Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod mira.osika » 17.01.2012 01:27

Dobry vecer,
Naboural jsem do betonoveho sloupu, pojistovnou a origo servisem oznaceno za totalni skodu - neopravitelne.
Auto jsem jiz koupil od leasingovky, ted premyslim jestli by to slo opravit - je ho skoda, ma najeto 22 000, rok stare - prosinec 2010.
Potreboval bych to rozdelat a podivat se co vsechno je poskozene, poradil by mi nekdo z vas, jak na to? Nejaky navod, schema nebo tak neco? Je to nabourane na pravy predek, jakoby na svetlo. Prikladam foto:
http://www.edisk.cz/stahni/51680/Kia_to ... 3.5MB.html
Dekuji za odpovedi!
Uživatelský avatar
mira.osika Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 17.01.2012
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
22000 km @ 6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod Prokeš » 17.01.2012 07:53

no rozprodal bych to na náhradní díly a koupil něco jiného nebo si to nech ty na náhradní díly....
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod Skrew » 17.01.2012 10:36

Viděl jsem jak tuším ve Fifth Gearu dělali crash testy ojetin. Jedna z nich měla spravovaný předek po havárce, v podstatě uřezaný a navařený nový z jiného vozu. Při čelním nárazu se to v místě toho svaru rozpadlo. Díky tomu vůbec nefungovaly deformační zóny a motor šel do kabiny. Pokud bys to chtěl nechat "natáhnout a vyklepat" tak můžeš mít problémy s geometrií, v místě ohybu to může být náchylnější k reznutí a samozřejmě opět snížená tuhost karoserie = omezená funkčnost deformačních zón. Spravit to a zabít se v tom na druhý pokus můžeš vždycky. Podle VINu se dá zjistit jestli to auto pojišťovna řešila jako totálku, takže možnosti prodeje jsou taky omezené.
Riso Sportivo
Uživatelský avatar
Skrew Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 18.03.2011
Bydliště: Ostravsko  Czech Republic (cz)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2010)
111111 km @ 6.5 l/100km

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod mira.osika » 17.01.2012 13:18

Prave, s tim prodejem je mi to jasne, v idealnim pripade bych s tim chtel jezdit nekolik let, dokud by to slo a pak na dily nebo venovat nekomu v rodine nebo tak, s prodejem 3 osobe nepocitam...
Co se tyce toho rovnani - dival jsi se na ty fotky? Moc to tam videt nejde, kazdopadne vim ze ten predni nosnik bude potreba cely vymemnit (nepocitam s rovnanim, vyjde asi na 10k) ale je mozne ze ten bocni nosnik, jakoby pred kolem, spojeny s tim prednim by bylo potreba narovnat... A toho se prave bojim, presne jak popisujes, snizi se tuhost, narusi se deformacni zony.
Po tehle bouracce jsem mel stesti - me ani dvema mladym holkam co jsem vezl se vubec nic nestalo, holky mozna jen nejake modraky od pasu, ja vubec nic, ale priste bych takove stesti uz mit nemusel...
Co ty navody, myslite ze by se to dalo nekde sehnat? Seznam dilu nebo neco takoveho? Jo a jeste jedna vec - teprve ted jsem se registroval, nevite proc nemuzu navstivit sekci manualy a schemata? Pry nemam prava...
Dekuju za odpovedi!
Uživatelský avatar
mira.osika Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 17.01.2012
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
22000 km @ 6 l/100km

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod Prokeš » 17.01.2012 18:17

požádej si o povolení a pak tě to tam pustí...
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod snike » 17.01.2012 18:48

@mira.osika: ... podmínky pro přístup k manuálům najdeš v pravidlech fóra viewtopic.php?f=2&t=2256 ... konkrétně bod XIII. Přístup k manuálům, schématům :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod djtomy1 » 18.01.2012 10:03

Skrew píše:Viděl jsem jak tuším ve Fifth Gearu dělali crash testy ojetin. Jedna z nich měla spravovaný předek po havárce, v podstatě uřezaný a navařený nový z jiného vozu. Při čelním nárazu se to v místě toho svaru rozpadlo. Díky tomu vůbec nefungovaly deformační zóny a motor šel do kabiny. Pokud bys to chtěl nechat "natáhnout a vyklepat" tak můžeš mít problémy s geometrií, v místě ohybu to může být náchylnější k reznutí a samozřejmě opět snížená tuhost karoserie = omezená funkčnost deformačních zón. Spravit to a zabít se v tom na druhý pokus můžeš vždycky. Podle VINu se dá zjistit jestli to auto pojišťovna řešila jako totálku, takže možnosti prodeje jsou taky omezené.


Jen upravim ,byl to top gear a bylo to hrozne.Ani se mi tomu nechtelo verit.
Škoda 110,Škoda 105L,Oldcit club1.1,Vectra A 2.0i 85KW,Vectra B 2.0i 100KW

KIA CEED SW 1.6 CRDI 85KW SPORT

Obrázek
Uživatelský avatar
djtomy1 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 804  Témata: 7
Registrován: 23.09.2011
Bydliště: Ostrava-Vitkovice  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (2)

Kia cee'd SW (2011)
2300 km @ 5.9 l/100km

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod mira.osika » 20.01.2012 11:58

Panove dekuji za navod, uz jsem pozadal o pristup.
Dneska auto hodlam privezt ze servisu domu, odmaslit to a podivat se, jestli by to slo narovnat a jestli to ma cenu opravovat.
Zde je galerie meho vozu, budu sem nejspis postupne pridavat fotky jak to pujde.
gallery/album.php?album_id=519
Je mi ho lito, rok stare, 22tis., trefil jsem to 3 dny pred prvnima narozeninama (bylo naledi tehdy), tak snad to nejak pujde...
Uživatelský avatar
mira.osika Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 17.01.2012
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
22000 km @ 6 l/100km

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod djtomy1 » 20.01.2012 13:35

Je mi lito chlape ,ale to je fakt totalka.
Opravit to auto i z erbegy by te prislo na polovic noveho pocitam 200 tisic.
Lepsi to prodat na nahradni dily,tak aspon neco dostanes zpet.
Jeste se zeptam svagra ,ten je karosar a dela i pripravu na lak.
Ukazu mu tu fotku mozna to odhadne presneji.
Škoda 110,Škoda 105L,Oldcit club1.1,Vectra A 2.0i 85KW,Vectra B 2.0i 100KW

KIA CEED SW 1.6 CRDI 85KW SPORT

Obrázek
Uživatelský avatar
djtomy1 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 804  Témata: 7
Registrován: 23.09.2011
Bydliště: Ostrava-Vitkovice  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (2)

Kia cee'd SW (2011)
2300 km @ 5.9 l/100km

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod mira.osika » 20.01.2012 16:02

Mam par kamosu sikovnych mechaniku, tvrdi mi ze opravit jde vzdycky vsechno, zalezi jak se to spravi...
Podivam se na to dneska a uvidim co vsechno je tam v haji, udelam soupis dilu a skusim se podivat po vrakovistich, aukru apod. na kolik by to vyslo... Pojistovna mi to proplatila, vrak muzu cely prodat za 46k, takze kdyby ta oprava byla 80-max 100k tak by to bylo v pohode. Lak pro me neni zas tak dulezity, nove dily jsou by default cerne, co se kapoty tyce, nejspis pujde vyklepat, takze cerny sprej by nejspis stacil.
Jde o to ze kdyz bych do toho tech 150 dohromady vrazil, tak by to bylo spravene a da se rict ze bych jezdil dal sice bouranym, ale novym autem (12/2010, 22tis najeto). Na druhe strane je bych mohl za 130 koupit napr. nejakeho Passata kombi, 1.9TDi, 6kvalt, 2005 a mel by nahrkane aspon 150tis a behem prvniho roku by nejspis dalsich 20k spoklnul. Takze porad je mi milejsi jit do te opravy... Nebo ne?
Uživatelský avatar
mira.osika Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 17.01.2012
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
22000 km @ 6 l/100km

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod Berka » 20.01.2012 20:06

Můj názor je, že takto nabourané auto bych nechtěl. Po takové opravě bude vždy s něčím problém- geometrie, vrzání interiéru, slícování atd. Dej si inzerát a bratři z PLR si pro něj rádi přijedou.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod Mikalo » 20.01.2012 21:43

Do toho bych určitě taky nešel, jen pro bezpečnost. Kdokoli ti to dá "dohromady", tak ti na to nedá 100% garanci bezpečnosti. A v dnešním frmolu na cestách jsou bezp. prvky v autě nejdůležitější. Já bych určitě koupil starší nebourané než nové po skoro totálce.
Když už nevíš kudy kam, tak si zakřič: Nejsem sám!
Uživatelský avatar
Mikalo Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  
Registrován: 09.05.2010
Bydliště: Havířov  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2019)
33000 km @ 6.7 l/100km

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod -Petr- » 20.01.2012 23:10

Nech to spravit a pak to prodej, pokud se ti to vyplatí. Takhle na fotkách to nevypadá až tak zle, otázkou je co podvozek.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod tomasisko » 21.01.2012 08:39

djtomy1 píše:
Skrew píše:Viděl jsem jak tuším ve Fifth Gearu dělali crash testy ojetin. Jedna z nich měla spravovaný předek po havárce, v podstatě uřezaný a navařený nový z jiného vozu. Při čelním nárazu se to v místě toho svaru rozpadlo. Díky tomu vůbec nefungovaly deformační zóny a motor šel do kabiny. Pokud bys to chtěl nechat "natáhnout a vyklepat" tak můžeš mít problémy s geometrií, v místě ohybu to může být náchylnější k reznutí a samozřejmě opět snížená tuhost karoserie = omezená funkčnost deformačních zón. Spravit to a zabít se v tom na druhý pokus můžeš vždycky. Podle VINu se dá zjistit jestli to auto pojišťovna řešila jako totálku, takže možnosti prodeje jsou taky omezené.


Jen upravim ,byl to top gear a bylo to hrozne.Ani se mi tomu nechtelo verit.


tu je video
http://www.streetfire.net/video/069-fif ... 173753.htm

https://www.youtube.com/watch?v=yjxM9chAe1k
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Ceed 2010 totalni skoda - mozna oprava?

Příspěvekod Dzilos » 31.01.2012 22:18

-Petr- píše:Nech to spravit a pak to prodej, pokud se ti to vyplatí. Takhle na fotkách to nevypadá až tak zle, otázkou je co podvozek.


Skvely napad, at si ty nervy z roztodivne opravy uzije nejaky jiny blazen!!! :thu: a jeste by to chtelo nalepku - nebourany vuz...

Pokud to ma byt jednoduche a proste, tak to prodej rozbite, kdo si to koupi, bude se trapit sam...
OPEL INSIGNIA OPC line, 4x4; Hyundai Santa Fe; KIA Cee'd 1.4 SW
Dzilos Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 30.01.2012
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé