Občasný hluk pri jazde

Trápí Vás něco na voze?

Občasný hluk pri jazde

Příspěvekod slavo195 » 18.08.2014 18:23

Občasný hluk pri jazde
Poslaťod slavo195 » 18.08.2014 07:06

Zdravím, v jari som založil tému KUPUJEM KIU. Zobral som naftu 1.6 CRDi,66KW tú s ťažkým radením prevodov, zašiel som s nou na zár. prehliadku, budú meniť spojku až teraz, lebo sa to trochu časovo natiahlo ale uznali novú spojku. Mám nový problém:
po prehliadke, menení doštičiek, oleja a pod. som si všimol, že ručná brzda má velmi krátky chod/no dobre, nové dosky, nastavenie brzd, atd.../ ale pri rýchklosti cca 90-100 sme zaregistrovali náhly divný dunivý hluk zo spodku auta, spojený s miernymi vibráciami auta. Bol som vtedy ako spolujazdec, manželka zastavila, ja som obišiel auto-mal som pocit, že sme dostali defekt.Kedže vsetko bolo ok. pokračovali sme. Odvtedy to robí-pozor, len občas, treba zastaviť a opať sa ísť.Myslím, ak by to boli pneu, vyváženie, dajaké čapy alebo niečo iné vybité, či opotrebované, robilo by to stále, nie len niekedy, lebo sa to deje dakedy pri 70-ke, dakedy 90-ke, ak to začne robiť, hučí to aj pri vyradenej rýchlosti. Mechanik pri skúške spominal brzdy, vypalovanie FAP.Autom nejazdíme pod otáčkami, predpisovo, diesel doma máme, vypalovanie FAP naš peugeot robí tiež dunivým, trhavým prejavom ale to robí motor a nie podvozok. Mali ste takú skusenosť? Dik
slavo195 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 3
Registrován: 20.04.2014
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Občasný hluk pri jazde

Příspěvekod kori » 21.08.2014 12:41

No chlape, podľa toho ako to opisuješ to môže byť hocičo, náprava,niečo uvolnené, mohlo k tomu dôjsť pri výmene bŕzd!!Možu to byť zle poskladané suporty, zle založené brzdové doštičky alebo niečo okolo bŕzd, keď ich mechanik menil, tak niečo zle dotiahol, alebo ani si nevšimol, že niečo zle založil. Možu ostávať vysieť dosky a nevracia ich späť. Treba znova pozrieť brzdy. Keď to bude opäť robiť zastav a skontroluj kotúče, či nie sú zohriate trením o dosky.
Kia cee´d sw 1,6 crdi ex 2009 biela
Uživatelský avatar
kori Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 314  Témata: 11
Registrován: 28.02.2014
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
178000 km @ 5.5 l/100km

Re: Občasný hluk pri jazde

Příspěvekod Rostislav » 29.01.2020 08:37

Ahojte,
pridavam sa aj ja s prosbou o radu.
U mna sa nedavno objavili rovnake prejavy ako u Slava, teda pri jazde okolo 80-100km/h to huci/duni. Ide to pravdepodobne niekde zozadu/zospopdu auta (urcite nie z motora). Huci to cca 1 minutu a naozaj intenzivne, potom to znenazdajky prestane.
Huci aj pri vyradenej rychlosti.
Ziadne servisne ukony v blizkej minulosti neboli robene.
Je to Ceed SW 1,6CRDi 81kw r2007.
Mate tusenie, co by to mohlo byt?
Rostislav Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 04.06.2014
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2007)
325000 km @ 6.3 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé