Porucha automatickej klimy - keď ma chladit topí...

Trápí Vás něco na voze?

Porucha automatickej klimy - keď ma chladit topí...

Příspěvekod Draka » 22.05.2019 01:18

Ahojte, mám jeden problém s automatickou klimatizáciou. :help:
Klímu mam nastavenú SOFT a teplotu na 20C stupňov, AC zap.
Problém je ten, ze keď je vonku už teplejšie jar-leto okolo 20C stupňov a viac tak začne fúkať horúci vzduch, potom teplý, potom nakrátko studený a tak to strieda.
Niekedy je to až neznesiteľne aké teplo pusti dnu a následne asi za 10 sekúnd začne studený-chladený a potom zase horúci a zase nakrátko studený a dokola. Niekdy dlhsie ostane na teplom a potom na chvíľu studený a tak zase dlhšie teplý.
Keď nemám nervy :x tak nastavím na menej stupňov tak začne fúkať rýchlejšie ventilátor ale teplota fúkaného vzduchu ostáva horúca, potom z ničoho nič fuka chladený a potom z ničoho nič zase horúci. :?
Keď nastavím na FAST tak mi to robí tak isto.
Robí to aj keď mam kompresor vypnutý (A/C off), keď nieje vonku tak teplo.
Jedine čo mi pomáha je, že keď začne fúkať teplý vzduch tak prepnem klímu na fúkanie na nohy, vtedy začne na nohy fúkať vkuse studený vzduch ale nemôžem to mat zapnuté stále lebo mi odmrznú nohy.
Auto minulý rok bolo na diagnostike klímy v :kia: Kia servise a aj minulý týždeň keď som bol na ročnej prehliadke tak mechanici nič podla diagnostiky nezistili. :? Ukazovali mi aj report z diagnostiky.

V zime mi nerobí problém.

Ďakujem za vaše prípadné postrehy a pomoc. :thu:
KIA Cee'd GT 2014 1,6T-GDI 204Ps @ 240Ps
Uživatelský avatar
Draka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 20.12.2018
Bydliště: PREŠOV  Slovakia (sk)

Kia cee'd GT II (2014)
58000 km @ 8.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Porucha automatickej klimy - keď ma chladit topí...

Příspěvekod Karens » 22.05.2019 10:28

Tak keď diagnostika nič neukázala tak je to v poriadku, nie? Či treba zmeniť servis kde aj opravujú, nie len čítajú diagnostiku?
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Porucha automatickej klimy - keď ma chladit topí...

Příspěvekod lubos550 » 22.05.2019 10:44

Mohlo by sa jednat o poskodenu klapku (alebo servo) kurenia od motora. Ze sa nezavrie a stale pusta dovnutra teply vzduch a ten sa potom miesa so vzduchom z klimatizacie.
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Porucha automatickej klimy - keď ma chladit topí...

Příspěvekod Draka » 23.05.2019 03:31

Karens - hovorili mi, ze robili diagnostiku podla Kia a aj mi ukazovali priebeh klesania teploty, a že to mali pol hodinu zapnuté a teplotu zbilo dole a držalo. A keď som sa opýtal ako to robili ta tak ze dali na LOW a vtedy sa aj automaticky zapne klapka pre vnútorný okruh aby co najskor vychladilo. A vtedy to naozaj chladí ale ja nemôžem chodiť so zapnutým vnútorným okruhom a pri teplote 16C. :-| Ešte to budem s nimi riešit. Ešte skúsim iný servis Kia, že čo na to povedia.

lubos550 - mne sa to zdá aj reálne že asi bude poškodená klapka, môže byt jednoducho trosku nalomená a nedokonale zatvaráť, servo asi nie lebo by im to ukázalo na diagnostike, že nieje vo svojej polohe (sami zdá, že tie serva majú pri sebe potenciometre co posielajú ich aktuálnu polohu do riadenia klímy) alebo môže byt teoreticky vadný potenciometer, že posiela zlu polohu. Aj aj sam som skúšal zdiagnostikovat klímu podľa tohto videa https://www.youtube.com/watch?v=1GRGdN2Yiu4 a ukázalo mi že je všetko poriadku (00).

Dám vedieť, že ako to riešim. Zatiaľ zdar a ďakujem za rady. :thu:
KIA Cee'd GT 2014 1,6T-GDI 204Ps @ 240Ps
Uživatelský avatar
Draka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 20.12.2018
Bydliště: PREŠOV  Slovakia (sk)

Kia cee'd GT II (2014)
58000 km @ 8.8 l/100km

Re: Porucha automatickej klimy - keď ma chladit topí...

Příspěvekod Karens » 23.05.2019 09:17

Ak by to bola klapka tak by nefúkalo taký teplý/studený vzduch ako je nastavený na ostatných. Toto ale kolíše...
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Porucha automatickej klimy - keď ma chladit topí...

Příspěvekod Katikakus » 23.05.2019 09:47

Zameril bych se na funkcnost teplotneho cidla vyparniku, ktere chrani vyparnik pred zamrznutim, nebo ventilator kondenzatoru klimatizace.
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé