Problém s akcelerací

Trápí Vás něco na voze?

Re: Problém s akcelerací

Příspěvekod matocz » 24.06.2015 21:38

Tak po třech týdnech mám auto opravené a prozatím mám po opravě najeto cca. 600km a vše se zdá v pořádku, takže doufám, že to takhle bude už napořád a že už mě tato závada nepotká.
Uživatelský avatar
matocz Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Karviná  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
50000 km @ 6.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Problém s akcelerací

Příspěvekod achiles » 27.06.2015 21:52

tak bohužel se asi také hlásím do klubu vozidel s prokluzující spojkou. Zatím mě to udělalo párkrát na druhém převodovém stupni (jezdím hlavně město). Poprvé jsem si myslel, že jsem nepustil úplně spojku, ale pak jsem se na to soustředil a projev je stejný, jako u ostatních. Asi tak kolem třech tisíc otáček přestane auto zrychlovat a otáčky letí nahoru. Auto má najeto 23000km :(
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Problém s akcelerací

Příspěvekod m.macala » 08.07.2015 15:39

Ahoj :)
Jaké série vozidel se to týká jsme ještě nikde nezjistili, že? Tedy aspoň sem to nikde neviděl... :)
Myslím, že není fér, že to tak nějak tutlaj.... I když to není problém, který tě někde nechá, je to problém, který může poškodit i další části převodovky a tak mě docela překvapuje, že to neřešej hromadně a hned... Než se pak hrabat v něčem, co už je "na kaši"....
Já jim napíšu.... :D :D To "vosvobodim" určitě :D 8-)
m.macala Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 3
Registrován: 09.06.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
0 km @ 0 l/100km

Re: Problém s akcelerací

Příspěvekod achiles » 08.07.2015 16:57

Děje se to na autech 2013 i 2014 (o dalších nemam info) po cca 25.000km. U mě se to projevilo zatím jen pří dvou jízdách (a dvoum různým řidičům), nicméně když jsem se to později snažil nasimulovat, tak už to neudělalo. V servise se to také neprojevilo a ani z auta zatím nekape olej, takže je to asi ještě hodně v začátku. Zatím u mě tedy nic nedělali, tak počkáme, až se to rozjede více.

Toto se asi řešit hromadně nedá, protože to je dost složitej úkon a u někoho se to projevit nemusí. Měnit u každého hřídel a spojku by se automobilce krutě prodražilo
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Problém s akcelerací

Příspěvekod matocz » 08.07.2015 18:47

Tak u mě to mechanik vyzkoušel tak, že zařadil jedničku, stál na brzdě a pouštěl spojku. Autu místo aby zdechnul motor, tak se ozval rachot ze spojky a hned byl problém jasný. U mě se to ale projevilo dříve tak, že mi spojka začala zabírat až nahoře. Jenom si toho všimnout byl problém - člověk jezdí pořád stejným autem a tato změna se spojkou začala postupně, takže jsem si toho všimnul, až když jsem potřeboval vyjet rychle z křižovatky a tam, kde jsem byl zvyklý na záběr spojky jsem stále stál na místě - tohle je hodně nepříjemné a myslím si, že i nebezpečné.
Uživatelský avatar
matocz Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Karviná  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
50000 km @ 6.8 l/100km

Re: Problém s akcelerací

Příspěvekod achiles » 10.08.2015 08:04

Problém se začíná už projevovat častěji a olej již na spodku auta pozoruji. Dnes jsem s tím zajel do servisu, kde bylo na zvedáku vidět poměrně dost oleje na spoji motoru s převodovkou a na silentbloku převodovky.
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Problém s akcelerací

Příspěvekod achiles » 13.08.2015 20:33

tak servis vyměnil pouze spojku (lamela spojky, přítlačný kotouč, napínací ložisko) a simmering.

Hřídel převodovky měněná nebyla. Bude se mi problém po dalších 20ti tisících km opakovat?
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Problém s akcelerací

Příspěvekod syberius » 02.01.2016 12:41

Tak se obávám, že se asi přidám do vašeho klubu. Párkrát se mi stalo, že při přeřazení na dvojku se auto chvilku otřásalo jak na kolejích. Ale zatím jsem tomu moc nevěnoval pozornost. Teď se mi poprvé stalo, že při jízdě do prudšího táhlého kopce s plně obsazeným autem, při zhruba 120km/h mi na šestku najednou začali stoupat otáčky a auto přestalo táhnout . Na PP se objevilo, že mám přeřadit na šestku. Tak jsem podřadil na pětku a pak už vše v pohodě. Od té doby už se to nestalo. Nechám tomu ještě čas, ale nevidím to růžově.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Problém s akcelerací

Příspěvekod syberius » 10.08.2016 06:40

Tak jsem byl na třetí servisce a upozornil jsem na spojku. Výsledek je ten, že se bude měnit gufero. Údajně to tam "rosí". Tak doufám, že to bude k něčemu a že se tím spojka nerozese... úplně.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Problém s akcelerací

Příspěvekod spacirx » 12.09.2018 11:21

Tak už jsem taky objednaný do servisu (už dvakrát mi to na dálnici proklouzlo na šestku), tak budou rozdělávat převodovku. Prý je to tak na tři dny.
Nevíte někdo kde je k tomu to TSB hlášení, nemůžu to najít.

Edit:
Tak mi reklamaci neuznali! Auto měli dva dny a prý se závada neprojevila, že i zvedli auto a na převodovce prý nebyl vidět únik oleje!
Ale, že kdybych chtěl tak mi to mimo záruku opraví...

:shock:

Edit2:
Tak jsem byl na technické pod autem a celá převodovka i spojka je opravdu suchá. Nikde žádná netěsnost. Pak tedy nechápu ten problém při šestce (leda že by při akceleraci vyskočila a po ubrání plynu se zase zařadila)
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Problém s akcelerací

Příspěvekod TraCkerCZE » 06.10.2018 17:06

Ahoj. Měl bych problém, který se netýká prokluzu spojky, ale objevuje se při akceleraci na 6-tý rychlostní stupeň. Když zařadím šestku a dostanu se k rychlosti okolo 110-120km/h, začnou se do plynového pedálu přenášet vibrace. Jemné, ale dost citelné na to, abych pochopil, že todle by tam být nemělo. U žádných jiných aut jsem se s tímto nesetkal. Můžete porovnat, jestli máte podobné zkušenosti? Dále ještě jedna věc. Při zrychlování na dvojku, trojku, klidně i čtyřku pociťuji okolo 2500ot/min. citelné poškubávání motoru. Přirovnal bych to k situaci, jako bych nohou ubíral a přidával plyn. Ale v mnohem vyšší frekvenci. Jinak na autě mám zatím najeto necelých 8000km.

Díky všem za případné postřehy.
:kia: Ceed 2 SW, 1,6 GDI TOP 2018 :CZ:
Uživatelský avatar
TraCkerCZE Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 03.03.2018
Bydliště: Šenov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2018)
34000 km @ 6.9 l/100km

Re: Problém s akcelerací

Příspěvekod karolhek » 05.05.2022 10:25

m.macala píše:Ahoj :)
Jaké série vozidel se to týká jsme ještě nikde nezjistili, že? Tedy aspoň sem to nikde neviděl... :)
Myslím, že není fér, že to tak nějak tutlaj.... I když to není problém, který tě někde nechá, je to problém, který může poškodit i další části převodovky a tak mě docela překvapuje, že to neřešej hromadně a hned... Než se pak hrabat v něčem, co už je "na kaši"....
Já jim napíšu.... :D :D To "vosvobodim" určitě :D 8-)



ahoj, je to asi rozsiahlejsi problem. ta ista zavada saukazala aj na mojom aute model Ceed ED 2009
najazdene 130k km.... motor G4FA
pri 130km vyletia otacky nahor a ziada zaradenie 5stupna pricom ten stupen tam je. po vyradeni a znovuzaradeni islo auto cca 70km v poriadku, potom pri predbiehani opat otacky do 6k a vykon ziaden
karolhek Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 17.04.2022
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé