zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Trápí Vás něco na voze?

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod kori » 05.01.2015 16:10

Ja som tiež kúpil ceeda a filtre mali byť menená v srvise podľa servisnej knižky a neboli, tak som si ich vymenil sám :) a už sú menená :)
Kia cee´d sw 1,6 crdi ex 2009 biela
Uživatelský avatar
kori Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 314  Témata: 11
Registrován: 28.02.2014
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
178000 km @ 5.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod spd001 » 05.01.2015 22:55

aj menene alebo len vyfakturovane? :?
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod bluem » 05.01.2015 22:58

Sice jsem je neplatil, ale predpokladam ze vymena probehla.
Hrdý majitel Kia cee´d 1,4 SW
bluem Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 4
Registrován: 13.10.2013
Bydliště: Lbosín  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2013)
60000 km @ 6.9 l/100km

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod spd001 » 05.01.2015 23:07

to je uplne jedno rozhodne vyber ten pelovy filter a skontroluj ho ci neni zaneseny alebo ci nesmrdi pliesnou a potom je este otazka ci ti funguje klapka na privod vzduchu z vonka/zvnutrta ci nahodou neni zaseknuta na vnutorny obeh.to ze pocujes motorcek neznamena ze klapka aj funguje treba to odsledovat.dalej treba pozriet pod kryt stieracov ci tam nemas more listou pri nasavacom otvore ktore hniju a pustaju vlhkost do systemu..
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod spacirx » 06.01.2015 09:40

Beda píše:Mas gumove a nebo velurove koberecky v aute? Ty velurove mohou dobre drzet vodu, stejne jak ten puvodni koberec z vyroby.

Můj názor je ten, že materiál koberečků na vlhkost v autě nemá žádný vliv. Vody si tam doneseš stejné množství na botech nebo nadýcháš a je jedno jestli se odpařuje z kaluže na gumě, nebo z vlhkého koberce. Vliv má momentální vzdušná vhlkost ale i rosný bod. Možná mu auto naopak moc těsní a vlhkost se z něj nemůže dostat, pokud auto stojí zaparkované. Nemá třeba ucpané vzadu v kufru ty odvětrávací "přetlakové" otvory? Nevím kde přesně jsou. Má to každé auto, jinak by v něm vznikal při jízdě náporem vzduchu z větrání přetlak.

Já mám 15 let koberce velurové nebo podobné, a okno ze vnitř mi přimrzlo lehce jen jednou ráno při -30°C v údolí u řeky. Večer před tím bylo +
edit:Bylo to v Prudké u řeky Svratky na nějakého silvestra. To tenkrát pár opilců umrzlo :-)

Letos jsem si poprvé koupil gumové, ale pořád je mám ještě v kufru :-)
Naposledy upravil spacirx dne 06.01.2015 21:27, celkově upraveno 1
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod Beda » 06.01.2015 21:06

@spacirx
Myslel jsem to v tom smeru, ze gumove se daji snadno vylit a nenasaknou ;)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8283  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod matocz » 06.01.2015 21:23

Někde jsem četl, že při zamlžování a zamrzání oken zevnitř pomůže mít pod koberci noviny, ty nasáknou vlhkost a okna se přestanou rosit. Dnes jsem taky přišel odpoledne k autu a čelní okno celé zamrzlé zevnitř. Dny předtím jsem měl klid, ale dnes ráno jsem vezl syna do školky a ten si na botách donesl do auta trochu sněhu a už to bylo hotovo. Takže uvažuji vážně o těch novinách, jenom je nebudu dávat pod koberce, protože tam mám gumové, ale hodím je jen tak do kapsy od dveří a uvidím, jestli to pomůže. Jo, nejlepší byl na tom můj bývalý Ford Focus, to jsem jenom zapnul elektrické vyhřívání čelního okna, počkal půl minuty, minutu a jelo se.
Uživatelský avatar
matocz Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Karviná  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
50000 km @ 6.8 l/100km

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod spacirx » 06.01.2015 21:32

Beda píše:@spacirx
Myslel jsem to v tom smeru, ze gumove se daji snadno vylit a nenasaknou ;)

To je vlastně pravda! :-)
My dneska jeli s kolegou v jeho "top stav" vozidle jak v bazénu, tak mě to vůbec nenapadlo, že by to šlo vylejt. :lol:
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod spd001 » 06.01.2015 22:28

matocz píše:Jo, nejlepší byl na tom můj bývalý Ford Focus, to jsem jenom zapnul elektrické vyhřívání čelního okna, počkal půl minuty, minutu a jelo se.
tiez by som prijal vyhrievane celne sklo ako ma ford s vyhrievanim priamo v okne a nie el. topny clen v kureni alebo ze sa pusti vent. na plne gule a zapne do toho klimu je to slabe.no na druhej strane kamos menil okno na Galaxy(tusim 2010) a mal tam aj snimace svetla a dazda aj vyhrievanie a bolo aj solarne a cena 700€ origo ford.tiez sa mi xy krat stalo ze zamrzlo okno aj zvnutra ale to vacsinou po dlhej jazde (min2 hod) ked sa auto uplne vyhrialo a nasledne odstavilo do mrazu na celu noc
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod konradm » 06.01.2015 23:25

Mam gumove rohoze.a o tom pelovom filtri som cital,lenze ja som auto kupil v auguste a hned november zamrznute okna,cize zanesene asi neboli po 3 mesiacoch ci?dnes bolo -8 a zas komplet zamrznute.nohy od snehu odklepavam,vetram pravidelne.vody na kobercoch nemam nejako extra.rano vstavam na rannu tak aby som 20min.sedel v aute pokial to odmrzne.uz ma to fakt nebavi.posrata kia
konradm Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 03.01.2015
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod Štefan BY » 07.01.2015 09:36

Včera sa mi to stalo tiež -prvý krát, ale spôsobil som si to sám, nechal som manželku v aute kým som ho odhrabal zo snehu (orosilo okná)+ kapota zamrznutá pod snehom až po okno... potom sme sa poposúvali po meste zastavili sme sa na návštevu, auto stálo na slniečku, ale keď sme šli z návštevy, okná boli zvnútra zamrznuté (-5), naštartoval som, chvíľu počkal a keď už bolo čo to vidieť, vyrazil som... Keď som zastavil pred barákom, tak som ten vyhriaty vzduch vyvetral von (už bolo -7), mráz to krásne vytiahol :D
Ráno bolo -13, okná krásne suché, nezamrznuté, auto naskočilo hneď :)
Takže treba ho len vysušiť, ak tam zateká bude to väčší problém, ale keď je tam sucho nemajú prečo zamŕzať :)
Kia Rio 2013
Obrázek
Uživatelský avatar
Štefan BY Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 172  Témata: 3
Registrován: 17.11.2013
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2013)
65000 km @ 5.5 l/100km

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod spd001 » 07.01.2015 15:04

konradm píše:posrata kia


preco :kia: toto je normalny prirodny jav ktory sa deje u vsetkych autach ked sa skombinuje vlhkost v aute s mrazom.skus auto poriadne vysusit v neakej garazi kde nemrzne potom riadne do sucha poumyvaj vsetky okna zvnutra a uvidis ci pomoze.hundres a este stale si neskontroloval ani ten "posraty" pelovy filter.tazko ti pomoct ked si ani jednu radu nevyskusal :thd:
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod matocz » 07.01.2015 15:17

Co takhle zkusit nějaký přípravek proti rosení skel? Myslím si, že na trhu je jich dost. Zkusit nanést třeba i opakovaně. Já tento přípravek používám a opravdu to funguje.
Uživatelský avatar
matocz Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Karviná  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
50000 km @ 6.8 l/100km

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod spd001 » 07.01.2015 15:29

ja ho nepouzivam tak ako vacsina ludi a tiez to funguje ;) ale zato pravidelne umyvam okna aj zvnutra prave kvoli roseniu
staci pochopit zakony fyziky a hlavne najst pricinu preco je v aute vlhkost, ak vlhkost odstranis nema co zamrznut ;)
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: zamŕzanie všetkých okien ZVNÚTRA

Příspěvekod mv12 » 07.01.2015 16:54

Komu není rady... Ale buďte rádi, že vám to mrzne zevnitř. Aspoň to škrabete v teple... :D Mě zase naopak namrzají skla z venku. A tam to na mě opravdu pěkně fouká... Kámoš na Kubě má 50 let starou Ameriku, kterou si složil sám z asi 10 vraků, skoro se rozpadá, ale v životě mu okno nenamrzlo. Mě to poslední dobou namrzá každou chvíli a to mám auto prakticky nový... A k tomu mi navíc začaly podkluzovat kola... Normálně to klouže! To mi to auto moc dlouho nevydrželo.. Už po 6 měsících se ukazuje, co je to za šmejd. Ať se s tím jde :kia: zahrabat. Od Kubánců by se měli učit!
;)
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé