Přední světlomety Cee'd 2013

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod thomassson » 29.11.2017 22:42

Tak i mně se rozblikal pravý světlomet. Závadu jsem reklamoval 9. 10. 2017, ani to nechtěli vidět, hned jsem dostal zakázkový list s tím, že si mám počkat tak 14 dní. 10. 11. jsem se telefonicky dotazoval na stav, bylo mi řečeno, že ještě tak týden. Dnes, tj. 29.11. už jsem to nevydržel a osobně jsem se zastavil v servisu. Jezdím totiž denně do práce ráno za tmy a za tmy se vracím, takže jsem si takto poblikával téměř 2 měsíce takřka denně. A příjemné to není ani pro mě, ani pro protijedoucí šoféry, to si jistě dovedete představit...
Bylo mi řečeno, že světla nejsou, ale že přijdou v pátek, takže jsem objednán na úterý 5. 12.
Na co se chci zeptat: Dle zákona na ochranu spotřebitele, neměla by být reklamace vyřešena do 30 dnů? Pokud ano, jakou kompenzaci mohu nyní na servisu nárokovat, když čekám téměř dva měsíce? Ani slovo omluvy za dlouhou prodlevu, případné pokuty by mi jistě taky nezaplatili. Toto jednání se mi opravdu nezamlouvá.
KIA CEED SW 1,6 GDI EXCLUSIVE MY 2015 + packet vision style
thomassson Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 31.08.2014
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod Beda » 29.11.2017 22:57

Tady mas castecnou odpoved na tvuj dotaz:
http://www.auto.cz/reklamace-v-autoservisu-110333
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8250  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod thomassson » 29.11.2017 23:24

Díky. Takže prodejce evidentně porušil zákon. Asi si nechám vrátit peníze :-D
KIA CEED SW 1,6 GDI EXCLUSIVE MY 2015 + packet vision style
thomassson Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 31.08.2014
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod mv12 » 30.11.2017 00:01

Pokud to máš řádně zdokladováno a nepodepsal jsi někde souhlas s delší dobou na vyřízení reklamace tak můžeš odstoupit od kupní smlouvy.
Jen tady upozorňuji na jednu nejasnost a možné úskalí: http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zurna ... l--1465783

... tak jestli ti tu cenu budou chtít ponížit, dej to k soudu, ať je v tom pro příště jasno a víme do budoucna
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod pavlikxss » 10.12.2017 23:41

Ja už řeším 3 měsíce vrzající sedadlo, nahlasil jsem to na garančce, to asi ale asi nejde brát jako podaní reklamace co? :D
Kia ProCeed 2022
Hyundai Tucson 2020
Dacia Duster 2019 - 41000km
Kia Ceed 2014 - 75000km
Kia Sportage 2012 - 85000km
Uživatelský avatar
pavlikxss Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 97  Témata: 5
Registrován: 24.08.2014
Bydliště: ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Ceed GT III (2022)
7500 km @ 9.5 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod DominiKK » 28.12.2017 09:16

Zdravím Vás.

Tak bohužiaľ aj u mňa nastal problém blikajúceho LED svetla na vodičovej strane. Mám Ceed 2014. Pravé svetlo mi menili v r. 2016, kde som mal po 2. servisnej prehliadke v autorizovanom servise. 3 servisnú prehliadku som už nerobil v autorizovanom servise KIa. Avšak mám pečiatku v ser. knižke. Mám aj faktúru. Keď som bol včera v Kii, príjímaci túto faktúru odo mňa chcel aj servisný protokol, dokonca aj výpis z diagnostiky (ten nemám). Mám pocit, že sa začnú vyhovárať, že auto nebolo servisované v originál servise a nebudú mi chcieť vymeniť svetlo aj keď je to výrobná chyba. Nestretol sa niekto s niečím podobným alebo nevie mi niekto povedať ako v takom prípade postupovať ? Ďakujem.
Kia Cee'd SW 1.6 GDi Ex 2014
Kia Sorento 2.5 CRDi Ex 2006 automat
DominiKK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 06.07.2014
Bydliště: Kežmarok  Slovakia (sk)

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod DominiKK » 28.12.2017 17:07

Presne to som mu vravel, že ja nejdem reklamovať olej ani som neprišiel s tým, že chcem vymeniť olej, ale svetlo, čo je závada výrobcu. Zobral si tie papiere, povedal, že to posiela vyššie a uvidí, čo mu odpíšu. Takže už som odchádzal napalený. Veď to nie je možné toto, čo sa deje. Auto nestálo 5€ aby sa takto chovali k ľuďom a myslia si, že sú debili. Určite sa nenechám odbiť tým, že som bol v neautorizovanom servise. Zo zákona vyplýva, že nemusí majiteľ chodiť len do autorizovaného servisu. Ako keby človek chodil rád po tých servisoch. Každopádne napíšem, ako to dopadlo, ďakujem za odpoveď. Ak by mal ešte niekto nejaký tip, prosím napíšte.
Kia Cee'd SW 1.6 GDi Ex 2014
Kia Sorento 2.5 CRDi Ex 2006 automat
DominiKK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 06.07.2014
Bydliště: Kežmarok  Slovakia (sk)

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod only_one » 28.12.2017 18:15

no a to je přesně stav, který nastane, když se jezdí mimo autorizovaný servis a pak se mimo zákonnou záruku něco po... Teď bude doba, kdy si budete dopisovat, vyhrožovat a oprava se bude protahovat i když to pravděpodobně nakonec Kia opraví, pokud budete mit dobry argumenty a prokažete, že jiny servis skutečně splnil uplně všechno (a to klidně nemusí, někde něco zapomene a jste v namydleny...) Ano autorizak je dražší, ale pak tam přijdeš, hodíš klíče na stul a makejte a tohle se nestane a to jde o blbe ledky nemajici vliv na pohyb auta.. kdyby to byla zavada motoru auto odstaveny, nebylo by to asi moc dobry. Nejsem zastance toho draheho servisu, ale těch 7let záruky něco stojí, což je prostě ověřený fakt..
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod buko1 » 28.12.2017 19:00

Uveďte ktorý servis sa takto k reklamácii postavil, nech má reklamu. A skúste v okolí obehnúť aj iné autorizované servisy. Určite tam nie je jediný. Je vysoko pravdepodobné, že iný servis o blokovej výnimke už počul

Offtopic :
Tzv. Bloková výnimka - legislatívna úprava Európskej komisie č. 461-2010
- sa mimo iného týká aj možnosti servisu a údržby nových vozidiel v záruke v nezávislých autoservisoch a jasne definuje, že záručná doba nesmie byť viazaná na opravy a prehliadky v značkových autoservisoch a použitie originálnych náhradných dielov.
- Vozidlo v dobe platnosti záruky nemusí byť opravené len v autorizovanom servise (okrem výmeny a opravy dielov s výrobnou vadou a zmluvných záväzkov).
- Výrobca nesmie odmietnuť uznať záruku v prípade, že zákazník nechal opraviť svoje vozidlo v nezávislom servise pri dodržaní všetkých výrobcom určených servisných podmienkach a použitiu originálnych alebo kvalitatívne rovnocenných dielov.
- Nákup vozidla a jeho servis (popredajné služby) sú už dve rôzne veci.
- Všetky servisné úkony musia byť dôkladne zdokumentované, poskytovateľ opráv vozidiel musí poskytnúť písomné doklady o všetkých prevedených úkonoch, zápis do servisnej knížky a zoznam montovaných dielov.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod only_one » 28.12.2017 19:06

jsem podnikatel a muj cas je moc drahy na to, abych resil tyhle tahanice se servisem, pripadne platil pravnika a vyhrotil si dalsi vzahy se servisem.
Vysledkem je investice mraky casu navic, ale predevsim to, ze auto muze stat.. To je pro mě ztráta největší auto potřebuji denně

Nicméně ať to je jak chce, tak servis se proste bude lepe starat o zakaznika, co tam jezdi a nejaky penize jim nasype... tak to proste je a zakaznik co tam jede jen na reklamaci bude vždy podrobeny dukladnemu dokazování, že to má správně a nebylo by to poprvé, co by měl smůlu. V tomhle tu Kiu chápu a udělal bych uplně stejně uplně všechno pro to, abych se zbavil nutnosti plnění.. Vlastní servisní prohlídky nejsou nijak drahé ale ten olej... to je prostě to co mě vždycky naprosto zkroutí žíly..

A je na kazdym, jak s tou informací naloží a jak se zařídí. Kdo má razítka od Kii, v budoucnu nemá problém a ať to je jak chce, auta se rozbíjejí a to čím dál víc....

Samozřejmě je teď nutné se domoct svého práva (pokud opravdu nebylo něco zanedbáno). Rozhodně držím palce
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod only_one » 28.12.2017 19:11

buko1: ono ale nejde o servisy - tam přijedeš a reklamaci schvaluje centrala, vše se odesila dal a pak teprve se reší jak se daný problém odstraní. V tomhle případě si nemyslim, ze by pochodil jinde lepe, systém je všude stejný, pokud mu to někdo nenapíše na jiný auto ty světla.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod only_one » 28.12.2017 20:14

já netvrdím, že to jinak nejde a že Kia je svatá a je nutné se podrobit, ale postupem času jsem zjistil, že jednou ročně těch pár tisíc za servis je uplně mizivá položka za celkový provoz a ten definitivní rozdíl v ceně ofiko a neofiko mi za tyhle spory naprosto nestojí. Nemám na to ani čas, ani chuť řešit a v případě, že bych to musel řešit, už se mi to prostě naprosto finančně nevyplácí. Na to, abych si hrál s autem mám doma rozmazlenou V8. Ovšem chápu, že nefiremní auto, neplátce DPH a člověk co šetří kde se dá, to prostě může řešit a vydupe si to a spousta lidí to docela i baví a mají to jako zpestření se dohadovat se servisem. A jsem přesvědčený, že to dopadne dobře a světla nakonec dostane, ale za jakou cenu...
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod DominiKK » 28.12.2017 22:19

No jedná sa o Kia POPRAD. Pri predaji auta vychvaľovali všetko no keď tam už príde človek s problémom, už je to o inom... Taktiež po kúpe pár týždňov som prišiel tam, že hučí palivové čerpadlo, chvíľu sa to naťahovalo, až kým som to nenatočil a neukázal im to. Čerpadlo sa vymenilo, auto som prevzal, vyšiel som zo servisu na diaľnicu a tam ma hodilo do núdzového režimu, tak som sa vrátil naspäť. Teraz som sa ho spýtal, kde robili tu diagnostiku a kde mám papier od toho, že auto bolo po výmene čerpadla na diagnostike, keď sa mi to stalo... Som zvedavý na odpoveď. I keď to nie je moja chyba ale chyba výrobcu. Ja nejdem reklamovať olej ani nič podobné ale idem reklamovať konkrétny diel. Ďakujem všetkým, čo ste napísali, teda ak bude nejaký problém mám sa obrátiť na tú tzv. blokovú výnimku ?
Kia Cee'd SW 1.6 GDi Ex 2014
Kia Sorento 2.5 CRDi Ex 2006 automat
DominiKK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 06.07.2014
Bydliště: Kežmarok  Slovakia (sk)

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod MP1 » 29.12.2017 00:56

only_one píše:buko1: ono ale nejde o servisy - tam přijedeš a reklamaci schvaluje centrala, vše se odesila dal a pak teprve se reší jak se daný problém odstraní.


To nie je pravda. Garančný technik má určité kompetencie, nedáva každú blbosť schvaľovať na centrálu. Zvlášť ak je na daný problém TSB.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Přední světlomety Cee'd 2013

Příspěvekod only_one » 29.12.2017 09:12

a stejně jsou s tím problémy... :|
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé