vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Trápí Vás něco na voze?

vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Příspěvekod t0x!n » 27.09.2016 10:40

Ahoj,

mám problém, na řidičově straně mi při staženém oknu mi vibruje, poskakuje sklo, je jedno jestli mám mezeru 0,5cm nebo více, vibrace přestávají až je okno staženo směrem dolů více jak za polovinu své délky.

Navštívil jsem včera po dohodnutém termínu servis. Dveře mi rozebrali (dělali to celý den) znovu sklo usadili, no výsledek žádný, možná spíše ještě více vibruje, to, že mi nastříkali nějaký sajrajt kolem kliky z venku co se mi zažral do laku, a někdo si hrál s moji paměťovou kartou z palubní kamery (komplet smazaná v čase kdy auto bylo v servisu) již beru jako třešničku, která mě opravdu řádně vytočila.

Každopádně mi servisní technik řekl, že víc neví co s tím dělat a že jemu by to nevadilo, díly na výměnu mu prý nikdo z Kie neschválí, následně chtěl po mě vědět co mi má prý vyměnit (nevím proč, když mu to neschválí, přijde mi to, tak, že bych si vybral co mi vymění a pak to ještě zaplatil, protože to na záruku nepůjde), no já asi jako uživatel vím, z čeho se dveře uvnitř skládají a co způsobuje toto poskakování skla, to by měl spíše vědět servis a ne já...

Shrnuto, zde je video: https://www.youtube.com/watch?v=ykwEnqDMdlY, které jsem dnes ráno nahrál, od 11s je jasně do konce videa slyšet jak to "drnčí".

Nemáte někdo stejný problém, či nevíte jak odstranit? Vidím, že to bude hodně složitá cesta, ale opravdu takto jezdit nehodlám, je to o nervy, které si nehodlám totálně vyždímat.
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Příspěvekod Pavka » 27.09.2016 14:55

Zkus zavolat do jiného servisu a zeptat se na tento problém. Třeba budou ochotnější, vyřeší to na záruku.
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Příspěvekod t0x!n » 27.09.2016 15:04

to není řešení objíždět servisy, servis to má/musí řešit, je to evidentní i viz video, nemá to jak okecat, ono jsem teď zjistil jako bonus, že si někdo moje auto během opravy jen tak vypůjčil a udělal si 30km projížďku stylem hodně na prase, asi si mechanik potřeboval zajet domů, mám report i ohledně přetížení auta kde s tím jel jak prase do zatáček a prudce brzdil, takže bude návštěva servisu tento týden a čekám co mi k tomu řeknou, jak si někdo vůbec něco takovýho může dovolit, navíc přemýšlím o stížnosti i do Kie co mají za autorizák, paradoxně úplně nově otevřenej, toť otázka na koho stížnost směřovat. Taky pracuju na "reklamačním" odd., ale vzít si klientovu věc a toto udělat, tak asi na hodinu jdu...
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Příspěvekod plasta » 27.09.2016 15:18

Počítám, že ti řeknou, že to byla zkušební jízda s cílem identifikace závady.
Kia Ceed SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort, červená, 2013 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDI, 97 kW, Exclusive, červená m. - 2016 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDi, 97 kW, Edice 75, modrá m. - 2020 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1,6 TGDi, 110 kW, TOP, modrá m. - 2022
Uživatelský avatar
plasta Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 645  Témata: 13
Registrován: 10.02.2013
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (7) TOP sponzor (1)

Re: vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Příspěvekod t0x!n » 27.09.2016 16:38

identifikace závady proběhla se mnou ráno při předání auta na opravu, cca 4km jízdy bohatě stačilo na to, že poskakovalo celou cestu okno (řídil technik a odkejval to), že by znovu identifikovali závadu za půl dne jízdou 30km, jízdou o asi 20-30 přetíženích následně po jízdě 30min. byly vymazány záznamy z kamery a následně za 30min. byla další jízda 4km trasy stejnou jakou jsme absolvovali ráno s technikem? Takže odpoledne identifikovali závadu od 14:30 do 15 hod jízdou pak za 60 min stihnuli rozebrat oboje dveře, plasty byly totiž nedocvakané na obou i spolujezdce (nevím z jakého důvodu rozdělali i ty druhé), "opravit" a znovu složit, pak v těch 16 hod udělat další jízdu již tu 4km která je nahrána i na kameře protože to již vymazáno není a následně mi sdělit, jak na tom museli makat více jak 4 hod., že se musí odpojovat i airbagy a komplet elektrika.

Zajímavé mám airbagy i ve ve dveřích, no já myslel, že jen B sloupcích a odpojovat elektriku celýho auta, kvůli demontáži okna? Ještě zajímavější...

Ve čtvrtek mám schůzku, takže čekám co mi řeknou, ale myslím, že tohle je tak být nenechám, toto už je moc i na mě.
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Příspěvekod Žuky » 27.09.2016 18:55

To si v servise nechal papiere od auta, ze sa na nom potom bez tvojho vedomia vyvazali? :scooter:
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Příspěvekod t0x!n » 27.09.2016 21:32

No prave ze ne, zadne doklady od auta nikdo nemel, to si myslim nikoho netrapi a ja bych toto videl jako minimum z toho, ze: si nekdo dovoli vzit moji soukromou pamet. kartu, dat si ji do tel., projet si jeji obsah, smazat ji a udelat si 30km vyjizdku v dobe kdy mi rikal prijimaci technik po tel jak na tom mechanik jeste maka. Protokol o oprave taky zadny nemam, to jsem jeste pripraveny, ze jestli me jeste namichnou dal, tak maji oznameni na coi, za nedodrzeni zakoneho vyjadreni reklamace v papirove forme s jasnym vyjadrenim uznava se / neuznava se a proc.
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Příspěvekod Pavka » 28.09.2016 21:01

Jak jsem psal, najít si jinej servis! To co píšeš, tak mi v původním servisu udělali jednou. Našel jsem si jinej a jsem maximálně spokojenej.
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Příspěvekod t0x!n » 29.09.2016 12:06

Jak si na to přišel ty? Bylo nějaký řešení, stížnost, přiznali něco, omluvili se?
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Příspěvekod marrut » 30.11.2016 13:34

Pavka píše:Jak jsem psal, najít si jinej servis! To co píšeš, tak mi v původním servisu udělali jednou. Našel jsem si jinej a jsem maximálně spokojenej.



Přesně tak. Pokud nevíš, na jaký servis se obrátit, koukni na autoservis advisor, kde jsou servisy z celé ČR. Hodně štěstí.
marrut Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 28.10.2016
Bydliště: Bohumín  Czech Republic (cz)

Re: vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Příspěvekod Pazmak » 15.06.2017 09:46

Zdravim mam dotaz,vyřešil se nějak ten problém s drnčením oken. Ja s tim byl v praze u Freye a tam mi řekli že to je konstrukční chyba a že s tim nic nedokážou udělat.

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Pazmak Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 23  Témata: 1
Registrován: 01.04.2017
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
58222 km @ 7 l/100km

Re: vibrace (poskakování) skla, dveře řidiče

Příspěvekod t0x!n » 15.06.2017 12:15

vyresil, jo lepe je to okecat a nemuset nic resit... stejnou pisnicku jsem mel i ja v servisu, tvrdili mi jak to je bezne, ze drnci vsechny auta a okna, pritom mi to delalo pouze u jednoho okna ze 4, jejich predvadecka, kterou jsem mel nekolik dnu, po dobu co jsem mel auto u nich v "oprave" byla taky naprosto bez problemu, takze u me to bylo nasledovne:

asi 2x pokus o opravu, rozdelavani, prohazovani dilu, bez vysledku, pri tusim 3. reklamaci mi napsali, ze to je vlastnost, po tom co jsem obepsal importera, domluvil se tady se snikem, kterej psal nejakemu svemu znamemu v kii se stalo to, ze prijela montazni skupina z fabriky Ziliny do servisu, kde moje auto stalo (v servisu se strasne divili, ze je obracenou "stranou" postupu kontaktovala centrala) a vymenili mi komplet cely ridicovo okno a vnitrni mechanismus (stahovacka, tesneni atd.) a najednou bylo po zavade

rok byl klid, ted okno trosku drnci na vetsich nerovnostech, ale kazdopadne je to stale o 90% lepsi jak puvodni, takze to uz resit nebudu, pokud se to opet nevrati do te hruzy, jak na zacatku
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé