Pazvuky

Trápí Vás něco na voze?

Re: Pazvuky

Příspěvekod Pujo » 19.06.2011 16:46

Misssssko píše:
Pujo píše:
LUBOBUBO píše::!: Tak a ten nepríjemný zvuk je tu zas! :shock: Po prejdení pár 100 km to začalo zas drnčať. A znova to vyrába schránka pred spolujazdcom! Tentokrát je to mechanizmus zatvárania. Tie dva zaostrené plastové kolíky, ktoré trčia z každej strany a pri zavretí zapadnú do otvorov v palubovke. Pri prechode nerovnosťami tieto kolíky drnčia vo veku schránky.
Veko sa nedá odobrať, pravdepodobne je prilepené, tak ešte neviem ako to budem riešiť. Asi niekde prilepím dáku tesniacu gumu, aby veko pri zavretí trochu pružilo a tým boli kolíky (západky) vzopreté a nedrnčali. :kia: :SK:


Mozno ti pomozem, ja som si vsimol ako vchadzaju tie koliky zatvaracieho mechanizmu do otvorov. Tak v lavom otvore ma take nieco ako plastovu foliu taky maly kusok... a toto vydava taky divny zvuk pokial je schranka zavreta. Skus to nejakym sposobom oblepit ja som na ten kusok folii dal textilnu pasku pomocou pinzety a je pokoj. :-D


Skutocne to pomohlo... je ticho... este to podlepit aby tam nebola paska... ale zatial som uplne spokojny
[album]3858[/album]


Super som rad,ze sa to spravilo, ja som to mal nakoniec cele vonku celu schrnaku, aj tu "vanicku", ktora sa prichyti k palubovke a ked som to mal cele vonku tak som ten vnutorny stvorec podlepil s textilnou paskou a taktiez aj dotykove plochy medzi piestom a uchytom schranky. Zatial je auto v poriadku. Taktiez som riesil aj zvuky z centrelnej konzoy okolo autoradia. Taktiez vyriesene. :roll:
Kia Cee'd 1,6 CVVT,FL 2010
Uživatelský avatar
Pujo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 83  Témata: 2
Registrován: 08.07.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
11400 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Pazvuky

Příspěvekod midv31 » 05.05.2012 18:14

Ja mám problém s rezonanciami v oblasti ľavej strany pod palubovkou,a to je od novoty,a v servise sa zatiaľ tvária že sú slepý a hluchý 8-)
midv31 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 05.05.2012
Bydliště: senica  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
46550 km @ 6.8 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Most » 01.09.2013 10:20

Berka píše:Tak já trochu shrnu mé pazvuky a jejich odstranění
...
4. klepe mi víčko nádržky ostřikovačů.Normálně by člověk řekl prkotina, ale to auto je jak jedna velká ozvučnice. I slabý klapot se po uzavření kapoty přenese hrozně do auta. Podle servisu se mého auta výměna víčka netýká, tak to budu muset časem vyřešit sám. Zřejmě tam dám nějaký O kroužek kterým vymezím vůli.
.....


Minuly tyden jsem si vsiml v kabine vyrazneho klapaveho zvuk od motoru, po krate kontrole zjisteno, ze zacalo klepat vicko nadrzky ostrikovacu. Zatim jsem tam dal na pant provizorni podlozku co bylo o ruce (kus papirku).
Uživatelský avatar
Most Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 1
Registrován: 13.06.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
97000 km @ 7.4 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod PavelS » 04.09.2013 15:59

Tak mě také postihly problémy. V červnu se měnila skřípající palubka s boulema, no a už je to tu zase... Boule na palubce, a pazvuky mnohem horší, než předtím. Další pazvuky se přidaly z pravých dveří, no a neustále vrzající roh tapecu levých dveří při jízdě jako bonus. To vše i na relativně kvalitní silnici. Takže čekám na vyjádření servisu.
Horší je problém samovolně zhasínajícího motoru při akceleraci (ne při rozjezdu, ale při zrychlení během jízdy). Většinou se to stává při delších jízdách, takže bohužel často na dálnici ve 140km/h, což není zrovna asi košer...
Jak to tak bývá, na diagnostice v servisu se nic neprojevilo. Takže verdikt = bez závad, funkční...(akorát asi trochu nebezpečné).
Nemá někdo tip, co by to mohlo způsobovat?
Vidím to na jednání s importérem, páč tohle mi už nepřijde jako banální závada....
Kia Cee`d SW Top Spin 1,6 CVVT (prodáno)
PavelS Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 1
Registrován: 16.01.2012
Bydliště: Trutnov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
30000 km @ 7.2 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod KarelK » 09.12.2013 15:40

No nevím, zda se jedná o závadu, ale stává se mi asi toto: Když startuji (startovacím tlačítkem nikoliv klíčkem) ozve se takový zvláštní zvuk. Jakoby něco krátce zachrastilo. Není to čistě mechanický zvuk ale jakoby nějaká elektronika nebo takové škrknutí. Těžko to popsat. Je to jen velmi krátké. Nicméně si nevybavuji, že by to dělalo od začátku to opravdu nevím. Na startování to žádný vliv nemá. Dělá to jen když rozsvítím kontrolky - první zmáčknutí. Samotný start je již bez tohoto zvuku. Zkoušel jsem vypnou el. sedadla, ta se po zapnutí startovacího tlačitka automaticky nastaví do uložené pozice, ale s nimi to nesouvisí. Dělá to i když se vypnou. Tak otázka zní dělá to také někomu, kdo startuje tlačítkem?
KarelK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 2
Registrován: 22.06.2011
Bydliště: ppp  Czech Republic (cz)

Re: Pazvuky

Příspěvekod Polsondeside » 28.07.2016 13:41

Pujo píše:
Misssssko píše:
Pujo píše:
Mozno ti pomozem, ja som si vsimol ako vchadzaju tie koliky zatvaracieho mechanizmu do otvorov. Tak v lavom otvore ma take nieco ako plastovu foliu taky maly kusok... a toto vydava taky divny zvuk pokial je schranka zavreta. Skus to nejakym sposobom oblepit ja som na ten kusok folii dal textilnu pasku pomocou pinzety a je pokoj. :-D


Skutocne to pomohlo... je ticho... este to podlepit aby tam nebola paska... ale zatial som uplne spokojny
3858


Super som rad,ze sa to spravilo, ja som to mal nakoniec cele vonku celu schrnaku, aj tu "vanicku", ktora sa prichyti k palubovke a ked som to mal cele vonku tak som ten vnutorny stvorec podlepil s textilnou paskou a taktiez aj dotykove plochy medzi piestom a uchytom schranky. Zatial je auto v poriadku. Taktiez som riesil aj zvuky z centrelnej konzoy okolo autoradia. Taktiez vyriesene. :roll:


Trápí mě úplně to samé a jsem rád, že se na šlo řešení možná i pro mě. Přemýšlím na koupí tekuté gumy ve spreji a nastříkat tím pojezdové kolíčky i otvory v palubce. Obě části by pak neměli šanci vydávat pazvuky, leč cena takového spreje není úplně nejmenší a nemám jistotu, že to bude fungovat. Něčím olepovat se mi to nechce a guma lze použít dále pro nástřik ALU kol.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Polsondeside » 25.08.2016 07:19

pro ostatní: to podlepení chemoprenem skutečně pomohlo. Ještě jsem vylepil gumou ty vstupy na zobáčky a od kaslíku je klid. Nicméně palubka v místech spolujezdce stejně na nerovnostech nepravidelně zapraská (mám podezření na výdech).
Ono si vlastně není moc na co stěžovat. Po šesti letech provozu je to prakticky tiché i na kostkách a ten plast hold občas zapraská hlavně ve vedrech. Víc mě sere flekatost a deformace v oblasti airbagu.
Ostatně auto je velmi dobře izolované. Kde jsou časy těch traktorů, kde člověk neslyšel vlastního slova a doslova skřípající plasty nebylo možné zaslechnout :lol:
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Polsondeside » 08.03.2017 13:31

Z toho mechanismu přihrádky chytnu psotník. Prakticky jediný zdroj pazvuků na vyjímky. Cvakání se zase vrátilo. Hodlám tedy demontovat včetně platu kolem a nadobro to nějak dořešit.
Mě ale zajímá zda u Ceedu 2010 máte po uzavření kaslíku to madlo zcela pevné bez pohybu nebo má pohybovou vůli?
Dále mě zajímá jestli ty zobáčky, jenž jsou na kaslíku z boku mají nějakou vůli pokud s nimi zacloumáte?

Jako nejlepší řešení vidím, polepit zobáčky a čtvercovou protistranu nějakou textilní páskou. Guma se mi po nějakém čase vytlačíla a cvakání bylo zpět.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Polsondeside » 21.09.2017 12:05

Kaslík řeším znovu, opět hledám důvod občasného cavkání zobáčku. Pokud se kaslík otevře, je ticho.
Každopádně jsem odhalil nejsilnější drnčení s projevem hlavně na kostkách. (Někomu třeba pomůže)
Nakonec to je způsobeno plechovým tělem originálního rádia. To je pevně přišroubované k palubce a otřesy vozovky se rozdrnčí.
Zatím hledám způsob řešení a následně dám video pazvuku a způsob efektivní opravy.
Každopádně rádio vyrábí v Brandýse a zřejmě je použit velmi slabý rezonující plech. Jinde sem se s tím nesetkal.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Polsondeside » 09.06.2018 13:16

Tak aktuálně pro někoho třeba užitečné informace.

1, u autorádia se nakonec jednalo o špatný výlisek tlačítek a ta silně chrastila na kostkách při určité frekvenci vibrací (znělo to jako plech). Sehnáno nové rádio a ok.
2, mlaskání z levého A sloupku bylo zaviněno sluneční clonou, která měla unavenější pružinu a v horní poloze měla tendenci lehce vrnět o stropnici. Výměna za nové stínítko z vraku se silným přítlakem.

Jiné pazvuky v autě nepozoruji, takže úspěšně vše eliminováno.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod MiNut » 08.11.2018 08:33

Ahoj,
dneska ráno se mi u auta objevilo docela hlasité pravidelné cvakání z ventilátoru klimatizace, po chvilce zesláblo, ale stále je trochu slyšet. Neřešil už někdo tenhle problém se servisem??
a ještě bych se chtěl zeptat zda někdo řešil se servisem cvakající opěradlo sedačky z důvodu prasklého oka drátové výplně? Chtěl bych hlavně vědět zda servis uznal reklamaci bez problému.
Protože když jsem se pokoušel v Kolíně reklamovat cvakající sedačku (v tu dobu sem ještě nevěděl, že je to poškozená výplň), tak mi řekli, že je to u 6 let starého auta normální a že to nemám řešit. Takže bych do jiného servisu chtěl jít už připraven :D
Přikládám fotku poškozené sedačky
Obrázek
Ceed SW 2021 - 1.5 T-GDI -TOP
Cee'd 2012 - 1.6 GDI (už není)
MiNut Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 2
Registrován: 11.09.2017
Bydliště: Kolín  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
112000 km @ 7.5 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod Pslada » 08.11.2018 14:37

Opěradlo sedadla řidiče jsem řešil v rámci záruky v Kia ASAS Most, bez problému opraveno, auto bylo v servisu asi 2 dny.
Pslada Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 45  Témata: 1
Registrován: 02.03.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd (2013)
107000 km @ 6.7 l/100km

Re: Pazvuky

Příspěvekod SV650 » 07.06.2020 20:34

Je to stará téma, ale ja aj môj kamarát s KIA CEED 1,4 2008 sme odhalili ,že otravné pazvuky -drkotanie z palubnej dosky akoby spod rádia sú v skutočnosti zo ZRKADLA NA ČELNOM SKLE ! :thu: :thu:
SV650 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 2
Registrován: 28.03.2013
Bydliště: V.Kapušany  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé