Poklice kol

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Poklice kol

Příspěvekod Fogyn » 06.07.2018 10:42

KIA Ceed po 6ti letech na STK, bez závad, ale na STK odmítají přijímat vozy, které nemají demontovány poklice kol. Všude mají vylepeny plakáty s tímto upozorněním.
Jenže hned 1. zimu při výměně celých kol za zimní, technik značkového servisu trval na tom, že ozdobné poklice tam musí být, jsou součásti kompletu disk, poklice, šroub. Bez poklic je auto nezpůsobilé provozu, nesmí vůbec vyjet. Logiku to má, kromě dalších argumentů, poklice je fakticky součásti ovlivňující dotahovací moment šroubů držících celé kolo.
Jak je to tedy? Je požadavek STK abych přijel bez poklic kol oprávněný? Anebo bez poklic auto neodpovídá schváleným technickým parametrům?
Fogyn Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 4
Registrován: 20.09.2013
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2012)
0 km @ 5.9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Poklice kol

Příspěvekod ManuChavez » 06.07.2018 19:04

Tohle by mě taky zajímalo. V únoru mám jít na STK a na zimu mám taky ty poklice, co jsou pod matkama.
Tak nějak čekám, že mě s tím vyrazí. :roll:
Uživatelský avatar
ManuChavez Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 1
Registrován: 08.06.2018
Bydliště: Pohraničí Západních Čech  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Mazda 3 (2022)
0 km @ 9 l/100km

Re: Poklice kol

Příspěvekod Beda » 06.07.2018 19:22

Poklice musi bohuzel dolu ... presne tak, klidne te vyrazi, at si je sundas na miste a nebo prijedes priste :| Uz ani nevim kdy a kvuli cemu to zavedli, protoze jiz delsi dobu mam jen elektrony jak na leto tak na zimu :)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Poklice kol

Příspěvekod buko1 » 06.07.2018 20:39

Pokiaľ je puklica na koleso priskrutkovaná priamo maticami, ktoré držia koleso (ako píše Fogyn), tak je požiadavka STK BEZPREDMETNÁ - na to aby dal človek dolu puklicu musí v podstate odskrutkovať celé koleso. Pritom dôvod prečo sa majú puklice odstrániť je kontrola upevňovacích skrutiek kolies - a tie je možné pri takejto puklici skontrolovať. Myslím že táto požiadavka sa týka len ozdobných puklíc držiacich na disku napr. pomocou pružiaceho drôtu (či ako sa to volá), ktoré matice prekrývajú a ktoré odskakujú aj pri nájazde na obrubník...

V SR majú niektoré STK písané demontovať puklice všeobecne, iné zasa "demontovať puklice alebo kryty kolies,ktoré nie sú trvalo priskrutkované".
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Poklice kol

Příspěvekod vargosz » 06.07.2018 21:22

Vloni jsem byl na technické na Kladně a cedule s informací o sundání puklic jsem si tam všiml. Taky mám na zimních kolech plecháče s origo puklicemi co jsou přichycené šrouby. Technik to vůbec neřešil a mě ani nenapadlo se na to zeptat... Každopádně technická proběhla a puklice dolů nemusely...
Kia cee'd SW II (2013) 1.4 CVVT COMFORT / LPG
Uživatelský avatar
vargosz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  Témata: 4
Registrován: 23.01.2014
Bydliště: Slaný  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
118000 km @ 8 l/100km

Re: Poklice kol

Příspěvekod Fogyn » 13.05.2020 15:48

buko1 píše:Pokiaľ je puklica na koleso priskrutkovaná priamo maticami, ktoré držia koleso (ako píše Fogyn), tak je požiadavka STK BEZPREDMETNÁ - na to aby dal človek dolu puklicu musí v podstate odskrutkovať celé koleso. Pritom dôvod prečo sa majú puklice odstrániť je kontrola upevňovacích skrutiek kolies - a tie je možné pri takejto puklici skontrolovať. Myslím že táto požiadavka sa týka len ozdobných puklíc držiacich na disku napr. pomocou pružiaceho drôtu (či ako sa to volá), ktoré matice prekrývajú a ktoré odskakujú aj pri nájazde na obrubník...

V SR majú niektoré STK písané demontovať puklice všeobecne, iné zasa "demontovať puklice alebo kryty kolies,ktoré nie sú trvalo priskrutkované".




Opět mě čeká STK, tak jsem se na ty poklice poptával. Zazněl jeden přijatelný argument, že technik musí vidět vyražený kód na disku kola a odsouhlasit jej s údajem v technickém průkaze. Tak asi proto chtějí demontované poklice. To však nevysvětluje (přípustný?) zásah do montážního celku - náboj - kolo - poklice - šroub.
Fogyn Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 4
Registrován: 20.09.2013
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2012)
0 km @ 5.9 l/100km

Re: Poklice kol

Příspěvekod Karens » 14.05.2020 16:05

Ktorý z vás je Láďa? :D

Obrázek
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Poklice kol

Příspěvekod Fogyn » 01.01.2021 16:55

Tak jsem se bohužel nedozvěděl, jak je to s těmi poklicemi přišroubovanými maticemi. Oni (STK) mají rozhodovací pravomoc a klient s tím nic nenadělá. Je to jako odporovat policajtovi, který má v ruce moje papíry a já nemám svědky ani nic, čímž bych vyvrátil jejich tvrzení.
Přeji všem hezký a bezproblémový nový rok 2021.
Fogyn Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 4
Registrován: 20.09.2013
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2012)
0 km @ 5.9 l/100km

Re: Poklice kol

Příspěvekod Roman-Zilina » 01.01.2021 17:42

tak s takouto kravovinou som sa jakziv nestretol :o to je co za blabol :?:
Sucasnost: :kia: Rio III 1.25 CVVT, 62,5 kW
Minulost: :kia: Sephia 1.5, 59 kW
Roman-Zilina Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 777  Témata: 9
Registrován: 05.07.2016
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Poklice kol

Příspěvekod lopo1 » 02.01.2021 11:14

to co je za blbost jak snehuliak v lete ?? Teda plechace uz par rokov nemam vzdy jazdim na hlinikoch ale ak ma pamat neklame udaje o disku su z vnutronej strany cize nie je vidiet rozmery disku (či sa mylim?).
Ako pochopil by som to keby sa jednalo o aftermarketove puklice ako bolo spominane vyssie nie prisrobovane ale len s tym drotom....
tak ci onak hlinikace sa v dnesnej dobe daju zohnat doslova za par korun resp. za ceny plechacov a preto taketo <> neriesim
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 473  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: Poklice kol

Příspěvekod rudolf.tomka » 02.01.2021 14:02

Na každej STK na :SK: sa ma pýtali , či viem dať puklice z kolesa dole kvôli kontrole rozmeru disku, ktorý je vyrazený no vonk. strane disku :!: / vid ilustracne foto v prilohe / . Povedal som im , že sú to disky / plechové / od výroby a bol pokoj ... :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé