Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Trápí Vás něco na voze?

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod HarvyM » 31.05.2013 08:13

Tak jsem jim tam napsal :

Dobrý den pane aaa,

chtěl bych napsat pár dojmů ke včerejší "opravě" mého vozu Nová Kia Cee'd SW, VIN: xxx, daňový doklad č. yyy, smlouva – objednávka č. zzz.

Reklamace vrzajícího sedadla řidiče byla vyřešena:
1) posunutím madla ruční brzdy dále od sedadla řidiče
2) nalepením molitanu mezi sedadlo řidiče a středový tunel

Stav po ujetí 50 km.
Sedadlo řidiče už nevrže tak jako dříve. Pokud jedu na kruhovém objezdu tak ale opět vrzne. Ikdyž ne tolik jako předtím = zvuk je nyní méně intenzivní a trvá kratší dobu.
Pokud rukama mačkám sedák, tak sedák vrže.
Pokud roztáhnu kapsu na zadní části sedadla a chci do ni něco vložit tak sedadlo vrže.
Na levé straně opěradla (při pohledu ve směru jízdy) je na sedadle boule. Pokud na bouli sáhnu tak je tam ostrý výstupek (nejspíše nějaký drát) u kterého hrozý poranění.

Tímto Vás žádám o definitivní opravu mého vozu.
Tímto Vás žádám o servisní protokol ze včerejší opravy mého vozu.
Tímto Vás žádám aby servisní protokol obsahoval identifikace reklamujícího a servisu, jméno a příjmení servisního technika, popis závady, detailní popis opravy, jaké řešení bylo použito na opravu, datum opravy, podpis a razítko.
Tímto Vás žádám aby servisní protokol obsahoval informaci zda je reklamace uznána.

Tento email Vás také zasílám doporučeně Českou poštou.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod snike » 31.05.2013 10:00

Co vím, tak pokud servis neví jak odstranit nějakou závadu, tak napíše report do vnitřního systému KIA MOTORS a Kia Motors Czech jim odpoví , jak problém mají řešit a zda na to existuje nějaké TSB, nebo zda se jedná o první podobné hlášení. Na letní sraz přislíbili účast z Kia Motors Czech a tak nebude problém, jim na místě přímo tvé provizorní odstranění vrzání sedačky ukázat ;) Mohu tě ale ubezpečit, že třeba generální ředitel ing. Pěkný je vstřícný a ochotný naše problémy s auty řešit. Ti kdo ho na našem srazu poznali osobně, to jistě potvrdí :yes: Rozhodně ve svém případě trvej na písemná potvrzení, že jsi závadu reklamoval a s jakým výsledkem ji řešili :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod HarvyM » 31.05.2013 10:34

Ano pan Pěkný je moc hodný člověk. Už jsem s ním komunikoval a přislíbil pomoc i Kia na FB mi chce pomoci. Já to ale nechci moc řešit s jinými a dělat si nepřátele. Chci to vyřešit v klidu a být max. spokojen s jinak super autem. Zapojení Kia Motors Czech do reklamace beru až jako poslední možnost pokud nebude se servisem rozumná domluva a vadu neodstraní.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod HarvyM » 31.05.2013 10:50

Odpověď servisu:

reaguji na Vaše přání a připravím Vám požadované doklady o reklamaci vozu. Jakmile to bude připravené tak se Vám ozvu.

Vaše vozidlo samozřejmě rádi opravíme ale musíme si vyjasnit s technikem KIACZ které součásti se budou měnit na které se uplatní reklamace. Pracujeme na tom.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod HarvyM » 05.06.2013 08:45

Tak oprava auta asi jen tak nebude. Jestli mám dobré informace tak je servis pod vodou :cry:
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod wasek » 06.06.2013 12:04

Buď rád, že jsi jim tam teď to auto v servisu nenechal. Bys ho měl taky pod vodou ...
Kia ceed 1.6 GDI
Uživatelský avatar
wasek Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  
Registrován: 22.03.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2013)
1600 km @ 5-7 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod HarvyM » 15.07.2013 07:02

Tak další informace k mé reklamaci, bohužel zase negativní, i když ...
Stále, po měsíci a půl od "opravy", nemám žádné papíry o provedeném zákroku na mém voze. Domáhal jsem se jich asi 10x kdy jsem tam volal každý týden. Pán V. se pořád na něco vymlouval, nejdříve to byly již zmíněné záplavy, pak opravy po záplavách a pak výmluvy na KIA, že se k závadě nevyjádřila.
Minulý týden jsem do servisu opět volal, abych se jako každý týden zeptal na stav reklamace, zda už mi sepsal požadované dokumenty a jak se bude dále reklamace řešit. K mému údivu telefon zvedl někdo jiné než pan V.
Ptal jsem se, jestli je tam někde pan V. a on, že má dovolenou. Říkám a kdy se vrací, já potřebuju řešit tu moji reklamaci. On že už se nikdy nevrátí, že ho vyhodili. Na jednu stranu pozitivní zpráva, ale na druhou je tam teďka nějaký člověk co o mém vozu ví čočku. Tak mu říkám no já už s panem V. řeším od koupě auta (3/4 roku) reklamaci a on jakou. No vrzání sedadla řidiče. On, jo o tom jsem slyšel, že se to řešilo. No jo řešilo, ale nedořešilo, 3/4 roku se nic neděje a pak mi tam nalepíte kus molitanu a tomu říkáte oprava. No tak mi zavolejte zítra, já teďka nemám čas.
Tento týden tam budu opět volat a snad už se to začne řešit. Přístup servisu mě opravdu štve a rozhodl jsem se, že tam vůz nebudu dávat na servisní kontroly, ať vyřeší reklamaci a už je nikdy nechci vidět.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod zaplosak » 15.07.2013 09:54

Bych se ani nedivil kdyby to vrzání přestalo, než vyřídí reklamačku, , tohle mi dělal roomster a časem to opravdu přestalo... :)
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod dong » 15.07.2013 12:39

Tady bych rekl, ze ne. Ja sem taky zjistil, ze mi sedadlo vrzlo, ale u me to bylo o stredovy tunel, je proste moc blizko. Proto ma mozna harvy taky ten nalepeny molitan.
Zatim stacilo si jen trochu poposednout do normalni polohy (pro neco sem se natahoval).
dong Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 260  
Registrován: 16.10.2012
Bydliště: Kladensko  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
83415 km @ 6.09 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod William » 16.07.2013 21:00

Harvyho lituju,mě značku :kia: tenkrát znechutili neuvěřitelně a tomu,že pana technika vyhodili se ani nedivím,já tam za necelé 2 roky zažil 3 a tak nějak jsem toto čekal a každému radím aby se tomuto servisu vyhnuli a ani mě nebude vadit každý rok zajet do Asasu Most.Jedu poprvé v listopadu na výměnu oleje,tak jsem zvědav,budu řešit akorát odlepenou krycí folii vzadu na prahu pod dveřma,jinak auto zatím OK.Vrátil jsem se z Chorvatska a jízda má samá pozitiva,plně naloženo,2300km se spotřebou 6,4 je super.... přeji Harvymu,at se to vyřeší,ale určitě ne v LTM,protože tam to opravdu neuměj a akorát to auto ještě více zk..... :cry:
KIA cee´d SW II JD 1,4 CVVT Exclusive+zatmavení zadních oken+kožené potahy
Uživatelský avatar
William Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 7
Registrován: 18.06.2010
Bydliště: Severní čechy-okres Litoměřice  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia cee'd SW II (2012)
120000 km @ 6.7 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod Polsondeside » 10.08.2016 07:39

Já mám tedy po FL2010 a nijak zvlášť mě to neotravuje, ale přecijen se zeptám. Vrže mi levá část sedadla. Nejprve jsem zjistil, že to dělá plast o plast pokud je sedadlo úplně dole, stačilo o jednu polohu nahoru a ok.
Nicméně v místě, kde se potah zarývá do plastu tak zřejmě vahou a pohybem jak tlačím na ten potah, vrže o tu plastovou hranu sedadla, řešil někdo? Vypodložit?
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod spd001 » 01.06.2017 08:10

U mna zacala vodicova sedacka vrzgat asi po 1500km spolujazdcova neskor, zo zaciatku som to neriesil ale teraz dost jazdim v noci a posadka pri tom drieme tak som zistoval azsom zistil zevrzga plast suchajuci sa o latku ten plast co je dookola sedaku po "premazani" prestalo.mam "polokozu" boky latkove sedacku uplne nazemi ale poloha na to nema vobec vpliv problem je v konstrukcii toho plastu alebo vlastnost materialu
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod TsunAmi » 29.06.2017 08:08

Tak jsem bohužel taky obětí tohoto problému, můj Ceed SW je MY12 , vyrobený na konci roku 2012 ve výbavě Exclusive. Vrže mi to hned dvojím způsobem, levá část sedáku vrže o hranu plastu ve kterém je sedačka usazená (tohle jde řešit lehko, když strčím jakýkoliv kus látky mezi čalounění a plast), mnohem horší je to na pravé straně, kde to vrže jakoby přímo v sedáku :/ Kdykoliv se pohnu na sedačce, nebo když přejedu přes nějakou větší nerovnost jež způsobí podélný pohyb auta, tak to vrže několik sekund, docela peklo. Všiml jsem si taky že to dělá především ráno když je pod 20 stupňů, odpoledne když je auto vyhřáté sluníčkem, tak ta pravá strana vrže jen když jedu ostře doleva (kruháč atp.), jinak je to potichu.

Zkusim zajet do servisu, ale potom co tu čtu nevím jestli to dokáží vyřešit k mé spokojenosti...
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod Polsondeside » 29.06.2017 11:17

od zadní strany sedačky není problém se dostat do útrob a zaměřít se na slabá místa (vedení kabelů, kostra) střiknout silikon, oblepit co půjde a nepotřebuješ servis a jejich výroky že to je normální (v lepším případě tu někomu měnili sedadlo).
Mě více sere, že mi chrastí lanko aktivní opěrky přímo v opěrce na hlavu, která nikterak nelze rozebrat. Dokonce závod v Žilině je již dostává smonotováné od dodavatele. Mám po záruce a hledám řešení.
Opěrka je sice ze dvou částí, ale zjevně se nedají od sebe oddělit bez trvalého požkození.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod matysekul » 29.06.2017 11:43

Mne mnenili prasklou vyztuz operadla. Ta vydavala desive zvuky. Ale jen kdyz jsem ridil ja. Kdyz řídila manzelka,bylo to v klidu....
KIA Cee´d II SW 1,6 GDI Exclusiv 45000km
Uživatelský avatar
matysekul Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 779  
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: Česko  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW II (2015)
45000 km @ 6.5 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé