demontáž svetiel

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod eNorm » 17.01.2011 11:03

Ahoj,
vcera jsem zkousel demontaz svetel u FL ceeda SW benzinu bohuzel neuspesne.
Vytocil jsem 3 srouby a pak se dalo se svetlem hybat ale hlo se maximalne o centak ci dva vzdycky chybel kousek na boku nebo dole.
Je treba pouzit vetsi nasili nebo je v tam jeste nejaka finta co sem neprokoukl?

Dik
eNorm Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 14.04.2010
Bydliště: Mars  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
17000 km @ 6.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod lebka75 » 18.01.2011 11:27

jednou jsem je taky vyndaval a to podle tohoto návodu http://kimlo.blog4ever.com/blog/photos- ... oviek.html a proběhlo to bez problému. Dělal jsem to kvůli výměně žárovky a zjistil jsem, že to byla zbytečná práce :oops: :oops: :oops: , jdou totiž všechny měnit bez demontáže světel. Pokud si vzpomínám, musí se tím světlem hnout nahoru, jakoby ho nadzvednout a vytahnout
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod PeterZM » 18.01.2011 17:21

Po FL sa svetla vyberaju trochu inak, okrem troch srobov co drzia svetlo treba povolit aj na kazdej strane hore tie plastove + sa musis snazit svetlo tahat von a smerom na hor ja som ich mal uz vymontovane a vobec to nieje take lahke :thd:
VW Passat B7 2.0TDi 125kw DSG Bluemotion
Kia Ceed SW 1,6 CVVT Lpg Phoenix silver r.v.09 Predané
Uživatelský avatar
PeterZM Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 157  Témata: 2
Registrován: 27.11.2010

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod marhalu » 20.01.2011 17:29

mam sice diesla ale žárovky jdou vyměnit bez demontáže světel. Na jedné straně jsem sundal černou krabičku z držáku (jen nacvaknutá) a na druhé povolil baterii a posunul o cca 2 cm doleva a bez problému jsem žárovky vyměnil.
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod Kmet » 20.01.2011 20:36

*marhalu*:
ta demontáž *černé krabičky* mě zajímá - všichni tu píšou o demontáži nádržky chl. kapaliny, ale tu já mám úplně jinde :o .
Chystám se měnit žárovky a nerad bych něco pokakal :lol: .
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 349  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2023)
15000 km @ 7 l/100km

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod marhalu » 20.01.2011 20:44

ted si to rychle nevybavuju. Ale na to aby jsem vytahnul H7 zarovku na FL ceedovi tak je potreba oddelat ten blackbox. Nadrzka mi urcite neprekazela. Ale jak pisu mam FL ceeda, na pro_ceedovi to bude mozna jinak.
Az zitra pujdu k autu tak to nafotim.
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod Muaddib » 20.01.2011 20:52

Kmet píše:*marhalu*:
ta demontáž *černé krabičky* mě zajímá - všichni tu píšou o demontáži nádržky chl. kapaliny, ale tu já mám úplně jinde :o .
Chystám se měnit žárovky a nerad bych něco pokakal :lol: .


Tak to by me tedy zajimalo Kmete kde ji mas? :-D .. ja ji mam vcelku standardne nalevo pred svetlem a to tak ze se mi tam ani ruka nevleze. Co jsem mohl videt tak i klasicky Ceed pred FL to ma reseno stejne. Zitra nafotim a dam fotky.
Muaddib Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 3
Registrován: 13.07.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia PRO_cee'd (2010)
28500 km @ 6.5 l/100km

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod Kmet » 20.01.2011 20:57

OK - taky hodím zítra foto a uvidíme, jaký je rozdíl mezi benzínem a naftou. :thu: U světla mám černou krabici :?
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 349  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2023)
15000 km @ 7 l/100km

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod marhalu » 20.01.2011 21:18

no nedalo mi to a kouknul jsem do manuálu. Já jsem měnil jen H7 - potkávací a ty šly bez problémů

Ono to moc není vidět - 11 je nádržka ostřikovačů teda spíše hrdlo nádržky
motprostor_0002.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod Kmet » 20.01.2011 21:33

Jo jo jo - mám to nějak podobně, možná stejně. A jak konkrétně jsi sundal tu černou krabici, o které nevím k čemu je? :?
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 349  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2023)
15000 km @ 7 l/100km

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod vladislav » 20.01.2011 21:38

Nechci vám do toho mluvit..Na srazu zkoušeli vyměnit žárovku u naftáku mám takový dojem bylo to u Snika...Mnohem jednodušší je vyndat světlo...Ale je to jen a jen vaše věc.. :D
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod marhalu » 20.01.2011 22:00

taky nevím k čemu to je. Vedou do toho kabely ze spoda. Špatně se to popisuje je to nacvaknutý na kovovým držáku a pojistky jsou směrem od kabiny a blatníku. Tedy dvě. Ta co je od kabiny je dobře vidět a když si to prohlídneš budeš hned vědět jak na ní.

@vladislav: asi záleží co komu více vyhovuje. Pravou žárovku jde vyměnit jen s tenkým šroubovákem a levou tam je to horší ale stačí povolit jeden šroub co drží baterii a pak to jde taky bez demontáže. Teď jsem to dělal o víkendu a cca 20 minut celkem. Teď když vím jak na to tak by to šlo do 10 minut. Ale je pravda že jsem měnil jen potkávací světla a na FL kde je konstrukce světla jiná než před FL.
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod Beda » 21.01.2011 11:17

V te cerne krabicce jsou myslim dalsi pojistky nebo nejak relatka, uz si to presne nepamatuju :roll: Urcite neni treba odsroubovavat nadrzku na ostrikovace, ta u nafty urcite neprekazi.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8284  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod Muaddib » 21.01.2011 16:56

Me tam nadrzka na chladici kapalinu vadi a to dost. K levemu svetlometu se k vymene zarovky bez demontaze bud svetlometu nebo nadobky na chladici kapalinu nedostanu.

Obrázek
Obrázek

Na prave strene je to Ok. staci jen posunout baterku a pak se tam da krasne dostat.

Obrázek

A zadny blackbox tam nemam. tak bud mam je to ta cerna krabice nad baterkou (coz jsou pojistky) nebo maji diesly neco navic ;-)
Muaddib Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 3
Registrován: 13.07.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia PRO_cee'd (2010)
28500 km @ 6.5 l/100km

Re: demontáž svetiel

Příspěvekod Kmet » 21.01.2011 19:08

Pr.strana.jpg

Sorry - fotil jsem to až teď, po příjezdu z práce a mobilem, takže kvalita nic-moc. Ale je vidět, že až na nějaké hadičky (asi rozdíl mezi 1.6 a 2.0) mám rozmístění stejné, jako *marhalu* :yes: .
Baterie.jpg

Levá strana totéž - minimální rozdíly, takže ta baterie půjde lehce odsunout :yes:
Díky pánové :thu:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 349  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2023)
15000 km @ 7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé