Tažné zařízení

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod Berka » 05.06.2012 11:55

Už zde nebudu používat edit, bylo by to nepřehledný.
Takže tažné jsem objednal na http://www.levnenosice.cz a elektroinstalaci jsem si objednal v Kia servisu. Tažné přišlo do dvou pracovních dnů, jen nastal malý zádrhel. Cestou se někam ztratilo veškeré příslušenství, takže jsem jim napsal a do dalších dvou dnů jsem měl doma i zbývající části. Jejich jednání bylo naprosto bez chyby. Na maily reagují téměř okamžitě a v případě nejakých nejasností okamžitě zavolali.
Tažné na auto pasuje naprosto dokonale, do nárazníku se neřeže žádný otvor. Pouze do spodního krycího plastu pod nárazníkem se vyříznou dva úzké pruhy na prostrčení části tažného. objednal jsem si bajonetovou verzi a musím uznat že zpracování je dokonalé. Bajonet lze nasadit během 3-5 sekund a s hodinářskou přesností lícuje s pevnou částí tažného zařízení. Demontáž je také naprosto jednoduchá a rychlá.
Elektroinstalaci jsem objednal sice v servisu Kia, ale jak jsem pak zjistil, dodavatelem byla firma SVC Náchod. Koupil jsem typ který se jen zacvakne do původní elektroinstalace auta. Nikde se neštípe ani nenapojuje žádný drát. Prostě jen cvak, cvak a je zapojeno. Tedy až na přívod proudu na napájení ŘJ. Největší problém je dostat se ke kabelům. Rozborka celého kufru je celkem dost pracná a časově náročná. Jediný problém nastal s parkovacím senzorem. Koupil jsem el. instalaci která má při zapojeném vleku automaticky odpojit couvací senzory, ale docházelo k občasnému odpojení senzorů i bez připojeného vleku, takže jsem nakonec tuto funkci zrušil.
K zapsání tažného do TP jsem musel navštívit STK kde provedli kontrolu montáže a typu. Celkem mi kontrola a zápis do TP stál 250 Kč. Takže téměř nic.
Celkové náklady tedy jsou cca. 7100 kč, což je za bajonetý typ slušná cena. Bohužel je dost drahá elektroinstalace. Existují i levnější verze bez svorkovnic, ale tam musíte napojovat jednotlivé kabely. Proto jsem zvolil verzi se zástrčkama, je to mnohem jednodušší a asi spolehlivější.
Celková doba montáže mi zabrala asi 6h. Což je sice dost, ale dělal jsem to poprvé :)
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod JuraCeed » 05.06.2012 17:47

hmm, tak za sedmičku to mám taky domluvené v Ústí u :kia: servisu. Ale pevné, ne bajonet. Po pátečním parkování u marketu toho ani nelituji, jen už tam nělo být :x a o umění při parkovaní některých řidičů bych nejspíš nevěděl. K té elektroinstalaci, to máš s modulem který je napojen na zadní světla? Protože mi bylo řečeno, že se tahá kabeláž přes celé auto. No uvidíme, 15.6. to jedu nechat namontovat.
Ps: jinak gratuluji k úspěšné a zdařilé montáži svépomocí - já bych si to netroufnul.
:kia: Niro PHEV 1,6 GDI 77 kW r.v.: 2019
:kia: Picanto LPG, 46 kW r.v.: 2008
Bylo:
Kia cee´d SW, 1,6 GDI, 99 kW /2013/
Kia cee´d 1,4 CVVT 80kW /2008/
Hyundai Accent, 63kW /2000/
Škoda Rapid 130, 43kW/1985/
Uživatelský avatar
JuraCeed Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 164  Témata: 7
Registrován: 18.04.2012
Bydliště: Moravská Třebová  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2013)
96333 km @ 7 l/100km

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod Globtrotero » 05.06.2012 18:18

Mne tažný vyšlo v prosinci na nějakých 5.800,- vč. elektroinstalace (servis v Pardubkách), která se tahala odpředu. Tažný je made in Poland, ale na to moje tahání cyklonosiče s kolem to bohatě stačí.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT (Snowbitch) and Kia Picanto 1.0 CVVT (Froggie)

R.I.P.: Ford Fiesta 1,1 (88), Ford Mondeo combi 2.0 (98), Kia Sportage 2.0 (02)
Uživatelský avatar
Globtrotero Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 11.12.2011
Bydliště: Trutnov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
22200 km @ 7.3 l/100km

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod Berka » 05.06.2012 19:28

Je v tom malý fígl. Dopředu se tahá jen jeden kabel a to napájení ŘJ. Jenže proč tahat kabel k baterce, když výrobce ho tam přeci už dávno natáhl. V kufru je zásuvka která je stále napájena a stačí se tedy připojit k jejímu přívodu proudu. Kapacitou bohatě dostačuje. Samozřejmě zachováš i přiložený pojistkový blok s pojistkou 10A který schováš za boční plast kufru. Stejně se musí rozebrat strana kde je umístěna kvůli napojení kabelů světel.
Rozhodl jsem se pro bajonet protože za ty roky jsem zvyklý že za autem nic netrčí a teď bych se o trčící hák umlátil. Navíc cenový rozdíl byl oproti nejlevnějšímu pevnému tažnému asi 2 tis, což se dá akceptovat.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod Globtrotero » 05.06.2012 20:44

Mne už ta zadní koule tolikrát zachránila když jsem něco naťuknul či porazil :D Ale jestli je pravda, že v kufru je někde zásuvka, tak ji využiju jako 12V zásuvku na Notebooka či jako nabíječku na baterky do foťáku. :evil:
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT (Snowbitch) and Kia Picanto 1.0 CVVT (Froggie)

R.I.P.: Ford Fiesta 1,1 (88), Ford Mondeo combi 2.0 (98), Kia Sportage 2.0 (02)
Uživatelský avatar
Globtrotero Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 11.12.2011
Bydliště: Trutnov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
22200 km @ 7.3 l/100km

závěsné zařízení

Příspěvekod MMFrydrych » 11.06.2012 12:01

Prosím Vás, nemáte někdo zkušenosti se závěsem na ceed SW rok 2011.Někde jsem se dočetl, že pokud to neprovede autorizovaný servis padá tím záruka. Mě to připadá na hlavu postavené, ale nechci udělat chybu, které bych později litoval. Byl jsem se zeptat u prodejce a tam mi řekli, že pokud to provedou oni o záruku nepřicházím. Zarazila mě cena, kdy začínal na 8.500,- Kč závěs napevno. Při dotazu na couvací senzory mi řekl, že se to bude vyšší,ale neřekl o kolik. Nemám rád takovéto jednání, když potom řeknou, že to bude stát o 2.000, Kč více. Na netu jsem našel závěs se kterým se vejdu do 4.000,- Kč + montáž v servisu. Cena u prodejce se mi zdá opravdu přemrštěná. Kdyby měl někdo zkušenosti i s provedením elektroinstalace, budu rád za každou radu. Děkuji.
MMFrydrych Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 10.06.2012
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: závěsné zařízení

Příspěvekod djtomy1 » 11.06.2012 12:07

Pokud si dobre pamatuji ,tak to se tu uz resilo.Skus tady vyhledat "tazne zarizeni". ;)
 ! "mir.jar" píše:
temy som zlucil
Škoda 110,Škoda 105L,Oldcit club1.1,Vectra A 2.0i 85KW,Vectra B 2.0i 100KW

KIA CEED SW 1.6 CRDI 85KW SPORT

Obrázek
Uživatelský avatar
djtomy1 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 804  Témata: 7
Registrován: 23.09.2011
Bydliště: Ostrava-Vitkovice  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (2)

Kia cee'd SW (2011)
2300 km @ 5.9 l/100km

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod satir » 01.09.2013 12:00

Přátelé, potřeboval bych malou konzultaci. Mám bajonetové tažné zařízení do svislého zatížení 75kg a nosič na dvě kola Atera. Včera jsem oboje vyzkoušel v premiéře a mám z výsledku malinko obavy. Kola se na můj vkus za jízdy docela slušně hýbou. Pokud na zatížený nosič v klidu zatlačím pohybuje se v ose nahoru dolu v mezích tuhosti konstrukce nosiče. Pokud působím silou vlevo nebo vpravo, pak se mi zdá, že se k toleranci nosiče přidává ještě vůle vlastní koule tažného. Vypadá to, že se tažné přitom vychýlí ze své svislé osy, byť nepatrně vlevo-vpravo. Když nosič sundám, pak tento jev nepozoruju.
Protože jsem doposud vozil kola na střeše, nemám vůbec představu, co je normální. Takže díky za vaše postřehy a případné rady.
satir Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 24.04.2013
Bydliště: Mladá Boleslav  Czech Republic (cz)

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod dedojozef » 01.09.2013 13:49

Mám odnímateľné ťažné zariadenie fy Bosal zvislá sila 75 kg a nosič na tri bicykle fy Thule EuroWay G2 922, podobné správanie ťažného zariade-
nia a nosiča bicyklov, ako popisuješ, som zatiaľ nespozoroval ani pri plnom obsadení nosiča tromi bicyklami. Doporučujem ti pedantné vyčistenie bajonetového spoja ťažného zariadenia a nastavenie minimálnej vôle spoja guľa - nosič (stavacou skrutkou, ak ju tvoj nosič má, nepoznám jeho konštrukciu). Nosič používam dosť často, väčšinou v plnom obsadení bicyklami, rýchlosť jazdy neobmedzujem ani na diaľnici, skôr naopak, idem i rýchlejšie. Pripájam ilustračné foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
dedo jozef SPORTAGE FL FREEDOM 2.0 CRDI/4WD 105 555 km
Uživatelský avatar
dedojozef Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 2
Registrován: 01.01.2010
Bydliště: Likavka  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) 3. místo (2) Sponzor (6)
TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3)

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod satir » 02.09.2013 07:09

:) Díky, budu hledat příčinu...
satir Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 24.04.2013
Bydliště: Mladá Boleslav  Czech Republic (cz)

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod peppo » 04.02.2019 12:15

Zdravím, chcem sa opýtať či už niekto dával montovať ťažné zariadenie na Ceed SW III (MY2019). Určite by som chcel bajonet, avšak neviem sa rozhodnúť či horizontálne alebo vertikálne. Rozhodujem sa medzi týmito:
https://www.taznezariadenia.sk/sk/2018-/14560-tazne-zariadenie-kia-ceed.html?id_category=8570
https://galia.sk/h1006-kia-ceed-sw-kombi-2018-prevedenie-c
Dôvod, pre ktorý sa neviem rozhodnúť je to, že v čase, keď je TZ odňaté, čo bude väčšinu času, pri vertikálnom od autohak sa neznižuje svetlá výška vozidla, no na druhej strane je potrebné vyrezať z nárazníka a je drahšie. Pri horizontálnom od galie sa o niečo zníži svetlá výška (význam napr. pri cúvaní alebo v teréne), podľa obrázkov to však vyzerá na úrovni výfuku, no na druhej strane nie je potrebné pri montáži odoberať nárazník a ani z neho vyrezať a je lacnejšie.
Mám ešte Ford Focus II combi, kde mám pevné TZ a nejaký vyšší obrubník som pri cúvaní chytil za celé roky asi len raz alebo 2x.
Viete uviesť svoje názory a skúsenosti? Budem vďačný aj za skúsenosti od majiteľov predošlých verzií Ceed.
peppo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  
Registrován: 04.11.2018
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
7500 km @ 6.7 l/100km

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod peppo » 21.02.2019 20:05

Vedel by niekto uviesť, pre účely zistenia akú elektroinštaláciu na ťažné zariadenie je potrebné zabezpečiť, či Kia Ceed III (MY2019) je vybavená niektorou s nadštandardných funkcií ako CheckControl (signalizácia
prasknutej žiarovky), alebo dátovym obvodom CANBUS, DATABUS, PMW, MULTIPLEX, AS? V príručke som to nikde nenašiel.
peppo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  
Registrován: 04.11.2018
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
7500 km @ 6.7 l/100km

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod MP1 » 21.02.2019 21:34

Prečo by to mal niekto vedieť?
Dodávateľ ťažného to vie.
Ak nechceš ťažné originál Kia, kúp si len originál kabeláž. Je to samostatný diel. Nájdi si ho na mobisparts.eu a je tam aj návod na montáž.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2198  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod torrent » 26.02.2024 18:48

Abych nezakládal nové téma, tak jak poznám, že moje auto má nebo nemá přípravu na tažné? Ceed SW GT line MY2023. Díky
Kia Ceed SW (CD) GT Line MY2023, 1,5 T-GDi 118 kW
Uživatelský avatar
torrent Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 360  Témata: 26
Registrován: 09.01.2017

Re: Tažné zařízení

Příspěvekod MP1 » 26.02.2024 18:57

Spýtaš sa servisného technika. Pozrie na hotline a po zadaní vin mu zobrazí výbavu. Tam nájde info príprave na ťažné.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2198  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé