Nechce štartovať

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Nechce štartovať

Příspěvekod Andrejusx » 01.12.2016 09:18

( ceed SW 2008 1.4 benzin, 180 000 )

Hoj, mám problém so štartovaním môjho ceedu, chcem len vediet či nahodou nema dakto podobnu skusenosť: Včera my nechcel naskočiť motor proste som točil a nič rozbehol som ho až na nejaky 10ty pokus tak že som pridal plyn v momente ked už skoro chytil. Robí mi to v chladnom počasí aj minulú zimu, v lete som s tým problém ešte nikdy nemal. Sviečky sú nové, bateria taktiež. Napadá ma či to nemože byť palivom , palivová sústava ? Mohlo by pomôcť nejake kvalitne aditivum do benzinu alebo to aspon skusiť ? Asi budem musieť ísť do KIA servisu nech to pozrú. Ak by vás nieco napadlo čo by som mohol skusiť predtym než vysolím eurokoruny v kii sem s tým. Dík.
Andrejusx Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 5
Registrován: 07.07.2016
Bydliště: Pieštany  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod melonsvk » 01.12.2016 10:12

Nic nepokazis ked kupis plechovicu VIFu a nalejes rovno dva deci do plnej nadrze. To je najlacnejsie riesenie ktore moze zabrat.

Ked je motor zahriaty, chyti vzdy na prvu?
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1295  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod mv12 » 01.12.2016 12:18

Pokud budeš zkoušet ten VIF a nemáš plnou nádrž, tak nejdřív VIF a potom dolej benzín, ať se to tam promíchá ;)

Jinak mě napadá ještě zkouknout kabely ke svíčkám (nemusí být ani nalomený, stačí porušená izolace a může to natáhnout vlhkost a zlobit), případně vyčistit a prostříknout jejich kontakty. Nebo jestli není zanesený palivový či vzduchový filtr, i když nevím, jak by to souviselo s tím, že v létě to funguje a v zimě ne. Ale pořád lepší to zkusit sám, než hned platit servis.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod Andrejusx » 01.12.2016 13:53

melonsvk píše:Nic nepokazis ked kupis plechovicu VIFu a nalejes rovno dva deci do plnej nadrze. To je najlacnejsie riesenie ktore moze zabrat.

Ked je motor zahriaty, chyti vzdy na prvu?


Nie nesuvisi to zo zahriatim motora, robí to aj studený aj zohriaty, a musím podotknúť že to nerobý vždy niekedy chytí na prvý krát inokedy na druhý atd.
Andrejusx Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 5
Registrován: 07.07.2016
Bydliště: Pieštany  Slovakia (sk)

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod Andrejusx » 01.12.2016 14:01

mv12 píše:Pokud budeš zkoušet ten VIF a nemáš plnou nádrž, tak nejdřív VIF a potom dolej benzín, ať se to tam promíchá ;)

Jinak mě napadá ještě zkouknout kabely ke svíčkám (nemusí být ani nalomený, stačí porušená izolace a může to natáhnout vlhkost a zlobit), případně vyčistit a prostříknout jejich kontakty. Nebo jestli není zanesený palivový či vzduchový filtr, i když nevím, jak by to souviselo s tím, že v létě to funguje a v zimě ne. Ale pořád lepší to zkusit sám, než hned platit servis.


Tie káble napadli aj mna , musim nato pozret, vyzerá to tak že auto už malo niečo riešené z kabelážou súdim to podla vzhladu zaizolovania káblov... Blbé je že ked som auto kupoval pri cca 165 000 km nevedel som v podstate nič čo bolo na aute robené, opravované. V servisnej knižke bolo akurat popisane "bez korozie" a razitko k tomu :D Holt neznalost povznáša :oops:
Andrejusx Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 5
Registrován: 07.07.2016
Bydliště: Pieštany  Slovakia (sk)

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod Andrejusx » 01.12.2016 14:07

Každopadne to musim už vyriešiť skusim niečo sám predtym než pojdem do servisu. Určite dám vedieť neskôr ako som dopadol. ( ak by niekoho niečo ešte napadlo sem s tým ) Dík.
Andrejusx Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 5
Registrován: 07.07.2016
Bydliště: Pieštany  Slovakia (sk)

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod melonsvk » 01.12.2016 14:20

A co hovori diagnostika?
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1295  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod only_one » 01.12.2016 18:29

tohle v žádném případě nespraví VIF ani cokoliv jiného spojeného s palivem. Pokud bys natankoval špatné palivo tak to pak nepojede vůbec nebo to bude mít problémy velmi citelné vždy. Tady bude problém s nějakým čidlem. Může být špatný senzor teploty vzduchu a motor špatně vyhodnocuje použití sytiče a pak je špatná směs. Nebo může být někde netěsnost na sání co saje falešnej vzduch a teplem se netěsnost vymezí a neprojevuje se.

Může být špatně postavená klapka na sání pokud to dělá jen za studena. Řešil sem to hodně na *** káře <> kde tohle dost zlobilo a uto moc nechtělo startovat.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod only_one » 01.12.2016 18:31

Takže jako první - auto píchnout alespon na OBDII live data a kouknout se, zdali teplota sání bude shodné s teplotou venkovní aktuální. Pokud ne -> vymenit čidlo.
Pokud samozřejmě nějsou uložené nějaké chyby
Dál bych šel po podlakových hadičkách, zdali něco někde není upadnutého , zpuchřelého, načatého... pokud ano vyměnit.
Dál bez startování - zdali náhodou elektornikcá klapka pořád nevrčí a nemá problém se dostat do koncové pozice. Pak by to mohla býát právě ona. BuĎ by mohla jít zkalibrovat nebo repasovat. (netuším ale jak to na 100% má kia) píšu obecně co sem v historii řešil s daným problémem
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod Andrejusx » 01.12.2016 20:15

Skusim skontrolovat tú kabeláž a hadice, cez výkend by som sa k tomu mal dostať, ptm uvydim. Kazdopadne dik skusim sa s tym pohrať.
Andrejusx Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 5
Registrován: 07.07.2016
Bydliště: Pieštany  Slovakia (sk)

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod only_one » 01.12.2016 20:22

svíčky zkontrolovat samozřejmě můžeš, ale chylo by to i na tři válce. Tvuj problém bude podlě mě špatným setupem pro start bohatá/chudá směs. Když to zahřeješ, jede to pak normálně?
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod anybody.else » 12.01.2017 20:22

Ahoj, přidávám se k problému startování. Mám velice podobný problém asi půl roku.

Mám CVVT 1.4, najeto asi 106tkm.

Čas od času ( asi jednou za 20-30 startování ? ) motor nechce nastartovat. Startér točí a motor nechytne. Když to nechám točit déle (asi 5 sec) tak se to chytne, ale jako by to nabíhalo postupně a s trháním.
Když to nechám a vyjedu, tak je cítit, že to nemá výkon a přesně od 3500 otáček se začne motor cukat ( celé auto se začne cukat a zadrhávat).
Několikrát se mi i stalo, že po takovém "špatném" nastartování nechám jet motor na volnoběh a otáčky se sami zvyšují od cca 1000-2000 v pravidelných intervalech, jako bych přidával plyn.
Vždycky ale stačí, že motor vypnu a hned zase nastartuju, chytne perfektně na první otočení startéru a dál se chová normálně.
Taky se mi už asi 3x stalo, že mi normálně motor sám chcípnul když jsem stál na semaforech (nemám Stop and Go).
Někdy se to stane když je motor studený, někdy když někde na chvíli zastavím.

Byl jsem samozřejmě v servisu, na diagnostice nic nenašli. Jak říkám problém se projeví jen občas, i když mám pocit, že se frekvence zvyšuje. :-(

Dneska jsem si koupil OBD2 pro diagnostiku, tak snad se někde objeví problém.
Nevíte jaké parametry hlídat?

Za týden jedu na roční prohlídku, tak jim to zase řeknu, ale obávám se, že se to zase neprojeví.
anybody.else Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 25.01.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod anybody.else » 17.01.2017 19:06

Tak jsem právě podle diagnostiky zjistil, že mi auto hlásí chybu P0339. Což by měla být chyba snímače polohy klikového hřídele.
Takže je možné, že je poškozený kabel (hlodavci?), nebo ten snímač je vadný.
anybody.else Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 25.01.2009
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod Čermy » 26.06.2017 18:57

Mam stejny problem ze mi kazde cca 20 startovani nechce chytnout a kdyz chytne tak kolisaji otacky takze musim znova chcipnout motor a znovu nastartovat a je klid...vsiml jsem si ze kdyz to nechce nastartovat tak na palubovce nezhasne kontrolka imobilizeru.Byl jsem se na to zeptat v :kia: a rekli mi ze je to u techto aut castej problem a staci vymenit nejakou antenku snimace imobilizeru a je klid (cca 1500Kc) takze ted nekdy to necham udelat a uvidim :)
Čermy Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 2
Registrován: 02.05.2017
Bydliště: Litvínov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
250000 km @ 6.7 l/100km

Re: Nechce štartovať

Příspěvekod only_one » 27.06.2017 11:29

ano, pokud nezhasne immo tak je to kroužek u dírky na klíč. Doporučuju vyměnit co nejdřív, mě to jednou nechalo vycukat asi hodinu než se chytnul.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé