Rakev na novou ceed CW

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod mareks » 22.10.2013 16:21

Zdravím,
minulou zimu jsem měl půjčenou rakev a i na max. posun jsem neotevřel 5. dveře nadoraz, takže pro kufry muselo v uctivém předklonu.
Nemáte někdo vyzkoušenou rakev, která se s dveřmi nepotká? Ale potřebuji dlouhou - na běžky.
Díky
mareks Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 09.01.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod Blackdeath.p » 22.10.2013 18:00

Já mám na svým starým Ceedu thule Pacific 600 nic lepšího jsem nenašel ta se sice potká se dveřmi ale ještě pořád se do nich dá dobře vlést. Jinak pokud si dobře vzpomínám někdo tu měl nějakou vychytávku že si upravil držák.

http://blackdeath.rajce.idnes.cz/Thule_pacific_600/
Uživatelský avatar
Blackdeath.p Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 968  Témata: 6
Registrován: 19.01.2008
Bydliště: Kamenné Žehrovice  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)
11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 2. místo (1) Osobnost klubu (1)
Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
205000 km @ 7.3 l/100km

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod honza.lt » 22.10.2013 20:12

Já jsem si na svého nového Cee´da sw pořídil rakev HAPRO CARVER 6.5. Vejdou se do ní lyže do délky 185cm (celkem 7ks). Má otevírání z obou stran. Super je také nosnost 75kg. Zadní dveře jdou otevřít dle mě tak do 90%. Musím dát pozor, když je otevírám abych je na rakev přímo nepustil, ale nakládání je naprosto o.k. Jinak tento problém jsem řešil s odborníkem na střešní boxy, kdy jsme postupně vyzkoušeli všechno možné od Thule. Nejlepší výsledek byl však HAPRO CARVER 6.5. Bylo mi také potvrzeno, že sehnat dlouhou rakev pro Cee´da aby šlo kompletně otevřít zadní dveře na maximum je nemožné.

Pro info dávám odkaz: http://www.autoboxy-nosice.com/product/ ... silver/746
honza.lt Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 18.06.2013
Bydliště: Litoměřice  Czech Republic (cz)

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod sousto » 08.02.2015 11:33

Nemáte někdo střešní box Neumann Eldo? Prý má být nejvhodnější pro Ceed SW z důvodu dobrého otevírání pátých dveří?
sousto Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 3
Registrován: 04.05.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
13400 km @ 6.2 l/100km

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod sousto » 05.04.2015 15:14

Tak jsem šel do rakve Neumann ELDO, páté dveře jdou otevřít v pohodě :D
Není to žádnej obr (je středně velká), ale na lyže, lyžáky, helmy stačí (ještě se tam vešla dětská cestovní postýlka). A je to český výrobce :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sousto Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 3
Registrován: 04.05.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
13400 km @ 6.2 l/100km

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod spacirx » 05.04.2015 17:56

To vypadá slušně, nebyla by fotka z větší dálky s celým autem z boku a ještě třeba ze předu?
Já mám Neumann economic, ale ještě jsem ji na SW neměl namontovanou a na krátkym ceedu se mi dveře o ni opíraly.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod KarelK » 05.04.2015 19:23

Mám vyzkoušeno HAPRO Zenith 6.5 a dveře otevřu tak na 85%.
KarelK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 2
Registrován: 22.06.2011
Bydliště: ppp  Czech Republic (cz)

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod sousto » 05.04.2015 23:41

Lepší fotku zepředu nemám, zrovna mi tam vběhla manželka s malou...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sousto Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 3
Registrován: 04.05.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
13400 km @ 6.2 l/100km

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod souk69 » 06.04.2015 09:45

:oops: Ale tos ji tam měl nechat, takhle jsi tu fotku pohřbil............ :lol: :tongue: Ta rakev nicméně vypadá dobře. :thu:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod hanus.vl » 24.03.2016 01:00

Ahoj, nezkoušeli jste někdo na cee´d SW rakev Neumann Adventure 190? Koukal jsem, že by měla být stejně velká jako zmiňované ELDO, ale budu rád, pokud někdo bude mít osobní zkušenost. Jedná se samozřejmě o věčné téma plně otevřených 5-tých dveří. Příčníky mám THULE WingBar.
Díky
hanus.vl Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 23.03.2016
Bydliště: Rozhovice  Czech Republic (cz)

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod usakcek » 01.08.2017 16:24

Tak já jsem minulý týden zakoupil příčníky Thule Wingbar a střešní box Neumann Adventure 190. Jak se píše o příspěvek výše, rozměrově jsou oba boxy stejné. Adventure 190 má zádní úchyty blíže a má větší objem (je vyšší). Zadní dvěře jdou otevřít v pohodě. Vyzkoušená délka lyží 178 cm. Zkoušel jsem ještě o stupeň vyšší řadu - Adventure 205, ale ten už se tam opravdu nevejde. Páté dvěře šly otevřít tak na 80%.

Kia2.jpg
Kia3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek KIA Ceed SW MY16 Exclusive
Uživatelský avatar
usakcek Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 58  Témata: 1
Registrován: 24.11.2015
Bydliště: Neratovice  Czech Republic (cz)

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod voloda007 » 31.05.2018 20:11

Zdravím, taky přidám další tip na stř. box pro nový Ceed SW. Mám nově Northline (CZ Neumann) EVO Space černá lesk. Je to můj první box a čekal jsem hluk od 80km/h, rachot z nerovností a aspoň o 0,5L vyšší spotřebu. Nevím jak jiné boxy, ale tenhle (prázdný) v rychlosti 130km/h (víc jsem s ním ještě nejel) prostě neslyším. Kdyby mi box superman za jízdy sundal a zase vrátil, tak asi rozdíl zaznamenám, ale prostě mi nepříjde, že by na střeše něco bylo. A spotřeba....trasa: nájezd D1 brno> sjezd D1 praha předpisově D1 (130km/h) s dojížděním ke zúžením (80km/h) > ihned akcelerace zpět na 130km/h, provoz slabý a palubák ukázal 5.8L/100km. Abych vynechal emoce :) jel jsem 99% trasy na tempomat. Cesta zpět do brna... stejné podmínky i styl jízdy a palubák ukázal 5.8L/100km. Nechci popírat fyziku a je mi jasné, že o něco to prostě víc žrát MUSÍ, ale buď má D1 z prahy do brna jinak poměry délek ke stupňům klesání reps. stoupání a je prostě lepší na spotřebu, nebo je to fakt co se spotřeby týče supr box. Jinak ho dělají i ve verzi ECO okolo 6tis. jen nemá oboustranné otevírání a o 1mm tenší stěny (4mm)... jo a není v lesku. Páté dveře otevřu do 100% cca 2cm od boxu a nevadí jim ani když je box otevřený. Jediný kdo z boxu nemá vůbec radost je orig. anténa, ale bude si muset zvyknout :) nicméně zůstala. No zas ho nebudu vychvalovat do nebe, když nemám s čím porovnávat.... jsou na tom jiné boxy podobně?
IMG_20180530_180025.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
voloda007 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 07.03.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
6000 km @ 7.7 l/100km

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod artmle9 » 31.05.2018 20:54

Ahoj, právě vybíráme "rakev". Proto bych potřeboval jaké máš příčníky a jestli je máš v orig. dírách co jsou v odélníkách. díky moc
artmle9 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 2
Registrován: 10.01.2010
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod artmle9 » 31.05.2018 21:00

A v čem myslíš, že je tvá lepší než NEUMANN Adventure 190 z předchozího přízpěvku? Ta je o cca 3000kč levnější. A tím bych se zeptal majitele opět jaké má příčníky a zda je má v orig. dírách?
artmle9 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 2
Registrován: 10.01.2010
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Rakev na novou ceed CW

Příspěvekod torrent » 20.01.2019 11:21

Trochu to oživím, sháním na ceeda sw (MY2017) box. Zatím asi vede Nordline EvoSpace. Měl by někdo tipy, zkušenosti ještě s něčím pro porovnání? Díky
Kia Ceed SW (CD) GT Line MY2023, 1,5 T-GDi 118 kW
Uživatelský avatar
torrent Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 354  Témata: 26
Registrován: 09.01.2017

Další

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé