Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Trápí Vás něco na voze?

Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod HarvyM » 17.01.2013 09:43

Ahoj, chci se zeptat převážně majitelů Nových Cee'dů. Cca. od 1.500 km (tedy po týdnu používání) mám problém s vrzajícím sedadlem u řidiče v novém Cee'du SW ve výbavě Exclusive (problém pravděpodobně není u čalounění u výbavy Comfort). Mám ujeto 7.000 km a už mě to začlo docela štvát.

Popis problému:
Mám výšku 193 cm, váhu 103 kg. Sedadlo je šoupnuté téměř vzadu, výška sedadla úplně dole, při průjezdu levotočivou zatáčkou nebo při jízdě na kruhovém objezdu se ze sedačky v místě, kde se dotýká čalounění a středový tunel ozývá vrzání. Pokud za volantem sedí menší člověk a má sedadlo blíže k volantu tak se to neděje. Problém je pravděpodobně v tom, že sedadlo není dostatečně tuhé a o pár milimetrů se hýbe při průjezdy zatáčkami.

Měl jsem cestu okolo Kia servisu, kde mi prodali auto tak jsem jim to jel ukázat. Ihned co jsme vjeli na kruháč tak technik říkal, že ok, že to slyší a i asi vidí (právě to opírání sedadla o středový tunel). Zkusil mi to tam prostříkat kokpitem co je na palubku, že to bude lépe klouzat a jeli jsme to projet. Zvuk co se ozýval byl asi 10x hlasitější.

Dohodli jsme se, že se jedná o vadu a auto se bude reklamovat. Auto si nechají na den a že mi vymění sedadlo z jiného Cee'du. Dostal jsem náhradní vozidlo a druhej den si pro auto přijel. Sedačka vrže stále. Navíc mi říkali, že i ta moje v jiným autě taky vrže.

Dle mého názoru se nejspíše jedná o výrobní vadu. Chci poprosit všechny majitele nového Cee'du jestli by mohli vyzkoušet posunout sedalo téměř dozadu, posadit za volant člověka co váží okolo 100 kg a aby projel pár kruhových objezdů jestli Vám to bude také dělat.

Velice děkuji. Michal
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod William » 17.01.2013 18:25

Musím říct,že mi nic nevrže,ale mám už přes origo sedačku natažené kožené potahy a to může zvuk tlumit,takže já asi nepomůžu,ale pokud to v servisu vymění,tak bych to neřešil a počkal po výměně jestli to bude dělat stále....
KIA cee´d SW II JD 1,4 CVVT Exclusive+zatmavení zadních oken+kožené potahy
Uživatelský avatar
William Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 7
Registrován: 18.06.2010
Bydliště: Severní čechy-okres Litoměřice  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia cee'd SW II (2012)
120000 km @ 6.7 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod HarvyM » 17.01.2013 19:29

Právě, že to dělá i po výměně :-( a i v tom autě z kterého ji vzali a namontovali tam tu moji.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod William » 17.01.2013 20:38

aha,tak to je tedy situace :( ,je teda divný,že by to ve fabrice neotestovali,100kg není zase extrém,třeba obě ty sedačky jsou z nějaké vadné série,náhoda je blbec....
KIA cee´d SW II JD 1,4 CVVT Exclusive+zatmavení zadních oken+kožené potahy
Uživatelský avatar
William Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 7
Registrován: 18.06.2010
Bydliště: Severní čechy-okres Litoměřice  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia cee'd SW II (2012)
120000 km @ 6.7 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod Lada30 » 25.01.2013 09:29

Je asi to samé co u ceeda I.Ony toho mají společného více, než je ochotna KIA připustit.Řešil jsem to u ceeda I po FL v rámci reklamace. V podstatě se jedná o to, že sedačka je vevnitř z plastu a jak jsou tam ty aktivní opěrky, tak vlastně klouže plast po plastu-zrovna tak nastavitelná bederní opěrka. Prostě je to plastový a nejsou a nejsou tam ve vodících drážkách žádná kolečka s ložisky apod. Proto to vrže. V zatáčkách se prostě přenáší váha na sedadlo v jiném směru-mírně se to pohne a vrzne. V servise rozdělají sedačku a vevnitř ji vystříkají olejem a to je vše-nakrátko to pomůže-Nejvíc to vrže většinou v oblasti bederní nastavitelné opěrky, když je sedadlo nastaveno jakoby do nejhlubší polohy.Je to prostě konstrukcí sedaček a výměna za stejně technicky vymyšlený kus nepomůže.Jde spíše o štěstí jak a komu to kdy vrže-v jaké poloze ty sedačky byly nejčastěji ježděny apod. Tyto problémy má většina "levných" aut. U vyšších tříd automobilů jsou konstrukce sedaček z kovu a jsou opatřeny různými typy kluzných ploch nebo ložisek-také tam jsou ty sedačky díky tomu o hodně těžší, což se ale ve váze takovýchto automobilů také ztratí.
Lada30 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 4
Registrován: 07.10.2011
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
0 km @ 7.9 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod HarvyM » 13.02.2013 08:50

Tak nové info k vrzání sedačky.
Jak jsem psal dříve tak mi vrže sedačka v mém novém Ceedu SW. Před měsícem jsem byl v Kia servisu o vrzání informovat. Auto jsem jim tam na den nechal a dostal náhradní vůz. Došlo k výměně sedačky. Ta vrzala ihned jak jsem si sedl do auta a bylo mi přislíbeno, že to začnou řešit přímo s Kiou a dají mi vědět. Uběhl měsíc (resp. něco přes 3 týdny) a tak jsem se vydal znova do Kia servisu, abych zjistil co a jak. Jenže :x

Po příchodu do servisu jsem dostal od prodejce otázku: Tak co pane Havránek? Říkám, no dělá to pořád a je to 10x horší než předtím. Ne jen že to dělá při průjezdu levotočivou zatáčkou, ale teďka to dělá ikdyž se auto zhoupne. Takže skoro na každé nerovnosti. Navíc sedadlo vrže, i když řídí moje žena, která má o 15 cm sedadlo blíže k volantu a váží o více než 30 kg méně než já. Odpověď: No to si ze mě děláte…

Šli jsme za hlavní servisákem a co on mi řekl? Že to vůbec neřešili. Že do Kii vůbec nepsali a ani na to jejich servisní fórum. Takže měsíc v prd*** :cry: a nic z toho. Jsem neskutečně naštvaný. Sepsal jsem oficiální reklamaci, nahrál jsem video, kde je vidět i slyšet, že sedačka při jízdě vrže a vše doporučeně odeslal do servisu. Dávám jim měsíc, pokud se to nezačne řešit tak zvažuju i odstoupení od kupní smlouvy, protože to vrzání se nedá vydržet. :cry:

Jinak je nový Cee'd bezvadné auto, ale to vrzání mi při každodenní jízdě prostě vážně vadí.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod William » 13.02.2013 15:33

tak se jednání servisu KIA Horejsek ani nedivím,měl jsem s nima problémy 2 roky a fakt mi to stačilo.... viz mé staré příspěvky :thd:
KIA cee´d SW II JD 1,4 CVVT Exclusive+zatmavení zadních oken+kožené potahy
Uživatelský avatar
William Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 7
Registrován: 18.06.2010
Bydliště: Severní čechy-okres Litoměřice  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia cee'd SW II (2012)
120000 km @ 6.7 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod mbiron » 13.02.2013 18:10

Vrzani sedacky potkalo i Cee´d prvni generace, nekdo to resil reklamaci a naslednou vymenou, nekdo to presel a ono to nakonec prestalo vrzat, ono si to sedne obeha se to a je klid. Myslim ze to snad nekde v servisu mazali. Taky mi to vrzlo sem tam ale casem se to obehalo a je klid.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4954  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod Beda » 13.02.2013 21:48

V 1. generaci mi taky vrzala az spis cvakala sedacka diky vulim v nastavovacim mechanismu, kdyz byla sedacka vyse nez ve spodni pozici. Nakonec jsem to ignoroval a dal si sedacku "na podlahu" a vybodl se na reklamaci ... chapu, ze kazdy mame ruzna ocekavani od vozu, todle bylo moje reseni na vec, ktera mi az tolik nevadila :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8284  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod HarvyM » 03.04.2013 21:48

Konečně jsem si udělal čas a natočil video jak sedadlo vrže. Reklamace zatím nebyla nijak vyřešena :(



Ještě přidávám jedno, kde je zatažená ručka.

Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod remy10 » 23.04.2013 12:03

ahoj,

chtel jsem se zeptat, jestli uz mas nejake vyjadreni ohledne te reklamace? o vikendu jsem delal jarni uklid a pri tom, kdyz auto stalo a ja cistil palubni desku, jsem zjistil ze mi sedacka vrze uplne stejne (poustel jsem si videa). Zkousel jsem pak i sedacku u spolujezdce, ale ta je v poradku.

Diky za odpoved a posilam pozdravy z Brna :drink:
remy10 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 33  Témata: 1
Registrován: 30.01.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
22000 km @ 7.4 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod HarvyM » 23.04.2013 12:41

Ahoj budu ti moc vděčný pokud sepíšeš reklamaci a natočíš video a předáš to k reklamaci svému prodejci. Mě bohužel naposledy řekli, že to poslali českému zastoupení :kia: a ta že to poslala na výrobní závod do Slovenska. Takže reklamace zatím není nijak vyřešena :( S tím, že se může i stát, že budu čekat než se objeví více případů, protože nebudou vědět jak to řešit.

Pokud je to možné tak bych byl rád abys tu reklamaci na sedačku podal ať je vidět, že nejsem sám. Pokud budeš potřebovat poslal bych ti moji reklamaci a ty jen změnil své údaje + natočil krátké video jak to vrže + 2 x vytiskl + podespal + předal a nechal si podepsat od prodejce. 1x jim to necháš a 1x si to necháš.
Pokud to řešit nechceš tak se zlobit nebudu.
Michal
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod HarvyM » 21.05.2013 10:12

Tak servis po 5ti měsících zjistil (po domluvě s Českou :kia: ), že mi musí sedačku rozebrat a podívat se co se tam děje. No kde to jsme? :cry: :? :shock:

EDIT: navíc budu kvůli tomu 2 dny bez auta a náhradní nedostanu. Ach jo.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod Ceed_BB » 21.05.2013 12:02

Beda píše:V 1. generaci mi taky vrzala az spis cvakala sedacka diky vulim v nastavovacim mechanismu, kdyz byla sedacka vyse nez ve spodni pozici. Nakonec jsem to ignoroval a dal si sedacku "na podlahu" a vybodl se na reklamaci ... chapu, ze kazdy mame ruzna ocekavani od vozu, todle bylo moje reseni na vec, ktera mi az tolik nevadila :roll:

Beda ma svätu pravdu ten problem mám aj na facelift verzi.Spominal som to v servise ale v.jebali sa nato takze riesenie ptoblemubsom vyriesil tak ako beda..sedacka na podlahu :-)a je pokoj
Kia Cee'd r.v.2010 FL 1.4 benzín RED | 2DIN LG GPS NAVI | Tomason TN1 , 8,5J , 225-40-R18 | Matador MP 47 Hectorra 3 225/40 R18 92Y | Kia Sorento r.v. 2005 2.5 diesel BLACK EX
Uživatelský avatar
Ceed_BB Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 195  Témata: 24
Registrován: 27.10.2010
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)
2. místo (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd (2010)
100000 km @ 7.5 l/100km

Re: Nový Cee'd SW - vrzání sedadla řidiče

Příspěvekod HarvyM » 21.05.2013 12:15

Já ji právě mám až dole a skoro úplně vzadu, ale poloha nemá vůbec vliv. Zkoušelo to několik lidí. Takže sedačka byla v několika polohách a vždy to vrzalo.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé