Prvni servisni prohlidka

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod mv12 » 17.03.2017 21:35

crui5er píše:Přidávám část textu z naší emailové komunikace:
Jako autorizovaný servis vozů KIA nemůžeme nést záruku na díly, nebo náplně dodané zákazníkem a tudíž i na komponenty, které s nimi úzce souvisí a to z důvodu, že jsme byli upozorněni přímo výrobcem olejů Shell na vyskytující se padělky olejů v originálním balení , nejen firmy Shell,ale i dalších známých výrobců. Ani přijímací technik neumí rozpoznat, jestli olej dodaný zákazníkem je v požadované kvalitě i když je láhev originál zabalena a zapečetěna.
Z tohoto důvodu jsme se rozhodli od 1.9.2014 neprovádět výměny oleje dodaného zákazníkem v rámci garančních prohlídek při platné záruce vozidla.


Jestli to ale stále platí, tak to nevím.


Na díly a náplně donesené zákazníkem samozřejmě záruku nést nemůžou a nenesou. Záruku nese prodejce těch dílů ;-) Záruku na komponenty a díly, které s nimi úzce souvisí nést musí a nesou (tedy prodejce auta respektive :kia: s její 7 let zárukou). Myslím že by si na nich kontrolní orgány pěkně smlsly, kdyby ti dali písemně, že pokud tam naleješ jiný olej, než dodaný přímo od :kia: tak ztrácíš záruku na motor nebo dokonce celé auto (motor přece zase souvisí s dalšími díly, ty s dalšími atd. atd. - prostě absurdita).
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod crui5er » 17.03.2017 23:12

Souhlasím s vámi, ale dohadujte se pak soudně se servisem. Pokud se postaví na hlavu, můžete být i několik měsíců nepojízdní a to určitě nikdo nechcete. Každý servis má samozřejmě individuální přístup, ale kvůli pár stovkám se nebudu stresovat.

Konkrétně tuto nehezkou poznámku mi původně zapsali do servisního protokolu:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod Beda » 17.03.2017 23:44

Mimo to si stejne tak dobre muze nakoupit ten padelany olej i jakykoliv jiny servis, kdyz pujde po cene a bude brat od nejakeho prekupnika a ne primo distributora konkretni znacky :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8284  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod Mirse » 18.03.2017 13:09

OK - Asas tedy z dotazu vyjmu ..., já ani nejsem nijak přesvědčený, že si ho koupím a donesu na výměnu sám ale docela mě zajímá servisní reakce když tu tak čtu jejich většinou odmítavá stanoviska :)
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3925  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod plasta » 18.03.2017 17:56

Beda píše:Mimo to si stejne tak dobre muze nakoupit ten padelany olej i jakykoliv jiny servis, kdyz pujde po cene a bude brat od nejakeho prekupnika a ne primo distributora konkretni znacky :huh:

To sice může, ale ručí za případná poškození.
Kia Ceed SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort, červená, 2013 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDI, 97 kW, Exclusive, červená m. - 2016 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDi, 97 kW, Edice 75, modrá m. - 2020 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1,6 TGDi, 110 kW, TOP, modrá m. - 2022
Uživatelský avatar
plasta Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 646  Témata: 13
Registrován: 10.02.2013
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (7) TOP sponzor (1)

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod spacirx » 18.03.2017 19:20

Pemm Brno měl jednou akci na servis s cenou oleje 50kč/l , předpokládám, že pod nákupku by nešli....
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod Benny2 » 18.03.2017 20:29

Zdravím Vás ,máte někdo zkušenosti se serviskou u Auto Matulka? Děkuji
Benny2 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 11.12.2016
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod Pavkol » 25.05.2017 15:10

Dnes první olejový servis u Auto Hlaváček v Prostějově, celková cena 2570kč, filtr 399kč a olej shell hel. ultra 5W-40 1789kč práce 382kč. Velká spokojenost, olej čistý jako víno a žádné přelití . :thu:
Obrázek
Kia ceed 1.4 CVVT Euro2016 písková track
Uživatelský avatar
Pavkol Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  
Registrován: 29.05.2016
Bydliště: Prostějov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2016)
112674 km @ 5.9 l/100km

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod t0x!n » 26.05.2017 14:51

neni nad spokojeneho zakaznika, ktery oceni vymenu oleje za 2,5 litru :D to se pak nedivim tem vetsim rocnim garanckam, kdy tam lidi nechaji 10 litru a nic se v podstate nedela :D
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod only_one » 26.05.2017 15:29

tOxine je to jednoduché, zaplatíš jejich fakturu a jejich materiál a pak nebude problém až dojde na lámání chleba kdyby někdy něco. Prostě reklamace a postarejte se, tady jsou klíče a já jako uživatel jsem splnil vše do puntíku, takže šup šup. Pokud to tak nebude, největší ojeb je pak lítat okolo nějakých soudních znalců a domoct se svého práva a to stojí čas i peníze.. A to sem už taky zažil. Uživatel sice vyhrál a auto bylo opraveno, ale stálo 4 týdny a to je ten problém třeba u mě, kdy auto denně potřebuju k práci.. Takže kdo chce ušetřit a věří technice, nebo má pak případně chuť a čas to řešit může. Ta záruka není prostě zadarmo. Podle mě je největší zlo jen ta cena oleje. Do dneška nepochopim, proč to ty servisy mají takhle nesmyslně okatě provokativně
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod t0x!n » 26.05.2017 15:50

ja to chapu, ja zazil srani auta taky (i30), olej jsem nosil obe servisky svuj a kdyz se menil motor na zaruku, tak nemel absoutne nikdo zadnej problem... takze tak

ted pri prvnim servisu po roce mi u kie taky vzali muj olej bez kecu, az na rypnuti jak muzu vedet, ze ten total co tam chci nalit je tam i z vyroby stejnej (jeste ze je tady Nole, ktery o tom psal), nemel jsem chut resit, protoze pani v servisu, tak mozna vedela, ze olej se do auta leje, ale proc to uz by na ni bylo moc narocny :D

vidis a k reklamacim, u ceeda sem resil zatim jednu po pul roce, kdyz nepocitam hned na zacatku spatny sterace z vyroby, takze jeste nebyla ani zacna garancka a zajimave problem byl, zavada se neprojevila, pri dalsi opakovane, jedna se o standardni chovani u vsech ceeedu, 3ti reklamace bla bla opet to stejne, az jsem to resil tady se snikem (ktery ma znameneho v kii) a stezoval si xkrat primo na importu, tak dojeli kluci primo ze Ziliny a rezonujici okno mi opravili vymenou vsech dilu v ramci zaruky, v servisu se strasne podivovali, jak je kontaktovala kia misto aby to bylo obracene z jejich strany...

takze pausalizovat tim, ze reknu jo budu platit servisu premrsteny castky za servis a oni mi pak vyjdou vstric pri reklamaci, haha, tak mozna nekde v pohadce, v dnesni dobe je to o tom te co nejvice ojebat v podobe premrstenych cen servisu a naopak pri uplatnovani reklamaci, aby stebou meli co nejmin prace a byl si co nejrychleji pryc, auta se prodavaj jak pecivo...

P.S. predpokladam, ze taky platis full servisni prohlidky jejich matros, vem si jak dlouho si resil problem s DPF a nevyresil co jsem cetl, pomohl tomu nejak jejich premysteny placeni servisu, ne

jen k jedne story co jsem jeste zazil v servisu, pan 3. servis se sportage, vymena kotoucu a desek (asi jezdil jak drak na tu dobu, ze to museli menit), samozrejme vymena placena behem servisni 3 lete prohlidky, full cena byla 16000, pan strasne nadsene podekoval, zaplatil kartou a odchazel, ja se jen v duchu rezal smichy, hold jsou lidi co jsou vdecni za oskubani, kdyz je to tesi a dela jim to radost jejich vec, pochopil bych to, kdybych mel nejakou A8 a litr sem litr tam, mesicne zarobim tezky prachy tak co to budu resit, ale nechat se oskubavat u Korejcu, no to urcite :D
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod only_one » 26.05.2017 16:28

No, DPF - ten problém v podstatě nebyl ze strany servisu. On jen regeneroval časteji a protože to holt byl mladý SW, dýl trvalo než KIa vydala opravu, servis to nahrál a byl klid. Jinak se to chovalo zcela normálně, jen časteji regenerovalo a jakákoliv diagnostika hlásila že vše OK.. započato, zregenerováno, dokončeno.. nicméně zatím vše řešíš v záruce zákonné dvouleté (i u hyu), kde se přeci jen ochrana spotřebitele prokazuje snadněji. Co bude klíčové je to, co se bude dít pak, právě v tom intervalu 3-7 let.. jak se bude servis chovat v téhle jeho volitelné nabídce značky a jak ochotně bude třeba měnit motor ve 140 tis km. Já mám přeci jen o něco menší náklady díky DPH, takže to bolí o pětinu méně a díky fakt hodně najetých km je servis v podstatě "zanedbatelná položka" i tak to ale žere.. Cena za olejový servis je přemrštěná a je to škoda. I když třeba originální brzdy a destičky jsou taky za randál.. zbytečně
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod t0x!n » 26.05.2017 16:38

k DPFku jsem to myslel tak, ze to neresil servis (kdyby tam byla mechanicka zavada a ne "vlastnost") stejne jako vse, pokud se jedna o jakoukoli vymenu at uz tlacitka ci motoru, tak schvaleni musi projit procesem importu, tzn. tady bych se moc (jak jsem jiz psal) nespolehal na akceptovani nejake reklamace 3-7 let, kdyz se jim proste nebude chtit a to at si platil olej servisu nebo nosil vlastni, tak to proste neprojde a muzes se leda soudit

jinak o deskach, jestli dojdu do stadia, ze to auto budu jeste mit kdyz se budou menit desky nebo kotouce (nejak se mi ted ceed zacina srat, tak uvidim jak dopadnu s reklamacema), tak pocitam s tim, ze sezenu vlastni, paradoxne jiste lepsi jak ten odpad co tam montuje kia a necham je tam dat nekde mimo autorizak, stejne kdyz vymenim tyto 2 komponenty za "neoriginalni", tak nemaji pricinou souvislost s nicim co by se nasledne na aute jeste v zaruce mohlo posrat a na co by neuznali zaruku...
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Prvni servisni prohlidka

Příspěvekod joko59 » 30.05.2017 21:46

U mňa v piatok druhá garančka, Motor Car Lamač - Ba. 27000 km. Výmena oleja, brzdovej kvapaliny, chladiacej zmesy a dvoch filtrov - cena 214,99 E. Zdalo sa mi to veľa, aj som sa ohradil, no nevyhral som . Cena za hod sadzbu 40E je abnormálne. A keď takto to bude každý rok kôli záruke, tak majú zaručený príjem aj bez opravy. :thd:
:kia: :SK: Ceed SW GDI, 2015
joko59 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  
Registrován: 22.02.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2015)
18 km @ 6.9 l/100km

Předchozí

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé