Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Trápí Vás něco na voze?

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod crui5er » 29.06.2017 18:52

Stejný problém s vrzáním sedadla pozoruji i já. Zatím jsem zaznamenal dva typy otravných zvuků. Jeden hlubší, který bych přirovnal k vrzání starých vrat a druhý pískavější, jako když se pohupuje starý kočárek na pérech. Všechny ty zvuky vycházejí od zadní části sedačky a většinou kombinovaně. Do servisu se mi s tím moc nechce, ale je to dost otravné.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod TsunAmi » 04.07.2017 18:12

Polsondeside píše:od zadní strany sedačky není problém se dostat do útrob a zaměřít se na slabá místa (vedení kabelů, kostra) střiknout silikon, oblepit co půjde a nepotřebuješ servis a jejich výroky že to je normální (v lepším případě tu někomu měnili sedadlo).
Mě více sere, že mi chrastí lanko aktivní opěrky přímo v opěrce na hlavu, která nikterak nelze rozebrat. Dokonce závod v Žilině je již dostává smonotováné od dodavatele. Mám po záruce a hledám řešení.
Opěrka je sice ze dvou částí, ale zjevně se nedají od sebe oddělit bez trvalého požkození.


no, jelikož mám trošku problém s geometrií (vnější hrany kol jsou sjeté vic než zbytek), tak do servisu stejně pojedu, takže vrzání sedačky jen přidám k problémům na opravu a uvidím jak se k tomu postaví... Přece jen je to pořád v záruce, a mě vyloženě nebaví tam někde lozit s baterkou a silikonem a přemýšlet jak to spravit a zároveň neposrat (na to jsem talent :D) Ale když to nezvládnou, tak zkusím asi tvou radu, přetahovat se se servisem měsíce jak další uživatelé není nic pro moje nervy.
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod brumik589 » 06.10.2017 12:49

Priatelia, rovnaký problém mám momentálne aj ja, v prípade prechádzania nerovnosťou, je počuť vrzganie vodičovho sedadla. Podľa mňa to bude nejaká konštrukčná vada, začalo sa to objavovať po 30.tis. km. V servisnej knižke, uvádzajú niečo také, že záruka (čo mi potvrdil aj autorizovaný servis, aj keď iba po telefóne) nespadá na zvuky v interiéry etc. (nemám ju teraz pri sebe, takže to neviem citovať).

Zaujímavosťou je, že som mal predtým v rámci servisu zapožičané aj náhradné vozidlo (cee´d benzín), malo najazdených okolo 24. tis. a tam vrzgala sedačka neskutočne, pripisoval som to častému striedaniu jazdcov, čo bol zrejme omyl.
brumik589 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 08.07.2016
Bydliště: Západné Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2014)
41000 km @ 5.3 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod TsunAmi » 06.10.2017 13:42

Záleží asi odkud se to vrzání ozývá. Zatím jsem si všiml asi tří různých příčin
1. Prasklý konstrukce roštu opěradla - rozhodně reklamovatelná závada - samozřejmě se projevuje vrzáním opěradla
2. Nějaký uvolněný bazmek v sedáku sedadla, obvykle se pak ozývá vrzání v zatáčce nebo při změně zatížení vpravo vzadu - pod tvou pravou půlkou. Některý servisy se tohle aspoň pokusí napravit, ale obvykle jen dočasně, pak se to projeví znovu. Nejlepší je to tam vystříkat suchým mazivem, nebo jak jsem to udělal já, nacpat zboku vedle sedáku kus molitanu obšitej látkou.. je to humpolácký, ale trvalý a vidět to v podstatě není :)
3. Vrzání látky sedadla o plastové uchycení sedadla - tenhle problém mam i já, a vtipné na tom je, že to dělají všechny sedadla na všech stranách. Jak se specifickým způsobem otře potah sedadla o plast sedačky, ozve se poměrně vysoké písknutí/vrznutí. Suché mazivo nebo nějaká měkká látka to taky dokáže eliminovat. Na tento problém servisy navíc vůbec nereagují ("to je normální"). Abych vás potěšil, tak v mém novém služebním suberbu 3 je tenhle problém taky, když se sedadlo pod mojí vahou opře o středový tunel, ozve se stejný zvuk jak v mém Ceedu :D
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod brumik589 » 06.10.2017 20:16

To ste ma potešili :D Druhé auto máme SuperB III. má nabehaných už okolo 12 tis. zatiaľ je to bez "divných zvukov" tak dúfam, že pri tom aj zostane, ak nie, budeme vrzgajúca rodinka :D

Ďakujem za info, budem musieť identifikovať čo by to mohlo vrzgať, pri jazde po našich cestách moc nieje priestor, treba dávať pozor na vozovku, aby som niekde nenechal koleso.
brumik589 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 08.07.2016
Bydliště: Západné Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2014)
41000 km @ 5.3 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod altt » 06.10.2017 22:53

Pripájam sa do klubu vrzgajucich sedačiek. Najazdené cca 10 500 km . Prejavuje sa mi to tak že keď pohnem ľavou nohou do strany tak je to počuť na sedaku...

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
altt Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 1
Registrován: 02.04.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
29000 km @ 0 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod TsunAmi » 06.10.2017 23:00

Tohle zní jako typickej problém vrzání látky o plast = nereklamovatelné. Pokud je to skutečně tento problém ověříš tak, že na zkoušku dáš libovolný kus látky mezi potah sedadla a plast sedáku na levé straně :)
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod Polsondeside » 08.10.2017 18:44

tak tohle vrzání šoupání látky o plast je téměř nepostřehnutelný. Každopádně pokud to někoho tolik sejří, stačí přeci nějaký kus tkaniny mezi plast a látku. Textilní páska?....
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod TsunAmi » 08.10.2017 21:38

Jj cokoliv takovýho to vyřeší. U mě je to postřehnutelný asi v závislosti na teplotě nebo něčem.. občas to skoro není slyšet a někdy bych nejradši vystoupil za jízdy
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod Stanson » 14.10.2017 12:24

I mě ani ne roční auto vydává tento zvuk a x dalších, B sloupek, opěrky hlavy, a hlavně přístrojovka. Ceed :thd:
:kia: cee'd SW II 1.6 CRDI MY 2016
Uživatelský avatar
Stanson Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  
Registrován: 12.01.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod Polsondeside » 15.10.2017 10:38

Mě sedmi leté auto nevydá ani hlásku, ale co to stálo úsilí :D
Ta opěrka hlavy to fakt nechápu. S tím jsem se mučil nejdéle. Jedná se o problém s aktivní opěrkou, kdy vede bužírka do opěrky hlavy a při vybraci vozu od motoru pernamentně drnčí o plastový vnitřek opěrky. Spousta pokusů vedla pouze k chvilkovmu výsledku.
Řešením je vyndat opěrku a vystříkat jí vzhůru nohama gumosprejem v místě vstupu těch posuvných nožiček jinak se rozebrat ani nedá. Od té doby mám svatý klid.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod svobod3 » 02.11.2017 11:32

TsunAmi píše:3. Vrzání látky sedadla o plastové uchycení sedadla

Tak tenhle problem mám taky. Potvrzuju, že se jedná o nereklamovatelnou vadu. Servis říká, že jde o vlastnost, která nejde ostranit.
Zkoušel to někdo vyřešit svépomocí, případně s jakým výsledkem? Díky
KIA Ceed SW 2014 FIFA
svobod3 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 138  Témata: 6
Registrován: 09.01.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
34200 km @ 0 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod Polsondeside » 02.11.2017 15:51

Vždyt to píšeme výše.... :lol:

tak tohle vrzání šoupání látky o plast je téměř nepostřehnutelný. Každopádně pokud to někoho tolik sejří, stačí přeci nějaký kus tkaniny mezi plast a látku. Textilní páska?....

mezi látku a plast dostaneš tenkou látku (já zkoušel potah na klávesnici NTB), suché mazadlo (pokud máš doma, jinak stojí hodně peněz, nebo tu hranu plastu oblepit textilní páskou tak, aby to nebylo vidět. Víc tu vymyslet nemůžeš.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod svobod3 » 03.11.2017 09:55

JJ, to jsem si samozřejmě přečetl. Mně šlo ale o to, jestli to už někdo opravdu zkoušel, abych věděl, co z toho opravdu funguje.
Asi jako první zkusím tu pásku, přece jen by asi měla být vidět nejmíň.
KIA Ceed SW 2014 FIFA
svobod3 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 138  Témata: 6
Registrován: 09.01.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
34200 km @ 0 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod Polsondeside » 04.11.2017 09:01

zkus udělat videozáznam toho vrzání a vložit sem.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé