Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod tajtrlik » 20.02.2024 22:14

Zdravím všechny,

jsem prakticky rozhodnutý pro Ceed SW MY25. Tedy... Strašně se mi líbí přední nárazník GT-line (ten u ne-GTline verzí s hvězdičkama v rozích mi připomíná Jokera :evil: ); jinak bych chtěl kvůli komfortu nepřitrvzené pružiny z klasiky (a dokonce bych možná chtěl 16" kvůli komfortu) a určitě ne digitální budíky, navíc panorama okno a tažné (to jediné asi nebude problém). Prostě jsem přesně takový totální anti-mix výbav. Uvidíme - na Kia stránkách nemají vše dotažené do detailů, zlobí konfigurátor, prolinky na technické informace k těm přiškrceným motorům nefungují. Odepsali mi, že to v únoru vyřeší, tak uvidíme, ještě pár dní únor bude :thu: .

K mým otázkám - nejdříve standardní. Prosím Vás o rady.
Favorizované barvy jsou steel grey, oranžová, zelená a modrá. Steel grey zatím nevypadá, že by u GT-Line byla možná (ta je prostě nádherná s až záhadnými odlesky na slunci), u zelené si nejsem jist, že se po počátečním WOW efektu rychle neokouká, a modrou jsem naživo neviděl. Máte je někdo/vídáte je někdo? Než začnu obvolávat prodejce a dělat tour de barvy (bydlíme na západním konci plzeňského kraje uprostřed ničeho), třeba se tu najde někdo se zkušenostmi s těmito barvami.. Případně prosím o fotky. Reálné prozradí násobně víc než ty přešlechtěné ze salonu či youtube videa.

A teď ta hodně nestandardní otázka..
Je povinný servis u nového vozu (taková ta prevence) někdy kolem 2-3000 km? A kolik to má Kia přesně? Další věc je, zda je ok zabíhat motor cestou do Itálie (v rámci pravidel zajíždění samozřejmě, nepral bych to pod plným po dálnici). Chystáme se tam v létě na 2 měsíce, a pokud zaměstnavatel bude valorizovat mzdy, jak předeslal, mohl bych si Ceeda dovolit už před cestou v červnu (třeba padne Jackpot na nějakou skladovku s výbavou co nejbližší mým představám). Každopádně nejsem schopný auto zajet a najet několik tisíc km před odjezdem - přebírat bych mohl nejdříve v květnu, několik týdnů před odjezdem. 3-4000 km nájezd bych dal za ty dva měsíce (cesta do Janova a pak trajektem na Sicílii), po návratu bych nechal vyměnit olej, ale nevím, jestli nepromeškám tu vstupní servisku a dopad na záruku.
Jako auto kolem komína používáme nyní Fiat Linea, dáme jí případně servis, ale .... Nejsem si moc jist, jestli tu dálku dá bez problémů. Alfě 159 2.5 asi umřelo olejové čerpadlo (motor vypnul a zamknul volant v 90 km v zatáčce v Německu - to mi žádná alfa nikdy neudělala a tohle jí prostě neodpustím - a nebudu riskovat opakování v úzkých cestách nad útesy) a C4 spí věčným spánkem po 400.000 km...

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, chtěl jsem jen nastínit okolnosti a situaci, v jaké jsme. Když zaměstnavatel nepřidá tolik, bude to vyřešeno - pořídit můžeme až po návratu, ale přece jen, jet novým bezpečným autem je lákavá představa...

Děkuji za rady, fotky, zkušenosti i informace. :thu:

t.
tajtrlik Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 20.02.2024
Bydliště: Planá u M.L.  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod tom247 » 20.02.2024 22:54

Servis je po 15 tis / 1 rok. Nic ine. Ale urcite odporucam prvy olej vyliat po 3-5 tis.
16" kolesa na to asi nedas, ak ma el. rucnu.
Zabiehat na dialnici a plne zatazene auto nie je ideálne. A uz vobec nie na tempomate.
Farba je ciste subjektivna vec.

A inac dodanie do leta? Hm, neviem neviem...
Ceed SW MY22 1.5T GT-Line
Obrázek
Uživatelský avatar
tom247 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 242  Témata: 4
Registrován: 18.06.2022
Bydliště: Slovakia  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2022)
0 km @ 0 l/100km

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod jozin » 20.02.2024 23:23

Ziadna predpisana servisna prehliadka okolo 2-3000 km nieje. Mozno tak sportove specialy, co Ceed nieje :)
Na mojom aute su servisne prehliadky predpisane v intervale 1 rok alebo 15 000 km, podla toho, co nastane skor.
Na inych autach to moze byt inak, napr 2 roky / 30 000 km. Alebo moze byt dokonca predpisana vymena oleja kazdych 15000 km, ale technicka prehliadka iba kazde 2 roky / 30 000 km. Zalezi na aute.
Avsak odporuca sa vymena oleja po zabehu. Ja som menil po cca 5500 km olej a olejovy filter, v servise nemali ziadne blbe otazky. A potom planujem ist na standardnu predpisanu servisnu prehliadku v 15 000 km (cize vymena oleja po 10 000 km).

Pravidla zabehu predpokladam poznas. Mozno by som spomenul, ze pre automaticke prevodovky sa pocas zabehu neodporucaju dlhe monotonne jazdy ustalenou rychlostou, ale trochu dynamicky, aby sa prevodovka "zacvicila" v radeni rychlosti. Cize idealne klukate okresky v rozmedzi 70-100 :-) Pre manualnu prevodovku je to irelevantne.
(ProCeed GT Line 2023)
jozin Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 31  
Registrován: 28.06.2023
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod jozin » 20.02.2024 23:28

tom247 píše:A inac dodanie do leta? Hm, neviem neviem...


tajtrlik píše:třeba padne Jackpot na nějakou skladovku s výbavou co nejbližší mým představám
(ProCeed GT Line 2023)
jozin Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 31  
Registrován: 28.06.2023
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod therion » 21.02.2024 07:25

jozin píše:) Pre manualnu prevodovku je to irelevantne.


Ale prave naopak, i manual se musi zabehnout nez jej stejne jako motor zacnes plne zatezovat. Tyka se to zejmena 2 a 3 prevodu. Caste razeni a zejmena podrazovani na tyto stupne lze jen doporucit. A stejne tak nedbat na obecne mylnou predstavu ze olej je v manualu dozivotni. Po 100k nebo 6 letech menit.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1105  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod Mark77 » 21.02.2024 12:50

Jestli chseš ušetřit, pěkná GT line je zde, ale v manuálu:
https://auto.bazos.cz/inzerat/180720799/kia-ceed-sw-15-t-gdi-gpf-118-kw-gt-line.php


tajtrlik píše:Zdravím všechny,

jsem prakticky rozhodnutý pro Ceed SW MY25. Tedy... Strašně se mi líbí přední nárazník GT-line (ten u ne-GTline verzí s hvězdičkama v rozích mi připomíná Jokera :evil: ); jinak bych chtěl kvůli komfortu nepřitrvzené pružiny z klasiky (a dokonce bych možná chtěl 16" kvůli komfortu) a určitě ne digitální budíky, navíc panorama okno a tažné (to jediné asi nebude problém). Prostě jsem přesně takový totální anti-mix výbav. Uvidíme - na Kia stránkách nemají vše dotažené do detailů, zlobí konfigurátor, prolinky na technické informace k těm přiškrceným motorům nefungují. Odepsali mi, že to v únoru vyřeší, tak uvidíme, ještě pár dní únor bude :thu: .

K mým otázkám - nejdříve standardní. Prosím Vás o rady.
Favorizované barvy jsou steel grey, oranžová, zelená a modrá. Steel grey zatím nevypadá, že by u GT-Line byla možná (ta je prostě nádherná s až záhadnými odlesky na slunci), u zelené si nejsem jist, že se po počátečním WOW efektu rychle neokouká, a modrou jsem naživo neviděl. Máte je někdo/vídáte je někdo? Než začnu obvolávat prodejce a dělat tour de barvy (bydlíme na západním konci plzeňského kraje uprostřed ničeho), třeba se tu najde někdo se zkušenostmi s těmito barvami.. Případně prosím o fotky. Reálné prozradí násobně víc než ty přešlechtěné ze salonu či youtube videa.

A teď ta hodně nestandardní otázka..
Je povinný servis u nového vozu (taková ta prevence) někdy kolem 2-3000 km? A kolik to má Kia přesně? Další věc je, zda je ok zabíhat motor cestou do Itálie (v rámci pravidel zajíždění samozřejmě, nepral bych to pod plným po dálnici). Chystáme se tam v létě na 2 měsíce, a pokud zaměstnavatel bude valorizovat mzdy, jak předeslal, mohl bych si Ceeda dovolit už před cestou v červnu (třeba padne Jackpot na nějakou skladovku s výbavou co nejbližší mým představám). Každopádně nejsem schopný auto zajet a najet několik tisíc km před odjezdem - přebírat bych mohl nejdříve v květnu, několik týdnů před odjezdem. 3-4000 km nájezd bych dal za ty dva měsíce (cesta do Janova a pak trajektem na Sicílii), po návratu bych nechal vyměnit olej, ale nevím, jestli nepromeškám tu vstupní servisku a dopad na záruku.
Jako auto kolem komína používáme nyní Fiat Linea, dáme jí případně servis, ale .... Nejsem si moc jist, jestli tu dálku dá bez problémů. Alfě 159 2.5 asi umřelo olejové čerpadlo (motor vypnul a zamknul volant v 90 km v zatáčce v Německu - to mi žádná alfa nikdy neudělala a tohle jí prostě neodpustím - a nebudu riskovat opakování v úzkých cestách nad útesy) a C4 spí věčným spánkem po 400.000 km...

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, chtěl jsem jen nastínit okolnosti a situaci, v jaké jsme. Když zaměstnavatel nepřidá tolik, bude to vyřešeno - pořídit můžeme až po návratu, ale přece jen, jet novým bezpečným autem je lákavá představa...

Děkuji za rady, fotky, zkušenosti i informace. :thu:

t.
Kia Ceed SW 1,5 T-GDI - automat, 2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi - manuál , 2008, najeto 199 tis - prodáno
Mark77 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 299  Témata: 39
Registrován: 20.07.2009
Bydliště: Nová Paka  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2023)
8221 km @ 6.5 l/100km

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod tajtrlik » 21.02.2024 16:32

tom247 píše:Servis je po 15 tis / 1 rok. Nic ine. Ale urcite odporucam prvy olej vyliat po 3-5 tis.
16" kolesa na to asi nedas, ak ma el. rucnu.
Zabiehat na dialnici a plne zatazene auto nie je ideálne. A uz vobec nie na tempomate.
Farba je ciste subjektivna vec.

A inac dodanie do leta? Hm, neviem neviem...


Dekuji za objasneni. U Citroenu prave na 3000 km byla (tehdy pri koupi meli jeste kvalitativni problemy, asi se chteli ujistit, ze je vse dotazeno plus projeli diagnostiku 1.6 hdi). Dodani do leta by musela byt nejaka skladovka.

Vim, ze barva je subjektivni, kdyz ale motor, prevodovku mam vyresene, resim uz jen tu emocni stranku veci a mix vybav.
Cesta na Sicilii by nebyla plne nalozena - jen ja s manzelkou, dva pidi psi a dva 25 kg kufry a urcite ne tempomat a ani nad 3500 otacek. A stridat spektrum otacek. Cca 1000 km do Janova a misty rozhybat o tlumice.

Rucni brzda i tuzsi odpruzeni mne prave od GT line odrazuji.

Proto mi ted nejvic vyhovuje Edice 30 dle aktualniho ceniku, ale ta GT line maska si mne tak omotala kolem prstu, ze dokonce premyslim o poptavce v servisu, ci muzou ten naraznik vymenit, aniz bych prisel o zaruku. Az tak se mi libi.. Blaznivej napad s minimalni sanci na uspech, vim.
tajtrlik Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 20.02.2024
Bydliště: Planá u M.L.  Czech Republic (cz)

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod tajtrlik » 21.02.2024 16:34

therion píše:
jozin píše:) Pre manualnu prevodovku je to irelevantne.


Ale prave naopak, i manual se musi zabehnout nez jej stejne jako motor zacnes plne zatezovat. Tyka se to zejmena 2 a 3 prevodu. Caste razeni a zejmena podrazovani na tyto stupne lze jen doporucit. A stejne tak nedbat na obecne mylnou predstavu ze olej je v manualu dozivotni. Po 100k nebo 6 letech menit.


Diky za tip na prevodovkovy olej. Priznam se, ze v C4 byl 400 tisic km puvodni a prevodovka byla taky puvodni. Ale budu na to u kie myslet. 2. a 3. stupen rozhybu radne na krivolakych cestickach po ostrove (kdyz to klapne) :thu:
tajtrlik Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 20.02.2024
Bydliště: Planá u M.L.  Czech Republic (cz)

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod tajtrlik » 21.02.2024 16:43

jozin píše:Ziadna predpisana servisna prehliadka okolo 2-3000 km nieje. Mozno tak sportove specialy, co Ceed nieje :)
Na mojom aute su servisne prehliadky predpisane v intervale 1 rok alebo 15 000 km, podla toho, co nastane skor.
Na inych autach to moze byt inak, napr 2 roky / 30 000 km. Alebo moze byt dokonca predpisana vymena oleja kazdych 15000 km, ale technicka prehliadka iba kazde 2 roky / 30 000 km. Zalezi na aute.
Avsak odporuca sa vymena oleja po zabehu. Ja som menil po cca 5500 km olej a olejovy filter, v servise nemali ziadne blbe otazky. A potom planujem ist na standardnu predpisanu servisnu prehliadku v 15 000 km (cize vymena oleja po 10 000 km).

Pravidla zabehu predpokladam poznas. Mozno by som spomenul, ze pre automaticke prevodovky sa pocas zabehu neodporucaju dlhe monotonne jazdy ustalenou rychlostou, ale trochu dynamicky, aby sa prevodovka "zacvicila" v radeni rychlosti. Cize idealne klukate okresky v rozmedzi 70-100 :-) Pre manualnu prevodovku je to irelevantne.


Dekuju za dalsi potvrzeni, ze za 3000 km nikdo Ceeda videt nechce. Jinak naprosto stejne to chci s motorovym olejem udelat ja. Cca 5000 novy, aby se odplavily "mikrosbrusky" a pak na servisku a nasledne 13-15tkm dle servisni knizky. Jinak pres Rakousko by se casteji radilo, na severu Italie by byla dalnice..
tajtrlik Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 20.02.2024
Bydliště: Planá u M.L.  Czech Republic (cz)

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod tom247 » 21.02.2024 17:02

Si pamatam cestu zo showroomu zo Zvolena domov do Ba. Je to cele po dialnici. Max 110-120kmh, ubrat na 90, pridat na 100, potom 110 a opakovat dokola kazdych par km. Do toho radit 5-6. Unavna nuda...

Potom som sa snazil natocit co najviac km bez dialnic, takze po praci som sadol do auta a urobil kludne 100 a viac km len tak bezcielne. Za mesiac som stihol natocit 2600km. S takto zabehnutým autom sme isli na dofcu co bolo skoro 2000 km. Olej som menil az po navrate. Pred dofcou som to nestihol, kedze kia servis mal dost dlhu cakacku cez letne prazdniny.

A prijimaci technik sa len sklebil, ze preco menim olej tak skoro po zabehu, ze to v modernych autach nie je vobec treba...
Dalsi olej isiel klasicky pri 15tis v ramci 1. prehliadky a dalsi po cca 8tis. Tomu motoru to jedine prospeje.
Ceed SW MY22 1.5T GT-Line
Obrázek
Uživatelský avatar
tom247 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 242  Témata: 4
Registrován: 18.06.2022
Bydliště: Slovakia  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2022)
0 km @ 0 l/100km

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod tajtrlik » 21.02.2024 17:12

To neustaly prerazovani na dalnici pri pripadnym zabehu cestou na dovcu jsem si sam sobe okecal jako prevenci mikrospanku :D .

Urcite bych par set km po okreskach pred odjezdem, jak pisete, dal. Prece jen - radost bude doma. Jen nedam cely zabeh.

Jeste jednou moc diky za tipy i pribehy, poznamky ulozeny..

tomas
tajtrlik Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 20.02.2024
Bydliště: Planá u M.L.  Czech Republic (cz)

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod MP1 » 21.02.2024 18:24

16” plechače tam dáš, alu disky som neskúšal. Ale nie sú zapísané v TP.
Ja som mal plecháče na Proceede a brat ich má na SW GT-line manuál s EPB.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2208  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod Mark77 » 08.03.2024 18:55

Tak jsem byl na první garanční servisní prohlídce a jsem dost znechucen.
Auto přistaveno ve středu odpoledne. V pátek v 12.30 hod začali projížďkou motoru aby ho zahřáli cca cca 5 km. OK. Seřidili špatně slícované zadní levé dveře. Je to lepší. Odstranili vrzání při zatáčení - ůdajně špatné gumové uložení u tlumiče, nevím, ok.
To horší, zaplatil jsem 6,5 tis Kč. Přijedu domů a namátkově mrknu na vzduchový a kabinový filtr. Ten se přeci běžně mění při výměně oleje u každého vozu. A ejhle, filtry zůstaly zasviněný bezezměny.
Píšu to servisákovi i s fotkami a ten mě zpětně volá že toto není v servisním plánu výměny. A kontroluje se až asi po 4 letech. Málem jsem spadl ze židle. Po kratší telefonátu servisák zavěsil. Pokud to chci vyměnit tak až si to připlatím.
Filtry tam nechat nemohu. Napsal jsem do zastoupení Kia do prahy a ještě si obvolám jiné servisy Kia jak je to s těmi filtry.
Co si o tom myslíte?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Ceed SW 1,5 T-GDI - automat, 2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi - manuál , 2008, najeto 199 tis - prodáno
Mark77 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 299  Témata: 39
Registrován: 20.07.2009
Bydliště: Nová Paka  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2023)
8221 km @ 6.5 l/100km

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod plasta » 08.03.2024 22:00

Tyto filtry se opravdu každý rok nemění.
Kia Ceed SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort, červená, 2013 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDI, 97 kW, Exclusive, červená m. - 2016 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDi, 97 kW, Edice 75, modrá m. - 2020 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1,6 TGDi, 110 kW, TOP, modrá m. - 2022
Uživatelský avatar
plasta Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 646  Témata: 13
Registrován: 10.02.2013
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (7) TOP sponzor (1)

Re: Nový Ceed SW MY25 / 1. servisní prohlídka

Příspěvekod tom247 » 08.03.2024 22:24

Servisny plan mas tusim rozpisany v serviske. Vzduchovy aj pelovy sa menia az po 2 rokoch.
Kup si dake sam, vymena je na 5 minut.
Ceed SW MY22 1.5T GT-Line
Obrázek
Uživatelský avatar
tom247 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 242  Témata: 4
Registrován: 18.06.2022
Bydliště: Slovakia  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2022)
0 km @ 0 l/100km

Další

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé