Žere olej....

Trápí Vás něco na voze?

Re: Žere olej....

Příspěvekod Quadrant » 10.05.2018 16:30

Nesmysl :roll:
Benzín může být nekvalitní , což u nás bezesporu je , ale to by vtom případě jsme museli mít " olejničky " všichni 8-)
Jediné co nekvalitní palivo u benzínu může způsobit je: zvýšení spotřeby špatným hořením, a ztráta výkonu vlivem zanesení palivového filtru .
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Žere olej....

Příspěvekod Milan_SK » 10.05.2018 16:34

Dodam este zvysenu tvorbu karbonu v pripade, ze je v nom nedostatok cistiacich aditiv.
Quadrant píše:Nesmysl :roll:
Benzín může být nekvalitní , což u nás bezesporu je , ale to by vtom případě jsme museli mít " olejničky " všichni 8-)
Jediné co nekvalitní palivo u benzínu může způsobit je: zvýšení spotřeby špatným hořením, a ztráta výkonu vlivem zanesení palivového filtru .


Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Re: Žere olej....

Příspěvekod mv12 » 10.05.2018 17:54

HarvyM píše: Kde a co tankuji se nikdo neptal :(


Tak se tedy pochlub, kde a co tankuješ?
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Žere olej....

Příspěvekod HarvyM » 11.05.2018 10:26

Ahoj, tak jsem si právě přivezl auto ze servisu. Celková cena 28.875 Kč vč. 10% slevy (sleva od servisu "za věrnost" ne od KIA). :cry: Přesný popis závady přepsaný z faktury: "Při rozebrání motoru zjištěno zakarbonování pístních kroužků v pístech. U motoru došlo k výměně pístních kroužků a vyčištění pístů, včetně přetěsnění motoru. Nepodařilo se prokázat, že zvýšená spotřeba oleje byla způsobena vadou materiálu nebo jinou výrobní vadou na vozidle a z toho důvodu participace na opravu byla zamítnuta."
Do fotogalerie jsem přidal obrázky, které jsem od servisu dostal: 7956, 7955, 7954, více zde: gallery/album.php?album_id=600.

S autem nyní mohu jezdit normálně, takže tak jako doposud, žádné zajíždění nebo šetrnější jízda prý není potřeba. Na netu jsem četl, že se doporučuje, tak 5 tisíc km najezdit, tak jako když se motor zajíždí.
Za 14 dní až měsíc přijet na kontrolu, kdy se podívají na motor a do logu palubního pc.

Nyní k otázkám:
Olej byl měněn v servise po 1 roce a 30.000 km. Nyní byl vyměněn po 15.000 km. Od teď budu měnit max. po 15.000 km.
Tankuju různě, protože hodně jezdím po ČR, ale poslední dobou to bylo často u tank ono (mé druhé a třetí auto tankuje pouze u tank ono a tam problém není a snad ani nebude).
Jezdím 95% dlouhé trasy (min. 60 km), 60% dálnice, 30% město, 10% okresní silnice.

Doporučení, které si odnáším:
Častěji měnit olej.
Zkusím tankovat častěji palivo s aditivy.

Co mě nyní čeká? Budeme kontaktovat :kia: s cílem dostat od nich písemné stanovisko k tomu co se s motorem stalo.
Naposledy upravil HarvyM dne 11.05.2018 13:10, celkově upraveno 1
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Žere olej....

Příspěvekod Milan_SK » 11.05.2018 10:38

Aj som si myslel, ze najskor budu zakarbonovane kruzky. Kedysi, ked som este so starym autom chodil k mojmu mechanikovi, tak mi presne toto rozpraval, ze casto je zvysena spotreba oleja dosledkom zakarbonovanych kruzkov, ktore netesnia a nie opotrebovanim motora, ako si ludia casto myslia. Aj na tomto pripade sa opat ukazuje, ze tie 30 tisicove intervaly nebudu pre motor uplne koser. Radsej skratit na polovicu a tankovat aditivovane paliva, alebo si aditiva pridavat sam. Samotni vyrobcovia paliv priznavaju, ze dnesne motory su vyrazne nachylnejsie na karbonovanie a musia zvysovat davky aditiv v palivach, aby to motory zvladali.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Re: Žere olej....

Příspěvekod Berka » 11.05.2018 11:15

Také jsem to tak tipoval, už jen podle zkušenosti z koncernu VW/Audi, kde díky konstrukčnímu problému a dlouhým intervalům výměny oleje docházelo k tomu samému u motorů FSI/TFSI.
Tady si nejsem úplně jistý, zda má palivo takový vliv jak uvádí servis. Osobně si myslím, že je největší problém v dlouhém intervalu výměny oleje. To nedávám za vinu tobě, to je problém výrobce, že vůbec něco takového vymyslí a praktikuje. Je jasné, že olej po tolika kilometrech dávno přijde o funkci rozpouštět karbon, když jeho aditiva jsou již touto funkcí dávno vyčerpána a sám pak obsahuje obrovské množství rozpuštěného karbonu který koluje celým motorem.
Myslím si, že Kia se mohla v rámci dobrých vztahů, na opravě podílet o něco více. Alespoň slevou 25-50% na díly. Protože házet chybu na nekvalitní palivo je alibismus. Oni ví, že ty opak nijak nedokážeš a oni už nic dokazovat nemusí- vozidlo je po záruce. Ikdyž pokud by šlo o větší částku, možná by jsi to nějak uhádal, protože tohle nebyl stav který nastal zlomově, v nějakou dobu únavou materiálu, ale evidentně k němu docházelo postupně po celou dobu záruky a teď to jen vygradovalo.
Co se týká ceny za opravu, tak nedokážu posoudit zda to je hodně nebo málo. Není to málo peněz, ale ta oprava také není nic úplně jednoduchého a u některých značek by podobná věc vyšla na násobky této částky.
Osobně si myslím, že zkrácení výměny oleje a popř. pravidelné použití přípravků na dekarbonizaci olejové soustavy je u těchto motorů nutnost.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Žere olej....

Příspěvekod Quadrant » 11.05.2018 13:16

Jak už jsem psal výše, benzín tohle nikdy nezpůsobí protože základem je uhlík a vodík , tak že karbonizace je vyloučena. Ovšem díky dodatečným přísadám" aditiv " na snižování emisí dochází k degradaci jiných částí.
Tohle odpovídá na dvě možnosti, buď nekvalitní olej už z výkopu a nebo jak je tu už psáno jeho degradace dlouhým intervalem výměny , vzlínání oleje do spalovacího prostoru vlivem zapečení kroužeků ma na svědomí špatná kvalita a tím i chemická práce oleje..

Jinak , 30000,- za šmrdlání štětcem namočeného v rozpouštědle :huh: to je na přes držku :!:
Na těch fotografiích je vidět že je to jen po rozborce a očištěné , výbrus žádný , srovnání bloku a hlavy taky nikde, ( kroužky a šály tam stoprocentně nechali ty původní.
Protože za tyto peníze je normálně po GO kompletně celý motor kde se mění vše a brousí se vše , válce,hlava,blok a to i včetně ventilových sedel.

Tohle je prostě úlet :?
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Žere olej....

Příspěvekod HarvyM » 11.05.2018 13:21

Berka píše:Také jsem to tak tipoval, už jen podle zkušenosti z koncernu VW/Audi, kde díky konstrukčnímu problému a dlouhým intervalům výměny oleje docházelo k tomu samému u motorů FSI/TFSI.
Tady si nejsem úplně jistý, zda má palivo takový vliv jak uvádí servis. Osobně si myslím, že je největší problém v dlouhém intervalu výměny oleje. To nedávám za vinu tobě, to je problém výrobce, že vůbec něco takového vymyslí a praktikuje. Je jasné, že olej po tolika kilometrech dávno přijde o funkci rozpouštět karbon, když jeho aditiva jsou již touto funkcí dávno vyčerpána a sám pak obsahuje obrovské množství rozpuštěného karbonu který koluje celým motorem.
Myslím si, že Kia se mohla v rámci dobrých vztahů, na opravě podílet o něco více. Alespoň slevou 25-50% na díly. Protože házet chybu na nekvalitní palivo je alibismus. Oni ví, že ty opak nijak nedokážeš a oni už nic dokazovat nemusí- vozidlo je po záruce. Ikdyž pokud by šlo o větší částku, možná by jsi to nějak uhádal, protože tohle nebyl stav který nastal zlomově, v nějakou dobu únavou materiálu, ale evidentně k němu docházelo postupně po celou dobu záruky a teď to jen vygradovalo.
Co se týká ceny za opravu, tak nedokážu posoudit zda to je hodně nebo málo. Není to málo peněz, ale ta oprava také není nic úplně jednoduchého a u některých značek by podobná věc vyšla na násobky této částky.
Osobně si myslím, že zkrácení výměny oleje a popř. pravidelné použití přípravků na dekarbonizaci olejové soustavy je u těchto motorů nutnost.


Musím tu slevu 10% trochu upřesnit. Ta sleva je od servisu "za věrnost" ne od :kia: jako spoluúčast. O víkendu budeme psát do :kia: doporučený dopis k rukám hlavního technika z reklamačního oddělení, tak pak uvidíme jak se k tomu vyjádří. Třeba u Škodovky, kde dělá švagr garančního technika tyhle věci běžně uznávají i po záruce (samozřejmě nesmí být nalítáno jednou tolik), min. tak, že platí materiál a práci platí zákazník. U :kia: to jejich Family-like Care platí asi trochu jinak.

K té opravě, na faktuře je pouze to, že motor rozebrali, očistili písty, vyměnili kroužky a při skládání motor přetěsnili. Nic víc se nedělalo. Práce vs. materiál tak nějak půl na půl. Rozborka a sborka cca. 11 hodin, čištění pístů 3 hodiny.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Žere olej....

Příspěvekod kaduz » 11.05.2018 15:10

30tis interval výměny oleje je nesmysl a marketing, hlavně gdi má jenom 3,6 L oleje a tohle množství není schopné tenhle interval vydržet, to by si ho musel mít dvakrát tolik. Být tebou, tak bych teď po opravě výměnil olej po 5tis, aby se motor proplách. Pokud už máš po záruce, tak přeci už nemuší jezdit s výměnou oleje do originálního servisu a za usetřené penize zvýšit četnost výměn.
bohužel je to dle tohoto článku :( : https://www.autorevue.cz/tvorba-karbonu ... ych-ojetin
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 211  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

Re: Žere olej....

Příspěvekod Crusy » 11.05.2018 15:47

Před Ceedem jsem měl Tipo r.v.1990..Olej měněn vždy po 2 letch (před technickou) najezdil jsem ročně co teď. Olej jsem neměl nikdy tak černej jako mám teď po 15 ooo na novém autě a to jsem si ho nechal při cca 1750 vyměnit. Tedy čert ví jestli ho měnili. Ale teď je černej jak bota...Olej Shell Helix Ultra Professional AF 5W-30...
Kia Cee'd (JD) 2017 * 1.4 MPI, 74 kW/101hp, G4LC * Comfort Plus
Uživatelský avatar
Crusy Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 301  Témata: 2
Registrován: 16.05.2017
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia cee'd II (2017)
87000 km @ 6.5 l/100km

Re: Žere olej....

Příspěvekod only_one » 11.05.2018 15:53

Jak to krásné vyšlo až po záruce.. ..
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Žere olej....

Příspěvekod Milan_SK » 11.05.2018 16:14

Crusy píše:Před Ceedem jsem měl Tipo r.v.1990..Olej měněn vždy po 2 letch (před technickou) najezdil jsem ročně co teď. Olej jsem neměl nikdy tak černej jako mám teď po 15 ooo na novém autě a to jsem si ho nechal při cca 1750 vyměnit. Tedy čert ví jestli ho měnili. Ale teď je černej jak bota...Olej Shell Helix Ultra Professional AF 5W-30...

Tak to, že je olej čierny, ešte nie je nič zlé. Môže to byť tým, že má v sebe viac čistiacich aditív, ktoré dobre viažu nečistotu a tá končí v oleji a nezostáva v motore. Môže to byť aj inou konštrukciou motora, množstvom produkovaných sadzí, tepelným namáhaním, atď. Je tam veľa faktorov.
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Re: Žere olej....

Příspěvekod Quadrant » 11.05.2018 17:27

Pokud je olej do hněda nebo je téměř černý tak funguje jak má čistí a váže na sebe bordel , horší by bylo kdyby měl až do výměny stále medovou barvu.

Každopádně jsem celkem zvědav jak se k tomu postaví :kia: , ale vzhledem k tomu že mechanici rozeberou motor , nesrovnají blok ani hlavu což je základní úkon, a narvou tam předchozí součástky , moc pozitivně nevypadá :thd: Nepřekvapilo by mě kdyby tam vrátili i staré těsnění pod hlavu :drink:
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Žere olej....

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 11.05.2018 18:14

Aký je dôvod na zrovnávanie hlavy a bloku pri zakarbónovaní? Hlava sa nezrovnáva ani pri prdnutom tesnení (resp. najskôr sa meria až potom zrovnáva aj keď naši „mechanici” automaticky zrovnávajú). Najskôr sa vyčistí, potom zmeria (ovalita a pod.) a až potom sa niečo rieši. Robiť to bez merania mi nedáva zmysel. A zrovnávať hlavu kvôli karbónu?! :o

Čierny olej je známkou, že funguje ako má, na druhej strane môže byť indikáciou nesprávnej činnosti motora. A naopak čistý olej nemusí byť hneď zlý, možno iba nemá čo čistiť.
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Re: Žere olej....

Příspěvekod only_one » 11.05.2018 18:28

Zatím sem nezažil hlavu sundanou z auta, která by byla rovná. Možná to má ale Kia jinak - tu sem rozebíral jen u ceeda MKI, kde se plynem zaklepali ventily a hlava byla jako luk.. Pouze soudobé vícevrstvé těsnění zvládne pobrat i nějaké nedokonalosti, ale když už tu palici někdo sundal a mělo to projít dekarbonizací, takže kompletní rozborkou, tak není sebemenší důvod nenechat srovnat hlavu nehledě na to, že to stojí pár korun ale především se maximálně sníží riziko špatného dosednutí tesnění.. Otázkou však je , zdali se servis nepověnoval jen spodku a na hlavu se uplně vykašlal :-( to by mě asi docela vadilo.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: LuKa