nefunkčnost pristrojovej dosky

Trápí Vás něco na voze?

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod Matias79 » 10.03.2015 18:02

Zdravím.
Asi pred dvoma dňami mi zhasli všetky ukazovatele A tiež otačkomer A tachometer A denne svietenie. Stalo sa to V nedeľu tak sa to nedalo riešiť cez servis. Poistky som kontroloval A nič. Na druhý deň som ráno naštartoval A všetko bolo OK. Nakoľko všetko zrazu išlo V Prešove povedali že mám prísť keď to nepôjde.
Stalo sa tak dnes. Ráno nič ani osvetlenie ani kontrolky. Hneď som išiel servis A chlapík že príďte na druhý týždeň musíme jeden dva dni testovať auto.
Košice má vezmú hneď zajtra , ale neboli by radi aby sa menila pristrojovka kvôli km.tak neviem čo spravia. Inak už takú poruchu mali A nie len na ceede ale aj na sportage tak asi pôjde O nejakú nedokonalosť od výroby.

Dúfam že to spojazdnia.
Matias79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 30.01.2014
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2013)
24420 km @ 7.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod spd001 » 10.03.2015 20:46

Km hore dole omladis si auto :D ale nie ved v servisnej knizke je kolonka pre zapis km pri vymene palubovky, ked takyto problem nastane jednoducho to tam zapisu
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod Matias79 » 11.03.2015 08:23

Jj. To je pravda. Dnes som mal ísť do Košíc, ale všetko zase funguje tak asi počkám ako sa to bude správať. :D
Matias79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 30.01.2014
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2013)
24420 km @ 7.2 l/100km

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod bartoseko » 07.04.2015 12:41

Měl jsem stejný problém asi před 2 lety, přestala fungovat přístrojová deska. Budíky nereagovali. Odvezl jsem do servisu a výsledek byl že mi měnili celou přístrojovou desku. Čekal jsem na ni docela dlouno, asi 14 dní a během té doby mi nedoporučili auto používat. Teď mám desku novou. Takže auto je dle tachometru o 40 tisíc kilometrů "novější". Každopádně je výměna tachometru napsaná v servisní knížce.
Kia Ceed 1,4 80kW, G4FA , r.v. 2009
Uživatelský avatar
bartoseko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 31.07.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod Stanly » 12.12.2015 16:06

Tak páni pridávam sa aj ja do klubu, dnes ráno naštartujem a ani jedna ručička na budíkoch sa nepohla (otáčkomer, tachometer, palivo, teplota) nepočíta ani denné kilometre ani celkové. Všetko ostatné funguje. Kontroloval som poistky, ale tam všetko vyzerá OK, batériu som zatiaľ neodpojoval. Podľa tu popísaných rád to vyzerá v pondelok na návštevu servisu. Zaujíma ma, ale vec ohľadom záruky. Mám ceeda 10/2009 po facelifte. Spadá prípadná výmena prístrojovky do 7 ročnej záruky, alebo sa mám pripraviť že budem platiť z vlastného vrecka. Vôbec netuším čo to bude stáť. Ďakujem za odpoveď.
Stanly Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Prievidza  Slovakia (sk)

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod zulyk » 12.12.2015 20:20

na tvojho cednika uz plati 7-rocna zaruka? ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod Beda » 12.12.2015 21:54

Precti si zarucni podminky, mas je v knizce k vozu. Na prvni cee'dy platilo pouze 5let na vse a tech 7 bylo na pohonne ustroji.

Pravdepodobne mas nekde preruseny ci ne perfektni kontakt kabelu na kostru vozu :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod Stanly » 13.12.2015 01:23

Knižku som prečítal a tam je tak ako píše Beda aj keď predajca mi tvrdil, že záruka je 7 rokov na komplet auto (kupoval som ako jazdenku od oficiálneho predajcu). Každopádne v pondelok zájdem do servisu a uvidím čo zistia a ako to vyriešia, potom dám vedieť. A ďakujem za odpovede.
Stanly Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Prievidza  Slovakia (sk)

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod Stanly » 16.12.2015 22:16

Ahojte,
ako sa dalo čakať Ceed je už na elektriku po záruke, potvrdila sa chyba budíkov. Nové vychádzajú cca na 700 eur :( . Momentálne, aby som mohol jazdiť mám nahodené budíky z dieslového ceeda, vyzerajú úplne rovnako a zatiaľ čo som testoval všetko funguje (kontrolky, počítač... aj ručičky :D ). A teraz zásadná otázka - mám možnosť tieto budíky kúpiť za bazárovu cenu, len neviem či nebude vadiť, že sú z diesla. Ako píšem zatiaľ som nezaznamenal žiaden problém a testujem ich. Mám aj objednávacie číslo z tých mojich pokazených budíkov, ale zatiaľ sa mi nepodarilo v mojom okolí také objaviť. A ešte jedna vec a to kilometre, ktoré sú samozrejme na každých budíkoch rôzne. Keď pôjdem na STK, prípadne na políciu ak by som auto predával, bude stačiť, keď budem mať v servisnej knižke zapísanú výmenu budíkov a aj nové kilometre, alebo je treba ešte niečo vybavovať? Dík
Stanly Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Prievidza  Slovakia (sk)

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod cvrcek » 25.12.2015 14:46

Tak na KIA Sportage stejná závada, ani jeden budík se nepohne a nepočítá km, jen teplota funguje, kontrolky a signalizace doporučení rychlosti. Po svátcích kontaktuji servis a uvidíme....

Doplňuji: Závada jak se objevila tak zmizela, na diagnostice nic, vše funguje (a jde do světa, protože jsem se zakoukal do červené IVky)
Naposledy upravil cvrcek dne 10.02.2016 17:25, celkově upraveno 1
Sportage QLE 2,0 CRDi, manual, 4x4 GT LINE 136KW (2016), červená metalíza.
Uživatelský avatar
cvrcek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 290  Témata: 5
Registrován: 12.12.2010
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod Stanly » 04.01.2016 17:58

Ahojte, takže po 2 týždňoch testovania dieslových budíkov v benzínovom ceede všetko funguje OK. Jediný rozdiel je v celkovom rozsahu stupnice otáčkomeru, kde dieslové budíky majú maximálne 6000 otáčok a benzín má až 8000. Otáčky ale ukazuje správne. Presný model do môjho auta sa mi zatiaľ nepodarilo zohnať, takže to vyzerá tak, že zostanem u týchto dieslových.
Stanly Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Prievidza  Slovakia (sk)

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod Nole » 05.01.2016 00:33

aj na peugeot 301 montujú rovnaké budíky pre benzíny, aj diesele
a od výroby a vôbec ich netrápi, že pre benzíny sú otáčky primálo a pre diesel zasa primoc
francúzi sú v tomto proste machri :lol:
Kia ceed II 1,4 Silver
Uživatelský avatar
Nole Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 336  Témata: 1
Registrován: 04.12.2015
Bydliště: Trstena  Slovakia (sk)

Re: nefunkčnost pristrojovej dosky

Příspěvekod jozzo » 24.03.2018 18:59

Takže Rio 3 , 32 tis.km. Od nedele auto stalo do teraz 4 dni., sadnem naštartujem a budiky nič, iba airbag svieti. ani smerovky, kurenie nič nefunguje. Išiel som ho umyť asi 2 km od baraku. Na umyvarke študujem poistky, vsetky pristupne svorkovnice pozatlacam. A ejhla, naskočilo , funguje všetko okrem palubneho počitadla, svieti iba TripA a neda sa nič prepnuť ani resetovať. Spozoroval som, že po nasadnutí bolo dnu strašne vlhko od vody na rohožiach, okna zarosene zvnutra. Uvidime, čo dalej, či sa to umudry alebo servis.

Doplnujem: vecer mi to este nedalo a isiel som to obzriet este raz a uz vsetko funguje, aj po 3 dnoch vsetko OK. Dufajme, ze to bola len sporadicka chyba . Kebyže sa to opakuje, dam vediet.
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 611  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé