Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Trápí Vás něco na voze?

Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Davis9596 » 09.01.2018 19:09

Ahoj

Zdravím zde všechny členy fora a mám takovou otázku co si myslíte, že by to mohlo být.

Jak asi vypadá zvuk mého motoru.
Auto zahřáto asi na 60°C podle ručičky na palubovce (zahřáto čistě jen na volnoběh v práci, rezonoval mi zadní tlumič výfuku, tak jsem hledal čím to je).
Najeto celkem 227.700km (koupeno při 217.500km) a žádná závada zatím.

Slyším zvuk řemene i klepání ventilů, což mi ani tak nevadí, ale je tam ještě jeden typ rychlejšího klepání a nevím co to může být.

Co myslíte?

Rozvody byly prý měněné, ale kdo ví, jaké tam jsou.
Auto jinak jezdí perfektně, žádné závady, auto jen lehounce vibruje při nejnižších otáčkách volnoběhu (možná kvůli tomu tlumiči výfuku nebo uložení motoru), najeto už nějakých 10.000km, není problém na dálnici ve 160km/h, takže jsem jinak spokojený, akorát jsem ze začátku měl problém s imobilizerem (často blikala kontrolka), který se už dlouho neobjevil.

https://www.youtube.com/watch?v=Iym8t2d8Fh8
Davis9596 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 15.08.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
227700 km @ 6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Polsondeside » 17.01.2018 17:46

Tak slyším tam navíc nějaký mohutný klepavy zvuk v pozadí a zní to jako diesel. Mám ten samý motor i rok ale má najeto pouze 90t km a ventily za studena klapou taky. Pokud mluvíš o teplotě 60 tak se pokusím to natočit a přidat pro srovnání.. Určitě bych nechal auto zkontrolovat přes diagnostiku jak se tváří snímač klikove hřídele apod. Možná už mají dost silent bloky co drží motor. Taky bych hned preventivně vyměnil olej za nový 5w40 shell. Dvě nádrže aditivovaneho benzínu.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Davis9596 » 20.01.2018 15:21

Díky za odpověď

Plánuju v únoru po výplatě dát auto do servisu na výměnu oleje, palivového filtru a hlavně nechat auto pořádně zkontrolovat, v jakém stavu auto je a co by bylo potřeba vyměnit.
Zjistil jsem, že co se týče řemenu, tak bude asi potřeba vyměnit i kladku, protože bude asi už vyběhané ložisko.

Co se týče paliva, tak jsem standardně kupoval effecta 95 u benziny a motor kolikrát reagoval jako chcíplý pes a byl hlučnější, takže teď standardně tankuju jen vervu a jízda je úplně jiná, motor reaguje krásně a hlavně o něco stichnul.

Olej jsem měnil při asi 218.000km a je tam 10W40, přes léto jsem často jezdil po dálnicích a po 8.000km mi motor sežral asi 1L oleje, takže jsem akorát dolil.

Auto plánuju mít minimálně na dalších 5 let, tak se ho snažím dávat do kupy.
Davis9596 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 15.08.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
227700 km @ 6 l/100km

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Quadrant » 20.01.2018 17:24

Tak ten jeden zvuk jsou vstriky paliva, né ventily .
Ten druhý je jako něco co rezonuje o výfuk nebo i netěstnost , to by ale bylo cítit ve voze a nebo jsou špatné silentbloky.
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Davis9596 » 20.01.2018 20:29

To hodně rychlé cvakání nebo spíš cvrlikání asi můžou být vstřiky, ikdyž nevím, jestli u benzínu by měly být tak hlučné, tak doufám, že neodchází.
U tohohle CVVT je klepání ventilů normální, protože tam nejsou hydroštely, ale uvidím co tam dají za olej při výměně.

Si tak říkám, že buď to budou misky, u kterých bude potřeba přenastavit vůli ventilů, špatné svíčky, vstřiky nebo zapalovací cívky
Davis9596 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 15.08.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
227700 km @ 6 l/100km

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Quadrant » 20.01.2018 21:11

Jo jo , jsou to vstřiky. A to že jsou takhle slyšet je celkem normální .
Jsou tam spolehlivější ventilové hrnečeky a podložky, oboje je citlivé na olej , a podložky by se měli měnit po 100 000 km

Spíš mě teda děsí ten druhý zvuk, vyloženě diesel.
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Davis9596 » 20.01.2018 22:44

Takže asi nejlepe nechat zkontrolovat vůli ventilů a případně buď přenastavit nebo pokud budou už vyklepané, tak nové. Akorát ta cena je celkem drsná. :-D
Davis9596 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 15.08.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
227700 km @ 6 l/100km

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Davis9596 » 22.01.2018 19:50

Tak jsem dnes nahrál zvuk motoru po celkem dlouhém zahřátí na provozní teplotu, tak kdyžtak napište, jak to zní.

To první video, které jsem tu dával bylo auto zahřáté čistě na volnoběh bez jakéhokoliv projetí.

Zde je video, jak zní motor po zahřátí a projetí.

https://www.youtube.com/watch?v=zQb9dr3FjBU
Davis9596 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 15.08.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
227700 km @ 6 l/100km

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Quadrant » 22.01.2018 20:26

Tak ten první jsou vstřiky jak už jsem psal, ale ten druhý je teď výraznější a spíše to vypadá na problém v motoru :|
Něco tam tluče, buď nastal problém při té výměně rozvodů a nebo jsou v háji čepy u ojnic nebo šály na klice díky zanedbané údržbě.
Jakou má to auto historii ?
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Polsondeside » 22.01.2018 20:36

Bude snazší navštívit servis a pak se podělit o diagnostiku a doporučené opravy. Takhle podle zvuku ti tu nikdo moc nepomůže a nezní to zrovna dobře. Mě po zahřátí na provozní teplotu motor sotva selesti. Tady to vypadá na více potíží současně.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Davis9596 » 22.01.2018 20:59

Auto ma servisni knizku s pravidelnou udrzbou, takze uvidim, az budu v servise a pak napisu, jak to vypada.
Davis9596 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 15.08.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
227700 km @ 6 l/100km

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Quadrant » 22.01.2018 21:28

Jako je fakt že tohle je na servis, ten zvukový projev je abnormální .
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod TatkaSmoula » 23.01.2018 12:24

Ten motor selesti jak kvetiny za kovarnou pri praci bucharu.
Pustil jsem to priteli dcery, automechanikovi a ten se zjezil. A jeho "doporuceni" bylo prodat to fofrem do AAA a zapomenout. Pry je tam urcite chycena klika na salach, akorat do toho nikdo rozumnej nepujde. Tam se pry rozsype vsechno na co se sahne. Pry tam slysitelne nekdo menil olej dolitim az kdyz svitila kontrolka mazani. A servisni knizka klidne muze byt primo vzorna, ale skutecnost uplne odlisna.
A ja mu celkem verim, zatim mu to vychazelo vzdycky.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod therion » 13.02.2018 20:35

presne takovy zvuk ma moje 1.4 ceed II s najetyma 44000km. Podle servisu je to normalni......
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1088  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Zvuk motoru - klepání (né ventily)

Příspěvekod Bronislav » 02.06.2018 20:47

Caute pozdravujem zo Slovenska
Mam kiu ceed 1.6 16v 93Kw 2010 131000km (auto priamo z kia..vykupene ako akontacia pri kupe novej kii... a tak islo mne )
No a od vtedy hlava v smutku :?
Ano je tam pocut cvrlikanie vstrekov to je jeden zvuk
Potom ten tvrdsi v pozadi co znie ako kultivovaný diesel agregat...
Moje postrehy k tomuto..
1:Pri naštartovani ho chvilu nepocuť ,potom zacnu padat otacky "a je to tu" jemne klepkanie ktore sa rozbieha synchronne s narastajucimi otackami motora pri pridavani na volnobeh
2:Pri jazde napriklad na trojku a ustalených otackach napr 2000 ho počut avsak pri zosliapnuti plynu opat na chvilu stichne az kym sa otačky motora neblizia k zodpovedajucim pri danom zosliapnuti motora...jednoducho povedane pri zatazi na okamih stichne.
3:pri preradzovani na vyssiu rychlost a zosliapnuti spojky si "zarapka" este o cosi viac nez obvikle ...vtedy ked sa motor vlastne len dotaca vlasnou silou kedze plyn uz nieje zosliapnuy.
4:dnes som si vsimol ze pri nastartovanom aute na parkovisku ako som tam stal cca 5 minut tak zrazu zmenil zvuk a rapkanie na chvilku stichlo ...uz bolo pocut len cvrlikanie vstrekov...
V aute je akysi variabil ...cvvt hub to volaju na eshopoch ...nemoze to mat nieco spolocne s tym ?
Rozvody mam menene pretoze najprv som veril ze to bude tym kedze by to sedelo ze pri zatazeni sa viac napne retaz ale po vymene deto....este rozmyslam ci to nebude tol lacnou znackou "FAI"...ale zas od nova aby to bolo na prd tak to never
V kia tvrdili ze zvuk mam uplne normalny a ze ine herky uz boli u nich ze nove to nieje ale daleko to od toho nema ...no mne to pride ako zadrety favorit ...
Rad by som vediet ako dopadol pan co sem pridal video lebo az takto mi to sice negľagoce ale to moze byt aj senzitivnejsim mikrofonom ,no ja to mam stejnake a ked to nevyriesim tak pojde do jarka
Uživatelský avatar
Bronislav Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 02.06.2018
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé