Škubání a téměř nepojízdné auto

Trápí Vás něco na voze?

Škubání a téměř nepojízdné auto

Příspěvekod TatkaSmoula » 02.08.2017 06:59

Zdravim vas :kia: fans
tak po 7 mesicich se vrátila tato viewtopic.php?f=17&t=6534 zavada na mem Ceed 2016, 1,4CVVT.
Po ujeti cca 50 km nahle spadne otackomer na nulu, rozsviti se kontrolka ESP a proste nepridate plyn. Pokud ano, priserne skubani jako by vam sezrali pulku motoru. Vse se da "opravit" vypnutim motoru a novym nastartovanim. Pak vse jakz takz maka, ale auto je v nouzaku a pro lepsi komfort nezacouvate. To proste zdechne vzdycky. Vyvolat se efekt da prostym brzdenim motorem kdy cca 200 metru jedete bez plynu. Ale az po ujeti tech cca 40 km. Do te doby je jakz takz klid a nejak to jede.
Tak servis, maji z toho radost. Na tuto zavadu to jde uz po treti. Tak jsem zvedavy a doufam, ze to bud opravi, nebo mne tohohle srace zbavi. Radsi bych jim ho vratil.

A jeste postreh z jednani s :kia: assistance. Bozi, nadherne a nepreju nikomu aby zustal se zavadou v zahranici. Ja byl jen v Rakousku, cca 40 km za carou. No neresitelny problem, borec na druhem konci nechapal co vlastne chci a nejvic ho palilo aby nemusel zarizovat odtah v Rakousku. To by pry trvalo do rana a nahradni auto nepripada v uvahu. Tak na to bacha a radsi se komercne pojistete, nebo taky muzete skoncit s hromadou srotu a bez pomoci. Ja jsem se nakonec nejak po 2 hodinach utrpúeni dostal domu, ale byt to dal, tak to tutove nedavam.

Reknu vam lidi, ale vetet v prosinci 2015 to, co vim dneska, dalsi :kia: by to nebyla. Zlaty Picanto, 9 let stary, jede jak drak, spolehlivy, v pohode, ale malinkaty. Tenhle srac je v servisu vic nez na silnici.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Škubání a téměř nepojízdné auto

Příspěvekod Berka » 02.08.2017 08:20

Být tebou, už bych se nesoustředil na opravu auta, ale začal bych řešit právní stránku vrácení či výměnu za nový vůz. Ačkoliv se jedná o výrobek jako každý jiný,třeba pračka, lednice atd., je tento krok mnohem složitější a bude strašně důležité nepromeškat určité lhůty. Pokud máš možnost, začni tuto variantu konzultovat s právníky. Ideální by bylo nějaké pojištění právní pomoci.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Škubání a téměř nepojízdné auto

Příspěvekod TatkaSmoula » 02.08.2017 08:36

Ted jsem to soupnul do servisu a uvidime. Sef, vzal to jako svuj kseft, je velice vstricny a uvidime. Pristup servisu vypada velice dobre a od posledne, co jsem videl komunikaci s KIACZ, i dovozce v tomhle vyvyji znacnou aktivitu. Uvidim a kdyztak zkusim pana Kulhanka z KIA.

Jinak se uz priklaneji k variante vadne ridici jednotky motoru.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: Škubání a téměř nepojízdné auto

Příspěvekod Berka » 02.08.2017 10:28

Jasně, oprava nebo snaha o opravu auta může probíhat kontinuálně. Ale jak říkám, už bych si ověřoval možnost vrácení vozu. Osobně teď řeším spor kdy mi byla způsobena škoda a bohužel asi o veškerou náhradu škody přijdu, jenom proto, že jsem postupoval proti druhé straně až příliš vstřícně a mezitím proběhla tzv. promlčecí doba. Toho si je vědoma i protistrana a bohužel můj právník mi upozornil, že to tak asi dopadne.
Tím chci říct, že někdy je dobré vše řešit rázněji, protože zákon zná jen jednu variantu a slova "já myslel", "já doufal" nikdy neuspějí. Tahle zkušenost mi stála a asi i bude stát celkem dost tisíc korun a ten druhý je absolutně vysmátý.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Škubání a téměř nepojízdné auto

Příspěvekod only_one » 02.08.2017 10:49

nepříjemné, ale rozhodně jako Berka.. už bych to velmi výrazně řešil, ideálně mít DAS pojistovnu a ty postarají o vydupání práv zákazníka.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Škubání a téměř nepojízdné auto

Příspěvekod TatkaSmoula » 02.08.2017 11:24

Dik za rady.
Tak ted mi volal sef servisu a sdelil, ze krom asi peti metru papiru z tiskarny diagnostiky to vypsalo, ze jedine co je na aute dobre jsou matice kol. :D :D :D

Mezi hlasenim stejnym jako minule o vadnych vsech moznych cidlech je i hlaska o vadne hlavni ridici jednotce. To minule nebylo. Takze nastesti je jednotka na sklade, zitra dorazi i s dalsimi cidly uvedenymi na vypisu. Vse radeji vymeni za nove. Uvidime co to udela a pak se rozhodne, zda mi auto vrati, ci nabidne odstoupeni od smlouvy.
A pro nahradni auto nemusim, sami mi ho sem soupli na parkoviste.
Servis CB-AUTO ma fakt perfektni pristup, sef servisaku pan Kettner je zodpovedny a ferovy chlap.

Ceedy se prodavaji jako housky na krame a zrovna ja musim mit takovej pech.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: Škubání a téměř nepojízdné auto

Příspěvekod Berka » 02.08.2017 12:06

Za přístup servisu buď opravdu rád, zdaleka ne všude je přístup podobný. Ještě si nech zjistit které přesně ty matice kol jsou opravdu v pořádku aby jsi pak doma neměl nějakou poškozenou a nezničil si závit na příštím autě :D
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Škubání a téměř nepojízdné auto

Příspěvekod TatkaSmoula » 04.08.2017 08:36

Takze dobra vec se podarila a snad zvitezil duch nad hmotou. Vcera vymenili co se dalo, nova je hlavni ridici jednotka motoru, novy je pro jistotu i snimac polohy klikoveho hridele, nejake snimace polohy vackoveho hridele a jeste par nejakych zbytnych nesmyslu. Auto ujelo cca 100km jako zkusebni jizda a vse je ok. Fakt ovsem je, ze je to de facto chovanim motoru uplne jine auto. Malem jsem se nerozjel jak to zabralo. Reakce motoru na plyn je uplne jina, je to daleko razantnejsi nastup otacek nez pred tim, to byvalo jak zvejkacka.

Pan Kettner z CB-Auto opravdu tomu venoval maximum pece a casu, vcera tu zkusebni jizdu delal asi kolem 19 hodiny, tedy hluboko po bezne pracovni dobe a dneska rano kdyz prselo pomerne dost, tak to protahl jeste jednou aby vyloucil i vliv vody. Za to mu patri nejvetsi podekovani.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: Škubání a téměř nepojízdné auto

Příspěvekod Berka » 04.08.2017 09:23

Musím uznat, že celkem rychlá oprava. Snad už máš smůlu s autem vybranou a budeš se na něj konečně moct spolehnout.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé