Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod ja101 » 10.05.2016 14:10

Mám Kia Ceed SW 2011 a občas se mi ozývá takový cinkání ,rezonace ,pod sedadlem spolujezdce.Už jsem to měl i v servisu a stále to trvá a řekl bych,že se to i zhoršuje.Máte někdo podobnou zkušenost?Prosím poraďte?
ja101 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 33  Témata: 2
Registrován: 07.10.2012
Bydliště: Plaňany  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod Skrew » 10.05.2016 15:47

No časem se k tomu přidá lupání a praskání z palubky, středového tunelu, sloupku u spolujezdce, už dávno ti určitě bouchá něco v kufru... Řešení s nejlepším poměrem cena/výkon je pustit si při jízdě rádio, nejspíš i proto je v zákadní výbavě :D
Jediné co ti můžu poradit je vyšroubovat sedadlo, vytáhnout ho ven a když s ním budeš třepat a kroutit ve vzduchu, tak zjistíš jestli je v něm něco uvolněného. Jinak by to chtělo najít nějakou opuštěnou silnici, poprosit někoho ať řídí a ty můžeš slídit po autě odkud to cinkání jde. Může být někde zapadlý šroubek. Protože to, že to jako řidič slyšíš od sedadla spolujezdce, ještě neznamená že problém není jinde, odrazy zvuku v autě dost klamou. Jinak při pátrání po pazvucích je samozřejmě dobré vyprázdnit všechny přihrádky a kufr, abys měl jistotu že neplechu dělá opravdu auto.
Riso Sportivo
Uživatelský avatar
Skrew Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 18.03.2011
Bydliště: Ostravsko  Czech Republic (cz)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2010)
111111 km @ 6.5 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod Polsondeside » 22.05.2016 22:05

Ceed je plný pazvuků. Asi největší průser je ofuk lišta pod oknem. Mě vyměnily palubku za novou a ještě všude vypodložily, s palubky je rázem ticho. Další drobné zvuky řeším ve sloupcích či dveřích, jak všechno vypodložíš. Máš pokoj.
Ono je to těžké, tuhle jsem jel takový tankodrom, že jsem musel podřadit do dvojky a jet krokem. Pro=stě podmínky v čechách jsou žalostné.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod jjarin » 28.05.2016 19:38

Ahoj.
Já jsem měl taky takový postřeh,že mě jde cinkání od sedačky spolujezdce a nakonec to byla přihrádka před spolujezdcem.I když tam jsou na palubce dorazové gumičky,tak při zavření dvířek přihrádky jsem tam měl mezeru a gumičky nebyly stlačeny a dvířka měly cinkající zvuk.Zjistil jsem to náhodou,když jsem jel na hrbolaté silnici a měl otevřenou přihrádku k vůli automapě.Nalepil jsem na dvířka samolepící podložky aby při zavření tlačili na protilehlé gumičky v palubce a je půl roku klid ;)

Tak hodně štěstí a pevné nervy.
jjarin Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 09.12.2013
Bydliště: Nová Paka  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
27000 km @ 6.4 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod ja101 » 13.06.2016 12:02

Děkuji za pomoc.Taky jsem omylem zjistil,že to není pod sedadlem spolujezdce,ale kastlík před spolujezdcem.Otevřel jsem ho a hned to přestalo.Něco jsem tam potřeboval.Potom jsem to opakoval vždy,když se cinkání objevilo a když byl otevření,tak nic.Třeba celích 100 km.Zkusím tam nalepit ty dorazové samolepky.Jo a mám najeto cca 34 450 km.Nejlíp to popsal kolega v prvním přispěvku.Díky za pomoc.
ja101 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 33  Témata: 2
Registrován: 07.10.2012
Bydliště: Plaňany  Czech Republic (cz)

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod Polsondeside » 14.06.2016 08:10

Poslední zvuk, jenž se projevuje na nerovnostech, je jakési zadrnčení jakoby něčeho uvolněného z prostoru pod nohami spolujezdce. Zatím se nepodařilo identifikovat, všechno je tam pevně a dotáhlé. Příhrádka též zkontrolována. :(
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod 4sAd » 14.06.2016 09:30

Už jsem to tu někde psal, rezonuje přihrádka u spolujezdce. Vytlumení dorazu přihrádky nepomůže. Problém je hlouběji v mechanizmu otevírání.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 6
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod Polsondeside » 14.06.2016 10:08

můžeš být konkrétnější? Abych věděl, na co se zaměřit?
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod 4sAd » 14.06.2016 20:17

To ti bohužel nepovím, protože jsem neměl čas to řešit detailně. Zcela jistě to nedělá pevný plast zepředu ve styku s dorazy na palubce i když to tak na první pohled vypadá. Podezřívám ten tenký plast na bocích společně s úchytkami na něm (ty, co fixují otevření a vyjmutí přihrádky).
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 6
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod Polsondeside » 15.06.2016 06:57

to se mi nepozdává. Mám přihrádku dodatečně vypolstrovanou i v úchytech a ten zvuk je tam stále. A pravda, mám dojem, že s otevřenou to za jízdy neslyším.
Ostatně, boj s pazvuky v tomto autě snad ani nejde vyhrát.Moje Kia Ceed je nejlépe v tomto směru dodatečně dořešena. Mám známého servisáka v Kia, který mi:
1, dal nový model balubní desky + lišta
2, speciálním materiálem z Ahifi vypodložil při montáži kde jaké místo včetně slupků a dvěří
3,při stisku palubky kdekoli ani hláska a dokonce při puštění klimy ve vedrech ALE.....

jakmile najedu na příčnou nerovnost nebo projedu rychle kostky, stále tam něco zarezonuje nebo více zapraská. Je to prostě neukončitelný boj :(

PS:už jsem těmi zvuky tak posedlý, že slyším i ty stínitka nad hlavou :D
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod spacirx » 15.06.2016 07:38

Mě se začaly ozývat rezonance jakoby z pravého A sloupku při jízdě po nerovnostech nebo například když jsem jel v tunelu za motorkama :-) Stále se to pomalu zhoršovalo a dělalo to častěji. Jenže manželka to slyšela z úplně opačné strany, tak jsme hledali a hledali až jsme zjistili, že to jsou brýle ve stropní schránce, mám je tam, ale použiju je tak jednou za rok. Tak je zas klid. Trápilo mě to asi měsíc, dva.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod Polsondeside » 15.06.2016 10:16

Tak nový model, který vlastníš, je v ohledu interiéru a pěkný kus dále, tam se toho moc dít nebude. :D Nicméně já o brýlích v kaslíku nad hlavou vůbec nevím ;)
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod HeliMan » 15.06.2016 16:38

Měl jsem to úplně stejné jako spacirx. Taky jsme se s manželkou hádali, na které je to straně. Nakonec to byly opravdu brýle v horní přihrádce. Dal jsem je obráceně a je klid. Dal bych na to krk, že se mi zdálo, že je to někde z palubovky. Ještě, že tak. :)
Kia Sportage IV 1.6 GDI Exclusive, Winter paket
HeliMan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 6
Registrován: 07.04.2016
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
39000 km @ 8.5 l/100km

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod usakcek » 15.06.2016 17:08

@Polsondeside: Ve svém předposledním příspěvku jsi to napsal naprosto přesně. Boj s pazvuky opravdu vyhrát nejde a obdivuji tě, kolik energie a úsilí jsi tomu již věnoval. Sám jsem 6 let vlastnil Ceed SW z roku 2009 (před faceliftem) a potýkal jsem se s úplně stejnými pazvuky jako ty i jako drtivá většina ostatních majitelů. Po nějaké době jsem si zvyknul a neřešil to, protože to bylo k zešílení - při každé jízdě poslouchat zda to neskřípe tam, nebo jinde. Na každé nerovnosti se natahovat nad palubku, odkud že to ten zvuk vychází atd.

Pokud bych ti mohl radit, vyprdni se na to a jezdi. Co jsem dostal od technika v KIA tehdy informaci já, vrzat to prostě bude, protože jsou použitý všude plasty (spoje, spojky atd.).

Ale abych alespoň troche přispěl radou - mě vrzal ve schránce výduch klimatizace - takové to otočné kolečko, které vede do schránky studený vzduch.
Obrázek KIA Ceed SW MY16 Exclusive
Uživatelský avatar
usakcek Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 58  Témata: 1
Registrován: 24.11.2015
Bydliště: Neratovice  Czech Republic (cz)

Re: Rezonace pod sedačkou spolujezdce

Příspěvekod Polsondeside » 16.06.2016 06:05

jako na druhou stranu musím uznat, že ta procedůra značně pomohla, v podstatě už je pouze jeden původce pazvuků a to občasné prasknutí dělá každá větší plocha z plastu. Nejvíce mě srala ta lišta pod oknem. A ohledně tvé rady. Nevím, jestli je to standardní, ale ten výdech mám oblepený tlumící hmotou. Z původní palubkou když jsem vlítl v 50ti na kostky, to jsem se nestačil divit, drnčelo to jak ďas, hlavní aktér (neštastně přichycená ofuková lišta). Pevně doufám, že ta nová v pátek bude držet fest.

EDIT: tak dneska na cestě do práce jsem ověřil, že ten poslední pazvuk skutečně dělá při zavřené přihrádce, po otevření ok. Takže budu muset hledat :|
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Další

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé