak mas talent na odstranovani a hlavne identifikovani pazvuku, coz je nekdy pro servis nadlidsky ukol. :thu: takze ja pred tebou smekam
Nebo budes jezdit na srazy a vsem co nekde neco klepe identifikujes misto a budeme mit vsichni super ticha auta, takze sup sup do Mostu, klepou mi pate dvere a vrze volant ;)
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4953  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod hermenet » 19.04.2010 18:11

Mně něco vrže zhruba od levého zpětného zrcádka a taky mi něco klepe v kufru (asi si tam budu muset udělat pořádek :D )
KIA cee'd SW 1.4 CVVT 80.2 kW Active (2009) Obrázek
Uživatelský avatar
hermenet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 204  
Registrován: 19.12.2009
Bydliště: Praha 4  Czech Republic (cz)
7. sraz Kia-Club.org (1)

Opel Zafira (2016)
90000 km @ 8.37 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Berka » 19.04.2010 18:25

@ mbiron
:D tak to teda nechci :x
Pokaždé když slyším v autě nějaký pazvuk tak šílím a nejsem spokojený dokud není odstraněný. V takové práci bych se zbláznil :cry:
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod mbiron » 19.04.2010 18:47

Berka píše:@ mbiron
:D tak to teda nechci :x
Pokaždé když slyším v autě nějaký pazvuk tak šílím a nejsem spokojený dokud není odstraněný. V takové práci bych se zbláznil :cry:


V ramci :kia: klubu by si ale mohl pomoci, hodne clenu by te chvalilo :thu: ;)
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4953  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Berka » 19.04.2010 21:03

Ty snad myslíš že na příčinu přijdu na počkání :?: To jsou hodiny a hodiny strávené hledáním a pátráním v laboratorních podmínkách rozbitých českých silnic, takže všude. :|
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Cvakání v přístrojové desce krátce po startu

Příspěvekod Lukas_ov » 24.04.2010 01:10

Marek_Km píše:Mám pocit, že kdysi někdo na fóru o nějakém cvakání psal a že měl někde něco špatně ukostřené. Ale můžu se plést, to bych musel najít. A nebo si to pletu se zhasínám přístrojovky? Fakt nevím.

S tímhle jsem měl problémy kdysi u renaulta laguny, když mi odešel startér. Po výměně startéru pořád cvakalo taky jen, když byla zaplá klimatizace, jen v menších intervalech(zhruba jednou za dvacet minut), na příčinu nepřišli. Taky by mě zajímalo, čím to mohlo být. :|
Lukas_ov Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 17.03.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Re: Cvakání v přístrojové desce krátce po startu

Příspěvekod moris » 26.04.2010 17:07

a je to nejaky problem, ktery je treba resit? prineslo vam to nejake obtize (par minut cvakani me nedrasa, pokud mi to nic s autem neudela..)?
moris Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 09.10.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Cvakání v přístrojové desce krátce po startu

Příspěvekod matysekul » 27.04.2010 07:22

Tepelná roztažnost plastů.Zapneš klimu,než se teploty v autě srovnají,může cvakat,praskat ?
KIA Cee´d II SW 1,6 GDI Exclusiv 45000km
Uživatelský avatar
matysekul Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 779  
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: Česko  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW II (2015)
45000 km @ 6.5 l/100km

Re: Cvakání v přístrojové desce krátce po startu

Příspěvekod moris » 28.04.2010 14:14

jo to bych chapal, ale zacalo to az pred par mesici. driv to nedelalo..
moris Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 09.10.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Cvakání v přístrojové desce krátce po startu

Příspěvekod snike » 13.05.2010 12:09

Původ vrčení byl v úterý odhalen. Je jím špatný servomotor, který ovládá mísící klapku ve ventilaci. Objednali nový, který by měl přijít ale až v červnu :-(

... včera večer však vrčení ustalo ... od té doby nemohu regulovat teplotu vzduchu a z výdechů mi fouká jen horký vzduch :D ... doufám že náhradní díl dorazí co nejdříve :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Cvakání v přístrojové desce krátce po startu

Příspěvekod M@cic » 13.05.2010 14:21

Tak teď jsem se pobavil ....
Dostal jsem se i k této diskusi až teď a říkal jsem si, má digiklimu nemá.... Jako první mě napadly klapky ventilace, známe to z Oct II ale kdo pozdě chodí.... není za chytrého :-)
Ať Vám to jezdí!

Kia Ceed MY 2010 1,6 Crdi Comfort + Červená infra
M@cic Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 2
Registrován: 21.02.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
1111 km @ 5.8 l/100km

Re: Cvakání v přístrojové desce krátce po startu

Příspěvekod moris » 20.05.2010 09:06

snike píše:Původ vrčení byl v úterý odhalen. Je jím špatný servomotor, který ovládá mísící klapku ve ventilaci. Objednali nový, který by měl přijít ale až v červnu :-(

... včera večer však vrčení ustalo ... od té doby nemohu regulovat teplotu vzduchu a z výdechů mi fouká jen horký vzduch :D ... doufám že náhradní díl dorazí co nejdříve :yes:


tobe to "vrci" nebo "cvaka"?
pred tim nez se ti to uplne rozbilo, tak to po case behem jizdy prestalo, nebo jsi tam mel ten zvuk dlouhodobe?

ja jen abych nenavadel servismany k oprave neceho jineho nez co mam ja..
moris Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 09.10.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé