1. servisna prehliadka

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

1. servisna prehliadka

Příspěvekod matiho » 14.10.2015 09:21

Zdravim.
Neviem ci uz je tu takato tema nacata. Idem na prvu prehladku s Kia Ceed SW. Viem ze teoreticky je mozne doniest svoj vlastny olej a potom je to o nieco lacnejsie. Planujem ale doniest iny ako je odporucany (odporucaju HELLIX ULTRA 5W-30). Mate niekto skusenosti, ci mozem doniest od ineho vyrobcu ale s ronakou specifikacou napr. MILLERS OILS EE Longlife 5w30?

taktiez som vymenil pneu za zimne ale nedal som tam snimace tlaku ale len klasicke ventily. Potrebujem doniest auto s originalnymi pneu a snimacmi, alebo to neriesia. Nechce sa mi to znova prezuvat na letne.

vdaka
matiho Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 3
Registrován: 11.04.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2015)
780 km @ 7.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod Mirse » 14.10.2015 09:25

Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3889  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod dolgit » 14.10.2015 09:47

Mna to zachvilu tiez caka.,Tiez som planoval ze vymenim znacku oleja.,ale vela ludi mi hovori ze je to skveli olej.Tie snimace tlaku ma tiez seru.,teraz ti to vlastne stale signalizuje.co?Planoval som kupit disky ale kvoli snimacom som to vzdal.Ozaj kam sa chystas na prehliadku.?Ak mozes potom napis ci si bol spokojny a cenovo.
dolgit Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 29.05.2015

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod matiho » 14.10.2015 13:08

hej svieti tam kontrolka TPMS ale nic nepipa a to je dobre. keby nejdem na servis tak to dlabem ale aby nemali zbytocne problemy. chystam sa na servis v Kia v Bratislave na tuhovskej. Olej si urcite zoberiem svoj ale ci sa nakoniec uchylim k inej znacke este neviem. skusim este helpline Kia...mozno mi poradia.
matiho Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 3
Registrován: 11.04.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2015)
780 km @ 7.4 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod matiho » 30.03.2016 10:11

takze som po 1. servisnej. pre istoru som si prezul povodne kolesa s TMPS aby im to nevyhadzovalo z pocitaca nejake chyby. bral som si vlastny olej a cela prehladka s vymenou filtra ma vysla na 38 euro. zatial spokojnost.
matiho Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 3
Registrován: 11.04.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2015)
780 km @ 7.4 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod phoenix622 » 31.03.2016 09:17

Pokiaľ ja viem, tak áno. Len je potrebné splniť niektoré kritéria.
Napríklad ja mám KIA ceéd SW 1,6 GDi 99kw/135 PS rok: 2013, a originál olej mi ide Shell Helix Ultra Profesional AF 5W-30 ACEA A5/B5 .
Ale pokiaľ ja vie, tak musíš dodržať to SAE 5W-30 a hlavne aby splňalo to
Skrytý obsah může prohlížet pouze registrovaný uživatel fóra
. :thu: :kia:
Uživatelský avatar
phoenix622 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 15.09.2012
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2012)
20151 km @ 6.1 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod Miška » 10.08.2016 13:26

Tak ja už mám 1.garančku za sebou a úplná spokojnosť, autíčko aj umyté a povysávané.
Matiho, k tomu si ale musiš aj cenu svojho oleja priratať...kolko to vyšlo spolu ? Zaujima ma či ten rozdiel v cene oleja je až taký veľký. Mne davali ten Shell 5W40
Uživatelský avatar
Miška Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 1
Registrován: 05.08.2016
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod mischo750 » 10.08.2016 13:33

Mohli ste si doniest svoj vlastny olej? A nehovorili Vam ze padne potom zaruka nejako ked neberete od nich olej?
mischo750 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 87  Témata: 11
Registrován: 07.08.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2020)
19000 km @ 9.1 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod Rastiksvk » 10.08.2016 14:25

To ti ani povedat nemoze europska norma hovori jasne : kazdy si moze doniest svoj material do servisu a servis to musi akceptovat samozrejme olej zabaleny atd tak isto ti musi servis zabezpecit vyhlad na vozidlo to znamena ak servis nema vyhlad na vozidlo nejake sklo a pod na tvoje poziadanie ti musi dovolit byt pri vymene resp prehliadky pri vozidle samozrejme tak aby nevzniklo bezp riziko ... O chvilku pojdem na 2 garancnu a budem chciet byt pri vymene oleja a tu uz len z dovodu ze pri 1 ganacnej som mal olej nad rizkou max co je neakceptovatelne proste debili ked nevypustia vsetko nevedia kolko doliat aby bolo dobre a aby nejaky ten litrik si nechali :!: :!: zial to je take slovenske
KIA CEE'D 1,6 GDi SLOVAKIA X.EDITION -Dark gun metal
Uživatelský avatar
Rastiksvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 429  Témata: 20
Registrován: 27.01.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2015)
78000 km @ 7.5 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod mischo750 » 10.08.2016 14:31

aha lebo ja ked som auto preberal v BA v Kii bolo mi povedane ze nemusi byt akceptovana zaruka ak si donesiem vlastny olej, tak potom sem prosim ta napis ako si dopadol a ci ta pustili aj ku autu pocas servisnej garancky :) ano viem ze by ti to mali umoznit ale ako si napisal to spravanie je take "slovenske"
mischo750 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 87  Témata: 11
Registrován: 07.08.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2020)
19000 km @ 9.1 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod Rastiksvk » 10.08.2016 14:51

To co ti povie predajca ci servisak je ich blud pretoze zaruka aby padla ked si donesies vlastny zapecati odporucany olej je nezmisel.. Vzdy si odkladam blockx od oleja ... Napr mna prekvapilo ze v motorovej casti "miliom" nalepky shell a leju tam total :lol: pre mna je top olej urcite shell a ked som sa ich pytal preco total ked vsade uvadzaju shell tak odpoved to je jedno normu splna ... Ano splna ale total je lacnejsi ako shell cize aj natom zarabaju :lol: urcite dam vediet este nejakych 6 tisic km a idem na 2 garancnu
KIA CEE'D 1,6 GDi SLOVAKIA X.EDITION -Dark gun metal
Uživatelský avatar
Rastiksvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 429  Témata: 20
Registrován: 27.01.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2015)
78000 km @ 7.5 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod vankrut » 10.08.2016 16:26

zaruka ti nepadne ani ked prve dva roky budes servisovat inde ako Kia (google - blokova vynimka) problem je rozsirena zaruka - Kia 7 rokov. Ja posledne neprijmena skusenost ked na manzelkinej cedke sw s 38k km vymienali pri 5 roku klepajuce tycky stabilizatora.... ze to je vec opotrebenia, nie zaruky... cize taky postoj Kia MOTOR CAR Kosice....
vankrut Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 1
Registrován: 10.09.2011
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod zulyk » 11.08.2016 11:15

mischo750 píše:Mohli ste si doniest svoj vlastny olej? A nehovorili Vam ze padne potom zaruka nejako ked neberete od nich olej?

nemysli si, ze ked aj platis ten ich predrazeny olej, ak budes mat nejaky problem s motorom, ze sa hned pohrnu reklamaciu vybavit v ramci zaruky...aby si sa necudoval, ako vedia este vymyslat :) takze ani tak to nemas vyhrate... ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod Miška » 11.08.2016 15:28

Rastiksvk píše:To ti ani povedat nemoze europska norma hovori jasne : kazdy si moze doniest svoj material do servisu a servis to musi akceptovat samozrejme olej zabaleny atd tak isto ti musi servis zabezpecit vyhlad na vozidlo to znamena ak servis nema vyhlad na vozidlo nejake sklo a pod na tvoje poziadanie ti musi dovolit byt pri vymene resp prehliadky pri vozidle samozrejme tak aby nevzniklo bezp riziko ... O chvilku pojdem na 2 garancnu a budem chciet byt pri vymene oleja a tu uz len z dovodu ze pri 1 ganacnej som mal olej nad rizkou max co je neakceptovatelne proste debili ked nevypustia vsetko nevedia kolko doliat aby bolo dobre a aby nejaky ten litrik si nechali :!: :!: zial to je take slovenske


a kde Ti to robili ?
mne bolo umožnené byť pri aute, ale popravde toto by ma nenapadlo ... ja myslím, že mne vypustili kompletne všetko, lebo to už len sem tam kvapkalo na konci... inak starý takmer ani nebol zahumusený.
a áno otázka padla aj na donášku oleja a filtra zákazníkom...dá sa, ale zaznačia to do servisnej knižky a že zákazník resp. ten od koho to kúpil má potom zodpovednosť, ak by nastal problém...takže chápem to tak, že záruka ako taká nepadne, ale je ťažšie dokázať im ich pochybenie asi :|
no ktovie ako by sa vyjadril právnik na túto tému...ja ale zatial nešpekulujem, to skorej vzduchový a pelový filter možno donesiem
Uživatelský avatar
Miška Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 1
Registrován: 05.08.2016
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: 1. servisna prehliadka

Příspěvekod Miška » 11.08.2016 15:46

vankrut píše:zaruka ti nepadne ani ked prve dva roky budes servisovat inde ako Kia (google - blokova vynimka) problem je rozsirena zaruka - Kia 7 rokov. Ja posledne neprijmena skusenost ked na manzelkinej cedke sw s 38k km vymienali pri 5 roku klepajuce tycky stabilizatora.... ze to je vec opotrebenia, nie zaruky... cize taky postoj Kia MOTOR CAR Kosice....


To nepoteší...pri 38 t. km je to skoro nie ? Ak dobre chápem, servisovalo sa v autorizáku a nechceli to uznať ako záručnú opravu ?
Ja sa desím vád laku....zatial nič, ale ktovie...zdá sa mi neskutočne tenký a chúlostivý, dokonca mi neodporúčajú jazdiť na hocijakú umývarku, že kefy musia byť špongiové a nie štetinové...no to som počula 1.x
Uživatelský avatar
Miška Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 1
Registrován: 05.08.2016
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
0 km @ 6.8 l/100km

Další

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé