Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod Polsondeside » 21.03.2018 15:28

je to smutný. Já mám od nich 2x vyměněnou palubní desku a 1x vzpěry a naprosto OK. Nikdy s ničím nebyl problém. A vzpěry co mi namontovali sice v zimě moc nahoru nechtějí, ale od 10 nad nulou už to zase lítá jako z praku.
Takže ohledně vzpěr si počkej na trochu teplejší počasí.
Ohledně palubní desky doporučuji podat reklamaci na Kia Čestlice vedení (Kůlhánek nebo tak nějak...velmi seriózní pán na své pozici). Většinou se servisem dojednájí nápravu, jelikož takový přístup si nemohou dovolit a není navíc vůbec pravda, že cena vozu určuje vrzot či nikoli.
Každopádně na skřípání palubky ti nepomůže výměna, ale její vytlumení a to si musíš dodat stejně jako já a samozřejmě zaplatit ze svého + práce technika.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod ja101 » 16.04.2018 14:06

Tak zítra 2 pokus o odstranění zvuků z palubky.Snad už se to tentokrát povede na 100%
ja101 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 33  Témata: 2
Registrován: 07.10.2012
Bydliště: Plaňany  Czech Republic (cz)

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod Polsondeside » 19.04.2018 21:20

tak jak si dopadl?
Posledně ti totiž na autě pracoval můj kamarád, co mi servisuje auto ve volném čase ;)
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod ja101 » 25.04.2018 21:28

Tak už mám auto od pondělí doma a denně s ním jezdím.Palubku vyměnily a první dojem byl super.Teď po pár dnech se to malinko zhoršilo,ale je to jen na kostkách a oproti tomu co to bylo před tím je to v pohodě.Jen mě štvala na celé věci jedna pro mě dost podstatná věc.Doma máme auta dvě.Žena se svým denně jezdí do práce a já týden chodil 4km pěšky na vlak.Ráno a večer.Štve mě,že jsem byl objednán dopředu a při přijetí do servisu tam mělo být auto max 2 dny.Šlo o palubku,takže pokud v servisu zrovna marodí servisáci,nebo mají hodně práce s jinými vozy,přezouvání,tak já bych klidně počkal.Mě je jedno jestli palubka řinčí o nějaký týden déle.Já byl bez auta skoro 7 dní.Vadí mi to jednání.Taky mi něco hučí od předního levého kola,řekl bych.Podle technika to byly zimní gumy,ale dělá to i teď na letních.Při přezouvání jsem zjistil,že tekla manžeta u převodovky.Dal jsem tam vazelinu a jinou sk pásku.Tak jsem to řešil se servisem.Prý to projely,cca 30km,ale nic neslyšely.Já to slyším.CHroupání to není,že by byl ten kloub v háji po 50 000km se mi nezdá.A ostatní manžety jsou v pořádku.Nevíš čím by to mohlo být?Zkus se zeptat toho kamaráda,co tam pracuje.Podle technika se mám objednat na jindy,až budou mít volněji.sný,že reklamace servis neživý.Předchozí auto jsem při nějakém problému dal servisákovi do vedlejší vesnice ráno a večer bylo všechno OK.Tak proč to tady trvá tak dlouho.Nebo je to mnou a jsem asi zhýčkaný a rozmazlený dobou?
ja101 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 33  Témata: 2
Registrován: 07.10.2012
Bydliště: Plaňany  Czech Republic (cz)

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod Polsondeside » 02.09.2018 17:43

Vracím se k sedačce převážně té řidičově.
Při usednutí mi povrzává to levé boční vedení (zní to jako usednutí do kůže), nijak moc mě to nevadí a nemohu to odstranit. Zdá se, že je to přímo v té vyplni vedení a musel bych odstrojit potah a to se mi fakt nechce.
Původně se zdálo, že to vrže o plastovou hranu sedadla ale nikoli.
Ale delší čas vnímám praskání tam, kde se nachází bederní výztuha. Tak jsem odkryl zadní textil a ten plast, který tam vytváří tvar sedadla je nehorázně rozkřupaný (stačí ho trochu promačkat a to je orchestr). Po odnýtování ho vyjmu a buď vyměním za jiný z vraku nebo ho vystříkám gumou ve spreji, která ho zpevní. Samotná bederní vzpěra mě překvapila, jedná se totiž o pouhé lanko, které se pouze napne a přitlačí tu mřížku s molitanem více dopředu. Nic jiného v tom není.
Původně jsem se domníval, že tento praskající plastový výlisek je ona bederní vzpěra, ale nikoli. Tento výlisek dělá pouze tvar opěradla ve spodní pozici.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod Polsondeside » 03.12.2018 22:44

tak řidičova opěrka zad přidala další praskající nešvar pod mojí vahou. Na boku opěradla blíže dveřím je pod čalouněním jistý plastový box, skrývající airbag. Tento plast je při zatlačení donucen k praskání. Zkusím ho prostříkat tím gumosprejem, jen mě zajímá, jestli ho někdo už vyndaval a zda to není nikterak obtížné?
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Předchozí

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé