1. servisna prehliadka

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod mv12 » 18.05.2018 16:06

Jen bych to upřesnil, že na údržbu a garanční prohlídky není povinnost jezdit do autorizovaných servisů... Ale má to svá rizika a nevýhody, takže je to na každém, zda mu to za to stojí nebo ne.

Na reklamaci jedině do :kia: autorizovaného servisu, ano jakéhokoli v EU.

I když podle mě nejlepší je jezdit na jedno místo, kde jsem spokojen, oni znají mne i auto, já znám je a vím, že se na ně dá spolehnout. Navíc, když tam člověk řeší vše, je samozřejmě i větší ochota vyhovět a pomoci v případě problému. Ale samozřejmě pokud spokojenost se servisem není, nemá smysl tam zůstavat a můžeš jinam...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod luboso » 23.08.2018 17:42

Pridam aj ja skusenost s 1.servisnou prehliadkou. Svoje priblizovadlo KIA CEE'D 1.6 GDI SW 2017 som servisoval po roku ( a 16 tis.km) v KMG TOP, Tovarníky (SK). Odo dna objednania do servisu az po odovzdanie vozidla zo servisu bola komunikacia so servisnym technikom prijemna a profesionalna. Bol som prekvapeny s pristupom k zakazikom (v case servisovania si jeden par kupoval vozidlo a nedalo sa prepocut aj predajcu). Bol mi meneny olej, olej.filter, skontrolovany tlak pneu, kvapalinu do ostrekovaca som mal doplnenu doma, no ani deciliter co mi snad chybal mi nedolievali, s odovodnenim, ze mi predsa kvoli tomu nebudu uctovat celu flasu. Umyte okna, povysavany interier a este 2centovy bonus k tomu, vid.prilohu. Uz v telefonate som bol uvedeny do obrazu, coho vsetkeho sa servis tyka a vykalkulovana mi bola predbezna cena 98€. Nakoniec s DPH ma to vsetko vyslo na nieco cez 88€. Spokojnost nadovsetko. Ja tento servis mozem len doporucit.Obrázek

Odoslané z SM-A530F pomocou Tapatalku
luboso Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 20.06.2018

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod milan23 » 09.10.2018 15:32

3.Servisna v DE
IMG_20181009_152957.jpeg


Odoslané z VTR-L09 pomocou Tapatalku
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Cee´d SW Gt_Line 1.6 Crdi 7DCT
Kia Optima SW Gt_Line 1.7 Crdi 7DCT
Kia Sorento 2.2 CRDi A6
Uživatelský avatar
milan23 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 270  Témata: 7
Registrován: 12.10.2015
Bydliště: Nemecko  Slovakia (sk)

Kia Optima SW IV (2017)
20550 km @ 0 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod HappyDeath » 09.12.2018 14:14

Dobrý den pánové,

Taky přispěju svou troškou do mlýna. Byl jsem na 1.garancni prohlidce, po 2 letech. A to v Kie v Brně Králově poli, mám Kia ceed SW, 1.6 crdi, TOP. Skladalo se to z vymeny oleje, brzdovky, kompletní vyčištění brzd, kontrola karoserie, motorove části, baterie, doliti kapaliny ostřikovačů a nasazeni 2 novych prednich pneu. Olej jsem si donesl vlastni, samozrejme patricne specifikace, ale bylo mi oznameno, že i když mám správný olej, tak zo nedoporučují, jelikož se dost pajcuje a Kia k tomu pak přihlíží v rámci případné reklamace. Zpráva z údajně posledniho školení mechaniků v Kie. Cena byla 8900 Kč za výše uvedený servis. Jelikož si měním olej ne při doporucovanych 30 tis. Km, ale standardně po osmi, tak si další výměnu udělám sám. Za filtr, těsnění a olej jsem se vlezl do tisicovky. Jen jsem nechtel mit škraloup v servisce :D Kdyz jsem byl v 19tis km jen menit olej (po koupi auta) vyšlo to na krásných 3800 Kč. Aneb to je tak, když máte cenu za litr 411 Kč bez DPH, coz se mi zdá jako dost velká zlodějina... Můžou nějak poznat, že olej byl vyměněn jinde? Díky za info :)
HappyDeath Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 26.09.2018
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod mv12 » 09.12.2018 17:53

Když ho tam stejně dáš jindy, tak jsi úplně s klidem mohl trvat na jeho použití už nyní... Při reklamaci se tím samozřejmě pro tebe nic nemění a není ani důvod, pokud jsi použil olej, jaký výrobce předepsal. Jestli máš obavu, že je pančovaný, tak to tam nedávej ani mimo servis Jediný rozdíl tak při reklamaci může být, že když KIA rozborem oleje zjistí, že neodpovídá specifikaci a zapříčinil danou závadu, tak pokud jsi to nevzal od nich, tak by ses musel hojit na svém dodavateli...
Výměnu oleje v mezidobí mezi prohlídkami může asi jen tím rozborem nebo že poznají, že jsi tam dal jiný filtr.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod TraCkerCZE » 22.03.2019 12:29

Tak dnes první servisní prohlídka - vedený jako "olejový servis". Mám najeto 13500km. Hezké je, že v příručce se chlubí používáním kvalitních olejů Shell, ale od výroby byla nalepena v motoru nálepka Total a teď je tam nějáký úplně pro mě neznámý. Jinak servis proveden v Autosalon Kudrna, Orlová.



Obrázek
:kia: Ceed 2 SW, 1,6 GDI TOP 2018 :CZ:
Uživatelský avatar
TraCkerCZE Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 03.03.2018
Bydliště: Šenov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2018)
34000 km @ 6.9 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod spacirx » 22.03.2019 12:37

Už je divný jen to že prodávají i škodovky... Asi bych se dotázal na ten olej importéra :kia:

https://www.phi-oil.com/cz/produkty/aut ... no_cache=1

K datovému listu se ale nedá dostat ani po registraci...

edit:
Vážený(á) Pane fgdf,

Velmi nás potěšil Váš žájem o PHI-OIL a děkujeme za zkušební poptávku. (žádnou sem nepoptával, chtěl jsem se jen registrovat kvůli stažení datového listu)
Technik z našeho týmu péče o zákazníky se s Vámi spojí, jakmile to bude možné

Děkujeme s přátelskými pozdravy ze St. Georgen bei Salzburg,
Váš PHI-Oil tým


PHI OIL GmbH
Unterechingerstraße 2 (asi to bude pěknej utrecht ten olej)
A-5113 St. Georgen bei Salzburg
http://www.phi-oil.com
Tel +43 (6272) 20121-0
Fax +43 (6272) 20121-21
Naposledy upravil spacirx dne 22.03.2019 13:50, celkově upraveno 3
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod TraCkerCZE » 22.03.2019 17:42

No popravdě jsem se na něj už koukal, a taky jsem našel jen stránky výrobce a pak technické listy apod. Už mě překvapil i olej, co tam byl od novoty. Neříká, že jsou to horší oleje, ale myslel jsem, že lejí to, co propagují...

Jinak škodovky prodávají, ale je to samostatný salon vedle. Stejné je to i v ACA Ostrava. Taky mají Kia i ŠKODA.

spacirx: Jediná kontakt na ČR mají na stránkách přes p. Gajdoše. Jakožto prodejce a pečovatele o zákazníky v ČR. Jinak ani pobočka v česku, nic... Kde na ně přišli, mi hlava nebere.

Vyjádření infolinky KIA MOTORS CZECH:
"Dealerům KIA je pouze doporučována značka motorového oleje, ale je čistě na rozhodnutí, kterou značku dealer KIA využije. Důležité je využití správné specifikace, kterou určuje výrobce vozidla.

Pokud máte pochybnosti o typu značce využitého motorového oleje, požádáme Vás o zaslání servisního protokolu a zjistíme, zda byla využita správná specifikace dle pokynů výrobce vozu."
:kia: Ceed 2 SW, 1,6 GDI TOP 2018 :CZ:
Uživatelský avatar
TraCkerCZE Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 03.03.2018
Bydliště: Šenov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2018)
34000 km @ 6.9 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod Quadrant » 22.03.2019 20:01

Zvláštní :huh:
Taky jsem hledal a nic jsem nenašel.
Což je podezřele zvláštní na to žo tahle značka vznikla údajně v roce 1998.
Takže 21 let zásobují trh oleji do motorů , převodovek a vazelínami všeho druhu.. ale na internetu nenajdete prakticky ani cenu za 1L , ani jednu recenzi :roll:

Asi bych to nechal pro jistotu vypustit.. 8-)

https://www.phi-oil.com/en/consumer/pro ... gold_5w30/
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod TraCkerCZE » 23.03.2019 14:04

Quadrant: no to jsi mě teda nepotěšil :D

jinak poslal jsem na Kiu kopii té servisky jak chtěli a uvidím, co k tomu napíšou. Ale jelikož nejspíš specifikaci splňuje, tak nebudou mít problém. :x
:kia: Ceed 2 SW, 1,6 GDI TOP 2018 :CZ:
Uživatelský avatar
TraCkerCZE Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 03.03.2018
Bydliště: Šenov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2018)
34000 km @ 6.9 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod Quadrant » 23.03.2019 18:03

Já za to nemůžu :oops:
Hledal jsem téměř hodinu a jediný co jsem našel byly slepé odkazy a pár videí jak někdo tomu dělá reklamu tím že to údajně používá v nějakém okruhovém speciálu.
Dokonce ani Amazon nic nenajde :shock:
Zde : https://m.youtube.com/watch?v=M5KFBNpT4y4

No a když vidíš takovéhle pofidérní video a na netu nenajdeš absolutně nic... tak to prostě smrdí :huh:

Je to jako s Yettim.. všichni o něm mluví, ale nikdo ho nikdy neviděl :lol:
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod AAVD » 24.03.2019 21:01

Zdravím vospolok,
za 10 dní nás čaká 1.garančka s našim ceedom po 1.roku používania a keď sme objednávali termín a zisťovali predbežnú cenu,
tak nám povedali niečo v zmysle, že je iná pri malej garančke a iná pri velkej garančke.
No ako som pozeral servisnú knižku, našiel som tam len možnosti pre zápisy o údržbe a pre zápisy o kontrole karosérie.
Nevie niekto náhodou, či toto je ten rozdiel alebo je to v niečom inom?
Predom dík za info.
AAVD Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 24.03.2019
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod spacirx » 25.03.2019 06:59

TraCkerCZE píše:Quadrant: no to jsi mě teda nepotěšil :D

jinak poslal jsem na Kiu kopii té servisky jak chtěli a uvidím, co k tomu napíšou. Ale jelikož nejspíš specifikaci splňuje, tak nebudou mít problém. :x


Myslím, že by měli problém akorát kdybych si takový olej donesl sám na servis. To by hned mleli o záruce....
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod rudolf.tomka » 25.03.2019 10:39

https://www.facebook.com/phioil/?hc_ref ... nf&__xts__[0]=68.ARCcp0Mvus4CvYwS0iX21zsATu4aJRGQVhys1NHLpQ0XpJyKv1gLvyDa9hhpcfmfPzEJPyQtDqaRW9JBuqrKoUt2sF1tI2tyHbLjKUg5aG8PGTkPAmePtZErAPKN9yf5PCuAKcqoFfXWU7-9mf0Y-LGMnZUkXXhaBeGfjsv6YGv9xFj2vKYOu0ZZ-zZgxs0vk4_o8Umdv9C5_I3Nwp83aguYhKVK0gYqdl6OHNDc-WtbsIGsjN12qQsUv6gRxbaCKDQglWmaX2jwTBOFmaD7TXrLA-9ZeJbIvB8KPXx_oGR4ZIg-zuXSFrrKrUA2JcyClWA&__tn__=kC-R žeby výrobca z Taiwanu :P :?
Anqing Industrial Co, Ltd
TEL: 04-2359-7906
35, Lane 10, Lane 58, Industrial One Road, Taichung City
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod TraCkerCZE » 25.03.2019 11:40

no tvl :D ale to mi řekněte, že si tam klidně můžou lít, kde jaký kepl... hlavně, že splňuje specifikace... to tam klidně můžou lít Tesco olej... :x :x
:kia: Ceed 2 SW, 1,6 GDI TOP 2018 :CZ:
Uživatelský avatar
TraCkerCZE Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 03.03.2018
Bydliště: Šenov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2018)
34000 km @ 6.9 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé