Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Trápí Vás něco na voze?

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod marmi » 12.11.2017 13:21

Paja1971 píše:Při výměně oleje se musí nalít olej i do filtru, aby nebyl výpadek v tlaku oleje


Během dvou sekund se filtr po spuštění motoru naplní,netřeba ho nalívat,napínák je aretován mechanicky,tlak oleje ho jen po protažení řetězu dopne.Při vypnutém motoru tlak oleje není,olej uteče mazacími kanálky do vany
marmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 10.10.2013

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod Berka » 12.11.2017 13:45

Za 2 sekundy se dá stihnout věcí. Myslím, že to není vůbec na škodu, naplnit nový filtr olejem. Ničemu to neublíží, ale pomůže hodně.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod pajaifs » 29.11.2017 22:13

Ahoj vespolek

procitam forum o preskoceni retezu a pravdepodobne patrim do party lidi, kterym se to stalo. Takze KIA Ceed SW 2011 1.6 CVVT, najeto neco malo pres 87000km. V nedeli na nakupech vse ok, v pondeli rano mne auticko nepustilo do prace ;) . Zadna indice o nejakem problemu, proste starter tocil ale motor nenaskocil. V sevisu predbezne info o preskocenem rozvodu, jelikoz mam jeste LPG tak problem ohledne plynu. Uvidim jak se to vyvrbi. Auto jeste v zaruce, tak hledaji jak z toho ven ;) . Az budu vedet pokracovani, pisnu info.
pajaifs Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 2
Registrován: 21.02.2013
Bydliště: Ceska Republika  Czech Republic (cz)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod Polsondeside » 30.11.2017 08:53

90%, co řeši přeskočený řetěz, má dodělávku LPG. Tak nevím, jestli to byl správný krok k úspoře za každou cenu.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod pajaifs » 30.11.2017 13:12

Mozna je to zajimeve procento, ale ve vysledku jsou tu i ciste benzinovi "preskakovaci" a pokud je LPG tak se stejne startuje na benzin. Takze az tak jednoznace to myslim nebude. Soused ma benzinovou Fabku a taky si "skocil" pri nastartovani.
pajaifs Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 2
Registrován: 21.02.2013
Bydliště: Ceska Republika  Czech Republic (cz)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod Polsondeside » 30.11.2017 14:11

jako určitě jsou i samotná benzína, ale ta LPG u Kia 1.4 mají často problém z preskočením a předpokládám, že na to něco mít vliv bude (není to zřejmě jen o startu na benzín). Možná celkově větší nápor na napínák...
Rychlosti při parkování v kopci tomu taky nedělají hold dobře a napínák byl v několika sériích údajně nedostačující.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod adidas.r » 30.11.2017 22:41

pajaifs píše:Ahoj vespolek

procitam forum o preskoceni retezu a pravdepodobne patrim do party lidi, kterym se to stalo. Takze KIA Ceed SW 2011 1.6 CVVT, najeto neco malo pres 87000km. V nedeli na nakupech vse ok, v pondeli rano mne auticko nepustilo do prace ;) . Zadna indice o nejakem problemu, proste starter tocil ale motor nenaskocil. V sevisu predbezne info o preskocenem rozvodu, jelikoz mam jeste LPG tak problem ohledne plynu. Uvidim jak se to vyvrbi. Auto jeste v zaruce, tak hledaji jak z toho ven ;) . Az budu vedet pokracovani, pisnu info.


Zdravím, měl jsem podobný problém (Hyundai IX20 1,4 + LPG) auto nešlo nastartovat. Nakonec se ukázalo, že byl ucpaný palivový filtr. Naštěstí stačilo vyměnit...
adidas.r Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 28.02.2016
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod marmi » 04.12.2017 10:32

Polsondeside píše:90%, co řeši přeskočený řetěz, má dodělávku LPG. Tak nevím, jestli to byl správný krok k úspoře za každou cenu.


Vina bude ve špatné kvalitě rozvodů, ne LPG.Právě že při spalování LPG nevzniká tolik marasu a olej v motoru není tak rychle znehodnocován ,což má příznivý vliv na opotřebení rozvodového řetězu.U favoritu jsem měl najeto 180tis,řetěz původní,chrastilo,ale jelo.
marmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 10.10.2013

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod pajaifs » 22.12.2017 19:28

Nazdar panove

takze dneska mi volali ze servisu, ze se mam stavit pro auticko. Moje predpoved o preskoceni retezu pri startovani se potvrdila. Podle protokolu vymena retezove sady a napinaku. Trochu mne zarazi doba opravy v opavskem servisu - 4 tydny - ale co nadelam. Opraveno jako zarucni oprava ( zaruka konci koncem unora 2018 ) . Podle rozhovoru s predavacim technikem to "hooooplo" o 3 zuby. Jeste pripomenu ze se jedna KIA Ceed SW 1.6 CVVT + LPG, cca 87400km . Takze i 1.6 skacou ;) . Nastesti se nic nepotkalo v motoru.
pajaifs Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 2
Registrován: 21.02.2013
Bydliště: Ceska Republika  Czech Republic (cz)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod Retrig » 08.05.2018 12:46

Ahoj,
tak mi taky poskočil řetěz. No poskočil.. ozubené kolo je údajně posunuté asi o 1/4 otáčky.
Motor potřebuje generálku, jenom díly a oprava hlavy budou přes 30,000.
Kia Ceed SW 1.4 CVVT 2009, najeto asi 50t km.
Myslel jsem, že když jezdím tak málo, tak mě auto přežije :)

Auto bylo v servisu nedávno na výměně oleje, při dotazu na rozvody mi bylo řečeno, že není třeba kontrolovat, protože má řetězy..
Má už po záruce a navíc jsem nikdy neservisoval v autorizovaném servisu, ale stejně se zeptám:
- je nějaká šance, že by mi Kia něco proplatila při reklamaci ?
- není řešení napínáku řemenu v podstatě konstrukční vada, kterou měl řešit výrobce (svolat a vyměnit) ?
Pročetl jsem toto vlákno celé a odhaduju nejmíň 20 dalších lidí tento problém postihl.
Retrig Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 08.05.2018
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod Berka » 08.05.2018 14:08

Vzhledem k tomu že jsi nikdy neservisoval v autorizovaném servisu, nemá Kia žádný důvod ti něco hradit a ni se jí nedivím. Všeobecně k tomu výrobci přistupují individuálně. Pokud se náhodou rozhodnou pro nějakou kulanci po záruce, tak velký vliv má právě to, zda jsi jezdil na pravidelný servis do autorizovaného servisu a popř. jak známý zákazník pro ně jsi. Pokud máš již několikáté auto té konkrétní značky atd...
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod pajaifs » 08.05.2018 14:46

Ahoj

ja treba jezdil na servis do autorizaku a stejne se cukali, ale uznali. Taky vidim problem v tom, ze auto nebylo servisovane u KIA servisu. Zase na druhou stranu, do roku 2013 se montovaly vadne napinaky a KIA o tom vedela, skryta vada ? Nevim, mozna to zkusit.

Paja
pajaifs Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 2
Registrován: 21.02.2013
Bydliště: Ceska Republika  Czech Republic (cz)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod Paja1971 » 08.05.2018 16:25

Retrig píše:Ahoj,
tak mi taky poskočil řetěz. No poskočil.. ozubené kolo je údajně posunuté asi o 1/4 otáčky.
Motor potřebuje generálku, jenom díly a oprava hlavy budou přes 30,000.
Kia Ceed SW 1.4 CVVT 2009, najeto asi 50t km.
Myslel jsem, že když jezdím tak málo, tak mě auto přežije :)

Auto bylo v servisu nedávno na výměně oleje, při dotazu na rozvody mi bylo řečeno, že není třeba kontrolovat, protože má řetězy..
Má už po záruce a navíc jsem nikdy neservisoval v autorizovaném servisu, ale stejně se zeptám:
- je nějaká šance, že by mi Kia něco proplatila při reklamaci ?
- není řešení napínáku řemenu v podstatě konstrukční vada, kterou měl řešit výrobce (svolat a vyměnit) ?
Pročetl jsem toto vlákno celé a odhaduju nejmíň 20 dalších lidí tento problém postihl.
Prosím Tě můžeš popsat podrobně jak se to stalo a taky jak je auto provozováno tzn. krátké trasy, parkování se zařazenou rychlostí, lpg, výměny oleje atd. ? Jen pro zajímavost. Díky

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk
Cee´d 1.4 CVVT SW Comfort+ Silver 2009 :kia:
Uživatelský avatar
Paja1971 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 160  Témata: 5
Registrován: 08.04.2016
Bydliště: Krnov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
64000 km @ 0 l/100km

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod Retrig » 08.05.2018 18:37

Ale co bych to nenapsal, poučte se z mých chyb.
Asi 90% krátké trasy do 3km, zbytek víkendy tak do 50km, jen několikrát do roka (tak 10x) přes 100km.
Benzín, ne LPG. Výměna oleje od roku 2009 jen 2x, asi po 20t km.
Parkuju tak, že dojíždím na rychlost 1 se zmáčklou spojkou, zatáhnu ruční brzdu, vypnu motor a pak pustím spojku, tj. rychlost nechávám zařazenou.
Skoro vždy parkuju na rovině, v kopci velmi zřídka (10x za rok).

Žena hlásila že motor zdechá na křižovatce. Myslel jsem že se jenom nějak rozhasil volnoběh a tak jsem ješte dojel 2km do servisu,
a bylo hotovo. Vůbec žádné předchozí známky problému, žádné divné zvuky ani slabý tah, ani problémy při startování.
Prostě během jednoho dne a jízdy 1km + 2km konec.
Retrig Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 08.05.2018
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Přeskočený rozvodový řetěz 1,4 CVVT

Příspěvekod Polsondeside » 08.05.2018 19:17

Mám taktéž tuto motorizaci a výroba 2010. Auto zatím jezdí krásně. Ba dokonce jeden servis při geometrii konstatoval, že živější 1.4 nejel. Nicméně tyto ročníky měli prý nedostatečný napinak. Řetězy všech výrob ok. Předcházet lze častější výměnou oleje a parkováním bez kvaltu. Bohužel tvá zkušenost není příjemná... Při tak malém provozu se dost divím. Je dobré si vždy hlídat jakékoli podezřelé kolísání otáček.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé