ovladanie kurenia/regulacia

Trápí Vás něco na voze?

ovladanie kurenia/regulacia

Příspěvekod luczan » 20.07.2015 18:40

ahoj, pred par dnami som si bol po auto v servise, opravovali mi pokrceny pravy zadny blatnik, a v najblizsich dnoch sa tam budem musiet vratit :no:
-par krat som pocul od pravych dveri alebo zo schranky spolujazdca taky divny bzucavy zvuk, myslel som ze nejaka mucha vcela vletela... skontroloval som a nic... a dnes som na to prisiel ked som si volil teplotu vzduchu. Bzucanie zacalo vzdy ked som otocil kolieskom na ovladaci kurenia. Takze zajtra rano zas volam do servisu. :thd:
Uživatelský avatar
luczan Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 147  Témata: 3
Registrován: 01.08.2008
Bydliště: Bratislava / Liptovsky Hradok  Slovakia (sk)

Kia PRO_cee'd (2008)
112000 km @ 7.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: ovladanie kurenia/regulacia

Příspěvekod snike » 20.07.2015 21:17

To bude zrejme servomotor misici klapky vzduchu ... mel jsem stejny problem a tak mi ho vymenili.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: ovladanie kurenia/regulacia

Příspěvekod luczan » 21.07.2015 08:11

dik, vyzera to tak, kedze to zabzuci len vtedy ked otocim potenciometrom.
O dva tyzdne mi konci zaruka, ale toto by aj tak padlo len do tych prvych 5 rokov, tak som zvedavy kolko za to zaplatim /29.7. budem vediet viac :)/
Uživatelský avatar
luczan Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 147  Témata: 3
Registrován: 01.08.2008
Bydliště: Bratislava / Liptovsky Hradok  Slovakia (sk)

Kia PRO_cee'd (2008)
112000 km @ 7.4 l/100km

Re: ovladanie kurenia/regulacia

Příspěvekod Mirek28 » 11.01.2016 00:04

Nevím jestli se můj dotaz hodí přímo sem, ale nechci zakládat nové vlákno, tak to zkusím. Mám model 2009 před FL (koupeno 2/2009) výbava Base - Ready (tedy skoro holé auto) bez klimatizace - prosím bez komentáře ;) tenkrát opravdu nebyly peníze. Chci se zeptat, zda jste někdo postřehl jak vám bez klimatizace fouká vzduch z mřížek na palubní desce. Když dám regulátor teploty přesně doprostřed, fouká ze všech čtyřech mřížek (pravá u dveří, pravá uprostřed, levá uprostřed a levá u dveří) studený vzduch, když poskočím o jeden dílek doprava fouká z pravé u dveří teplý vzduch, z pravé uprostřed vlažný, z levé uprostřed skoro studený a z levé u dveří studený vzduch. Když posunu regulátor teploty ještě o jeden dílek vpravo (tedy už o dva od prostředka) fouká ze všech čtyř mřížek teplý vzduch.
Dotaz zní, jak to že v té jedné poloze fouká z každé mřížky jinak teplý vzduch, nemělo by to být všude stejné?? Není možné, že někde je něco špatně, ale nenapadá mě co, když stačí dílek přidat a fouká teple všude.
Ještě možná jeden dotaz, je možné, že se snížila účinnost topení, že dřív už když jsem byl na půlce foukalo to vlažně, ale teď musím o dílek dál, aby to foukalo vlažné a ještě to nefouká všude stejně? Upozorňuji, že kabinový filtr měním pravidelně vždy před zimou.
KIA CEED SW 1.4 CVVT (8Q)
Hlavně mít kola dole, anténu nahoře a gumové patníky !
Uživatelský avatar
Mirek28 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 9
Registrován: 08.02.2009
Bydliště: Praha - Jižní Město  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
46000 km @ 7.3 l/100km

Re: ovladanie kurenia/regulacia

Příspěvekod 4sAd » 11.01.2016 09:49

Všude stejně to být nemusí. Každý vzduchovod má jinou délku a výdechy mají různou vzdálenost od výměníku. U nejkratšího tedy bude vzduch nejteplejší, u nejdelšího nejchladnější. Např. u mojeho cee'da to u řidiče topí více než u spolujezdce.

Intenzita topení se časem snížit může podle toho, jak moc se zanáší výměník topení. A že to někdy stojí za to.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 258  Témata: 7
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: ovladanie kurenia/regulacia

Příspěvekod Mirek28 » 11.01.2016 16:34

Tak já to mám přesně opačně.
KIA CEED SW 1.4 CVVT (8Q)
Hlavně mít kola dole, anténu nahoře a gumové patníky !
Uživatelský avatar
Mirek28 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 9
Registrován: 08.02.2009
Bydliště: Praha - Jižní Město  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
46000 km @ 7.3 l/100km

Re: ovladanie kurenia/regulacia

Příspěvekod mv12 » 11.01.2016 16:47

4sAd píše:Každý vzduchovod má jinou délku a výdechy mají různou vzdálenost od výměníku. U nejkratšího tedy bude vzduch nejteplejší, u nejdelšího nejchladnější. Např. u mojeho cee'da to u řidiče topí více než u spolujezdce.

Logiku to má, ale je otázka, jak velký může být rozdíl v délce mezi levým a pravým vzduchovodem u cca 1,7 m širokého auta a jestli to ochlazení vzduchu na tak krátkou vzdálenost může být v reálu tak velké, aby to vůbec někdo zpozoroval a řešil... Jestli to nebude mít spíš jinou příčinu, obzvlášť, když to máte každý jinak.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: ovladanie kurenia/regulacia

Příspěvekod 4sAd » 11.01.2016 17:39

mv12: Záleží, jestli má předFL a FL model stejně řešené vzduchovody a výměník. Nemám teď po ruce dokumentaci, tak si to nemohu ověřit. Dělalo to tak u 1998 Megana. Délka vzduchovodu společně s jeho tvarem a pozicí směšovací klapky má celkem podstatný vliv na teplotu vzduchu v jednotlivých vzduchovodech. Není problém v ochlazení jako spíše v nedostatečném smísení teplého a studeného vzduchu.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 258  Témata: 7
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: ovladanie kurenia/regulacia

Příspěvekod tomri » 25.11.2017 12:00

Není to sice odpověď na první otázku tématu, ale nechci zakládat nové téma.
Mám drobný problém s ovládáním klapek vzduchu.
Když auto stojí delší dobu (stačí i tři dny), špatně potom funguje otočný volič ovládající klapky vývodu vzduchu. Nechám to třeba nastaveno na foukání na skla a dolů a když po třech dnech příjdu a chci přepnout výdechy na střed a dolů, nebo jen na střed, tak se nic neděje. Musím voličem několikrát otočit do krajních poloh, a když to udělám tak třikrát, tak se ozve z palubovky lupnutí (přímo je slyšet, jak se klapka odlepila a připlácla se na druhou stranu) a už je vše v poho. Má s tím někdo nějakou zkušenost, nebo to mám rovnou odvézt do servisu?
Díky za radu.
Bílý šíp KIA Cee´d 1,4 CVVT
Biela jej pristane
Uživatelský avatar
tomri Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 63  Témata: 4
Registrován: 03.02.2009
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2021)
16000 km @ 5.9 l/100km

Re: ovladanie kurenia/regulacia

Příspěvekod Gooding » 25.08.2022 08:03

Ahoj,momentálně řeším stejný problém.Jen dneska už mi to nejde přepnout na okno,jen někde u řidiče vpravo u kolene je slyšet cvakání. Tak nevím,mám to rozebrat,nebo odvézt do servisu? Kia Ceed 2008 před FL
Gooding Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 25.08.2022
Bydliště: Cheb  Czech Republic (cz)

Re: ovladanie kurenia/regulacia

Příspěvekod tomri » 25.08.2022 08:16

Sorry, ale už ti neporadím.
Raději jsem si pořídil nový vůz :lol: :lol: :D viz https://www.kia-club.org/garage_vehicle.php?mode=view_own_vehicle&VID=2815
Bílý šíp KIA Cee´d 1,4 CVVT
Biela jej pristane
Uživatelský avatar
tomri Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 63  Témata: 4
Registrován: 03.02.2009
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2021)
16000 km @ 5.9 l/100km

Re: ovladanie kurenia/regulacia

Příspěvekod Beda » 25.08.2022 08:41

Pod palubkou je jednotka ventilace, na ni bude nekolik aktuatoru, které prepinaji rezimy, meni teplotu atd. Je treba odkontrolovat jeho funkci a pripadne i mechaniku prepinaci klapky. Nektere veci se daji udelat bez demontaze palubky, nektere ne :(

V origo servisu te to bude stat dost penez, mas po zaruce, tak muzes hledat i jinde :yes:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8280  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé