přestavba CEEDa na LPG

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

přestavba CEEDa na LPG

Příspěvekod greenca » 23.06.2008 21:13

Z důvodu stále rostoucí ceny pohonných hmot uvažuji o přestavbě svého CEEDa na LPG,ale zajímalo mne jak by to bylo se zárukama a proto jsem kontaktoval přímo KIA MOTORS.
Na otázku jestli nemá KIA MOTORS nějakou smluvní firmu ,která provádí přestavby vozů na LPG a jak by se přestavba dotkla záruky mi přišla tato odpověď:

Žádnou spolupráci s úpravci na LPG nemáme.

Zákazník si provádí úpravu na vlastní riziko.

Záruka mu tímto krokem automaticky nepadá, avšak jakákoliv závada způsobená používáním vozidla na neschválené palivo (LPG) bude zamítnuta na garanci, stejně tak i závady způsobené instalací LPG systému. Jinými slovy bude se individuálně posuzovat, zdali LPG mohlo mít vliv na vznik závady. Příklad: Podpálené ventily či vadné vstřikovače nebo vadný katalyzátor bude na G zamítnut, ale ložisko v kole určitě systémem LPG ovlivněno nebylo.



S pozdravem



Ing. Martin Kulhánek

Vedoucí technické sekce

KIA MOTORS CZECH s.r.o.

V Oblouku 128

252 43 Čestlice
Czech Republic

Jinými slovy je po záruce.
Je škoda,že KIA nenabízi pohon na LPG u CEEDa přímo z výroby.
Pokud někdo též zvažuje přestavbu svého vozu na LPG,tak snad mu tato odpověď pana Kulhánka pomůže při rozhodování.
greenca Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 3
Registrován: 27.02.2008
Bydliště: Nové Město na Moravě  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Snad letos

Příspěvekod pavel n » 03.01.2009 15:00

Při koupi ceeda SW jsem se bavil s prodejcem a tem mi říkal že je to snad v řízení a někdy v roce 2009 by snad měla bejt možnost nechat namontovat legálně LPG u dealera KIA, bez ztráty záruky :P Protože jsem měl předtím 5 aut na LPG, tak bych do toho chtěl jít, jen se děsím co to bude koštovat :huh: , protože při současných cenách benzínu a LPG a optimistické ceně 30 000 Kč za montáž LPG, se investice vrátí po zhruba 60 000 km a to ještě nejsou započítány náklady za povinné zákonné prohlídky po 10 000 km/rok
pavel n Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 1
Registrován: 02.01.2009
Bydliště: Cheb  Czech Republic (cz)

Příspěvekod vlafi » 03.01.2009 15:20

jo jo..nevim ted jistě,zda je na foru,ale mam dokument,kde je to z dokumentované..je to v němčině a jsou tam i fotky..Ten dokument mám už přes rok
Uživatelský avatar
vlafi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 626  Témata: 21
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Velim  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (4)

Kia cee'd (2006)
100200 km @ 0 l/100km

Příspěvekod pavel n » 03.01.2009 15:49

A třeba se i dočkáme ...
pavel n Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 1
Registrován: 02.01.2009
Bydliště: Cheb  Czech Republic (cz)

Re: přestavba CEEDa na LPG

Příspěvekod airwaves » 21.11.2010 21:43

Důležité pro zvážení přestavby na LPG je situace kolem ventilů motoru. Spalování LPG způsobuje u některých motorů postupné snižování ventilové vůle - rychlejší než normálně - a může vést až k podpálení sedla u pootevřeného ventilu bez vůle. Někdo to označuje jako suché spalování. Představuji si to tak, že se zavírající se ventil dejme tomu poslední desetinu svého zdvihu již sune po stěně kuželového sedla. V benzínu jsou snad mazací aditiva v LPG ne. Údajně tomu umí zabránit tzv přimazávání třeba flash lube ale i spusta dalších. Vůli je proto nutné sledovat a případně ručně nastavovat. Znáte prosím jak je toto u motorů 1,4 cvvt a 1,6 cvvt? Prý mají tzv hydroštely. Je to pravda?? Jak to funguje? Má prosím někdo zkušenosti s provozem těchto motorů na více než 100.000 kmna LPG? Přestavět jde všechno jak píše jeden majitel firmy přestavující vozidla na LPG. Jenže případné důsledky třeba po těch sto tisících platí majitel. Dá se někde podívat jak je konstruovaná hlava motoru, jak jsou tam ventilová sedla?? Jaký je předpis výrobce pro kontrolu ventilové vůle dá se z toho něco usuzovat? :D
Hyundai ix20 1,6 CVVT Style LPG 50500 km
Škoda Felicia 1,3 MPi LPG 240000 km
airwaves Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  
Registrován: 21.11.2010
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Skoda Felicia (1997)
240000 km @ 8.8 l/100km

Re: přestavba CEEDa na LPG

Příspěvekod -Petr- » 13.01.2011 19:10

Tak o tom LPG do C´eeda 1.4 SW taky přemýšlím, ale je tu háček - prodejce mi mezi řečí řekl (spíš se nechtěně prokecl), že někomu do Ceeda LPG už zkoušeli montovat a právě nastal tam ten problém s podpálenými ventily - a pak byl problém na světě. Někde v jiném fóru jsem četl, že na Slovensku už existuje oficiálně schválený LPG systém do Ceeda, cena kolem 30.000 Kč, je to nějaký systém s mazáním ventilů. Ale sníží se tím záruka jak je tu uvedeno. Našel jsem to, je to tady: viewtopic.php?t=1209
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: přestavba CEEDa na LPG

Příspěvekod airwaves » 14.01.2011 21:48

Nejlepe vyřešené přimazávání - ochranu ventilů má systém Prins. Je ale nejdražší. Začínají se objevovat prodejci, kteří drží dál záruku na auto krom hlavy motoru. Jak KIA tak i Hyundai. Tak myslím že ty ventily budou asi ok. Pochybuji že by šli do zbytečného rizika.
Hyundai ix20 1,6 CVVT Style LPG 50500 km
Škoda Felicia 1,3 MPi LPG 240000 km
airwaves Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  
Registrován: 21.11.2010
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Skoda Felicia (1997)
240000 km @ 8.8 l/100km

Re: přestavba CEEDa na LPG

Příspěvekod -Petr- » 08.02.2011 14:22

Tak, chlapi, konečně jasná a pořádná odpověď na LPG vs Kia C´eed: http://www.lkauto.cz/poradna/cena-prest ... d-lpg.html
O flashlube doporučuju přečíst toto: http://www.lpg-prestavba.cz/stranky/flashlube.htm

A POZOR na tohle: http://blog.abchistory.cz/cl82-varovani ... shlube.htm

Mimochodem v pátek už budeme s kiou ceed SW 1.4 66Kw jezdit na LPG 8-)

Dotaz v uvedeném linku není můj.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: přestavba CEEDa na LPG

Příspěvekod centralnifido » 08.02.2011 14:36

Tak to vám přeju , to jste si mohly rovnou koupit diesel a být v pohodě než koupit nové auto a pak ho dávat na přestavbu LPG. Která podle těchto článků vám totálně oddělá motor . Pokud si vezmu pořizovací cenu LPG , Další náklady na přísady a možnost zničení motoru tak mi z toho plyne jen to abych od toho dal ruce pryč. A ruku na srdce , podle toho jak tu píšete kolik najedete - myslíte že uvidíte vůbec někdy návratnost či už i výhodnost provozu při koupi LPG systému ??? :lol: :thu:
Uživatelský avatar
centralnifido Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 292  
Registrován: 06.07.2009
Bydliště: Česká Lípa  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
17600 km @ 5.5 l/100km

Re: přestavba CEEDa na LPG

Příspěvekod lebka75 » 08.02.2011 23:56

ale jdi ty brepto, kolik totálně oddělaných motorů od LPG už si viděl :?: :?: :?: Mě už se to dávno vrátilo :yes: najeto mám 73 000 km a z toho cca 57 000 km na LPG. Když jsem auto kupoval, ropák byl o cca 70 000 kč dražší :!: :!: :!: . To bych na tu návratnost čekal hooodně dlouho a při dnešních cenách nafty bych se asi ani nedočkal. Toť jen má malá osobní zkušenost
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: přestavba CEEDa na LPG

Příspěvekod MartinP » 08.03.2011 13:03

Kamárad v práci si chtěl dát do svojí nový Fabie plyn a nakonec od toho opustil. Navratnost nebyla zas tak rychlá jak káždý tvrdí a zmenšil se mu kufr. Je dost spořivej a když se o tuto problematiku zajímal trochu více tak od toho opustil.Lepší koupit naftu a nebo auto, už s plynem.
MartinP Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  
Registrován: 18.12.2007
Bydliště: Příbram  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
193000 km @ 5.5 l/100km

Re: přestavba CEEDa na LPG

Příspěvekod ceedleguán » 08.03.2011 13:23

LPG bude čím dál dražší. A jednoho dne přeleze 20 kč,- a tím bude návratnost velmi zdlouhavá ,ale auta budou jezdit s pocitem ekologů
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: přestavba CEEDa na LPG

Příspěvekod -Petr- » 08.03.2011 13:30

Zmenšil se mu kufr? :lol: Odpověď: Toroid. (můžeš se podívat do mého alba, že mi to kufr vůbec nezmenšilo, nevím jak Škoda, ale výrobce Kia vydal prohlášení, že vozidlo lze provozovat bez rezervy a stačí jen opravná sada čili sprej). Návratnost? Jestli najede míň jak 10000 km za rok, tak to pro něj asi nemá smysl. Ono taky záleží hodně na tom, jak dlouho to chce ten kamarád provozovat, než auto prodá.

Až bude stát LPG 20 korun, benzín bude za 40. LEDA, že by se výrazně podražilo LPG i v zahraničí a to ve stejném poměru k benzínu jako v Čechách - to je absolutně nepravděpodobné :D
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: přestavba CEEDa na LPG

Příspěvekod MartinP » 08.03.2011 13:33

Stím s tebou souhlasím, že nastane doba a LPG taky zdraží. Pamatuju dobu kdy nafta stala polovinu než benzín a dneska je to srovnaný.Poslanci počkaji až bude aut na plyn dost a oni jim to taky naučtujou.
MartinP Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  
Registrován: 18.12.2007
Bydliště: Příbram  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
193000 km @ 5.5 l/100km

Re: přestavba CEEDa na LPG

Příspěvekod ceedleguán » 08.03.2011 13:36

Cena LPG je už mezi 17-18 korunama. Takže já bych takový optimista nebyl. Tady když lidi přejdou na něco levnějšího,tak je trend to zdražit.
ceedleguán
 


km @ l/100km

Další

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé