Pri dlhej trase prestane fukat klima

Trápí Vás něco na voze?

Pri dlhej trase prestane fukat klima

Příspěvekod JaBan141 » 26.06.2022 20:44

Caute,
Prosim o radu ohladom klimy/kurenia na Kia Ceed rv 2017. Stava sa mi hlavne pri dlhsich jazdach, ze po cca 1 hodine jazdy zrazu prestane fukat klima (uplne prestane fukat vzduch a ide odtial taky zvlastny sustavy zvuk). Dal som si to skontrolovat vramci harancky, ale na ziadnu zavadu neprisli. Vobec netusim ako mam postupovat, kedze kratke jazdy dava ta klima v pohode. Vedeli by ste prosim poradit?
JaBan141 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 2
Registrován: 26.06.2022
Bydliště: Kosice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Pri dlhej trase prestane fukat klima

Příspěvekod johnyfly1 » 26.06.2022 21:14

co to znamena ze prestane fukat? ako ventilator ci prestane chladit? treba skusit diagnostiku... alebo ked prestane ist tak zastaviť a pozriet ci je zopnuta spojka na kompresore.. mozno sa system prehrial s tak vypol klimu... alebo ma napadlo ci to nevypina automatika po dosiahnutí nadtavenej teploty
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 488  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: Pri dlhej trase prestane fukat klima

Příspěvekod JaBan141 » 28.06.2022 19:28

Auto bolo na garancke v maji. V servise som hovoril s technikom o probleme s klimou, tak ju celu skontrolovali, ale ziadny problem sa vraj nenasiel. Je to skor ako keby ventilator zrazu stratil vykon. Klima sice ide, ale velmi slabo aj na max nastaveni. Robi to aj na kureni. Takze ked klima zblbla, prepol som to na najvyssiu teplotu a vysledok bol rovnaky - tiez to fukalo uplne slabo. V prvom prispevku som spominal ten zvlastny zvuk - takze najskor fuka bez problemov a po hodine ako keby ju nieco upchalo - znie to ako keby tam bolo listie… automatika to nevypina. V nedelu som skoro uvaril dieta v aute.
JaBan141 Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 2
Registrován: 26.06.2022
Bydliště: Kosice  Czech Republic (cz)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé