Kontrolka palivového filtru,jiná závada

Trápí Vás něco na voze?

Kontrolka palivového filtru,jiná závada

Příspěvekod standasklenka » 24.07.2013 21:33

Kontrolka palivového filtru.Předem se omlouvám,vím že se to už zde probíralo.Ale nejspíš bude ted kontrolka ukazovat na jinou závadu.Po otočení klíčkem se kontrolka rozsvítí,ale nezhasne.Až tak po 30 vteřinách signalizace palivového filtru zmizí.A nezáleží na tom jestli nastartuji,nebo ne.V servisu vyměněn filtr,už dvakrát.Voda v palivovém filtru nebyla.Kontrola nádrže a podávacího čerpadla,proběhla v pořádku,žádné znečištění.Vyměněno čidlo,ukazuje stále červenej hříbek.Pokud se rozjedu se svítící kontrolkou,auto tak od 1800 otáček na výkonu nepřidá a to ji klidně vytočím na 3500,jak kontrolka odpadne kia vystřelí jak šíp.Co jsem vypozoroval tak čím je tepleji tak trvá déle než kontrolka odpadne.Ale je mi záhadou že když svítí hříbek tak to na diagnostice nic neukazuje. :help:
standasklenka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 2
Registrován: 16.04.2013
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kontrolka palivového filtru,jiná závada

Příspěvekod TomB » 26.07.2013 13:34

No mám momentálně podobný problém, tu a tam se rozsvítí (na cca 5-30s), zatím jsem jen vypustil filtr, voda nenalezena, kontrola kabeláže, v Kia mi nabídli nový snímač za cca 2 tisíce, tak jsem si jej objednal z netu za podstatně méně, čekám až dorazí. Poprvé mi kontrolka začla svítít v Chorvatsku, kdy auto několik dní stálo i na slunci, takže teplota mohla být vyšší. Ale kontrolka se rozsvěcuje zcela nahodile, ještě jsem nenašel důvod. Já zkoušel odpojovat kabel od snímače, to pak přestane svítit úplně. Pokud věříš naftě, tak to můžeš zkusit jezdit bez zapojeného snímače. U mne zatím omezuje jen rychlost, na dálnici to stáhne otáčky na 130km/h, jinak žádné jiné omezení. Kontrolka začla svítit, co jsem natankoval Maxx motion od OMV, pak ješte na BP v Rakousku a OMV ve Slovinsku. Přidávám VIF. Od té doby najeto cca 2,5 tisíce km, stále se chová stejně.
Co jsem hledal na netu, občas to někomu měnili na záruku. Čidlo by mělo měřit vodivost, ale nevím, jaké je zapojení snímače.
TomB Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 1
Registrován: 01.05.2011
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
140000 km @ 5.5 l/100km

Re: Kontrolka palivového filtru,jiná závada

Příspěvekod TomB » 10.09.2013 19:11

Tak to vypadá, že mě stačilo vyměnit čidlo. Zatím jsem najel asi 1000km a kontrolka se ještě nerozsvítila. Díl mi přišel z Korey (www. koraps.com), clo jsem neplatil, byl tu asi za 10 dní. :)
TomB Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 1
Registrován: 01.05.2011
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
140000 km @ 5.5 l/100km

Re: Kontrolka palivového filtru,jiná závada

Příspěvekod Mark77 » 19.09.2013 21:18

TomB píše:Tak to vypadá, že mě stačilo vyměnit čidlo. Zatím jsem najel asi 1000km a kontrolka se ještě nerozsvítila. Díl mi přišel z Korey (www. koraps.com), clo jsem neplatil, byl tu asi za 10 dní. :)


Ahoj,
tam v nabídce na tom servru co jsi napsal není vůbec volba Kia Ceed . Podle čeho jsi to čidlo hledal? Na Hyundai i30??
Kia Ceed SW 1,5 T-GDI - automat, 2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi - manuál , 2008, najeto 199 tis - prodáno
Mark77 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 299  Témata: 39
Registrován: 20.07.2009
Bydliště: Nová Paka  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2023)
8221 km @ 6.5 l/100km

Re: Kontrolka palivového filtru,jiná závada

Příspěvekod Beda » 19.09.2013 21:35

U Korapsu uz jsem taky nekolikrat nakupoval, u nich to chce vyhledavat dle cisla dilu, protoze ne vse maji dobre zarazene pod konkretni vozy :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kontrolka palivového filtru,jiná závada

Příspěvekod i0zef » 20.07.2016 21:50

TomB píše:Tak to vypadá, že mě stačilo vyměnit čidlo. Zatím jsem najel asi 1000km a kontrolka se ještě nerozsvítila. Díl mi přišel z Korey (www. koraps.com), clo jsem neplatil, byl tu asi za 10 dní. :)



Ahoj(te), vidím, že to je téma už z roku 2013, ale zaujímalo by ma, či sa to výmenou snímaču nadobro vyriešilo? Mám podobný, alebo možno aj rovnaký problém.
i0zef Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 20.07.2016
Bydliště: Zvolen  Slovakia (sk)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé